Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-13, 13:49   #1
alicjahr
Przyczajenie
 
Avatar alicjahr
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 10

Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!


witam
mam pewien problem 2.5roku temu urodziłam śliczną (i dużą 4.250) córke, przytyłam w ciąży 45kg (!!!!!!!) i mam straszną obwiśniętą skóre na brzuchu przeplatającą sie z milionem rozstepów (tylko od pępka w dół) a ok 2cm nad pepkiem takie grudki mi sie porobiły brzuch wygląda łagodnie mówiąc żle i do tego cesarka poprzeczna (od pępka w dół) potęguje straszny wygląd czy jest jakiś masaż który by mi pomógł? ćwicze regularnie w domu zdrowo się odżywiam mam diete ale od ponad 2lat ten nadmiar skóry ani drgnie wyglada to dość dziwnie wszedzie jestem szczupła tylko ta nadprogramowa skóra mi wisi (waże 64kg a mam 180cm wz) prosze o pomoc
alicjahr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 20:23   #2
jolax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 95
Dot.: Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!

Mam dokładnie ten sam problem, szkoda, że nikt nie odpowiedział. Ja w ciąży co prawda przytyłam 23 kg. teraz ważę 55 kg. i też wszędzie jestem szczupła tylko ta skóra na brzuchu taka szpecąca w ogóle wkoło brzucha oponka mi została. wygląda to strasznie.
jolax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 21:36   #3
ulinek77
Przyczajenie
 
Avatar ulinek77
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 10
Dot.: Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!

Jestem ciekawa, czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie?
ulinek77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 09:12   #4
dzastinn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!

Witam
Jako osoba ktora uprawia sport rekreacyjnie moge doradzic standardowe odpowiedzi.
A mianowicie wiele czynników musi zaistniec razem by byly efekty.
Dieta to podstawa,ale dieta nie spowoduje tego by zrzucic ten nadmiar skory i tkanki tluszczowej z brzucha!Wiec do tego sa cwiczenia ktore wymodeluja brzuch.
Najlepiej chodzic na basen 2 razy w tygodniu (nie moczyc sie w wodzie ale plywac w miare inensywnie pod warunkiem ze nie ma przeciwskazan).
Jak ktos nie potrafi dobrze plywac to z deska.Chwyt deski z przodu,glowa na powierzchni i nogi do kraula,do zabki w miare inensywne.
PRZED KAZDYM RODZAJEM CWICZEN ROZGRZEWKA,ROZCIAGANIE koniecznie !!!a takze po skonczonych cwiczeniach rozciaganie.

Bieganie wspaniale dziala na poprawe sylwetki ogolnie i miedzyinnymi na brzuch.Jak ktos nie biegal to lepiej zaczac od intesywnego marszu raz lub dwa razy w tyg. po ok.30 min.Dla zaawansowanych trchut,a potem bieg szybszy od truchtu(nie sprint!!!!).

No i wreszcie cwiczenia na brzuch: swietne jest zestaw "6 weidera" ale to jest dla zaawnasowanych (zestaw 6 cw. ktore sie wykonuje w przeciagu 6tyg.wg. okreslonego wzoru,nie mozna opuscic ani jednego dnia dla osiagniecia oczekiwanego efektu).Sama stosuje ten rodzaj cwiczen i musze przyznac ze jest ciezko,a jestem bardzo sprawna.
Jak ktos nie ma miesni brzucha to zaczac od rowerku,w pozycji lezac na plecach,no i brzuszki (lezenie tylem,nogi ugiete w stawach kolanowych,rece splecione na karku i sklony tulowia do ugietych nog,nogi koniecznie ugiete odcinek ledzwiowy jest docisniety do podloza to przeciwdziala hiperlodrozie) optymalnie jest robic 25 powtorzen po 3 serie.Ale mozna mniej powtorzen jak ktos nie potrafi.
Na poczatku moga pojawic sie zakwasy ( to przejsciowy stan) przy systematycznej pracy.
Brzuch mozna dziennie cwiczyc to na rzezbe jest ale takze 3 razy w tyg.
Poprzez cwiczenia ksztaltuja sie miesnie,spala sie tk.tluszczowa,brzuch tak nie opada.
No i farmakologia odpowiednie kremy na rozstepy,ujedrniajace,naw ilzajace itp.
Chcialam jeszcze jedno dodac by byly efekty musi byc ciezka praca,pot i lzy.
Same kremowanie nie pomoze zwlaszcza jak ktos ma tendencje do odkladania sie tluszczu w tych partiach ciala.Ostra dieta odchudzajaca to efekt tym czasowy.
A dzieki cwiczeniom fizycznym bieg,basen,cwiczenia nasze cialo staje sie jedrne,mamy wiecej energi !
Efekty przyjda ale nie odrazu na to trzeba czasu.
dzastinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-03, 13:19   #5
pasiusiek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!

