Vademecum antykoncepcji! - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 20:18   #3091
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zmiana tabletek (ważne)

No ale lekarze po coś mówią o tym, kiedy przechodzi się na słabsze, bez różnicy jak słabe. Organizm różnie reaguje na zmianę, szczególnie gdy zmniejszamy lub zwiększamy ilość hormonów. W mojej ulotce nie ma o tym akurat zmiany, ale panuje taka opinia na forach.

Dodam tylko od siebie: kobiecie, która piła świeże cytrusowe soczki też nie przyszło do głowy, że mogła od tego zajść w ciążę. Przecież to tylko cytrusy... ile w nich może być witamin.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:45   #3092
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zmiana tabletek (ważne)

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
No ale lekarze po coś mówią o tym, kiedy przechodzi się na słabsze, bez różnicy jak słabe. Organizm różnie reaguje na zmianę, szczególnie gdy zmniejszamy lub zwiększamy ilość hormonów. W mojej ulotce nie ma o tym akurat zmiany, ale panuje taka opinia na forach.
Najlepiej przy zmianie tabletek wziąć pierwszą, gdy odczuwalnie spadnie poziom hormonów (czyli w pierwszy dzień przerwy) albo nie robić jej wcale. Tak jest najbezpieczniej bez względu na to, czy schodzimy na słabsze czy mocniejsze. Autorka wątku wzięła jednak pierwszego dnia po przerwie, ulotka tego nie zabrania, bo z punktu widzenia fizjologii ryzyko ciąży specjalnie nie wzrosło. Lepiej, że wzięła tak niż miałaby zajść w niechcianą ciążę, a potem kombinować.

A co do opinii na forach: ja mam takie zdanie, że lepiej więcej czytać medycznych artykułów podpisanych imieniem i nazwiskiem, fachowych podręczników niż powielać zdanie anonimowych osób, które nie za bardzo mają z medycyną do czynienia

Cytat:
Dodam tylko od siebie: kobiecie, która piła świeże cytrusowe soczki też nie przyszło do głowy, że mogła od tego zajść w ciążę. Przecież to tylko cytrusy... ile w nich może być witamin.
Chodzi Ci o grejpfruty czy ogólnie o witaminę C? Jeżeli o pierwsze, to picie dużych ilości soków grejpfrutowych przy braniu jakichkolwiek leków mądre nie jest, trąbią o tym od lat wszędzie

Jeżeli o drugie to nie spotkałam kobiety, która jadła świeże owoce, piła cytrusowe soki w normalnych ilościach i zaszła w ciążę na anty. Nie wierzę, że taka przekroczy dawkę 1g wit C, o której się pisze w ulotce (witaminy). Znasz taką? Mam wrażenie, że to są jakieś niczym nie potwierdzone bajki. Co innego kombinowanie na własną rękę z sztucznymi witaminami, tak o wiele łatwiej przedobrzyć

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-11-22 o 20:47
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:52   #3093
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Zmiana tabletek (ważne)

Nie są to bajki - poczytaj artykuły medyczne na temat wpływu cytrusów na poziom estrogenów. Przy regularnym piciu i nagłym odstawieniu, estrogeny szaleją. Była tu jedna kobieta, która w ten sposób wpadła i ja jej wierzę. Dokładnie opisała nam co takiego robiła, bo oczywiście zarzuciłyśmy jej kłamstwo - magicznie się na tabletkach przecież nie wpada.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 11:49   #3094
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny potrzebuje rady !
Wczorajj bylam u lekarza i wykupilam pierscien NuvaRing, ale kurcze zapomnialam o cos spytac. A mianowicie: biore tabletki anty od jakis dwoch lat (pisze bo to moze ma znaczenie?) wczoraj wypadala czwarta tabletka z blistru, ale zamiast niej wlozylam ringa. Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez jakis czas czy pierscien zadziala od razu?
Pisalam w zbiorczym o NuvaRing, ale niestety nikt nie odpowiedzial ...
__________________


