Sierpniowe Panny Młode cz.III - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 12:31   #271
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez jusztyska Pokaż wiadomość
Paula - wierszyk suuuper prowadzący z mikro przemysłowej przy winach też nam podobny mowil:P ale zapomniałam o nim całkowicie :P
To może razem studiował z moim prowadzącym, bo nasz prowadzi oprócz fermentacji też mikro przemysłową

Ja miałam dziś pochodzić za bielizną ale nie chce mi się, bo pogoda paskudna. Muszę Łosia jeszcze namówić na rajd po szmatexach w poszukiwaniu garnituru na sesję niszczycielską coś mi się wydaje, że dziś będzie mało twórczy dzień...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 12:45   #272
fitalasa
Raczkowanie
 
Avatar fitalasa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 144
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
kurcze ja też zamawiałam zaproszenia na allegro i właśnie czekam na przesyłkę. Niby projekt był w porządku no ale zobaczymy co przyjdzie


A po ślubie też przyjmuję nazwisko męża
__________________
szczęśliwa żona
fitalasa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 13:41   #273
gwiazdeczka26
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdeczka26
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 18 113
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez jagoda221 Pokaż wiadomość
Myślę że to niegrzeczne kazać płacić ludziom za nocleg skoro są Waszymi gośćmi... Ja zapewniam nocleg wszystkim swoim gościom było by mi wstyd gdyby ktoś nie mógł się bawić bo ma 50km do domu i musi prowadzić auto. Ja zapraszam ludzi na zabawę a nie dla "prezentu" ale każdy ma swoje przekonania. Nie jest wam głupio mówiąc że jak chce spać to musi sam zapłacić?
Po pierwsze, to nie powiedzialam, ze bedziemy ludziom kazali placic za nocleg
Tylko,ze 'wspomnimy' i to tylko znajomym. Jesli beda chcieli oddac, to super, jesli nie to trudno - noclegi beda i tak zaplacone przez nas z gory.
70 miejsc x 40zl robi spora kwote, wiec byloby milo odzyskac choc czesc pieniazkow.
Bylismy z TZ na 3 weselach u znajomych, ktorzy mowili, ze jest mozliwosc noclegu za tyle i za tyle i my jak najbardziej bylismy chetni zeby im za ten nocleg oddac (nie czulam sie urazona ani tym bardziej nie pomyslalam o Mlodych, ze powinno im byc wstyd z tego powodu).

Druga sprawa, ja uwazam, ze jesli ktos chce byc na weselu, to znajdzie sobie sposob zeby na nie dojechac i wrocic (mowie oczywiscie o gosciach z okolic). Mozna tez po prostu nie pic......
Ja zapraszam ludzi na zabawe, a nie do picia wodki

Ostatniego zdania juz nie skomentuje, bo nie wiem do czego ma sie tyczyc.

I nie chce sie klocic, ale czasem mozna kogos urazic przez nieuwazne czytanie wypowiedzi lub wyciaganie nieslusznych wnioskow.

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
W ramach odpoczynku zrobiłam rachunek sumienia (posługując się listą wrzuconą na jakimś wątku przez jedną z Wizażanek - dzięki Ci dziewczyno, której nicka nie spamiętałam!):

Załatwione:
- sala + catering (tort, ciasta, stół wiejski)
- alkohol (wódka, piwo, wino po malutku kolekcjonujemy)
- dj
- fotograf na weselu, + dwie sesje "gratis" od znajomych
- kamerzysta
- samochód
- obrączki + grawer
- lista gości
- noclegi dla gości
- wybrać kościół
- godzina ślubu
- nauki przedmałżeńskie
- poradnia
- suknia
- buty x2
- garnitur
- koszula x2
- pasek
- skarpety
- makijaż próbny nie wiem czy będzie
- makijaż ślubny umówiony
- fryzura próbna pierwsza już za tydzień, druga początkiem sierpnia
- fryzura ślubna umówiona
- paznokcie zamówione :P
- podziękowania dla gości (ciasta od firmy cateringowej, wydrukowane karteczki do wrzucenia do środka od nas)
- zaproszenia rozdane
- dekoracja samochodu - w cenie samochodu razem z panem szoferem
- dekoracja sali
- bukiet zamówiony x2
- butonierka
- bukiet/stroik dla świadkowej
- butonierka dla świadka i dla tatusiów
- kurs tańca

