Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-21, 11:32   #1471
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez tyneczka Pokaż wiadomość
Dlaczego tylko nie szare mydło? Podobno poleca się mycie twarzy szarym mydłem, gdyż ma prosty skład. Z tego względu i ja zaczęłam myć nim buźkę od kilku dni, więc nie strasz mnie
mydło wysusza.
wysuszanie = zdwajanie produkcji sebum
zdwajanie produkcji sebum = więce pryszczy

też kiedyś tylko wysuszałam i miałam masakre na twarzy.Nawet teraz jak tylko punktowo na pryszcze stosowałam benzacne ( on wysusza ) było źle.A od kilku dni smaruje skóre tylko kremem Bambino, wieczorem myje tonikiem ogórkowym i jest o niebo lepiej.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 11:56   #1472
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

tyneczka> Szare mydło za bardzo wysusza, niszczy płaszcz lipidowy, zmienia ph, jak wysuszysz skórę to zacznie produkować jeszcze więcej sebum i pryszcze i zaskórniki wrócą ze zdwojoną siłą. To samo się tyczy wszelkich toników, żeli i płatków na trądzik, koszmarnie wysuszają, później jest jeszcze gorzej.

Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:26   #1473
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
tyneczka> Szare mydło za bardzo wysusza, niszczy płaszcz lipidowy, zmienia ph, jak wysuszysz skórę to zacznie produkować jeszcze więcej sebum i pryszcze i zaskórniki wrócą ze zdwojoną siłą. To samo się tyczy wszelkich toników, żeli i płatków na trądzik, koszmarnie wysuszają, później jest jeszcze gorzej.

To co Twoim zdaniem używać, żeby trądziku mniej było?
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:31   #1474
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

nawilżać, nawilżać, nawilżać !!!
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:38   #1475
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Używam kremu. Ale skoro nawilże trądzik...pojawi się go więcej. tak przynajmniej ja uważam.

A co proponujecie na zaskrórniki??
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:56   #1476
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

A jakiego kremu używasz ?
Poza tym, co za głupota, że jak nawilżysz trądzik to pojawi się go więcej ;/ tak pojawi się go wiecej jak będziesz wysuszać.


zaskorniki Brevoxyl
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:58   #1477
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Ja mam antybiotyk wysuszający więc nie zawsze jak się wysusza jest więcej...

Krem mam : Eveline Pure Control nawilżająco-matujący
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 13:02   #1478
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Używam kremu. Ale skoro nawilże trądzik...pojawi się go więcej. tak przynajmniej ja uważam.

A co proponujecie na zaskrórniki??
musisz znaleźć krem ktory nie zapycha.
Od siebie polecam Cetaphil MD, a dziewczyny pewnie polecą ci Humektan - u mnie nie zdał egzaminu.

I naprawde radze sie przerzucic na apteczna pielegnacje (nie wszystko ale w wiekszosci jest dobre). Moze i droższe ale taka inwestycja naprawdę sie opłaca. Bo niestety pielegnacja typu - oczyszczanie co 2 dni albo mycie mydlem na nic sie zda.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 13:06   #1479
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
musisz znaleźć krem ktory nie zapycha.
Od siebie polecam Cetaphil MD, a dziewczyny pewnie polecą ci Humektan - u mnie nie zdał egzaminu.

I naprawde radze sie przerzucic na apteczna pielegnacje (nie wszystko ale w wiekszosci jest dobre). Moze i droższe ale taka inwestycja naprawdę sie opłaca. Bo niestety pielegnacja typu - oczyszczanie co 2 dni albo mycie mydlem na nic sie zda.
Jestem zadowolona ze swojego kremu. Dobrze nawilża i skóra delikatna jest po nim... spróbuje wyprobować ten krem co polecasz
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 13:07   #1480
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Ja mam antybiotyk wysuszający więc nie zawsze jak się wysusza jest więcej...

Krem mam : Eveline Pure Control nawilżająco-matujący
No to się nie dziw , ze jest źle....Matujący - wszystkie maty wysuszają, i nawet jeśli pisze przy nich że nawilżaja, to one tez wysuszają, wiec wychodzi na to samo, tak jakbyś i tego kremu nie używała.

