Transplantacje. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-06, 14:19   #1
Prymulka55
Raczkowanie
 
Avatar Prymulka55
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 120

Transplantacje.


Drogie forumowiczki! Otwieram watek dotyczacy transplantacji organow.Bardzo Was prosze o wypowiedzi w tym temacie.Czy spotkalyscie sie z takimi przypadkami?Co sadzicie o przeszczepach.Czy oddalybyscie np.nerke najblizszej osobie?A moze macie jakies przezycia z tym zwiazane i chcialybyscie sie nimi z nami podzielic?.Moga to byc rowniez zwykle refleksje na ten temat.Prymulka55
__________________
Kazdemu Jego Raj - Christine Arnothy
Prymulka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 16:22   #2
Alkmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 380
Dot.: Transplantacje.

Jestem za transplantacją organów i bez wahania oddałabym swój narząd dla członka najbliższej rodziny. Ale, ale, gdybym w rodzinie miała pijaka, który zniszczył swoje np.nerki nadużywaniem alkoholu, to na pewno bym mu swojej nie oddała. Bo po co, żeby ją przepił.
Moja rodzina wie, że gdybym uległa tragicznemu wypadkowi i zmarła, to moje organy mają być oddane potrzebującym, a reszta skremowana.
Alkmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 17:04   #3
Jolmiras
Raczkowanie
 
Avatar Jolmiras
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 250
Wyślij wiadomość przez ICQ do Jolmiras GG do Jolmiras Send a message via Skype™ to Jolmiras
Dot.: Transplantacje.

Zgadzam się z Alkminą
Na pewno oddałabym gdyby ktoś był w potrzebie, nawet gdyby był pijakiem, bo wierzę, ze i taki człowiek potrafi się zmienic
Co prawda rodzinie nie napisalam jeszcze by po mej śmierci oddali organy komuś ale na pewno to uczynię, mam nadzieję, ze zdąże to uczynić
Śmierci nie planuję jeszcze wszakże
Skąd taki pomysł wątku Prymulka?
__________________
Życie nie daje nagród,
życie nie daje wiz,
życie to trochę szabru
i bardzo rzadko - czysty zysk..
Jolmiras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:06   #4
Alkmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 380
Dot.: Transplantacje.

Podobnie jak Jolmoras nie planuję śmierci , mam zamiar żyć bardzo długo, ale nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć wiec już zawczasu wolałam uprzedzić rodzinę, żeby wiedzieli co robić na wypadek gdyby....
Alkmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 19:09   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Transplantacje.

Jestem za szczegolnie dl aosob bliskich i nieznajomych takze .

Po smierci maja mnie oddac co do kawaleczka na organy ,reszta moze byc dla studentow lub do formaliny.

cialo mi po smierci do niczego nie potrzebne.

na szczescie niz znam nikogo kto potrzebuje organow i oby tak zostalo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 05:51   #6
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Transplantacje.

Tak jak i koleżanki po niżej też jestem za oddaniem organów po śmierci ,mam nadzieję tylko,że póki żyję nie będzie nikt z moich bliskich w potrzebie(oby byli zdrowi)Dlaczego taki temat prace piszesz jakąś?
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 20:29   #7
Prymulka55
Raczkowanie
 
Avatar Prymulka55
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 120
Dot.: Transplantacje.

Dziewczyny! Nie pisze zadnej pracy ani nie robie zadnej ankiety nic podobnego.Ten watek powstal calkiem nieoczekiwanie ,po przeczytaniu pewnego artykulu,ktorego nie bede przytaczac,bo to juz bybyla reklama.Poza tym w dzisiejszym dniu media rowniez podjely ten temat .Prymulka55
__________________
Kazdemu Jego Raj - Christine Arnothy
Prymulka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 22:31   #8
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Transplantacje.

Na ten moment jestem pewna, że oddałabym w przypadku zagrożenia niezbędny do funkcjonowania organ najbliższej mi osobie.

Nie mam natomiast pewności, czy chciałabym żeby moje organy po śmierci służyły innym ludziom i niestety nie jestem w stanie sensownie tego argumentować.

Myślę, jednak że gdy od przeszczepu zależy ludzkie życie, nie ma znaczenia skąd pochodzi organ.
Dlatego między innymi mamy do czynienia ze zjawiskiem tak zwanego "czarnego rynku".
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 00:33   #9
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Transplantacje.