Do załatwienia
- transport dla gości (PKS)
- bielizna moja
- welon dobiorę w salonie do sukni już, albo kupię na all
- podwiązka koniecznie niebieska
- biżuteria
- pończochy, conajmniej 2 pary
- bielizna Łoś
- kamizelka + musznik
- spinki do koszuli
- buty Łoś - wypatrzone, tylko kupić
- zabiegi Panny Młodej - poluję na grupony i inne takie :P
- księga gości lub duży plakat z miejscem na podpisy - jeszcze nie zdecydowaliśmy
- winietki - nie dla pojedynczego osobnika, tylko na cały stół typu 'tu siedzi rodzina taka i taka"
- plan usadzenia gości - powstanie taki +/- jak pojedziemy w czwartek lub piątek przed weselem rozstawiac stoliki
- regulamin wesela - jest już w projekcie menu - tylko wydrukować,
- podziękowania dla rodziców - chyba kupimy ramki elektroniczne
- zabawy weselne - do ustalenia z dj
- wybrać piosenkę na pierwszy taniec - wahamy się między dwoma typami
- ćwiczyć pierwszy taniec
- do sypania: ryż, pieniądze, bańki mydlane - kupimy i damy znajomym
- zawieszki na alkohol - podrukowane, tylko posklejać i podoszywać kokardki (zajmę się tym dopiero po obronie, chociaż tak mnie kusi...)
- dekoracja klatki/domu - tym się obiecała zająć mama, trzeba tylko kupić kwiaty i baloniki
- dekoracja kościoła - do ustalenia z pozostałymi parami biorącymi ślub w tym dniu,
- USC
- Kościół: protokół (spiszemy początkiem czerwca), zapowiedzi

Sporo tego się uzbierało. Ale najważniejsze, że na drugiej liście coraz mniej. A jak się już obronię, to ruszę z kopyta. Bo na razie się zmuszam, żeby poza pracą nic nie robić.

A jeszcze tak już na dobranoc ten wierszyk mojego Profesora z dziś. Całkiem przydatny :P
Ryby, drób i cielęcina lubią tylko białe wina.
Zaś pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze,
Ciasta, frukty i łakotki lubią wina bukiet słodki
a szampana wie i kiep można zawsze: po i przed!

ps. zmieniacie nazwisko po ślubie na mężowe? czy zostawiacie wasze?
Dobranoc!
Imponujaca szczegolowa lista
No i wierszyk winowy, rewelacyjny.

Nazwisko zmieniam na mezowe
Cytat:
Napisane przez sanderek5 Pokaż wiadomość
Super wierszyk Paula

Ja zmieniam na nazwisko męża

PS. Miałam dzisiaj próbną fryzurę z racji tego, że jadę na wesele na Dolny Śląsk za chwilę, to przynajmniej skorzystam. Mała zmiana planów była, bo miałam mieć próbną przed przymiarką, ale że przymiarka mi się przesunęła w czasie na koniec czerwca - początek lipca, to skorzystam z tej fryzury na wesele dzisiejsze zdjęcia zrobiłam, ale nie mam czasu wrzucić, bo zaraz wyjeżdżamy, a długa droga przed nami. Jak wrócę to się pochwalę trochę inną będę miała, niż mi zrobiła, bo będę mieć zrobione miejsce na wpięcie welonu od góry, a teraz mam równomiernie rozłożone, bo idiotycznie by wyglądała przerwa na welon bez welonu :P
Koniecznie sie pochwal no i udanej zabawy na weselu

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
uuu, przykro Zamawialas wczesniej probki?
Moze oddadza choc czesc pieniazkow.....


Dziewczyny, czy ktoras zamawiala strzelajace tuby? Moze orientujecie sie, ktore sa lepsze...takie dlugie na 70cm czy te krotsze 40cm?
__________________
Never stop trying. Never stop believing. Never give up.
gwiazdeczka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 14:25   #274
pati1750
Raczkowanie
 
Avatar pati1750
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 71
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
Hej ja miałam z zaproszeniami wielkie szczęście gdyż zrobiłam je sama więc jeśli nie wyszły takie jak chciałam to mogę mieć tylko pretensję do siebie ale jak dla mnie są w porządku

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, to nie powiedzialam, ze bedziemy ludziom kazali placic za nocleg
Tylko,ze 'wspomnimy' i to tylko znajomym. Jesli beda chcieli oddac, to super, jesli nie to trudno - noclegi beda i tak zaplacone przez nas z gory.
70 miejsc x 40zl robi spora kwote, wiec byloby milo odzyskac choc czesc pieniazkow.
Bylismy z TZ na 3 weselach u znajomych, ktorzy mowili, ze jest mozliwosc noclegu za tyle i za tyle i my jak najbardziej bylismy chetni zeby im za ten nocleg oddac (nie czulam sie urazona ani tym bardziej nie pomyslalam o Mlodych, ze powinno im byc wstyd z tego powodu).

Druga sprawa, ja uwazam, ze jesli ktos chce byc na weselu, to znajdzie sobie sposob zeby na nie dojechac i wrocic (mowie oczywiscie o gosciach z okolic). Mozna tez po prostu nie pic......
Ja zapraszam ludzi na zabawe, a nie do picia wodki

Ostatniego zdania juz nie skomentuje, bo nie wiem do czego ma sie tyczyc.