Hop hop

neserere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 11:59   #3095
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez neserere Pokaż wiadomość
Dziewczyny potrzebuje rady !
Wczorajj bylam u lekarza i wykupilam pierscien NuvaRing, ale kurcze zapomnialam o cos spytac. A mianowicie: biore tabletki anty od jakis dwoch lat (pisze bo to moze ma znaczenie?) wczoraj wypadala czwarta tabletka z blistru, ale zamiast niej wlozylam ringa. Czy musze sie dodatkowo zabezpieczac przez jakis czas czy pierscien zadziala od razu?
Pisalam w zbiorczym o NuvaRing, ale niestety nikt nie odpowiedzial ...
Dlaczego normalnie nie skończyłaś opakowania, tylko tak dziwnie sobie przeszłaś na krążek? Ja bym się zabezpieczała min. 2tyg, przezorny zawsze ubezpieczony trochę sobie tym namieszałaś-miałaś przerwę, wzięłaś 4 tabletki, a później zeszłaś z dawką hormonów, bo ring ma ich bardzo mało.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 12:04   #3096
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Zmiana tabletek (ważne)

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Nie są to bajki - poczytaj artykuły medyczne na temat wpływu cytrusów na poziom estrogenów. Przy regularnym piciu i nagłym odstawieniu, estrogeny szaleją. Była tu jedna kobieta, która w ten sposób wpadła i ja jej wierzę. Dokładnie opisała nam co takiego robiła, bo oczywiście zarzuciłyśmy jej kłamstwo - magicznie się na tabletkach przecież nie wpada.
Przecież napisałam, że wiem o wpływie wit C na poziom estrogenów, wspomniałam o ulotce. Tylko, że trzeba by pić tych soków chyba kilkadziesiąt litrów dzień w dzień, żeby przekroczyć 1g wit C, a potem jednego dnia przestać pić. Jeżeli ktoś te wit C dostarcza sztucznie, to przekroczyć te dawkę nie jest trudno, w formie naturalnej owszem.

Jednorazowe wypicie nawet dużej ilości soku czy nawet wzięcie większej porcji dawki wit C nie doprowadzi następnego dnia do owulacji. Nagły, jednorazowy wzrost poziomu estrogenu niczego nie zmieni. Tak samo jak przez roztargnienie weźmiesz dwie pigułki anty tego samego dnia, ryzyka ciąży to nie podnosi, jeżeli jest to jednorazowe przedawkowanie a nie regularna praktyka

Przynajmniej tak wynika z badań, które przeprowadzono. Problem mogą mieć kobiety, które regularnie faszerują się dużymi dawkami wit C, a potem nagle przestają.

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2012-11-23 o 12:07
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 11:49   #3097
lilijanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Zmiana tabletek (ważne)

edit

Edytowane przez lilijanka
Czas edycji: 2012-12-07 o 00:47
lilijanka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 16:09   #3098
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Dlaczego normalnie nie skończyłaś opakowania, tylko tak dziwnie sobie przeszłaś na krążek? Ja bym się zabezpieczała min. 2tyg, przezorny zawsze ubezpieczony trochę sobie tym namieszałaś-miałaś przerwę, wzięłaś 4 tabletki, a później zeszłaś z dawką hormonów, bo ring ma ich bardzo mało.
Wiem namieszalam poprostu tabletki bardzo zle mi sluzyly i chcialam jak najszybciej przejsc na ringi. To bede sie zabezpieczac dodatkowo - dzieki
__________________


Hop hop

neserere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 22:16   #3099
aiza19
Raczkowanie
 
Avatar aiza19
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 459
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewuszki, sprawa jest taka. Otóż, zwykle tabletki biore ok godziny 22.00 wczoraj wzięłam o godz. 20.20 natomiast ok godziny 1.00 w nocy zwymiotowałam.. Myślicie, że z ochroną jest ok? nie została naruszona?

Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedz;D
aiza19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 22:20   #3100
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez aiza19 Pokaż wiadomość
Hej dziewuszki, sprawa jest taka. Otóż, zwykle tabletki biore ok godziny 22.00 wczoraj wzięłam o godz. 20.20 natomiast ok godziny 1.00 w nocy zwymiotowałam.. Myślicie, że z ochroną jest ok? nie została naruszona?

Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedz;D
między wzięciem tabletki a wymiotami minęło prawie 5 godz, tabletka zdążyła się wchłonąć.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 11:44   #3101
myszka1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam
mam takie pytanie biorę tabletki euthyrox N 50 i mam guzka na tarczyce , i czy w takiej sytuacji mogę brać tabletki antykoncepcyjne? czy nie powiększy mi się ten guzek ? I czy tabletki antykoncepcyjne mają jakiś wypływ na wyniki TSH ? bo jak idę do edykrynologa to muszę badania robić i tej tabletki euthyrox N 50 nie biorę wtedy . czy po prostu nie wyjdzie w tym badaniu że biorę tabletki antykoncepcyjne ?
myszka1717 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 13:17   #3102
krewka
Rozeznanie
 
Avatar krewka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 889
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Pierwszy raz mam tak namieszaną sytuację, tylko nie krzyczcie
Biorę od 1,5 roku Novynette.
Podczas obecnego, kończącego się cyklu, byłam chora, brałam antybiotyki (od końca pierwszego tygodnia cyklu do 16 dnia cyklu) 19-stej tabletki zapomniałam i przyjęłam ją 12 godzin później, 20 wzięłam planowo, ale po godzinie pojawiła sie biegunka. Dziś czas na ostatnią- 21-wszą tabletkę. Najchętniej bym jej nie brała, żeby przyspieszyc okres o 1 dzień. Ale wtedy co z przerwą - czy będę wtedy w ogóle zabezpieczona, biorąc pod uwagę "nieregularne" zakończeniu brania tego blistru?
Czy mogę zrobić te 7 dni przerwy i ominąć 21 tabletkę? Może skuteczniej by było, gdybym jeszcze np. skróciła przerwę o 3 dni? Czy może lepiej w ogóle nie robić przerwy i połączyć 2 opakowania? Przepraszam, ze tak namieszałam, ale prawie cały zeszły miesiąc byłam na gumkach i od nowego cyklu wolałabym tego uniknąć.
krewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 14:32   #3103
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez myszka1717 Pokaż wiadomość
Witam
mam takie pytanie biorę tabletki euthyrox N 50 i mam guzka na tarczyce , i czy w takiej sytuacji mogę brać tabletki antykoncepcyjne? czy nie powiększy mi się ten guzek ? I czy tabletki antykoncepcyjne mają jakiś wypływ na wyniki TSH ? bo jak idę do edykrynologa to muszę badania robić i tej tabletki euthyrox N 50 nie biorę wtedy . czy po prostu nie wyjdzie w tym badaniu że biorę tabletki antykoncepcyjne ?
Po co w kolejnym wątku zadajesz pytanie, na które już uzyskałaś odpowiedź?

Idź zapytaj o te kwestie swoich lekarzy. Oni znają Twój przypadek i to oni mogą ostatecznie ustalić, czy możesz stosować antykoncepcję hormonalną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:30   #3104
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No właśnie, ja nie rozumiem czemu ktoś pyta o to samo, jeśli dostał odpowiedź w tym samym dziale.

krewka, ja nie rozumiem czemu przy takich problemach Ty usilnie brałaś te tabletki w 3 tygodniu. Zrobiłabyś przerwę i miała święty spokój. I tak dni było za mało, by przywrócić ochronę - bo trzeba łyknąć pełne 7 tabletek po zakończonej antybiotykoterapii (liczymy od dnia następnego po wzięciu ostatniej dawki). Zabezpieczać musisz się tak czy siak cały pierwszy tydzień przy przerwie.