Tym tematem byłam zainteresowana już dawno temu. Dobrze że powstał taki na wizażu.
Kiedys zainteresował mnie program "Rozowy w toku", gdzie Ewa Drzyzga zaprosiła ludzi którzy otrzymali organy od zupełnie nieznanych im osób. Chyba dla wszystkich biorców było to jakby nowe życie.
Po przemysleniach i analizie doszłam do wniosku, że po mojej smierci zamierzam oddać swoje organy (jesli będzie taka możliwosć). Podpisałam wczesniej wydrukowaną deklaracje woli z Fundacji Zjednoczeni dla Transplantacj. Poinformowałam rodzinę o mojej decyzji, że w razie czego wiedzą co i jak.

Jesli chodzi o przeszczep z ciała żywego... To z pewnoscią zależy od sytuacji. Jasne jest, że gdyby to ktos z rodziny potrzebował, zgodziła bym się bez wahania. Ale obcemu człowiekowi... myslę, że do tej decyzji musiała bym jeszcze dojrzeć, jednak mówię, że to zależało by od sytucji tego człowieka i inych czynników

Edytowane przez 201804100943
Czas edycji: 2008-10-09 o 01:57 Powód: ort
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:49   #10
Prymulka55
Raczkowanie
 
Avatar Prymulka55
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 120
Dot.: Transplantacje.

Ja wiem,ze to jest trudny temat,ale myslalam.ze bedzie wieksze zainteresowanie.Niektorym sie wydaje,ze ten problem ich nie dotyczy,wiec po co sie wypowiadac.Jednak zycie jest pelne niespodzianek,ktore trzyma w zanadrzu.Mozna samemu zachorowac i potrzebowac od innych pomocy.Ludzie dializuja sie,bo czesto zapadali na anginy,przeziebienia,cier pieli na stany zapalne drog moczowych.Niczego nie ma bez przyczyny.A wiec warto o tym porozmawiac...Prymulka55
__________________
Kazdemu Jego Raj - Christine Arnothy
Prymulka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 21:55   #11
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Transplantacje.

Cytat:
Napisane przez Prymulka55 Pokaż wiadomość
Ja wiem,ze to jest trudny temat,ale myslalam.ze bedzie wieksze zainteresowanie.Niektorym sie wydaje,ze ten problem ich nie dotyczy,wiec po co sie wypowiadac.Jednak zycie jest pelne niespodzianek,ktore trzyma w zanadrzu.Mozna samemu zachorowac i potrzebowac od innych pomocy.Ludzie dializuja sie,bo czesto zapadali na anginy,przeziebienia,cier pieli na stany zapalne drog moczowych.Niczego nie ma bez przyczyny.A wiec warto o tym porozmawiac...Prymulka55
zgadzam się.
Myślę, że było by większe zainteresowanie gdybyś umieściła post na plotkowym, bo tam często dziewczyny zaglądają...
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-25, 15:07   #12
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Transplantacje.

Ja niestety z przeszczepem mam trochę więcej do czynienia. Rok temu mój kuzyn miał przeszczep nerki.

Edytowane przez mychamycha
Czas edycji: 2008-12-16 o 21:37
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 17:44   #13
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Transplantacje.

ja też jeztem za transplantację. nawet w swoim portfelu noszę zgodę polską (oświadczenie woli) jak i zagraniczną.... tak samo na moim nieśmiertelniku jest numer mojej zgody na transplantację.
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:42   #14
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Transplantacje.

Cytat:
Napisane przez edyta1421 Pokaż wiadomość
tak samo na moim nieśmiertelniku jest numer mojej zgody na transplantację.
jak to numer? skąd drukowałaś zgodę dokładnie?
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 10:53   #15
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Transplantacje.

Ja zgodę nigdzie nie drukowałam tylko wybiłam na nieśmiertelniku. w Kanadyjskiej służbie zdrowia mozna podpisywać zgody na transplantację... i zostaje sie uszeregowanym pod danym numerem... i z tego ten numer... nie trzeba kartek itd... wystarczy znać swój numer i wszystko jest w komputerze.... nie wiem jak to jest w Polsce czy gdzie indziej.. ale myslę ze wystarczy tylko wbity skrót UAGA (skrót międzynarodowego rejestru) i wpis na "tak"... oto strona tego rejestru:

UAGA

więcej na ten temat możecie znaleźć na wątku:

OŚWIADCZENIE WOLI
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.