Ogromny problem z włosami po modelowaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 22:17   #1
mikaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2

Ogromny problem z włosami po modelowaniu


Dzień dobry wszystkim
To mój pierwszy post na forum, więc przepraszam, jeśli nie trafiłam do odpowiedniego działu.

Ale przechodząc do tematu.

Dwa tygodnie temu miałam imprezę i byłam u fryzjerki upiąć jakoś moje niesforne włosie Fryzura sprawiała wrażenie luźnej, ale miała się trzymać, więc aż boję się pomyśleć, ile lakieru i innych specyfików miałam na głowie. Wszystko wyszło świetnie poza drobnym szczegółem - minęły dwa tygodnie, a ja ciągle nie mogę tych wszystkich fryzjerskich cudów wymyć z włosów. Włosy generalnie mam całkiem długie i zmiany (te negatywne, odbiegające od normy) widać tylko u nasady, przy samej głowie. Moje kudełki wyglądają i zachowują się, jakby nie widziały szamponu od miesiąca, a myję głowę codziennie. Przypominają skrajnie przetłuszczone włosy, są u nasady ciężkie, matowe, pozlepiane w pasma. Irytuje mnie to niewyobrażalnie, do tego jest bardzo męczące i wygląda, lekko mówiąc, ohydnie.

Co mam zrobić, żeby moje włosy powróciły do normy? Przed zafundowaniem sobie czesania u fryzjera były leciutkie, sypkie i bardzo puszyste. Choć dużo ich nie było, takimi je lubiłam i bardzo bym się cieszyła, gdyby udało mi się je przywrócić do dawnego stanu
mikaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 22:30   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Kup sobie jakiś prosty, tani szampon np familijny (prosty to znaczy z krótkim składem i bez substancji tworzących film na włosie np silikonów). Nie wiem, jakim myjesz teraz, może też by się nadał. Do porcji szamponu dosyp łyżeczkę sody oczyszczonej, nałóż mieszankę na włosy, możesz zostawić na minutę.
Soda ma wysokie pH, rozchyla łuski włosa, więc wszystko co się nagromadziło zostaje wymyte.
Ważne: po takim zabiegu nie możesz zostawić włosów samym sobie. Trzeba na nie położyć coś nawilżającego, a na koniec zrobić kwaśną płukankę (z wody i octu), żeby zamknąć rozchylone łuski.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 00:50   #3
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Najlepszy będzie szampon z SLD on zmywa wszystko, Nivea ma to w składzie bo kiedyś jak robiłam recenzję na bloga to przestudiowałam jego skład Ewentualnie może jakiś szampon dla dzieci ale nie wiem. Pewne jest że szampon z SLD w składzie bo on zmywa wszystko po olejowaniu też jest polecany
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 09:29   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Cytat:
Napisane przez asia10933 Pokaż wiadomość
Najlepszy będzie szampon z SLD on zmywa wszystko, Nivea ma to w składzie bo kiedyś jak robiłam recenzję na bloga to przestudiowałam jego skład Ewentualnie może jakiś szampon dla dzieci ale nie wiem. Pewne jest że szampon z SLD w składzie bo on zmywa wszystko po olejowaniu też jest polecany
Nie chodzi Ci czasem o SLES? Obecność tego składnika to akurat żadna gwarancja zmycia wszystkich nadbudowanych stylizatorów i innych substancji, bo po pierwsze chodzi o jego stężenie, a po drugie o obecność w szamponie innych substancji, które łagodzą jego działanie i działają dodatkowo filmotwórczo. Ponieważ SLES lub jego odpowiedniki są obecne w większości szamponów na rynku, to można założyć, że mikaro już myje włosy takim szamponem i potrzebuje przyatakować czymś mocniejszym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 11:32   #5
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Mi fryzjerka osobiście poleciła taki szampon właśnie po olejowanu włosów gdybym nie mogła zmyć olejków
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 11:37   #6
mikaro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Dzięki za wszystkie rady
Na razie spróbowałam umyć włosy szarym mydłem, bo też zawiera głównie sód, i wypłukać roztworem octu. Powiem szczerze, że w porównaniu ze wszystkimi szamponami zdziałało to cuda. Nie mam już skorupy na głowie
mikaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 13:00   #7
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Kup szampon o bardzo prostym składzie np:
szampon babmi ( ten z kaczuszką zółty)
barwa
farmona

pozdrawiam
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 10:13   #8
rozwojowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ogromny problem z włosami po modelowaniu

Szare mydło dobre na wszystko Tak sobie myślę, że również mydło Alleppo byłoby niezłe przy takich problemach, czytałam, że polecają je także do pielęgnacji włosów.
rozwojowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 11:13:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.