Poza tym - ulotka wyraźnie mówi, że możesz zrobić przerwę dowolnego dnia w 3 tygodniu. Tak namieszałaś, że ja bym zrobiła tę przerwę i sprawdziła czy będzie krwawienie - zamiast łączyć opakowania.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-11-29 o 18:33
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 20:45   #3105
octaviaa
Przyczajenie
 
Avatar octaviaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez myszka1717 Pokaż wiadomość
Witam
mam takie pytanie biorę tabletki euthyrox N 50 i mam guzka na tarczyce , i czy w takiej sytuacji mogę brać tabletki antykoncepcyjne? czy nie powiększy mi się ten guzek ? I czy tabletki antykoncepcyjne mają jakiś wypływ na wyniki TSH ? bo jak idę do edykrynologa to muszę badania robić i tej tabletki euthyrox N 50 nie biorę wtedy . czy po prostu nie wyjdzie w tym badaniu że biorę tabletki antykoncepcyjne ?
to ja odpowiem, bo chyba mam podobną sytuację, czyli niedoczynność tarczycy z guzkami + hashimoto. Dwa lata temu też zastanawiałam się czy mogę brać tabletki w tej sytuacji, więc byłam u kilku ginekologów z tym pytaniem i u mojego endokrynologa. Każdy mówił mi, że euthyrox (wtedy zażywałam 5o) nie wpływa na wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych, natomiast tabletki wpływają na euthyrox. Zmniejszają jego wchłanianie, dlatego po bodajże 3 miesiącach musiałam zwiększyć dawkę na 75 i taką zażywam od dwóch lat. Rano przed śniadaniem euthyrox wieczorem yasminelle. Guzki nie zmieniły wielkości

Edytowane przez octaviaa
Czas edycji: 2012-11-30 o 07:42
octaviaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 10:02   #3106
malinka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

mi pani ginekolog powiedziała, że po tygodniu zmniejsza się ryzyko zajścia w ciążę, tak więc wtedy można już bez zabezpieczenia, chociaż jakieś tam minimalne ryzyko jest, tak więc jeśli ktoś się mocno boi to może od drugiego opakowania polegać na samych tabletkach.
__________________
Kolorowe akcesoria łazienkowe rozświetlają moją łazienką
malinka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 10:04   #3107
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Tabletki brane prawidłowo dają ochronę już od 1.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 10:06   #3108
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez malinka1987 Pokaż wiadomość
mi pani ginekolog powiedziała, że po tygodniu zmniejsza się ryzyko zajścia w ciążę, tak więc wtedy można już bez zabezpieczenia, chociaż jakieś tam minimalne ryzyko jest, tak więc jeśli ktoś się mocno boi to może od drugiego opakowania polegać na samych tabletkach.


Jeśli rozpoczyna się przyjmowanie tabletek pierwszego dnia miesiączki to jest się zabezpieczonym już od pierwszego dnia!
Z resztą w ulotce jest to napisane. Tak samo to, że jeśli rozpoczniemy przyjmowanie tabletek w drugim czy trzecim dniu miesiączki to należy zabezpieczać się dodatkowo przez kolejne 7 dni.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 14:31   #3109
krewka
Rozeznanie
 
Avatar krewka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 889
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
No właśnie, ja nie rozumiem czemu ktoś pyta o to samo, jeśli dostał odpowiedź w tym samym dziale.

krewka, ja nie rozumiem czemu przy takich problemach Ty usilnie brałaś te tabletki w 3 tygodniu. Zrobiłabyś przerwę i miała święty spokój. I tak dni było za mało, by przywrócić ochronę - bo trzeba łyknąć pełne 7 tabletek po zakończonej antybiotykoterapii (liczymy od dnia następnego po wzięciu ostatniej dawki). Zabezpieczać musisz się tak czy siak cały pierwszy tydzień przy przerwie.