I nie chce sie klocic, ale czasem mozna kogos urazic przez nieuwazne czytanie wypowiedzi lub wyciaganie nieslusznych wnioskow.
PopieramCię w 100%


Oczywiście ja po ślubie też również przyjmuję nazwisko męża
__________________
20.08.2011

Edytowane przez pati1750
Czas edycji: 2011-05-28 o 14:26
pati1750 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 15:25   #275
dhalii
Raczkowanie
 
Avatar dhalii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
Trochę mnie przestraszyłaś z tymi zaproszeniami z allegro :/ my już mamy zamówione i teraz zaczęłam się obawiać jakie faktycznie przyjdą, chociaż próbka była ok ...

Nazwisko przyjmę mojego przyszłego Męża
dhalii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 16:47   #276
Kwiatuszek1604
Wtajemniczenie
 
Avatar Kwiatuszek1604
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 376
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
Chodzi ci o taki biustonosz gorsetowy? Gdzies widzialam taki jak szukalam swojego biustonosza, ale nie pamietam gdzie... w kazdym razie w marks & spencer widzialam taki zapinany na 3 rzedy zapiec - szeroki z tylu, dobrze podtrzymujacy, Kolo 100zl kosztowal
wlasnie szukam takiego ktory dobrze bedzie trzymal i mial lekki pusz up albo gorset albo biustonosz gorsetowy. tam jeszcze nie bylam dziekuje ci, napewno udam sie do tego sklepu
__________________
Kwiatuszek1604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 17:51   #277
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
ps. zmieniacie nazwisko po ślubie na mężowe? czy zostawiacie wasze?
Dobranoc!
Zmieniam na mężowe

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
A pokaż, jak wyglądają...
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 20:03   #278
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Dzisiaj mieliśmy ciężką rozmowę z Rodzicami i Teściami. I niestety,ale nasz plan spędzenia dnia ślubu ( a raczej spędzenia go przed uroczystością w Kościele) nie spodobał się nikomu. Więc klapa i nie będzie tak jak chcemy.Jest mi bardzo przykro z tego powodu
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 20:54   #279
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy ciężką rozmowę z Rodzicami i Teściami. I niestety,ale nasz plan spędzenia dnia ślubu ( a raczej spędzenia go przed uroczystością w Kościele) nie spodobał się nikomu. Więc klapa i nie będzie tak jak chcemy.Jest mi bardzo przykro z tego powodu
Oj no to przykro trochę...
A jaki mieliście plan? I dlaczego nie spodobał się rodzicom i teściom?

A my dziś spisaliśmy protokół i strasznie się cieszę, że mamy już to z głowy
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 21:47   #280
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
To ja w sukni. Nie pomogłyście mi z butami ale widze że większość ma pełne.
Ładnie wyglądasz w sukience A co do butów, to ja mam z odkrytym palcem. Dużo mi palców nie widac, tak że będę miała pończochy, takie ciueniutkie 8 den białe.

Cytat:
Napisane przez Karenw Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a w kościele podczas zakładania obrączek to będziecie zakładały na pierścionek zaręczynowy czy przed ślubem przekładacie go na drugą rękę? no i jakie macie pomysły na te wszystkie przesądy typu "coś niebieskiego, starego, pożyczonego" Niebieska to wiem że zazwyczaj podwiążka, nowa to suknia i wszystkie inne tego typu dodatki ... a coś pożyczonego i starego?
Ja z tych przesądów to będę miała tylko niebieską podwiązkę. A pierścionek noszę od początku na lewej rece, bo tak mi wygodnie, więc nie bede miała problemu.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka26 Pokaż wiadomość

A kiedy goscie szukaja swoich miejsc przy stolach??Zaraz po tym szampanie tak???
Tzn. dokładnie to jeszcze po wejściu do sali i powitaniu Młodych chlebem i solą goście składają zyczenia, potem jest sto lat i szampan, rzucanie kieliszków, a potem wszyscy siadają do stołów.

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość

A jeszcze tak już na dobranoc ten wierszyk mojego Profesora z dziś. Całkiem przydatny :P
Ryby, drób i cielęcina lubią tylko białe wina.
Zaś pod woły, sarny, wieprze jest czerwone wino lepsze,
Ciasta, frukty i łakotki lubią wina bukiet słodki
a szampana wie i kiep można zawsze: po i przed!

ps. zmieniacie nazwisko po ślubie na mężowe? czy zostawiacie wasze?
Dobranoc!
Fajowy wierszyk, muszę sobie zapisac hehe A co do nazwiska to zmieniam na nazwisko TŻ .
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 22:51   #281
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
A ja jestem wsciekla;/ przyszly nam wczoraj zaproszenia na allegro zamawiane i sa brzydkie;/ tzn projekt graficzny bardzo fajny, tylko wykonanie.... Sa maszynowo bigowane (zaginane) i "grzbiet" zaproszen jest jakby poszarpany/ponadrywany. Nie wyglada to jakos tragicznie ale wolalabym zeby wygladały porządnie echhh...juz zlozylam reklamacje, ciekawe co odpiszą...dziady jedne
Współczuję, po moich przejściach z zaproszeniami z all dokładnie wiem, co to znaczy Moje na szczęście są ładne, ale nie zgadzały się kolorystycznie