Ja polecam Humektan - całkiem dobrze nawilża, choć u mnie dużo lepiej nawilża zwykły....Bambino ochronny.Ale on może niektórych zapychać.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 13:09   #1481
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
No to się nie dziw , ze jest źle....Matujący - wszystkie maty wysuszają, i nawet jeśli pisze przy nich że nawilżaja, to one tez wysuszają, wiec wychodzi na to samo, tak jakbyś i tego kremu nie używała.

Ja polecam Humektan - całkiem dobrze nawilża, choć u mnie dużo lepiej nawilża zwykły....Bambino ochronny.Ale on może niektórych zapychać.
dla mnie Bambino bylby za ciezki... wyprobuje te co proponujecie.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 14:15   #1482
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
ale wiesz, chyba wle w wieku 25 lat miec gorsza cere niz teraz. Teraz mi zalezy bo jestem nastolatka, to wiadomo, glupi miec w tym wieku "skancerowana", a potem to prawie kazdy juz taka ma.
wiesz, chyba jednak normalniejsze jest to, ze bedac nastolatka ma sie jakies krostki...80% nastolatek je ma jak nie wiecej... wiec to nikogo nie dziwi... za to w wieku 25 lat i owszem...

co to znaczy, ze w wieku 25 lat kazdy taka ma? przepraszam ale zabrzmialo jakby 25 lat to juz niemal bylo sie staruszka z marna cera i zmarszczkami

p.s. tak swoja droga to sadze, ze bardziej pomaga ci differin i zineryt - dwa silne leki na recepte - niz to mydlo jako takie
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 14:28   #1483
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Zawsze gdy nie mydlem a zelem umyje jakies wyskakuja.
Aptecznych nie stosowalam zadnych jedynie drogeryjne; garnier, clean &clear.
No to nie ma sie co dziwic jak stosowalas takie stricte przeciwtradzikowe srednich firm... osobiscie nie znam osoby, ktorej by te kosmetyki pomogly...

lepiej takie delikatne apteczne np. physiogel ... ten na pewno nie powoduje wysypu

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
yy. no to chyba logiczne, ze twarz sie myje. robie to conajmniej 3 razy dziennie, mbo zle sie czuje, gdy jest tlusta.
kolejny blad twarzy nie nalezy myc czesciej niz 2 razy dziennie....tylko sie ja niepotrzebnie wysusza, pozbawia prawidlowej warstwy ochronnej i jeszcze bardziej i szybciej sie wtedy tlusci...

no i koniecznie do mycia cos co nie zmienia ph i nie jalowi zupelnie skory
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 18:25   #1484
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
mydło wysusza.
wysuszanie = zdwajanie produkcji sebum
zdwajanie produkcji sebum = więce pryszczy

też kiedyś tylko wysuszałam i miałam masakre na twarzy.Nawet teraz jak tylko punktowo na pryszcze stosowałam benzacne ( on wysusza ) było źle.A od kilku dni smaruje skóre tylko kremem Bambino, wieczorem myje tonikiem ogórkowym i jest o niebo lepiej.
Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
tyneczka> Szare mydło za bardzo wysusza, niszczy płaszcz lipidowy, zmienia ph, jak wysuszysz skórę to zacznie produkować jeszcze więcej sebum i pryszcze i zaskórniki wrócą ze zdwojoną siłą. To samo się tyczy wszelkich toników, żeli i płatków na trądzik, koszmarnie wysuszają, później jest jeszcze gorzej.
No tak, akurat o tym błędnym kole wiem i już nie raz się przekonałam jak to działa, tylko że zauważyłam, że jak myje buzię szarym mydłem, to jest ona mniej napięta niż jak myłam ją swoim żelem. Żel jaki stosuje to antybakteryjna ZiajaPro - 500 ml butla zakupiona już dawno, jak używam raz na jakiś czas szkody nie robi, ale wiem, że wkopałam się kupując go własnie ze względu na wysuszanie. Szkoda mi wyrzucić - zużyje do końca Mydło natomiast jest z ekstraktem z oliwy z oliwek (greckie), więc może dlatego tak bardzo nie wysusza?
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 18:42   #1485
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

to jak je zużyjesz to kup jakiś łagodny żel apteczny i będzie ok.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 19:03   #1486
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
No to się nie dziw , ze jest źle....Matujący - wszystkie maty wysuszają, i nawet jeśli pisze przy nich że nawilżaja, to one tez wysuszają, wiec wychodzi na to samo, tak jakbyś i tego kremu nie używała.

