Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-01, 17:07   #61
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

bardzo ładna
fajne tłumaczenie "mam kościół w d**pie ale chajtnę się kościelnie bo będzie wesele i będę mogła założyć długą suknię i welon i gości zaproszę omg"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 17:10   #62
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
bardzo ładna
fajne tłumaczenie "mam kościół w d**pie ale chajtnę się kościelnie bo będzie wesele i będę mogła założyć długą suknię i welon i gości zaproszę omg"
dziewczyno, masz chyba jakiś problem sama ze sobą.. naucz się przede wszystkim czytać ze zrozumieniem..
ja w przeciwieństwie do ciebie, nikogo nie obrażam i nie krytykuję - wyrażam swoje zdanie i mam do tego pełne prawo, a moja wiara to moja sprawa - na pewno nie twoja.

żenujące jest to, że wystarczy mieć inne zdanie, żeby stać się przedmiotem ataków ze strony takich jak ty.

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-07-01 o 17:20
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 17:51   #63
Plotkarrra
Rozeznanie
 
Avatar Plotkarrra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 714
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

a o tej co sądzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg impressja.jpg (52,3 KB, 108 załadowań)
Plotkarrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 18:00   #64
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
żenujące jest to, że wystarczy mieć inne zdanie, żeby stać się przedmiotem ataków ze strony takich jak ty.
I kto to mówi
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 18:05   #65
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
smutna to jesteś ale raczej ty i niezbyt wiesz o czym piszesz.. jestem niezbyt gorliwa, tzn. nie należę do żadnych oaz, grup religijnych itp. "Normalnie" chodzę do kościoła co niedzielę, w święta itp., przyjmuję sakramenty. Dla mnie to jest minimum i to miałam na myśli.
Wg mnie wypowiadasz się nieprecyzyjnie i można wysnuć błędne wnioski (i sądząc po innych odpowiedziach nie jestem w nich osamotniona). Przyjmowanie sakramentów i uczestniczenie we mszach świętych to nie definicja "niezbyt gorliwego" katolika. Ale masz rację, nie wiem o czym piszę, bo nie jestem Tobą. Z mojej strony EOT.

Cytat:
Napisane przez Plotkarrra Pokaż wiadomość
a o tej co sądzicie?
Bardzo ładna
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia

Edytowane przez cornflower_girl
Czas edycji: 2014-07-01 o 18:06
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 18:30   #66
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
I kto to mówi
ja nikogo nie krytykuję, piszę tyko na temat tego co myślę i jakie jest moje zdanie na ten temat.

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Plotkarrra Pokaż wiadomość
a o tej co sądzicie?
suknia jest piękna.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

[QUOTE=cornflower_girl;471 20413]Wg mnie wypowiadasz się nieprecyzyjnie i można wysnuć błędne wnioski (i sądząc po innych odpowiedziach nie jestem w nich osamotniona). Przyjmowanie sakramentów i uczestniczenie we mszach świętych to nie definicja "niezbyt gorliwego" katolika. Ale masz rację, nie wiem o czym piszę, bo nie jestem Tobą. Z mojej strony EOT.

Spisując protokół przedmałżeński w Kościele ksiądz tak dokładnie mnie określił jako niezbyt gorliwą katoliczkę, bo nie uczestniczę w życiu parafii, grupach wsparcia, oazach itd. Nie mnie to oceniać. Wg księdza widać chodzenie co niedzielę do Kościoła to mało.
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 20:01   #67
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
Do ślubu kościelnego przekonał mnie między innymi bardziej uroczysty charakter, tekst przysięgi itd.
Ja tu jednoznacznie wyczytałam to, co napisałam. Powiedz mi, czy stosujesz się do przykazań kościoła? Nie uprawiasz seksu, nie chcesz używać antykoncepcji? Wychowasz swoje dzieci w duchu kościoła i wierze katolickiej? Wiesz, ogólnie, nie mówię tylko o tobie, ale bardzo mi się nie podoba, jak ktoś wybiera sobie z wiary rzeczy które mu pasują, a które mu się nie podobają odrzuca i przykrywa to płaszczykiem "niezbyt gorliwego bycia katolikiem". Ja wiidzę tylko "biała suknia welon goście wielkie wesele"