Cytat:
Napisane przez sanderek5 Pokaż wiadomość
Super wierszyk Paula

Ja zmieniam na nazwisko męża

PS. Miałam dzisiaj próbną fryzurę z racji tego, że jadę na wesele na Dolny Śląsk za chwilę, to przynajmniej skorzystam. Mała zmiana planów była, bo miałam mieć próbną przed przymiarką, ale że przymiarka mi się przesunęła w czasie na koniec czerwca - początek lipca, to skorzystam z tej fryzury na wesele dzisiejsze zdjęcia zrobiłam, ale nie mam czasu wrzucić, bo zaraz wyjeżdżamy, a długa droga przed nami. Jak wrócę to się pochwalę trochę inną będę miała, niż mi zrobiła, bo będę mieć zrobione miejsce na wpięcie welonu od góry, a teraz mam równomiernie rozłożone, bo idiotycznie by wyglądała przerwa na welon bez welonu :P
Niecierpliwie czekam na zdjęcie fryzurki Pewnie teraz bawisz się na weselu
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy ciężką rozmowę z Rodzicami i Teściami. I niestety,ale nasz plan spędzenia dnia ślubu ( a raczej spędzenia go przed uroczystością w Kościele) nie spodobał się nikomu. Więc klapa i nie będzie tak jak chcemy.Jest mi bardzo przykro z tego powodu
Biedna A jaki mieliście plan, jeśli można zapytać? Dlaczego się nie spodobał? Może uda się pójść na jakiś kompromis

A co do nazwiska to ja mam duży problem, bo od zawsze chciałam mieć nazwisko dwuczłonowe, a mojemu przyszłemu mężowi nie podoba się ten pomysł... Zupełnie nie rozumiem dlaczego No i nie wiem, czy robić po swojemu (nie zależy mi jakoś bardzo na swoim nazwisku, ale jest ono dosyć rzadkie i z tego powodu chciałabym je sobie zostawić), czy przyjąć tylko jego nazwisko, żeby mu zrobić przyjemność (bo wiem, że by się cieszył).
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 23:15   #282
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy ciężką rozmowę z Rodzicami i Teściami. I niestety,ale nasz plan spędzenia dnia ślubu ( a raczej spędzenia go przed uroczystością w Kościele) nie spodobał się nikomu. Więc klapa i nie będzie tak jak chcemy.Jest mi bardzo przykro z tego powodu
Co się stało? Co planowaliście i dlaczego się nie podoba?

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
A co do nazwiska to ja mam duży problem, bo od zawsze chciałam mieć nazwisko dwuczłonowe, a mojemu przyszłemu mężowi nie podoba się ten pomysł... Zupełnie nie rozumiem dlaczego No i nie wiem, czy robić po swojemu (nie zależy mi jakoś bardzo na swoim nazwisku, ale jest ono dosyć rzadkie i z tego powodu chciałabym je sobie zostawić), czy przyjąć tylko jego nazwisko, żeby mu zrobić przyjemność (bo wiem, że by się cieszył).
Ja, tak jak większość, zdecydowałam przyjąć nazwisko Łosiowe, ale się waham trochę wciąż, bo z jednej strony mam nazwisko długie, trudne w zapisie i brzydkie, ale z drugiej strony zostałam tylko ja i moja siostra o tym nazwisku patrząc na pokolenia (ale dzieci moje będą miały nazwisko Łosiowe, więc akurat ten argument słaby mam :P). Jest jeszcze sprawa tzw. "dorobku naukowego" który powoli kolekcjonuję. Ale mam zamiar poprosić mojego promotora, żeby artykuły, które pójdą do publikacji tuż przed weselem puścić już na nowe nazwisko, dzięki czemu nic mi nie zginie. A poza tym najzwyczajniej w świecie się przyzwyczaiłam przez te 24 lata i mi szkoda trochę... A Łoś jak to Łoś wzrusza rękami i mówi "jak tam chcesz".
ps. piszę pracę! jak widać
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 07:54   #283
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy ciężką rozmowę z Rodzicami i Teściami. I niestety,ale nasz plan spędzenia dnia ślubu ( a raczej spędzenia go przed uroczystością w Kościele) nie spodobał się nikomu. Więc klapa i nie będzie tak jak chcemy.Jest mi bardzo przykro z tego powodu
Zapytam jak poprzedniczki - jaki plan?
Przykro mi, ale jak powiesz o co chodzi, to może wspólnie wymyslimy, co można zrobić