Ja polecam Humektan - całkiem dobrze nawilża, choć u mnie dużo lepiej nawilża zwykły....Bambino ochronny.Ale on może niektórych zapychać.
U mnie ten krem bambino jakos dziwnie dziala. Na policzkach owszem nawilza ladnie, sa potem takie mieciutkie, ale jak naloze na czolo t uwidaczniaja sie skorki, a nawilzenia zbytnio nie widac..

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
wiesz, chyba jednak normalniejsze jest to, ze bedac nastolatka ma sie jakies krostki...80% nastolatek je ma jak nie wiecej... wiec to nikogo nie dziwi... za to w wieku 25 lat i owszem...

co to znaczy, ze w wieku 25 lat kazdy taka ma? przepraszam ale zabrzmialo jakby 25 lat to juz niemal bylo sie staruszka z marna cera i zmarszczkami

p.s. tak swoja droga to sadze, ze bardziej pomaga ci differin i zineryt - dwa silne leki na recepte - niz to mydlo jako takie
Nie chodziło mi o to, aby kogos urazic czy cos. Po prostu moje "rozumowanie" wygladu cery jest takie; widomo duza czesc nastolatkow ma problemy z cera, ale przez to wlasnie chceby wygladac ladniej, a przynajmniej, aby nasza cera taka byla. Wiadomo, ze Kazda kobieta w kazdym wieku chce wyglądac ladnie. Tylko mysle po prostu, ze tradzik najbardziej szpeci, a ja chociaz w wieku tym nastoletnim chcialabym aby moja buzia byla ladna. Bo potem wiekszosc , ale nie wszyscy maja nawet lekkie zmarszczki. Z tradziku sie wyrasta , wiec zostana mi zmarszczki. Teraz mam tradzik , wylecze sie z niego bede miec zmarszczki i wychodzi na to, ze ladnej buzki nie bede miec wcale. Żadko ja spotykam kobiety ktore w wieku 30+ maja ladna cere jak niektore nastolatki. Wiem, ze ja takiej nie bede miec. Dlatego tak teraz na tym mi zalezy.

Co do zinerytu i differinu, prawda one terasz mi bardzo pomogly, ale zanim zaczelam je stosowac tez uzywlam szarego mydla i pomagalo ;]

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No to nie ma sie co dziwic jak stosowalas takie stricte przeciwtradzikowe srednich firm... osobiscie nie znam osoby, ktorej by te kosmetyki pomogly...

lepiej takie delikatne apteczne np. physiogel ... ten na pewno nie powoduje wysypu



kolejny blad twarzy nie nalezy myc czesciej niz 2 razy dziennie....tylko sie ja niepotrzebnie wysusza, pozbawia prawidlowej warstwy ochronnej i jeszcze bardziej i szybciej sie wtedy tlusci...

no i koniecznie do mycia cos co nie zmienia ph i nie jalowi zupelnie skory
Zamowilam sobie wode termalna i pewnie kupie sobie cos z tych aptecznych emulsji o mycia, ale 3 razy dzienne mycie to u mnie minimum. Z rana jak wstaje musze, bo jest tlusta, po poludniu gdy wracam ze szkoly chce zmyc podklad i inne brudactwa po calym dniu, a gdy wieczorem chce nalozyc krem twarz juz jest tlusta, wiec musze umyc jeszcze raz ;] Gdybym nie musiala na pewno tego bym nie robila.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 19:59   #1487
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Z rana jak wstaje musze, bo jest tlusta
jak wieczorem byla umyta i nie nakladalas zadnych brudzacych masci...to rano na przyklad powinno wystarczyc przetarcie tonikiem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:00   #1488
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
/.../ Z tradziku sie wyrasta /.../
Nie zawsze. Jestem tego cholernym przykładem.
Jest nawet znacznie gorzej niż w wieku nastoletnim...
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:06   #1489
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Polecam do mycia serie Effaclaru z LRP.
Żel do mycia rano (nie zawsze, bo mam przetłuszczającą się tylko strefe T), micel po południu.
Super tonik jest z Clinique z 3 kroków - niestety jest dość drogi, ja używam teraz niebieskiego Sephorowego i tez jest niczego sobie.

Z tańszych wiem ze bylam zadowolona z mleczka do demakijażu ziaji dla naczynkowców oraz garniera (raz na jakis czas) żel dla wrażliwych http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20497 ten.