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2014-07-01 o 20:02
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-01, 20:06   #68
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja tu jednoznacznie wyczytałam to, co napisałam. Powiedz mi, czy stosujesz się do przykazań kościoła? Nie uprawiasz seksu, nie chcesz używać antykoncepcji? Wychowasz swoje dzieci w duchu kościoła i wierze katolickiej? Wiesz, ogólnie, nie mówię tylko o tobie, ale bardzo mi się nie podoba, jak ktoś wybiera sobie z wiary rzeczy które mu pasują, a które mu się nie podobają odrzuca i przykrywa to płaszczykiem "niezbyt gorliwego bycia katolikiem". Ja wiidzę tylko "biała suknia welon goście wielkie wesele"
a zatem wg ciebie nikt nie powinien brać ślubu kościelnego..
przynależność do kościoła nie oznacza, że jest się wzorem cnót, inaczej nie byłoby grzechu, spowiedzi, pokuty itd.
Spisując protokół przedmałżeński odpowiedziałam na wszystkie pytania zgodnie z prawdą i jakoś dostałam zgodę na ślub, a nie twierdziłam, że jestem dziewicą, która będzie miała tyle dzieci, ile Pan Bóg da.. w to zresztą ksiądz by raczej nie uwierzył..
niestety napisałam coś innego niż zrozumiałaś.. napisałam "MIĘDZY INNYMI".. nie będe mieć białej sukni, welonu i balu do rana - to też wyraźnie napisałam.. Dla mnie w tym dniu liczy się zupełnie coś innego. Ze swoich uczuć i wiary nie zamierzam tłumaczyć się na forum.
Biorę taki ślub, bo tak mnie wychowano, bo wg mnie ten ślub bardziej zobowiązuje, przynajmniej formalnie, wciąż nie tak łatwo go unieważnić, a bardziej uroczysty charakter jest jednym z wielu argumentów "za"

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-07-01 o 20:12
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 20:31   #69
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Gabriell, no i tu jest wlasnie problem tego stereotypowego myslenia - ze slub koscielny bardziej zobowiazuje od cywilnego. Otoz biorac slub cywilny jestem tak samo zona mojego meza, jak biorac slub koscielny. W koscielnym przysiegam tylko dodatkowo przed Bogiem, co na tle spoleczenstwa i 'formalnego zobowiazania' nie ma zadnego znaczenia. A Twoje slowa sa jednak nieco wartosciujace wzgledem slubow cywilnych... to brzmi jakby osobom z cywilnym nie zalezalo na malzenstwie, bo latwiej o rozwod. Nieraz spotkalam sie z okresleniem, ze slub cywilny to 'na probe'. Tu akurat nie ma za grosz prawdy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 20:47   #70
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Gabriell, no i tu jest wlasnie problem tego stereotypowego myslenia - ze slub koscielny bardziej zobowiazuje od cywilnego. Otoz biorac slub cywilny jestem tak samo zona mojego meza, jak biorac slub koscielny. W koscielnym przysiegam tylko dodatkowo przed Bogiem, co na tle spoleczenstwa i 'formalnego zobowiazania' nie ma zadnego znaczenia. A Twoje slowa sa jednak nieco wartosciujace wzgledem slubow cywilnych... to brzmi jakby osobom z cywilnym nie zalezalo na malzenstwie, bo latwiej o rozwod. Nieraz spotkalam sie z okresleniem, ze slub cywilny to 'na probe'. Tu akurat nie ma za grosz prawdy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
nie ja wymyśliłam "konstrukcję" ślubów. Kościelny jednak bardziej zobowiązuje, przynajmniej formalnie. Unieważnienie małżeństwa to wciąż sporadyczne przypadki, długotrwały proces.