Cytat:
Napisane przez kasikkkkka Pokaż wiadomość
A my dziś spisaliśmy protokół i strasznie się cieszę, że mamy już to z głowy
Mi bardzo ulżyło po protokole - to tak jedna z najważniejszych spraw


Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
A co do nazwiska to ja mam duży problem, bo od zawsze chciałam mieć nazwisko dwuczłonowe, a mojemu przyszłemu mężowi nie podoba się ten pomysł... Zupełnie nie rozumiem dlaczego No i nie wiem, czy robić po swojemu (nie zależy mi jakoś bardzo na swoim nazwisku, ale jest ono dosyć rzadkie i z tego powodu chciałabym je sobie zostawić), czy przyjąć tylko jego nazwisko, żeby mu zrobić przyjemność (bo wiem, że by się cieszył).
To zawsze możesz zaproponować, żeby zmienił nazwisko na Twoje Wtedy pewnie stwierdzi, że lepiej, żebyś miała dwuczłonowe
Szczerze, to ja bym przyjęła nazwisko w takiej formie, jakbym chciała - chyba, że po dyskusji doszlibyśmy do wniosku, że najlepiej jest zmienić na jego. Jeśli dowiesz się, dlaczego nie chce, żebyś miała dwuczłonowe, to łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

A tak w ogóle wczoraj kupiliśmy część prezentów dla rodziców we Flo - zegary, które wokół tarczy mają miejsca na 8 zdjęć. Pozostanie nam znaleźć zdjęcia i tak myślę, żeby zostawić 2-3 miejsca wolne na późniejsze zdjęcia ze ślubu. Coś jeszcze musimy dokupić, ale to jeszcze otwarta kwestia. Sprawa w ogóle zagmatwana, bo moi rodzicie nie są razem, więc póki co mamy trzy zegary - jeden dla mojej mamy, drugi dla taty i trzeci dla teściów. W ogóle udało nam się, bo były "urodziny" galerii handlowej i w sumie dostaliśmy zniżkę 160zł
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 08:11   #284
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

No cóż...
Od zawsze mówiliśmy o tym,że skoro Tata ma mnie prowadzić do ołtarza (co jest tradycją w Kościele Ewangelickim), to spotkamy się odpiero pod ołtarzem. Wszystko mieliśmy fajnie obmyślone,ale wiedzieliśmy,że będzie duży problem odnośnie błogosławieństwa.
Plan był taki,że wieczór wcześniej mieliśmy zrobić kolację i zaprosić Rodziców na błogosławieństwo. W dniu ślubu po mnie mieli przyjechać samochodem świadka i razem ze świadkową miałyśmy nim podjechać pod Kościół. Mój M. z kolei miał pojechać razem ze świadkiem do ślubu tym kabrioletem, którym mamy jechać z Kościoła na salę. No i potem Tata miał mnie wprowadzić i "oddać" lubemu. Wydawało się fajnie, a moi Rodzice nie mówili zdecydowanie "nie"( Tata nawet mówił,że fajny ten nasz plan).
Ale oczywiście Teściowie wyraźnie się sprzeciwili,że jak to tak, że błogosławieństwo w dzień ślubu to tradycja. No i nie przegadasz:/ Ja rozumiem,że tradycja, ale czemu muszę sztywno trzymać się zasad, co do których nie jestem przekonana?Wydaje mi się,że nie byłoby wcale jakoś strasznie gorzej,gdyby błogosławieństwo było wieczór wcześniej-i tak potem aż do ślubu nie widzielibyśmy się z Narzeczonym.

W każdym razie Teściowie przekonali moich Rodziców i twardo bronili swojej racji.Nie mam już pola do negocjacji. I tak oto nasz plan,który miałam już wymarzony w główce się posypał. Bardzo mi przykro i nie wiem zbytnio jak to teraz logistycznie rozwiązać.Jestem zła jak mała rozwydrzona dziewczynka,ale co w tym dziwnego,skoro to nasz ŚLUB i o ile do innych rzeczy pozwalam się mieszać Rodzicom, o tyle w tej kwestii chyba jednak powinno być po mojej myśli?:confused : Znam siebie i wiem,że podczas błogosławieństwa nie będę mieć odczuć typu wzruszenie i szczęście, a prędzej będę wnerwiona i zdegustowana:/
Teściowa w ogóle chciała jeszcze sprosić niewiadomo ile osób na błogosławieństwo i zrobić wykupiny,ale na szczęscie to udało się wybić jej z głowy (i tak postawiła na tym,że MUSI być najbliższa Rodzina).