Cytat:
Napisane przez dzastinn Pokaż wiadomość
Witam
Jako osoba ktora uprawia sport rekreacyjnie moge doradzic standardowe odpowiedzi.
A mianowicie wiele czynników musi zaistniec razem by byly efekty.
Dieta to podstawa,ale dieta nie spowoduje tego by zrzucic ten nadmiar skory i tkanki tluszczowej z brzucha!Wiec do tego sa cwiczenia ktore wymodeluja brzuch.
Najlepiej chodzic na basen 2 razy w tygodniu (nie moczyc sie w wodzie ale plywac w miare inensywnie pod warunkiem ze nie ma przeciwskazan).
Jak ktos nie potrafi dobrze plywac to z deska.Chwyt deski z przodu,glowa na powierzchni i nogi do kraula,do zabki w miare inensywne.
PRZED KAZDYM RODZAJEM CWICZEN ROZGRZEWKA,ROZCIAGANIE koniecznie !!!a takze po skonczonych cwiczeniach rozciaganie.

Bieganie wspaniale dziala na poprawe sylwetki ogolnie i miedzyinnymi na brzuch.Jak ktos nie biegal to lepiej zaczac od intesywnego marszu raz lub dwa razy w tyg. po ok.30 min.Dla zaawansowanych trchut,a potem bieg szybszy od truchtu(nie sprint!!!!).

No i wreszcie cwiczenia na brzuch: swietne jest zestaw "6 weidera" ale to jest dla zaawnasowanych (zestaw 6 cw. ktore sie wykonuje w przeciagu 6tyg.wg. okreslonego wzoru,nie mozna opuscic ani jednego dnia dla osiagniecia oczekiwanego efektu).Sama stosuje ten rodzaj cwiczen i musze przyznac ze jest ciezko,a jestem bardzo sprawna.
Jak ktos nie ma miesni brzucha to zaczac od rowerku,w pozycji lezac na plecach,no i brzuszki (lezenie tylem,nogi ugiete w stawach kolanowych,rece splecione na karku i sklony tulowia do ugietych nog,nogi koniecznie ugiete odcinek ledzwiowy jest docisniety do podloza to przeciwdziala hiperlodrozie) optymalnie jest robic 25 powtorzen po 3 serie.Ale mozna mniej powtorzen jak ktos nie potrafi.
Na poczatku moga pojawic sie zakwasy ( to przejsciowy stan) przy systematycznej pracy.
Brzuch mozna dziennie cwiczyc to na rzezbe jest ale takze 3 razy w tyg.
Poprzez cwiczenia ksztaltuja sie miesnie,spala sie tk.tluszczowa,brzuch tak nie opada.
No i farmakologia odpowiednie kremy na rozstepy,ujedrniajace,naw ilzajace itp.
Chcialam jeszcze jedno dodac by byly efekty musi byc ciezka praca,pot i lzy.
Same kremowanie nie pomoze zwlaszcza jak ktos ma tendencje do odkladania sie tluszczu w tych partiach ciala.Ostra dieta odchudzajaca to efekt tym czasowy.
A dzieki cwiczeniom fizycznym bieg,basen,cwiczenia nasze cialo staje sie jedrne,mamy wiecej energi !
Efekty przyjda ale nie odrazu na to trzeba czasu.
Rozciaganie nalezy robic tylko PO cwiczeniach, gdy miesnie sa rozgrzane. Nigdy przed.
pasiusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 14:22   #6
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Rozciągnięta skóra na brzuchu pomocy!!

Witam, odniosę się bezpośrednio do pytanie a pro pos masażu. Nie będe dyskutował apro pos diety w sytuacji rozciągniętej skóry, przemilczmy to. Ćwiczenia to juz zupełnie inna kwestia.

Jest możliwość nieco uelastycznienia i wzmocnienia powłok brzusznych, jeśli chodzi o rozciągnięcie wzdłuż lini centralnej, pomocny może być np Dynamiczny Masaż Antycellulit, spoko, tak się nazywa metoda ale jest stosowana min w rewitalizacji po porodzie.

Troche czasu mineło, spektakularnych efektów też nie bedzie, ale zawsze jakaś poprawa. Tam gdzie pani mieszka proszę zapytać o tą metodę.

Efektywna, ale dużo zależy od rozciągnięć wzdluż lini Langera.

Pozdrawiam i zyczę powodzenia Piotr
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.