Rozwód cywilny to dziś przy zgodzie małżonków 1 rozprawa. Dla przykładu podam słowa sędzi z dzisiejszej rozprawy orzekającej rozwód po 20 minutach przesłuchania stron: "nie będę nikomu stała na drodze do szczęścia". Było to małżeństwo z dwójka dzieci, z kilkunastoletnim stażem. W Kościele się tak nie da..
Ja jestem radcą prawnym, żyję m. in. z rozwodów i uwierz mi, że teraz to tzw. krótka piłka, z rozwodem cywilnym nie ma już problemów.
Wykonuję zawód kilka lat i mam "na koncie" kilkadziesiąt rozwodów, a nie jest to profil mojej działalności bynajmniej. Natomiast unieważnienie małżeństwa kościelnego zdarzyło mi się w praktyce raz - nie ja prowadziłam sprawę, dotyczyła mojej koleżanki z pracy, nie znam nawet jej rezultatu. Mówi się co prawda, że w Kościele można "kupić" unieważnienie, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy. W każdym razie trwa to lata.

Nie mówię tu o wewnętrznym przekonaniu małżonków - znam pary żyjące bez ślubu i pary zawierając śluby w różnych obrządkach - często są to bardzo trwałe związki.
Jednak z formalnego punktu widzenia ślub kościelny wiąże w sposób bardziej trwały i dużo trudniej go rozwiązać.
Ja zatem niczego nie wartościuję. Tak po prostu jest to uregulowane w stosownych przepisach prawa państwowego i kościelnego.
Żaden ślub nie jest lepszy czy gorszy. Lepsi lub gorsi są tylko ludzie, którzy tworzą te małżeństwa i decydują o ich trwałości.

Edytowane przez gabriell1982
Czas edycji: 2014-07-01 o 21:00
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 03:42   #71
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
nie ja wymyśliłam "konstrukcję" ślubów. Kościelny jednak bardziej zobowiązuje, przynajmniej formalnie. Unieważnienie małżeństwa to wciąż sporadyczne przypadki, długotrwały proces.

Rozwód cywilny to dziś przy zgodzie małżonków 1 rozprawa. Dla przykładu podam słowa sędzi z dzisiejszej rozprawy orzekającej rozwód po 20 minutach przesłuchania stron: "nie będę nikomu stała na drodze do szczęścia". Było to małżeństwo z dwójka dzieci, z kilkunastoletnim stażem. W Kościele się tak nie da..
Ja jestem radcą prawnym, żyję m. in. z rozwodów i uwierz mi, że teraz to tzw. krótka piłka, z rozwodem cywilnym nie ma już problemów.
Wykonuję zawód kilka lat i mam "na koncie" kilkadziesiąt rozwodów, a nie jest to profil mojej działalności bynajmniej. Natomiast unieważnienie małżeństwa kościelnego zdarzyło mi się w praktyce raz - nie ja prowadziłam sprawę, dotyczyła mojej koleżanki z pracy, nie znam nawet jej rezultatu. Mówi się co prawda, że w Kościele można "kupić" unieważnienie, ale nie mam pojęcia ile w tym prawdy. W każdym razie trwa to lata.

Nie mówię tu o wewnętrznym przekonaniu małżonków - znam pary żyjące bez ślubu i pary zawierając śluby w różnych obrządkach - często są to bardzo trwałe związki.
Jednak z formalnego punktu widzenia ślub kościelny wiąże w sposób bardziej trwały i dużo trudniej go rozwiązać.
Ja zatem niczego nie wartościuję. Tak po prostu jest to uregulowane w stosownych przepisach prawa państwowego i kościelnego.
Żaden ślub nie jest lepszy czy gorszy. Lepsi lub gorsi są tylko ludzie, którzy tworzą te małżeństwa i decydują o ich trwałości.
Kościelny trudniej rozwiązać tylko jeśli zależałoby Ci na kolejnym takim ślubie. Ale że jest opcja ślubów "tylko cywilnych" to kązdy pokościelny rozwodnik może brać ślubów ile dusza zapragnie, jeśli tylko znajdą się kadydatki i kandydaci.