Każda z nas ma swój pomysł na ślub i zapewne każda z Was byłaby zła i zawiedziona, gdyby wszyscy mu się sprzeciwiali.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 08:35   #285
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

paula, w tym przypadku zazdroszczę Ci tego "jak tam chcesz" Wbrew pozorom to czasem dużo ułatwia

blueberry
, on tłumaczy to tym, że chce, abym nazywała się tak samo jak on. No ale przecież będę się tak nazywała, z tym, że dodatkowo będę miała drugie nazwisko. Tłumaczyłam mu, że np. zapisując się na wizytę u fryzjera czy do lekarza będę używać tylko jego nazwiska, dwuczłonowym będę posługiwać się w pracy i we wszystkich ważniejszych sprawach, dokumentach itd, no ale nie dociera Argumentu, żeby on przyjął moje nazwisko też używałam I nic.

butterfly, ja Cię rozumiem, bo też miałam kilka swoich drobnych wizji, które ktoś wybił mi z głowy. Nie fajnie, że teściowie za wszelką cenę chcą postawić na swoim Pewno od zawsze w ich rodzinie było tak, że błogosławieństwo tego samego dnia (u nas z resztą też tak jest) i nie wyobrażają sobie inaczej. No ale nie powinni Was swoimi planami unieszczęśliwiać. Ale dobrze chociaż, że udało Ci się wybić im z głowy pomysł zapraszania nie wiadomo jakiej ilości osób na błogosławieństwo, bo ja tego pomysłu zupełnie nie rozumiem. Na naszym błogosławieństwie chcę widzieć tylko rodziców, babcie i dziadków no i rodzeństwo.
__________________
Nasz kochany Synuś

Edytowane przez thea2
Czas edycji: 2011-05-29 o 09:39
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 09:31   #286
dhalii
Raczkowanie
 
Avatar dhalii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

butterfly, może uda się jeszcze jakoś przekonać teściów do Waszego pomysłu, w końcu to będzie Wasz dzień, który będziecie pamiętać całe życie. Trzymam kciuki, żeby jednak udało się po Waszej myśli

Większość z Was już ma gotowe zaproszeni, więc mam do Was pytanie, czy umieszczałyście na nich jakieś wierszyki, np. żeby nie przynosić kwiatów tylko co innego?
dhalii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 09:38   #287
thea2
Zadomowienie
 
Avatar thea2
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 252
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez dhalii Pokaż wiadomość
butterfly, może uda się jeszcze jakoś przekonać teściów do Waszego pomysłu, w końcu to będzie Wasz dzień, który będziecie pamiętać całe życie. Trzymam kciuki, żeby jednak udało się po Waszej myśli

Większość z Was już ma gotowe zaproszeni, więc mam do Was pytanie, czy umieszczałyście na nich jakieś wierszyki, np. żeby nie przynosić kwiatów tylko co innego?
My nie umieszczaliśmy żadnych wierszyków, ani o nic nie będziemy prosić Każdy przyniesie to, co będzie chciał nam podarować. Ale przyznam szczerze, że ucieszyłabym się z butelki wina czy książki zamiast kwiatów
__________________
Nasz kochany Synuś
thea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 10:04   #288
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Dzień dobry
Kiedy ja tu ostatnio byłam, to nie pamiętam

Ale nie nadrobie teraz, bo musze zrobic kilka rzeczy.

Napisze tylko, że wczoraj zostawiliśmy w parafii G zapowiedzi i dostaliśmy zgode dziekana na ślub w innej parafii. Woleliśmy to załatwić u G w parafii, bo u mnie ksiądz to straszny materialista. Tylko msuze jescze do mnie same zapowiedzi zanieść i juz

W środę jade na przymiarkę sukni. Jakiegos stresa mam.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 10:15   #289
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

My zamówiliśmy również zaproszenia na allegro i czekamy na przesyłkę. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Okaże się lada dzień
Co do tych kwiatów, to my wierszyków nie zamieszczaliśmy, napisaliśmy tylko zwyczajnie, że : Goście, którzy pragną obdarować nas kwiatami, prosimy w zamian o książkę z dedykacją.
W tym tygodniu mamy też do odbioru obrączki, już nie mogę się doczekać
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 11:37   #290
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Thea dobrze to ujęłaś-zostałam unieszczęśliwiona

Dhalii ich nie da się przekonać do swoich racji.Za dobrze ich już znam.Trudno.

Równie dobrze mogłąbym im odpyskować,że jak już chcą tak tradycyjnie to nie powinniśmy mieć ślubu w ich Kościele, tylko w moim. Jest to spora różnica,bo mój TŻ jest Ewangelikiem,a ja Katoliczką, więc roznosi się tu też o sam sposób przeprowadzenia ceremonii. Było kilka powodów dlaczego zdecydowaliśmy się na ślub w KEA, no ale przecież to takie nietradycyjne,że nie ma ślubu w Parafii Panny Młodej!