Jeśli chodzi o krem to rano stosuje Cethapli MD - w lecie filtr. A na noc aktualnie kuracje Acne Dermem, na zime zamierzam przezucic sie na Effaclar bo jest mocniejszy i dziala stricte na trądzik.
Acne jest raczej na blizny potrądzikowe.

Ale ja mam skóre naczynkową więc dla mnie silne mocniejsze kwasy nie sa stworzone Ale ogolnie polecam kwasy, bo widzę poprawę chociażby po tym Acnie.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 20:15   #1490
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Bo potem wiekszosc , ale nie wszyscy maja nawet lekkie zmarszczki. Z tradziku sie wyrasta , wiec zostana mi zmarszczki.
wiesz... na szczescie w wieku 25-30 to sie zmarszczek raczej jeszcze nie ma ...a za to przy nieodpowiedniej pielegnacji cery wczesniej mozna miec nie dosc, ze tradzik to slady po wieloletniej bezskuteczniej z nim walce...


Wiec z tym wyrastaniem to nie do konca tak.... jesli by tak bylo to ja juz dawno powinnam wyrosnac
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:15   #1491
Ireland7
Wtajemniczenie
 
Avatar Ireland7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 946
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Postanowiłam napisać tutaj, bo to post o problemach skórnych. Kłopoty z cerą mam właściwie od zawsze Stosowałam już chyba wszystkie, możliwe preparaty drogeryjne. Leczyłam się też u dermatologa. Wszystko to pomogło mi na pryszcze i niedoskonałości na skórze. Teraz mam jednak problem Moze mi pomożecie ? Mam pod skórą masę białych( nie wiem nawet jak to nazwać, dlatego ni wiedziałam co wpisać w wyszukiwarce ), takich jakby grudek. Nie są one widoczne na powierzchni. Czuję je pod palcami i są widoczne z bardzo bliska.Zwłaszcza jak się lekko napnie skórę ale są one głęboko. Jak się nazywa taka forma trądziku ( bo to chyba jest trądzik) ? Może któraś z Was też ma taki problem? Bardzo proszę Was o pomoc .Pozdrawiam
__________________
Ciuszki na wymiankę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=537734

Kosmetyki na wymiankę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571837
Ireland7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:17   #1492
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
A na noc aktualnie kuracje Acne Dermem, na zime zamierzam przezucic sie na Effaclar bo jest mocniejszy i dziala stricte na trądzik.
Acne jest raczej na blizny potrądzikowe.
acnederm jest przede wszystkim na tradzik wlasnie,przy okazji tez na przebarwienia potradzikowe...a na blizny to on juz raczej w ogole jest za slaby...

co do effaclaru to nie chce zniechecac ale u mnie nie bylo zadnych efektow, dla mnie bylo 10 razy slabszy niz AD...wiec jak widac moze byc roznie...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:19   #1493
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
acnederm jest przede wszystkim na tradzik wlasnie,przy okazji tez na przebarwienia potradzikowe...a na blizny to on juz raczej w ogole jest za slaby...

co do effaclaru to nie chce zniechecac ale u mnie nie bylo zadnych efektow, dla mnie bylo 10 razy slabszy niz AD...wiec jak widac moze byc roznie...
No właśnie Acne raczej nie dziala mi na trądzik. Przed okresem w jednym miejscu mam wysyp, ktory lecze miesiac az do nastepnego okresu czyli wysypu i tak nieprzerwanie od roku.

Jak widać co skóra to inne działanie.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:20   #1494
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Ireland7 Pokaż wiadomość
Jak się nazywa taka forma trądziku ( bo to chyba jest trądzik) ?
tak to rodzaj tradziku pewnie...tradzik grudkowy, mocniejsza postac to potem juz grudkowo-krostkowy...

ja bym poszla do dermatologa jesli wczesniej ci pomogl i masz sprawdzonego

na to pewnie pomoga jakies preparaty zluszczajace np. kwasy...ale lepiej pewnie by ocenil i dobral je lekarz
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:22   #1495
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez aako Pokaż wiadomość
No właśnie Acne raczej nie dziala mi na trądzik. [...]
Jak widać co skóra to inne działanie.
Wiesz, mi chodzilo o to, ze on jest glownie w domysle na tradzik.... a nie o to, ze u kazdego i na kazdy tradzik pomoze w 100%...

