Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-18, 19:35   #301
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
abercrombie&fitch no, jest jakiejś firmy z Izraela. Chociaż widziałam podobne w Sea of Spa, to te jako producenta ma Aroma Medic.Wcześniej o nim pisałam - jest b. przetłuszczone. Tutaj jest teraz w promo:
http://www.sklep.deinsect.com.pl/pl/...ab50da0e70395d
Tak, to jest to W Rossie kosztuje 14zł bez grosza. Poużywam i zobaczę. Chyba dobrze trafiłam jak na moje pierwsze prawdziwe mydełko
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 20:25   #302
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 22:07   #303
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pisałam że składu na opakowaniu nie ma co jest dziwne bo chyba przepisowo musi być.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 07:34   #304
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 10:46   #305
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

W sumie to założyłam, ze takie mydła są naturalne... Napisałam do tej firmy, moze odpowiedzą.
Nazwy składników wg INCI
Skład każdego produktu kosmetycznego według prawa Unii Europejskiej musi być zadeklarowany w nazewnictwie INCI.
INCI (International Nomenclature of Cosmetics Ingredients - Międzynarodowe Nazewnictwo Składników Kosmetycznych) to terminologia opracowana przez COLIPA (Europejskie Stowarzyszenie Kosmetyczne) ujednolicająca nazewnictwo składników kosmetycznych. Wykaz składników umieszczany na opakowaniu produktu jest poprzedzony wyrazem "składniki" lub "ingredients".
Składniki produktu podawane są w malejącym porządku według masy w momencie ich dodawania, przy czym składniki w stężeniach poniżej 1% mogą być wymienione w dowolnej kolejności po składnikach w stężeniach większych niż 1%.
Kompozycje zapachowe i aromatyczne określone są wyrazem "Fragrance", "Parfum" lub "Aroma" z uwzględnieniem substancji w nich występujących, które zostały umieszczone na liście i uznane za potencjalne alergeny.
Barwniki są ponumerowane według "Color-Index-Number", czyli w skrócie CI. W dowolnej kolejności mogą być wymieniane po innych składnikach.

Jeżeli, ze względu na wielkość kosmetyku, niemożliwe jest umieszczenie powyższych nazw na opakowaniu jednostkowym, informacja ta może być umieszczona tylko na opakowaniu jednostkowym zewnętrznym.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:05   #306
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
Jeżeli, ze względu na wielkość kosmetyku, niemożliwe jest umieszczenie powyższych nazw na opakowaniu jednostkowym, informacja ta może być umieszczona tylko na opakowaniu jednostkowym zewnętrznym.
To właściwie wiele firm łamie tę zasadę. Spotkałam się że składy kosmetyków są np w osobnych ulotkach/książeczkach zbiorowo dla całej gamy produktów firmy umieszczone gdzieś w szafie albo na stronie internetowej.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 14:33   #307
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
To właściwie wiele firm łamie tę zasadę. Spotkałam się że składy kosmetyków są np w osobnych ulotkach/książeczkach zbiorowo dla całej gamy produktów firmy umieszczone gdzieś w szafie albo na stronie internetowej.


Jest to zgodne z prawem. Producenci z reguly decydują się na to ze względu np na brak miejsca na opakowaniu produktu, jeżeli kosmetyk jest bardzo malutki ,lub po prostu tego opakowania nie posiada.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-19, 17:35   #308
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Witajcie dziewczyny Dawno tu nie pisałam bo po niemiłych doświadczeniach z aleppo zrobiłam sobie przerwę w stosowaniu naturalnych mydeł. Dziś przypadkiem byłam w sklepie sieci Mokpol (nie wiem czy to jest gdzieś poza Warszawą) , taki spożywczak, coś Społem, i tam trafiłam na dwa mydełka firmy Scandia Cosmetics. Jedno małe o jakże wdzięcznej nazwie Mydło Książęce, a drugie kostka 250 g niby też naturalne, rumiankowe, różane i jeszcze jakieś tam. Cena każdego ok. 9 zł. Stałam długo przy półce i nie mogłam się zdecydować. W ostateczności nie kupiłam, bo staram się jak mogę ograniczać nowe nabytki. Postanowiłam sprawdzić na wizażu, co to za mydła. Czy wogóle warto je kupować? Sprawdziłam skład i w sumie jest taki sam na obu, więc dziwi mnie że cena jest jednakowa.. To małe jest połowę mniejsze od dużego i wygląda że producent założył, że ma się konsumentowi kojarzyć z bardziej luksusowym .