Chociaż ja wolę być w szczęśliwym małżeństwie (nie z powodu dzieci i kredytu) z własnej woli niż z przymusu, bo nie odwołam przysięgi. I z drugiej strony-cywilny jest "gorszy", bo nie przysięgam miłości i wierności, tylko "staranie o szczęście i trwałość". Cóż, w kościele o trwałości nie musi być mowy, bo jest to śub nierozerwalny. Ja będę mieć wybór-jeśli któreś z nas będzie bardzo nieszczęśliwe i nasze drogi sie zupełnie rozjadą to znaczy, że może trzeba się rozstać i szukać gdzie indziej szczęścia. To takie złe? Mam jedno życie i w przeciwieństwie d katolików nikt mnie nie nagrodzi za "niesienie krzyża" wiecznym rajem po śmierci.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 06:33   #72
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

No pewnie, że kościelny jest ważniejszy. mąż pije i bije, ale "przed bogiem ślubowałam!"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 09:39   #73
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
nie ja wymyśliłam "konstrukcję" ślubów. Kościelny jednak bardziej zobowiązuje, przynajmniej formalnie. Unieważnienie małżeństwa to wciąż sporadyczne przypadki, długotrwały proces.

Rozwód cywilny to dziś przy zgodzie małżonków 1 rozprawa. Dla przykładu podam słowa sędzi z dzisiejszej rozprawy orzekającej rozwód po 20 minutach przesłuchania stron: "nie będę nikomu stała na drodze do szczęścia". Było to małżeństwo z dwójka dzieci, z kilkunastoletnim stażem. W Kościele się tak nie da.
No właśnie i potem siedzą te kobity z takimi pijakami, czy agresorami, całymi latami, albo całe życie, bo 'przed bogiem ślubowałam'.
Dla mnie to argument z tyłka wziety.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 09:48   #74
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

I na mnie czeka cywilny, ale jeszcze nie wiem kiedy/jaka oprawa itp.
Wiem tylko że nie chcę długiej sukni typowo weselnej. Bardziej skłaniam się do krótkiej. Mam jeszcze totalną dziurę w głowie co chcę, gdzie chcę. Najważniejsze że wiem z kim chcę
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:05   #75
ada_123
Raczkowanie
 
Avatar ada_123
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 403
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

dziewczyny, nie kłóćcie się już, bo nie ma o co każdy ma swoje życie, swoje zdanie i po co tutaj to wszystko wyciągać..
ada_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:18   #76
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

No ale to jest forum, temat wątku jest taki, a nie inny, więc czemu mamy nie dyskutować?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:29   #77
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Dotka jak pamiętam Ty masz ślub poza USC, tak ? Czy ten pałacyk to siedziba USC ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:35   #78
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Poza USC
Krakowskie USC udziela ślubów właśnie w Willi, do tego Dworek Białoprądnicki.
No i w okolicach Krakowa też pare miejsc, np. Zamek Królewski w Niepołomicach, Zamek w Wieliczce
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 10:58   #79
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

O widzisz. U mnie niestety nie ma takich miejsc. Będę musiała pisać pewnie jakieś prośby/wnioski jak się zdecydujemy na ślub poza USC.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 11:07   #80
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

O ile tylko macie jakieś Zamki/Dworki, to nie powinno być problemu
Podstawowy warunek to taki, by miejsce było GODNE Urzędu
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 11:48   #81
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
O ile tylko macie jakieś Zamki/Dworki, to nie powinno być problemu
Podstawowy warunek to taki, by miejsce było GODNE Urzędu
My mamy w ogrodzie przy sali. Wiec to też zależy od urzędu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 11:53   #82
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Dlatego napisalam, że miejsce musi być 'godne' i to podstawowy warunek
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:09   #83
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
O ile tylko macie jakieś Zamki/Dworki, to nie powinno być problemu
Podstawowy warunek to taki, by miejsce było GODNE Urzędu
Ehh z tym może być problem
Myślałam nad jakimś lokalem z ogrodem i w ogrodzie ślub