A własnie... jak to jest z tymi zapowiedziami?Na ile wcześniej przed ślubem one są?
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:00   #291
kasikkkkka
Zadomowienie
 
Avatar kasikkkkka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 690
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A własnie... jak to jest z tymi zapowiedziami?Na ile wcześniej przed ślubem one są?
Nam wczoraj proboszcz przy spisywaniu protokołu powiedział, że teraz zaprasza nas pod koniec lipca, wtedy dostaniemy kartkę z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi w parafii TŻ, no i u mnie oczywiście też pójdą. Teraz są to 2 zapowiedzi i wychodzi na to, że w mojej parafii wygłaszane są tak na miesiąc przed ślubem, no i wiszą w gablocie przed kościołem
__________________
Moje szczęścia
Hania i Franuś
kasikkkkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:20   #292
JennyAniolek
Zakorzenienie
 
Avatar JennyAniolek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 21 726
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
A własnie... jak to jest z tymi zapowiedziami?Na ile wcześniej przed ślubem one są?
po spisaniu protokołu ksiądz dał nam kartki na zapowiedzi i tak: u mnie w parafii były 22.05 i 29.05, a u TŻ-a będą 5.06 i 12.06, bo jakoś nie umieliśmy się wybrać do jego kościoła, a rozmowa z księdzem jest zaplanowana na początek sierpnia
__________________
My / "Tak" / Ślub

Wiktor - 28.05.2013
Lilka & Emilka - 16.05.2015
Antoś - 12.02.2017
JennyAniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:22   #293
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

butterfly Współczuję Ci naprawde;/ Fajnie to sobie obmysliliscie, pomysl przedni Mnie tez mial tato prowadzic do oltarza i bardzo sie z tego cieszyl, ale niestety zostalismy "zdeptani" przez reszte rodzinki i dalszej i blizszej, ze to bez sensu, ze przejmujemy durne amerykanskie nawyki, ze mamy przeciez swoja tradycje bla bla bla!!!!! Wiec zeby dali mi spokoj zrezygnowalam zz tego pomyslu, podobnie jak i zz pomyslu zeby nie zakladac welonu. Wolalm kwiaty same. Ale zaraz sie zaczelo: a co ty wdowa jestes?!?! a co ty masz 40 lat?!?! Wiec tez zrezygnowalam z tego pomyslu. Ale pociesze Cie ze moja przyszla tesciowa miala lepsze pomysly... np dla niej nie do pomyslenia bylo ze zaproszenia bedziemy rozdawac razem. Jej zdaniem P. powinien rozdawac zaproszenia z drużbantem (!!!) jak jakies pedzie;/ a ja z drużbantka. Powiedzialam stanowczo NIE i juz mi glowy tym nie myla;/ Echh rozpislalam sie;p
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:24   #294
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

My mamy za sobą kolejne 4 zaproszenia zostało jeszcze 14 zaproszeń....
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:40   #295
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez toothyy Pokaż wiadomość
butterfly Współczuję Ci naprawde;/ Fajnie to sobie obmysliliscie, pomysl przedni Mnie tez mial tato prowadzic do oltarza i bardzo sie z tego cieszyl, ale niestety zostalismy "zdeptani" przez reszte rodzinki i dalszej i blizszej, ze to bez sensu, ze przejmujemy durne amerykanskie nawyki, ze mamy przeciez swoja tradycje bla bla bla!!!!! Wiec zeby dali mi spokoj zrezygnowalam zz tego pomyslu, podobnie jak i zz pomyslu zeby nie zakladac welonu. Wolalm kwiaty same. Ale zaraz sie zaczelo: a co ty wdowa jestes?!?! a co ty masz 40 lat?!?! Wiec tez zrezygnowalam z tego pomyslu. Ale pociesze Cie ze moja przyszla tesciowa miala lepsze pomysly... np dla niej nie do pomyslenia bylo ze zaproszenia bedziemy rozdawac razem. Jej zdaniem P. powinien rozdawac zaproszenia z drużbantem (!!!) jak jakies pedzie;/ a ja z drużbantka. Powiedzialam stanowczo NIE i juz mi glowy tym nie myla;/ Echh rozpislalam sie;p
Wow to Ty masz jeszcze gorsze jazdy. Współczuję,naprawdę
Tak naprawdę to nie wiem skąd wśród starszego pokolenia wzięła
się myśl,że prowadzenie przez Ojca to wymysł amerykański?Przecież jeszcze do czasów PRLu był to zwyczaj w Polsce.
I właśnie w innych odłamach chrześcijaństwa- np. właśnie w Kościele Ewangelickim to jest właśnie tradycją i zwyczajem, a nie "głupim,amerykańskim wymysłem". Ech masakra...