Czy któraś z was wie coś na temat tych mydełek?
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 18:15   #309
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Była mowa parę postów wcześniej (chyba na poprzedniej stronie) tych mydłach. Nie są całkowicie naturalne.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 19:23   #310
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Była mowa parę postów wcześniej (chyba na poprzedniej stronie) tych mydłach. Nie są całkowicie naturalne.
A widzę, widzę już Rzeczywiście była dyskusja. Dla mnie naturalność nie jest konieczna, byle działanie było fajne, tzn. żeby mydło nie wysuszało skóry rąk. Ale ktoś pisał, że nie wysusza, więc spróbować nie zaszkodzi. 9 zł to w końcu nie majątek. Nie chciałabym się tylko niemile zaskoczyć, jakby się okazało że ta takie same mydła jak np. Biały Jeleń tylko droższe
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 19:31   #311
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Mydła te są dostępne też m.in w Naturze, Super pharmie,Tesco.
Tu możesz obejrzeć jedną recenzję o bio-mydle jabłkowym (od 2.08 minuty).
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 17:08   #312
lokiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Chciałabym ograniczyć ilość używanych kosmetyków i przerzucić się na coś bardziej naturalnego, w związku z tym mam do Was kilka pytań
Czy po użyciu mydełka (np Aleppo) używacie toniców, kremów nawilżających, matujących? Dodam, że nie mam większych problemów z cerą, żadnego trądziku, tylko rozszerzone pory i zaskórniki w strefie T.
lokiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 18:13   #313
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 20:21   #314
lokiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 31
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Aha, dziękuję
lokiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 20:55   #315
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Będąc w zeszłym roku na Krecie zakupiłam kilka mydełek oliwkowych z firmy KRETANET S.A i AGNO SOAP FACTORY. Sprawdzałam na ich stronach i twierdzą, że są to naturalne mydła oliwkowe.
Wrzucę skład i oceńcie same , w jakim stopniu są naturalne Wam jednak bardziej ufam niż firmie

Mydło z KRETANET:
-Sodium Olivate, Aqua, Parfum, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropinal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxalldehyde

Mydło z AGNO SOAP FACTORY:
-Sodium Olivate, Aqua, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Fragrance

W tym roku też wybieram się na Kretę i zastanawiam się czy jest sens zakupić te mydełka.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:01   #316
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

http://www.lawendowafarma.pl/ dzisiaj znalazłam ten sklepik. co myślicie o tych mydłach?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 00:36   #317
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Będąc w zeszłym roku na Krecie zakupiłam kilka mydełek oliwkowych z firmy KRETANET S.A i AGNO SOAP FACTORY. Sprawdzałam na ich stronach i twierdzą, że są to naturalne mydła oliwkowe.
Wrzucę skład i oceńcie same , w jakim stopniu są naturalne Wam jednak bardziej ufam niż firmie

Mydło z KRETANET:
-Sodium Olivate, Aqua, Parfum, Sodium Chloride, Hexyl Cinnamal, Amyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl Methylpropinal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxalldehyde

Mydło z AGNO SOAP FACTORY:
-Sodium Olivate, Aqua, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Fragrance

W tym roku też wybieram się na Kretę i zastanawiam się czy jest sens zakupić te mydełka.

Pierwsze mydelko nie jest 100% naturalne, ale moze być dobrze przetluszczone, drugie zawiera jakieś substancje zapachowe, nie wiadomo czy syntetyczne czy naturalne, ale wnioskuje, ze jednak syntetyczne. Ogolnie nie jest to na pewno ekologiczna marka, wnioskujac z tych skaldów. Ja bym się nie napalala na Twoim miejscu. na Krecie na pewno będą prawdziwe kosmetyczne skarby, ale te nimi nie są, chociaż z calą pewnością są to wartosciowe produkty w porównaniu z tymi, ktore spotykamy w naszych drogeriach Skoro wypróbowalaś i Ci slużyly, to warto, bo sklady zle nie są.

