Plamy po solarium - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-13, 07:36   #31
Lena332
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Lena332
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 76
Plamy po solarium

Byłam kilka razy w solarium i na dekolcie plecach i twarzy zostały mi play :/ ale to nie sa piegi
Lena332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 07:37   #32
Lena332
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Lena332
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 76
Dot.: Plamy po solarium :/

I jeszcze jedno. Czemu niechce mi sie twarz opalić ?
Lena332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 07:56   #33
sonieczka24
Raczkowanie
 
Avatar sonieczka24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 127
Dot.: Plamy po solarium :/

Cytat:
Napisane przez Lena332
I jeszcze jedno. Czemu niechce mi sie twarz opalić ?



a plamy są jakiego koloru?
__________________
"Widziałem raz u psa taki wyraz oczu, spojrzenie pełne pogardy, które bardzo szybko znikło i jestem przekonany, że psy w zasadzie uważają ludzi za kretynów" - John Steinbeck
sonieczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 08:11   #34
Lena332
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Lena332
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 76
Dot.: Plamy po solarium :/

Takie jasnobrązowe. Jak palmy po trądziku
Lena332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 08:28   #35
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Plamy po solarium :/

Z tym już wiele nie zrobisz ... to są przebarwienia posłoneczne dziewczyno
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 08:56   #36
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Plamy po solarium :/

Możesz je jedynie przyciemnić, chodząc dalej na solarium lub leżąc na plaży. pozdrawiam
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-13, 15:43   #37
Masek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 17
Dot.: Plamy po solarium :/

Najlepiej wybierz sie z tymi plamami do dermatologa, a na pewno juz unikaj zarówno słońca jak i solarium, bo to tylko pogłębia plamy.
Masek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-08, 21:16   #38
moonika0
Przyczajenie
 
Avatar moonika0
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Angry Plamy od solarium

Ostatni raz byłam 2 tyg na solarium {15 minut} chodziłam przez miesiąc co tydzień . I zrobiły mi się plamy takie małe białe na udach ! Co mam zrobić?
Moja mama mówi że to mogą być blizny z ospy ale ja miałam ospe 3 lata temu ... Moja koleżanka też ma plamy na dekolcie ! To znaczy że nie moge chodzić na solarium ?
__________________





Z pasją by zabić ...
moonika0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 10:24   #39
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: Plamy od solarium

Uważaj teraz i odpocznij od solarium. To jest bardzo częst objaw przedawkowania UV. Skóra sie broni! Możliwe że masz niski fototyp a 15 min.to dla twojej skóry za dużo. Kilka moich koleżanek uzależnionych od solarium miało podobny problem. Zrób kilka tygodni przerwy, obserwuj skórę i pamiętaj żeby skrócić czas opalania.
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 12:58   #40
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Exclamation Dot.: Plamy od solarium

Albo mogły Ci się ujawnić choroby skóry- takie białe plamy, które się nie chcą opalić, być może masz grzybicę skóry wywołąną przez drożdżaki- grzyby wywołujące niekóre choroby skóry. Najczęściej pojawiają się/ uakywniają pod wpływem promieni UV. Radze pójść do lekarza. Bardzo banalnie można taką chorobę złapać, a jest w pewnym stopniu uciążliwa. Dermatolog najlepiej Ci pomoże i opowie o działaniu solarium na skóre, efekcie fotostarzenia id. Pozdrawiam
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 13:07   #41
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: Plamy od solarium

Białe plamy to często objaw bielactwa, skóra w tych miejscach po prostu sie nie opala, jest bardziej wrazliwa na poparzenia słoneczne, czy solarium. Ja mam biała plame na udzie, chociaz musze przyznać że w tym roku udało mi sie ja opalić, ale i tak troche sie odróżnia.
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-09, 13:14   #42
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Plamy od solarium

Cytat:
Napisane przez moonika0 Pokaż wiadomość
Ostatni raz byłam 2 tyg na solarium {15 minut} chodziłam przez miesiąc co tydzień . I zrobiły mi się plamy takie małe białe na udach ! Co mam zrobić?
Moja mama mówi że to mogą być blizny z ospy ale ja miałam ospe 3 lata temu ... Moja koleżanka też ma plamy na dekolcie ! To znaczy że nie moge chodzić na solarium ?
a ja mam jeszcze inną koncepcję... Mi czasami robi się plama jak po psostu źle sie układam... Tzn.mam troche wyżej jedną łopatkę (tzw.krzywą ) i jak sie więcej opalam to pod nią robi mi się biała nie opalona plama...
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 13:34   #43
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: Plamy od solarium

Cytat:
Napisane przez blondie-b1 Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze inną koncepcję... Mi czasami robi się plama jak po psostu źle sie układam... Tzn.mam troche wyżej jedną łopatkę (tzw.krzywą ) i jak sie więcej opalam to pod nią robi mi się biała nie opalona plama...
Plamy różnią się zdecydowanie od miejsca, które sie źle "ułoży" wiec koncepcja błędna. Poza tym jak wg Ciebie powstało by takie coś np na dekolcie?
moonika0 zaprzestań opalania i idz do lekarza.
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 14:25   #44
moonika0
Przyczajenie
 
Avatar moonika0
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11
Dot.: Plamy od solarium

mam 4 plamy na udach (największa ma 5 mm ) , jestem chora na łuszczycę {ale te kropki które mam na udach to nie są od łuszczycy ...} muszę chodzić na solarium bo inaczej będzie widać moją łuszczycę ...
Mam nadzieję że te plamy na udach to nic poważnego ...
__________________





