Zaburzenia hormonalne ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-01, 19:33   #1
chocolate123217
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2

Zaburzenia hormonalne ???


Witam ,
Od pewnego czasu zmagam się z pewnymi dolegliwościami ,które zaczynają mnie coraz bardziej niepokoić.
Mam 16 lat . Zaczęło sie od bardzo bolesnej miesiączki którą dostałam w lipcu . Przez cały dzień byłam bardzo osłabiona miewiałam straszny ból brzucha a nawet wymiotowałam. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ostre bóle podbrzusza , które łapały mnie niemal codziennie. Każda kolejna miesiączka jest coraz gorsza (czasami już nie daję rady ...) Parę miesięcy pozniej mama postanowila zabrac mnie do ginekologa z nadzieja ,że wykona na mnie badanie USG poniewaz myslalysmy ze mam torbiela. Pani doktor potraktowała mnie jak niedojrzałą dziewczyne która wszystko zmyslila zeby nie cwiczyc na W-fie (prosilam o zwolnienie z W-fu w TE dni ) i stwierdziła ze moje bóle spowodowane są stresem nowa szkolą a także najzwyklejszym rozczulaniem się nad sobą . Moja mama uwierzyła w to , kiedy Na Badaniu USG nic nie wykazało . Przez jakis czas dałam sobie z tym wszystkim spokoj dopóki nie zauważylam na moich posladkach rozstepow (były odrazu białe nie mam pojecia dlaczego ) Wydało się to dla mnie dziwne ponieważ gwałtownie nie przytylam ani nie schudłam a mój wzrost wcale sie nie zmienil. Nie mowilam tego mamie , bo nie chcialam jej zawracac glowy paroma malymi rozstepami...Problem w tym że dzisiaj mam rozstepy na całej pupie i udach ! Mam ochote płakać , są naprawde duze a najgorsze jest to , że jest ich coraz wiecej . Na poczatku mialam 4 poziome kreseczki a teraz?! Nie wiem co robić miesiączke mam w miare regularnie czasami spoznia sie do 1.5 tygodnia a moje piersi w ogole nie rosną . nawet miseczka A jest dla mnie za duża co jest nienormalne ponieważ wszystkie kobiety w mojej rodzinie maja duze badz normalne biusty (moja mama ma miseczkę D ) widzialam zdjecia i w moim wieku miała juz czym oddychac ze tak powiem... Co mi dolega ? Czy moge miec niedobor estrogenów ? Proszę o pomoc nie wiem co mam robic moje nogi wygladaja okropnie a mam zaledwie 16 lat prosze o pomoc bede wdzieczna za kazda udzielona odpowiedz
chocolate123217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:45   #2
Il030na
Przyczajenie
 
Avatar Il030na
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 28
Dot.: Zaburzenia hormonalne ???

Wiele nastolatek w okresie dojrzewania boryka się z problemem rozstępów jak sama napisałaś białych co za tym idzie mało widocznych. W większosci przypadkach znikają całkowicie z czasem lub stają się praktycznie niewidoczne.
W organizmie młodej kobiety bardzo często brakuje estrogenów, jest to zupełnie normalne i przejściowe.

Jeśli chodzi o piersi naprawdę teraz jeszcze dojrzewasz i nie przejmuj się tym tak, jest duże prawdopodobieństwo że urosną, dużo zależy tez od Twojej sylwetki czy jesteś bardzo szczupła.

Co do okresu, to jeśli rzeczywiście jesteś zdrowa a nadal bóle sa nadal bardzo intensywne porozmawiaj jeszcze raz na spokojnie z mamą.
__________________
30.09.2013 - Jeszcze Cię nie znam a już Cię kocham...

"KAŻDY Z NAS CZEGOŚ ŻAŁUJE. KAŻDY Z NAS W NIEODPOWIEDNIM MOMENCIE POWIEDZIAŁ KILKA SŁÓW ZA DUŻO. KAŻDY Z NAS, CHOCIAŻ RAZ POWIEDZIAŁ 'NIE, WTEDY, GDY SERCE TAK CHOLERNIE BŁAGAŁO O TAK."
-veriolla.moblo.pl
Il030na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.