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
My mamy w ogrodzie przy sali. Wiec to też zależy od urzędu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
O właśnie ! Musieliście jakieś dodatkowe papiery wypełniać ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 16:53   #84
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No pewnie, że kościelny jest ważniejszy. mąż pije i bije, ale "przed bogiem ślubowałam!"
żenująca jest ta dyskusja.. jeśli jesteś z takiej patologii to bardzo ci współczuję

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No właśnie i potem siedzą te kobity z takimi pijakami, czy agresorami, całymi latami, albo całe życie, bo 'przed bogiem ślubowałam'.
Dla mnie to argument z tyłka wziety.
jak się jest z patologii to na pewno
CZYTAJ DZIEWCZYNO ZE ZROZUMIENIEM - ja ci z nikim nie każę siedzieć - napisałam tylko o łatwości rozwiązania ślubu cywilnego
może w ogóle lepiej nie brać nigdy ślubu kościelnego, bo a nuż mi się mąż po latach rozpije hahaha to dopiero jest argument, nie ma co ..
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 18:43   #85
Plotkarrra
Rozeznanie
 
Avatar Plotkarrra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 714
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
I na mnie czeka cywilny, ale jeszcze nie wiem kiedy/jaka oprawa itp.
Wiem tylko że nie chcę długiej sukni typowo weselnej. Bardziej skłaniam się do krótkiej. Mam jeszcze totalną dziurę w głowie co chcę, gdzie chcę. Najważniejsze że wiem z kim chcę
to tak jak ja
a ślub poza USC to super pomysł! u mnie nie ma za bardzo żadnych fajnych miejsc...

kolejna porcja sukienek
z allegro:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg allegro2.jpg (76,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zallegro.jpg (62,8 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zallegronikolab7.jpg (48,7 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez Plotkarrra
Czas edycji: 2014-07-02 o 18:45
Plotkarrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 21:14   #86
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
żenująca jest ta dyskusja.. jeśli jesteś z takiej patologii to bardzo ci współczuję

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------


jak się jest z patologii to na pewno
CZYTAJ DZIEWCZYNO ZE ZROZUMIENIEM - ja ci z nikim nie każę siedzieć - napisałam tylko o łatwości rozwiązania ślubu cywilnego
może w ogóle lepiej nie brać nigdy ślubu kościelnego, bo a nuż mi się mąż po latach rozpije hahaha to dopiero jest argument, nie ma co ..
Wzajemnie
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 05:46   #87
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Dziewczyny a ja proszę o spokój na wątku i powrócenie do tematu .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 06:20   #88
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

Cytat:
Napisane przez Plotkarrra Pokaż wiadomość
to tak jak ja
a ślub poza USC to super pomysł! u mnie nie ma za bardzo żadnych fajnych miejsc...

kolejna porcja sukienek
z allegro:
Właśnie nie wiem czy u mnie się coś znajdzie, ale poszukam Średnio mi się podoba mój USC


Rodzice mnie namawiają na przyjęcie w ogrodzie a ja hmm chciałabym jak bym miała 100% pewności co do pogody Ogród mam piękny i ogromny, ale co jeśli będzie padało/wiało/będzie zimno ?
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 18:29   #89
Plotkarrra
Rozeznanie
 
Avatar Plotkarrra
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 714
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

U nas też była dyskusja nt przyjęcia w ogrodzie bo tez mamy ładny ogród ale jednak zrezygnowalismy, za duże ryzyko związane własnie z pogodą
Plotkarrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 11:04   #90
_borboleta
Raczkowanie
 
Avatar _borboleta
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Ślub cywilny-sukienki, dodatki, inspiracje

My będziemy mieć wesele w takim miejscu, w którym jest dużo zielonego terenu - staw, altanka, dużo przestrzeni. Wesele będzie w środku, ale z możliwością skorzystania z uroków okolicy (jeśli pogoda dopisze).

Wrzucam zdjęcie swojej sukni, ślub co prawda za rok, ale suknia już wybrana .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10366256_763374250360249_4063266209707504744_n3.jpg (48,0 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10268513_763374347026906_6198767492466289802_n.jpg (40,8 KB, 79 załadowań)
_borboleta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-19 17:48:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.