---------- Dopisano o 01:14 ---------- Poprzedni post napisano o 01:08 ----------

Cytat:
Napisane przez lokiss Pokaż wiadomość
Chciałabym ograniczyć ilość używanych kosmetyków i przerzucić się na coś bardziej naturalnego, w związku z tym mam do Was kilka pytań
Czy po użyciu mydełka (np Aleppo) używacie toniców, kremów nawilżających, matujących? Dodam, że nie mam większych problemów z cerą, żadnego trądziku, tylko rozszerzone pory i zaskórniki w strefie T.

To zależy, które mydlo aleppo chcesz kupić, niektóre wysuszaja inne natluszczają. Wg mnie większośc mydel lekko ściąga i wysusza skórę, ale naturalne mydla nie robią z niej wiórów. Wydaje mi się, że tylko bardzo tluste, lecz zdrowe cery nie musza stosować nawilżaczy. Do natluszczajacych mydel na pewno można zaliczyc tak ostatnio chwalony Nuxe, a także "Baby Face" Lusha, ale one z kolei natluszczają, a nie każda cera to lubi, zwlaszcza przy codziennym stosowaniu. Tych kostek nawet nie można do konca nazwać mydlami, tylko po prostu kostkami do demakijażu i mycia. Wiem, jednak, że są prawdziwe mydla ktore nie wysuszają, ja jednak jeszcze sie z takim nie spotkalam. Wszystko jest kwestia indywidualnych reakcji na dany produkt i predyspozyci do odwadniania sie cery bądź nie.

---------- Dopisano o 01:36 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
http://www.lawendowafarma.pl/ dzisiaj znalazłam ten sklepik. co myślicie o tych mydłach?


Dziwi mnie trochę, że na stronie nie podają adresu ani regonu, firma wyglada jakby to byla dzialalnośc niezarejestrowana, nielegalna, ale moze coś przeoczylam. Reklamują się sklepem tuli, ale nie wiem ile ma on wspólnego z tą Panią. Mydelka wyglądają zachęcająco. Byla tu już kiedyś mowa o metodach wytwarzania mydla, ale w końcu nie wiem czy na zimno jest lepsza czy gorsza. Moze ktoś inny coś więcej powie

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-02-21 o 00:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 09:36   #318
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Stokrotne dzięki Korah .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 10:21   #319
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

dobrze, ze mnie , a to było najlepsze mydło po słońcem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg viewer.jpg (46,1 KB, 154 załadowań)
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 11:01   #320
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

A wie ktos z was jakie konsertwanty stosowane są do mydeł Savon du Midi?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 12:41   #321
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Skałd dwóch mydeł SAVON DU MIDI

INCI; Sodium Olivate,Sodium Palmate , Aqua, Sodium Palmeate,
Sodium Cocoate, Gliceryn,Sodium Chloride , Sodium thiosulfate,Sodium hydroxide,Rosmarinus officinalis Lear extract,helianthus annuus seed oil.


INCI; Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Aqua, Glycerin ,Rosmarinus Officinalis Essential & Leaf Extrakt, Sodium Chloride , Sodium thiosulfate, Sodium Hydroxide , Rosmarinus Officinalis Lear extrakt , Helianthus Annuus Seed Oil , D-Limonene , Linalol.



Czy to są naprawdę naturalne mydełka?


Edytowane przez jennifer2006
Czas edycji: 2011-02-21 o 12:46
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 13:52   #322
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Nie wyśmiejcie mnie, proszę, za to pytanie.
Firma Himal produkuje mydło potasowe ogrodnicze. Czy nadawało by sie tez do mycia rąk? Na ich stronie nie trafiłam na skład tych mydeł, ale może gdyby do nich napisać?
http://www.himal.pl/pl/produkty-ekol...rodukcji-himal
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:53   #323
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Skałd dwóch mydeł SAVON DU MIDI

INCI; Sodium Olivate,Sodium Palmate , Aqua, Sodium Palmeate,
Sodium Cocoate, Gliceryn,Sodium Chloride , Sodium thiosulfate,Sodium hydroxide,Rosmarinus officinalis Lear extract,helianthus annuus seed oil.


INCI; Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Aqua, Glycerin ,Rosmarinus Officinalis Essential & Leaf Extrakt, Sodium Chloride , Sodium thiosulfate, Sodium Hydroxide , Rosmarinus Officinalis Lear extrakt , Helianthus Annuus Seed Oil , D-Limonene , Linalol.