Co do welonu to przecież nie każdemu on pasuje,więc powinno się dobierać dodatki tak jak sukienki- do osobistych warunków. Np. ja w toczku wyglądałabym przeeegłupio, a w welonie jest ok

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2011-05-29 o 12:41
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:46   #296
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

No glupie to jest, ale nasi tesciowie i czasem rodzice to pokolenie ktore rzadzi sie swoimi prawami, tylko wkurza mnie ze moja tesciowa miala juz swoj slub i moglaby po prostu uszanowac pewne rzeczy... Dla mnie ostatno zrobilo sie bardzo przykro, gdy tesciowa powiedziala "nie wiem jak wytrzymam cala noc na tym weselu a jeszcze poprawiny, po co wam te poprawiny? prosze nie rob poprawin, bo wiem ze P. ich wcale nie chce, to tylko twoj wymysl" Ja mowie, ze poprawiny beda i juz..dla najblizszej rodziny. A ona ze nie wie jak wytrzyma cale wesele i jeszcze te nieszczesne poprawiny. Tak jakby robila jakas wielka laske, ze wogole przychodzi na te wesele... i z ta suknia, co pisalam wczesniej...moze niektorzy nie zdaja sobie sprawy z tego ze po prostu sprawiaja komus przykrosc.. Ale my dla swoich synowych nie bedziemy takie nie? :P:P
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:51   #297
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Toothy moja Mama taka nie jest. I specjalnie wczoraj coś mówiła o tym,że ona się nie wtrąca w nasze zamiary bo myślała,że to przemówi Teściowej do rozsądku podczas późniejszej rozmowy o błogosławieństwie. Niestety tak się nie stało
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 12:58   #298
toothyy
Raczkowanie
 
Avatar toothyy
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Moja tez sie w nic nie wtraca. A raczej staje po mojej stronie. Ale sama widzisz ze czasaem to nic nie daje
toothyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 14:54   #299
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
No cóż...
Od zawsze mówiliśmy o tym,że skoro Tata ma mnie prowadzić do ołtarza (co jest tradycją w Kościele Ewangelickim), to spotkamy się odpiero pod ołtarzem.

Każda z nas ma swój pomysł na ślub i zapewne każda z Was byłaby zła i zawiedziona, gdyby wszyscy mu się sprzeciwiali.
Faktycznie, trochę się mocno wtrącili... Dobrze, że chociaż z tym tłumem na błogosławieństwie im przegadałaś choć trochę. Ja mam małe mieszkanie i nie wyobrażam sobie w nim całej hordy ciotek i wujków. Będą tylko najbliżsi i to nie wszyscy, bo babcie Łosia nie dadzą rady wejść na 4 piętro do mnie i będziemy je prosić o błogosławieństwo dzień wcześniej.
I nie dziwię Ci się, że się wkurzasz. Też bym była zła. I to bardzo. Może spróbuj metodą "tupnę, popłaczę i wyszlocham, że zawsze tak chciałam..."

Cytat:
Napisane przez thea2 Pokaż wiadomość
paula, w tym przypadku zazdroszczę Ci tego "jak tam chcesz" Wbrew pozorom to czasem dużo ułatwia
Z jednej strony tak, a z drugiej czasem wkurza mnie takie zostawianie decyzji tylko mi, szczególnie, kiedy dotyczy nas obojga. Chociaż czasem wolę tak, bo wiem, że trudno mu przegadać i mogłabym swojego nie dopiąć

Cytat:
Napisane przez dhalii Pokaż wiadomość
Większość z Was już ma gotowe zaproszeni, więc mam do Was pytanie, czy umieszczałyście na nich jakieś wierszyki, np. żeby nie przynosić kwiatów tylko co innego?
My prosiliśmy o wino zamiast kwiatów. Zaproszenia rozdane, raczej nikt nie powiedział, że mu się to nie podoba. Wręcz przeciwnie - dużo osób się cieszyło, bo kupienie kwiatków często stanowi duży problem, szczególnie dla przyjezdnych.

A ja mam dziś doła. Jakiegoś takiego "szaroprzyszłościoweg o". Boję się, że po ślubie zostaniemy z pustym portfelem, bez pracy i mieszkania. Jakiś taki smutny dziś dzień...
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 19:34   #300
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Sierpniowe Panny Młode cz.III

buterfly
toothy matko, co ta teściowa wymyśliła

A propo prowadzenia do ołtarza - naa się ksiądz pytał czy chcemy "tak po amerykańsku" ale nie robie sobie z tego nic. Bedzie mnie tato prowadził czy się to komus podoba czy nie

paula nie smuć się. Jakoś to będzie.
Chociaż my też dziś z G o tym rozmawialiśmy.
I G powiedział, że boi się slubu. Tzn nie ze nie chce czy coś, tylko ze "boi sie" samego dnia, czy wszystko pojdzie ok.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

A i podjęliśmy dziś decyzje ze jednak nie bedziemy chodzić na ten kurs tańca. Facet stwierdził, że ułoży nak układ do piosenki, a my tak nie chcemy. Sami jakoś damy rade.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.