Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-27, 21:09   #1
ad_lex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3

Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY


Na początku chciałabym wyjaśnić, iż wszędzie szukałąm informacji na temat, który mnie trapi, ale nigdzie nie znalazłam!
Może zaczne od początku. Problemy z trądzikiem zaczełam mieć 5 lat temu. 3 lata temu zaczełam się leczyć u dermatologa, bo nie było za ciekawie. Dwa antybiotyki, wiele maści, różne kosmetyki-jednym słowek nic to nie pomagało. Traciłam tylko swój i lekarza czas oraz pieniądze moich rodziców. W końcu w wieku 16 lat po dowiedzeniu się o hormonach postawiłąm na swoim i przekonałam mame do tego, abym brałą hormony. Ginekolog przepisał mi nowe tabletki-cyprest. Brałąm je ok. pół roku. Pomogły, miałam idealną cere czasami coś wyskoczyło, ale to drobiazg. Horror powrócił miesiąc temu, od tego jak nie dostałam normalnej miesiączki. Nie dostaąłm miesiączki bo drastycznie zaczełam się odchudzać. Było to dziwne odchudzanie, np. nie jadłam przez 2,3 dni a później znowu jadłam, lub nie jadłam przez cały dzień, a pod koniec jadłam. Wiem, że to nieodpowiedzialne, juz to wiem. I teraz jest po prostu masakra, zrobiłam przez to coś strasznego. Na czole mnie strasznie wysypało, więc wziełam starty czosnek i przyłożyłam do tego miejsca, strasznie piekło, ale ja się uparłam mając nadzieje że pomoże (wiem wiem to byłooo totalnie głupie, ale wtedy nie myślałam racjonalnie). Na drugi dzień miałam poparzoną skóre. Lekarz przepisałm mi maść na oparzenia i się goi.

Jestem załamana, mam całe zesypane czoło. Od 3 tygodni znowu biore cyprest. Na ulotce pisze, że na początku zanika łojotok i tak się właśnie stało. Ale mam w strasznym stanie czoło. Chrosta na chroście. Smaruje maścią benzacne i nie pomaga. Musiałam powiedzieć mammie, pociesza mnie, że to przez to że nie miałam miesiączki tak mnie zesypało i że cyprest pomoże. Boje się nie pomoże, że będzie fatalnie. Nigdy nie było tak źle z moją cerą. Dzieje się to na czole. Każde miejsce które dotkne zamienia się w pryszcza, do tego mam grzywke.


Jak myślicie to przez to, że nie miałam miesiączki? Czy kiedy raz pomogły mi te tabletki, teraz też mi pomogą (na ulotce pisze, że jeżeli trądzik wróci to należy powtórzyć)? Co o tym wszystkim myślicie??? Proszę o pomoc!!!
Może jestem przewrażliwiona na swoim punkcie, ale kto tego nie przeżył nie wie co to znaczy. Przeszłam horror, wsyd, upokorzenia.
POMOCY!!!

Przepraszam że ta notatka jest taka zagmatwana, ale nie mam już siły. Nie mam się do kogo zwrócić z tym. Do ginekologa dopiero muszę iść.
ad_lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:26   #2
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

1. dziewczyno nie odchudzaj sie tak drastycznie!! jak juz sie odchudzac to zdrowo!! przez to masz problemy z miesiaczka ale rowniez z cera, bo organizm nie dostaje witamin!
2. oczywiscie to ze sie nie poprawia na czole to jest czesciowo wina grzywki.
3. chyba powinnas sprobowac znow z tymi tabletkami
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:41   #3
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
1. dziewczyno nie odchudzaj sie tak drastycznie!! jak juz sie odchudzac to zdrowo!! przez to masz problemy z miesiaczka ale rowniez z cera, bo organizm nie dostaje witamin!
2. oczywiscie to ze sie nie poprawia na czole to jest czesciowo wina grzywki.
3. chyba powinnas sprobowac znow z tymi tabletkami

Ale się tu ciekawostek dowiedziałam. A możecie mi powiedzieć czemu wina grzywki? (Ja, odpukać, nie mam problemów z cerą za wielkich, a grzywkę mam na skos, ale strasznie mnie to zaintrygowało.)
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:44   #4
ad_lex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

Już od tygodni nie odchudzam się tak drastycznie.
W sprawie grzywki to pewnie masz racje
Tabletki biore już od 3 tygodni!

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

O tej grzywce to mi kolężanka powiedziała, a jej powiedziala kosmetyczka.
ad_lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:53   #5
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

Cytat:
Napisane przez ad_lex Pokaż wiadomość
Już od tygodni nie odchudzam się tak drastycznie.
W sprawie grzywki to pewnie masz racje
Tabletki biore już od 3 tygodni!

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

O tej grzywce to mi kolężanka powiedziała, a jej powiedziala kosmetyczka.

Ale na czym ma to polegać, że ona coś robi?
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:56   #6
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

chodzi o cos w stylu, tluszcz z czola wchlania sie we wlosy, wlosy z dnia na dzien sie przetluszczaja, tluszcz przechodzi na twarzy i wyskakuja pryszcze.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 22:03   #7
ad_lex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nawrót trądziku po hormonach! POMOCY

Cytat:
Napisane przez Lakhi Pokaż wiadomość
Ale na czym ma to polegać, że ona coś robi?
Jeżeli nie masz problemów z trądzikiem a masz grzywke nie wyjdą ci pryszcze. Osoby, które mają z tym problem są na to bardziej narażowne.
Ale to nie jest główny problem, przez który tak się dzieje.
ad_lex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.