Z pasją by zabić ...
moonika0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 15:13   #45
blondie-b1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 693
Dot.: Plamy od solarium

Cytat:
Napisane przez Evka Pokaż wiadomość
Plamy różnią się zdecydowanie od miejsca, które sie źle "ułoży" wiec koncepcja błędna. Poza tym jak wg Ciebie powstało by takie coś np na dekolcie?
moonika0 zaprzestań opalania i idz do lekarza.
Plamy robią się z różnych powodów... Ja podałam jeden z możliwych... U każdego co innego
blondie-b1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 11:36   #46
Monika Leśna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 87
Dot.: Plamy od solarium

Podobnie objawia się łupież pstry i właśnie pod promieniami UV. Miałam z nim kiedyś przyjemność))) wątpliwą. Pomogła mi maćś Clotrimazolum( sprawy grzybiczne) ale nie wiem co w przypadku skóry łuszczycowej.
Monika Leśna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-10, 18:52   #47
Pleple
Raczkowanie
 
Avatar Pleple
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: małe miasteczko pod Warszawą :)
Wiadomości: 415
Dot.: Plamy od solarium

Cytat:
Napisane przez Evka Pokaż wiadomość
Poza tym jak wg Ciebie powstało by takie coś np na dekolcie?
Ja miałam kiedyś jaśniejszą plamę na dekolcie, jak leżałam na brzuchu.
Pleple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 17:07   #48
Mała18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
plamy po solarium pomocy!

Dziewczyny wierze w to ze mi pomozecie. Po ostatniej wizycie w solarium na moich nogach pojawiły sie jakies dziwne plamy.Nie potrafie okreslic ich koloru ale moje nogi wyglągaja jakby były opalone w cetki. Mam je tylko na nogach i o dziwo tylko z przodu co to moze byc? Dodam ze nigdy wczesniej czegos takiego nie miałam. Pomóżcie nie wiem czy mam dalej chodzic sie opalac czy nie bo niedługo czeka mnie bardzo wazna impreza
Mała18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 19:55   #49
Sylwiaaa88
Rozeznanie
 
Avatar Sylwiaaa88
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 652
Dot.: plamy po solarium

Mi nigdy od opalania nie robily sie zadne plamy, a teraz gdy odrazu wstalam z lozka w solarium i spojrzalam w lustro to u dolu polika mialam biale plamki...nie mam pojecia skad one sie wziely, czy moze mi ktos doradzic jak je usunac???
Sylwiaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 10:03   #50
aaankac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Wink Dot.: plamy po solarium

ja mam ten sam problem. Korzystałam z solarium od 16 roku życia czyli prawie 10 lat. Dermatolog mi zaleciła(kłopoty z trądzikiem). Faktycznie pomogło. Tylko szkoda że solarium uzależnia i od jednej wizyty w miesiącu skończyło się na 2 w tygodniu ale to dopiero po paru latach. Robiłam sobie przerwy paromiesięczne ale jak znow zaczęłam chodzic to znowu mnie "wciągło". Zaszłam w ciąże i w tym czasie nie chodziłam i wcale źle nie wyglądałam. Po porodzie znów zaczęłam ale latem przesadziłam bo chodziłam 3 razy na tydzień po 6 do 7 min. Niedawno(przed nowym rokiem) zauważyłam białe plamki na ramionach(nie takie typo białe ale jaśniejsze od reszty skóry). Koleżanka poleciła picie dziurawca i niestety posłuchałam jej i dalej sie opalałam aż zauważyłam plamkę na szyji i dużą plame na poliku!!! Wtedy szybko do fermatologa. Niby nic groźnego-grzybica ale po stosowaniu leków miałam ich więccej. Cały czas robiłam peelingi. Poszłam prywatnie do lekarza a ta baba sama nie wiedziała co to jest i mnie już bielactwem nastraszyła. Załamałam się. 2 tygodnie tylko ryczałam, nie potrafiłam nawet sie zająć dzieckiem. Za namową mamy i męża wybarałam się do kolejnego lekarza który mnie wyśmiał i powiedział ze takich pacjętek jak ja to ma mnóstwo- poprostu skóra mi się łuszczy od tego opalania. Za długo i nierozważnie bo hormony brałam, makijażu nie zmywałam...Dać jej odpocząć, zregerenować się, peelingować, nawilżać, stosować kremy z filtrem i zero słońca!!! Do roku wszystko się wyrówna i bedę mogła się równomiernie opalićKamień z serca, ale dla pewnościm poszłam do kolejnego dermatologa,powiedział że to jakieś uczulenie lub właśnie skóra schodzi, profilaktycznie smarować maścią przeciwgrzybiczną i przeciwłupieżową i do tego tabletki dla alergików Minął już miesiąc prawie. Robie peelingi i na twarzy skóra się wyrównuje, mam dwie duże plamy na obu już polikach(da się ukryć makijażem) na ramionach schodzi więcej-fakt wygląda to nieciekawie bo takie plamki rozmazane się robia ale ważne że da się wyleczyć nauczyłam się paru rzeczy przez to. Prywatny lekarz wcale nie oznacza dobry i...zdrowie najważniejsze!! Moja noga nigdy w życiu na solarium już nie postanie i dopilnuje aby w przyszłości moja córka też nie popoełniła tego błędu. Przemęcze się ile bedzie trzeba i zero opoalania już nigdy!!! Blade też ma swój urok zawsze mozna skorzystać z samoopalacza
aaankac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.