Czy to są naprawdę naturalne mydełka?

Codecheck mówi, że sodium thiosulfate może być stosowany w NK. Cosmeticdatabase, że jest bezpieczny w małych stężaniach dla ogółu. Stosuje się go w amerykańskim lecznictwie (rak, infekcje grzybicze), do dechloryzacji wody. Karta bezpieczeństwa: http://www.ch.ntu.edu.tw/~genchem99/...19/Na2S2O3.pdf,
zastosowania: http://naturalallopathic.com/cms/ind...=83&Itemid=111

Cytat:
Napisane przez Rybka1 Pokaż wiadomość
Nie wyśmiejcie mnie, proszę, za to pytanie.
Firma Himal produkuje mydło potasowe ogrodnicze. Czy nadawało by się też do mycia rąk? Na ich stronie nie trafiłam na skład tych mydeł, ale może gdyby do nich napisać?
http://www.himal.pl/pl/produkty-ekol...rodukcji-himal
Nie wiem, generalnie kojarzy mi się to z obniżonymi standardami i brakiem składu INCI...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 17:57   #324
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Skałd dwóch mydeł SAVON DU MIDI

INCI; Sodium Olivate,Sodium Palmate , Aqua, Sodium Palmeate,
Sodium Cocoate, Gliceryn,Sodium Chloride , Sodium thiosulfate,Sodium hydroxide,Rosmarinus officinalis Lear extract,helianthus annuus seed oil.


INCI; Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Sodium Olivate, Aqua, Glycerin ,Rosmarinus Officinalis Essential & Leaf Extrakt, Sodium Chloride , Sodium thiosulfate, Sodium Hydroxide , Rosmarinus Officinalis Lear extrakt , Helianthus Annuus Seed Oil , D-Limonene , Linalol.



Czy to są naprawdę naturalne mydełka?



Mialam, polecam. Wlaściwości mają lekko Ściagajace, wysuszajace, ale też rewelacyjnie oczyszczają trądzikową cerę. Naturalniutkie do szpiku kości. 100%.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 08:58   #325
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mialam, polecam. Wlaściwości mają lekko Ściagajace, wysuszajace, ale też rewelacyjnie oczyszczają trądzikową cerę. Naturalniutkie do szpiku kości. 100%.

a czym one są konserwowane?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 09:54   #326
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

francuzzka, to zależy od wersji mydelka, np w tym drugim skladzie konserwantami są olejki cytrusowe, eteryczne. Poza tym jeśli produkt zawiera nieprzetworzony olej, tak jak w tych skladach np heliantus annus seed oil, to olej też konserwuje. te mydelka mają rok ważności od otwarcia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 14:50   #327
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
francuzzka, to zależy od wersji mydelka, np w tym drugim skladzie konserwantami są olejki cytrusowe, eteryczne. Poza tym jeśli produkt zawiera nieprzetworzony olej, tak jak w tych skladach np heliantus annus seed oil, to olej też konserwuje. te mydelka mają rok ważności od otwarcia.

Dziękuję moja skarbnico wiedzy
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 18:37   #328
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 19:23   #329
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

to ja czekam na opinię o mydełku szałwiowym, też się nad nim zastanawiałam, ale jakoś nie mogę się przemóc żeby umyć włosy mydłem...

mam próbkę mydła węglowego, ale jeszcze nie używałam. Czeka na swoją kolej

Ja też złożyłam zamówienie na kolejne mydełka Tuli
dziecinne
dla alergików
miodowe
czekoladowa owsianka

Oczywiście po fakcie, mojemu Tżetowi się przypomniało, że najfajniejsze było mydło marchewkowe i czy je też zamówiłam ...no nic, będzie musiał poczekać na kolejne zamówienie
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 20:38   #330
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

No niezly raj sobie urządzilaś. Czekamy w związku z tym na szczególową relację.





Dziewczyny, Apeluję z prośbą o wrzucanie nowych producentów i ich mydel do KWC. Dodawajcie też recenzje, jak najwięcej recenzji. Wciąż za malo jest kosmetyków wśród calego stosu paści!!!!! Wypowiedzmy razem wojnę koncernom antynaturalnym!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.