chodzilo mi o to, ze acnederm jest dokladnie tak samo na tradzik jak effaclar i tyle

wiadomo, ze kazda rzeczu u jegnego dziala, u innego nie... patrzac na tej zasadzie to ja moge powiedziec, ze effaclar to na tradzik nie jest w ogole
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:25   #1496
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Na ulotce jest napisane ze jest to tak samo na trądzik jak i na przebarwienia.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:27   #1497
Ireland7
Wtajemniczenie
 
Avatar Ireland7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 946
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
tak to rodzaj tradziku pewnie...tradzik grudkowy, mocniejsza postac to potem juz grudkowo-krostkowy...

ja bym poszla do dermatologa jesli wczesniej ci pomogl i masz sprawdzonego

na to pewnie pomoga jakies preparaty zluszczajace np. kwasy...ale lepiej pewnie by ocenil i dobral je lekarz

Ale właśnie chodzi o to, że nie trafiłam jeszcze na dobrego dermatologa Byłam już u 3 i każdy rzucał tylko krótkie: trądzik. Jeden przepisał końską dawkę antybiotyków ( moja lekarka rodzinna złapała się za głowę i zabroniła mi ich zażywać), drugi przepisał maści zewnętrzne ( pomogły ,tak jak pisałam na niedoskonałości zewnętrzne) a trzeci powiedział, że poprostu muszę z tego wyrosnąć ( mam już prawie 20 lat a problemy z cerą mam od 13 roku życia ). Myślałam, że może któraś z Was ma podobny problem ? Nie wiem co robić
__________________
Ciuszki na wymiankę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=537734

Kosmetyki na wymiankę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571837
Ireland7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:40   #1498
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ja mam grudkowo-krostkowy wlasnie... i z tego co mowila moja dermatolog to czesc lekow zewnetrznych powinna dzialac na te podskorne grudki wlasnie tez...

jesli nie mozesz znalezc dobrego dermatologa to moze sprobowac z jakas sprawdzona kosmetyczka? albo gabinetem dermatolgii estetycznej jeszcze lepiej?

jakies peelingi albo mikrodermabrazje albo cos... nie mowie o manualnym oczyszczaniu bo tego bym unikala zdecydowanie..

ale z tego co wiem to kwasy sa wlasnie dobre na tego typu "niedoskonalosci" a teraz juz nie ma slonca wiec dobra pora na nie

no albo z takich domowych wlasnie - acnederm/skinoren, effaclar K lub polecany mocno diacneal avene - tyle, ze tez gwarancji, ze pomoga zadnej nie ma...
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 21:15   #1499
Ireland7
Wtajemniczenie
 
Avatar Ireland7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 2 946
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Dziekuję za radę Chyba faktycznie wybiorę się do jakiejś dobrej kosmetyczki. Może ona coś poradzi?
__________________
Ciuszki na wymiankę:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=537734

Kosmetyki na wymiankę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=571837
Ireland7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 21:24   #1500
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Zamowilam sobie wode termalna i pewnie kupie sobie cos z tych aptecznych emulsji o mycia, ale 3 razy dzienne mycie to u mnie minimum. Z rana jak wstaje musze, bo jest tlusta, po poludniu gdy wracam ze szkoly chce zmyc podklad i inne brudactwa po calym dniu, a gdy wieczorem chce nalozyc krem twarz juz jest tlusta, wiec musze umyc jeszcze raz ;] Gdybym nie musiala na pewno tego bym nie robila.
Spróbuj w takim razie myć skórę rano, potem po przyjsciu do domu, żeby dobrze zmyć makijaż, a wieczorem tylko przetrzyj micelem albo tonikiem, ewentualnie przemyj samą wodą podczas wieczornej kąpieli. Potem nakładaj specyfiki, które stosujesz zwykle wieczorem na trądzik. Jeśli jesteś popołudniu w domu, to skóra może sie co najwyżej zatłuscić trochę, ale raczej nie przylgną do niej zanieczyszczenia takie jak na zewnątrz.
Wieczorem myj twarz żelem tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśłi nie malujesz sie lub spędzasz cały dzień w domu, to umyj twarz wieczorem, a w ciągu dnia przetrzyj nawilzajacym tonikiem lub wodą termalną, zeby ja odświeżyć, ale bez mocnej ingerencji w płaszcz lipidowy, bo żeby go odbudować skóra musi wytworzyć sebum.
Nie zapominaj też o kremie nawilżajacym.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.