Poza tym - ulotka wyraźnie mówi, że możesz zrobić przerwę dowolnego dnia w 3 tygodniu. Tak namieszałaś, że ja bym zrobiła tę przerwę i sprawdziła czy będzie krwawienie - zamiast łączyć opakowania.
Serenely, dziekuje za szybką odpowiedź, po prostu nie pomyślałam, ale rzeczywiście mogłam skończyć z tymi tabsami wcześniej

A ten pierwszy tydzień, w którym mam sie zabezpieczać przy przerwie tzn. że mam go liczyć od pierwszej tabletki z nowego opakowania? Czyli przerwa i jeszcze 7 dni?
krewka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 14:39   #3110
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No tak, bo przez przerwę nie ma przecież ochrony w Twoim wypadku.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 15:59   #3111
krewka
Rozeznanie
 
Avatar krewka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 889
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ok, no to już wszystko wiem. Dziękuję Serenely za rozwianie wszystkich wątpliwości
krewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 14:26   #3112
Hadise
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 3 638
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

.

Edytowane przez Hadise
Czas edycji: 2012-12-02 o 16:27
Hadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-03, 23:03   #3113
lilijanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

edit
__________________


Edytowane przez lilijanka
Czas edycji: 2012-12-07 o 00:47
lilijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:36   #3114
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez lilijanka Pokaż wiadomość
Czy tran lub olej z wiesiołka może mieć wpływ na pigułki anty (Naraya)? W ten tran szczerze wątpię, ale wiesiołek jest nieobliczalny. Przeglądnęłam wujka google i nie znalazłam żadnych konkretnych info. Oczywiście nic nie łykam z pigułkami jednocześnie. Wszelakie specyfiki 5h po pigułce, tak dla pewności.
Jest jakaś informacja w ulotce? Nie? To masz odpowiedź.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 11:06   #3115
myszka1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 66
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

jakie są zazwyczaj przepisywane tabletki antykoncepcyjne dla młodych dziewczyn ?
TABLETKA DWUSKŁADNIKOWA czy TABLETKA JEDNOSKŁADNIKOWA ?
myszka1717 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 13:48   #3116
vaanillliaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 37
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

hej dziewczyny, jestem w 3. tygodniu brania tabletek.
wczoraj zapomniałam wziac tabletke i dzisiaj po 14 godzinach ja przyjełam.
potem przeczytalam ulotke, mówi ona ze albo mam zrobić przerwe albo dokonczyc przyjmowanie tabletek i od razu nowe opakowanie. Z tym, że jak przyjme od razu nowe op. to wyjdzie na to, że okres bede miała na sylwestra a tego nie chce (wtedy musiałabym brac 3 op. pod rzad a to chyba nie jest najlepiej). Co mam zrobic ?
gdy juz wziełam ta pominięta tabletke 14 po planowaniu a nie chce kontynuować brania tylko zrobić te 7dniowa przerwe. I tu moje pytanie. Czy nic mi nie bedzie jesli chodzi o hormony ze raz biore a raz nie ? planuje przerwac w tym momencie branie tabletek zrobic przerwe z odstawienia i zaczac nowe op. po "okresie". Czy nic mi nie bedzie ?
prosze o szybką odpowiedz, spiesze się bardzo...
vaanillliaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 16:28   #3117
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Przecież jak bierzesz drugie opakowanie pod rząd, to nie musisz brać całego... Jeśli teraz zrobisz przerwę, istnieje ryzyko zmniejszonej ochrony. Trzeba było najpierw przeczytać ulotkę.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 17:11   #3118
lilijanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

edit
__________________


Edytowane przez lilijanka
Czas edycji: 2012-12-07 o 00:47
lilijanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 19:23   #3119
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

Na przykład jakie...? Poza grejpfrutem, który trzeba brać pod uwagę przy wszystkich lekach.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-07, 19:58   #3120
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: kilka pytań co do tabletek antykoncepcyjnych

Właśnie chciałam zapytać - tabletki biorę dopiero od dwóch dni, ale na ulotce nie wyczytałam nic na ten temat - jak to jest z tymi cytrusami? Czy uważać również na witaminę C w tabletkach? Pytam, bo normalną rzeczą było dla mnie jeść na deser grejpfruta, robiłam tak od lat przez całą zimę, a tutaj widzę, że prawdopodobnie będzie trzeba z tego zrezygnować
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.