Vademecum antykoncepcji! - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-12-16, 15:13   #3151
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Zgadzam sie
Jednak jest to ingerencja w hormony u zdrowej kobiety która nie zostanie bez echa,
Nie chce nikogo namawiac czy przekonywac o swoich racjach, wyrazam swoje zdanie.
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:17   #3152
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Zgadzam sie
Jednak jest to ingerencja w hormony u zdrowej kobiety która nie zostanie bez echa,
Nie chce nikogo namawiac czy przekonywac o swoich racjach, wyrazam swoje zdanie.
To, że hormony sztuczne są pewną ingerencją w organizm kobiety-wiemy. To że mogą namieszać-też wiemy, ale ludzie złoci, to nie powoduje niepłodności
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:19   #3153
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

[QUOTE=Frutti;38162087]To, że hormony sztuczne są pewną ingerencją w organizm kobiety-wiemy. To że mogą namieszać-też wiemy, ale ludzie złoci, to nie powoduje niepłodności [/QUOTE

a moze trudnosc zajscia w ciaze
takie jest moje zdanie
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:21   #3154
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Polecam porozmawiać o tym z dobrymi lekarzami, podkreślam DOBRYMI. W ciążę można zajść praktycznie w kolejny cykl po odstawieniu (chociaż wiadomo-warto trochę poczekać, aż wszystko wróci do normy).
Być może kobiety, które nie miały żadnych badań hormonalnych, którym lekarz wcisnął tabletki na siłę mają problemy o których mówisz ale na pewno nie kobieta, która przez kilka lat stosowała doustną antykoncepcję hormonalną, pod okiem lekarza, po przeprowadzeniu niezbędnych badań.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:23   #3155
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ja dodam, że często kobiety przy problemach właśnie biorą tabletki (!!!), żeby pobudzić pracę jajników, bo po uśpieniu wracają do pracy ze zdwojoną siłą! Ciekawe czy Cię o tym Twój szanowny doktor poinformował.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:32   #3156
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Polecam porozmawiać o tym z dobrymi lekarzami, podkreślam DOBRYMI. W ciążę można zajść praktycznie w kolejny cykl po odstawieniu (chociaż wiadomo-warto trochę poczekać, aż wszystko wróci do normy).
Być może kobiety, które nie miały żadnych badań hormonalnych, którym lekarz wcisnął tabletki na siłę mają problemy o których mówisz ale na pewno nie kobieta, która przez kilka lat stosowała doustną antykoncepcję hormonalną, pod okiem lekarza, po przeprowadzeniu niezbędnych badań.
Ty na sile chcesz zebym przekonala sie do tych tabletek? daremne Twoje trudy
nawet ten DOBRY lekarz mnie nie przekona nawet xxx badania

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

wlasnie.. maja problem z jajnikami.. a ja mowie o zdrowych kobietach ktore hormony maja w normie
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 15:49   #3157
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

To co napisałam wyżej poniekąd neguje Twoją opinią jakoby tabletki źle wpływały na płodność.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 16:08   #3158
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
To co napisałam wyżej poniekąd neguje Twoją opinią jakoby tabletki źle wpływały na płodność.
Neguj. Kazdy ma swoje zdanie i swoje obawy
Pozdrawiam

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Nie dasz mi 100% gwarancji ze po dlugotrwałym zazywaniu anty bede calkowicie zdrowa,
Nudzi mnie ciagle powtarzanie sie.
Szanuje Twoje zdanie Ty szanuj moje.
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 16:31   #3159
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Monilli Pokaż wiadomość
Ty na sile chcesz zebym przekonala sie do tych tabletek? daremne Twoje trudy
nawet ten DOBRY lekarz mnie nie przekona nawet xxx badania
Kobieto... nie wpycham Ci tych tabletek na siłę do ust, tylko spokojnie tłumaczę, więc nie wiem po co te słowa każesz szanować nasze zdania wzajemnie, a sama cały czas narzucasz nam swoją opinię
Tragedia..
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 16:50   #3160
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Kobieto... nie wpycham Ci tych tabletek na siłę do ust, tylko spokojnie tłumaczę, więc nie wiem po co te słowa każesz szanować nasze zdania wzajemnie, a sama cały czas narzucasz nam swoją opinię
Tragedia..
Ja narzucam??? Kobieta patrz co piszesz. miedzy wyrazanem swojego zdania a wmawianiem jest zasadnicza roznica...
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 17:01   #3161
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

I na tym zakończmy tą dyskusję, bo każdy spokojnie tłumaczy-a Ty cały czas twierdzisz, że coś Ci ktoś narzuca i nie szanuje Twojego zdania
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-16, 17:08   #3162
Monilli
Raczkowanie
 
Avatar Monilli
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wichrowe Wzgórza
Wiadomości: 296
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Nareszcie
Monilli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 17:13   #3163
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
I na tym zakończmy tą dyskusję, bo każdy spokojnie tłumaczy-a Ty cały czas twierdzisz, że coś Ci ktoś narzuca i nie szanuje Twojego zdania
Ale mnie śmieszą ludzie, którzy są uparcie o czymś przekonani, a nie mają solidnych podstaw. To tak jak z wiarą w Boga. Szkoda tylko, bo w przypadku leków można coś udowodnić, ale jak ktoś woli ufać temu co ktoś mówi, a nie co rzecze ulotka, to jego problem. Z mojej strony to też koniec, bo to nie ma sensu.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 17:28   #3164
zlosnica89
Raczkowanie
 
Avatar zlosnica89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 212
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam 2 pytanka,może ktoś będzie wiedział.

W poprzednim opakowaniu 2 ostatnie tabletki brałam rano. Teraz mam przerwę 7 dniową i po niej chcę brać tabletki wieczorem. Czy powinnam w takim razie wziąć tabletkę normalnie 8 dnia wieczorem,czy lepiej dzień wcześniej wieczorem?

I jak to jest ze zmianą dnia przyjmowania tabletek? Czy jeśli np zawsze zaczynam opakowanie we wtorek,to mogę sobie jakoś przesunąć,by zaczynać zawsze w poniedziałek?
__________________

Podążasz za tłumem, czy kierujesz się własnym rozumem?


zlosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 18:12   #3165
tagogirl
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 298
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam dziewczyny, szukam szukam i i tak nie potrafię znaleźć konkretnej odpowiedzi na pytanie czym się tak naprawdę różni skład microgynon 21 od regulon ? a więc czym się różni levonorgestrelum od desogestrelum? i jak z ich generacjami, są takie samie? dzięki z góry
__________________
narysujesz mi coś?

Bogu serce, ludziom uśmiech, sobie Krzyż.

Coraz bliżej Ciebie być, tego pragnę. Chociaż czasem trzeba iść, pod prąd.







tagogirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 06:15   #3166
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez zlosnica89 Pokaż wiadomość
Mam 2 pytanka,może ktoś będzie wiedział.

W poprzednim opakowaniu 2 ostatnie tabletki brałam rano. Teraz mam przerwę 7 dniową i po niej chcę brać tabletki wieczorem. Czy powinnam w takim razie wziąć tabletkę normalnie 8 dnia wieczorem,czy lepiej dzień wcześniej wieczorem?

I jak to jest ze zmianą dnia przyjmowania tabletek? Czy jeśli np zawsze zaczynam opakowanie we wtorek,to mogę sobie jakoś przesunąć,by zaczynać zawsze w poniedziałek?
Możesz rozpocząć przyjmowanie tabletek 8 dnia wieczorem. Możesz również skrócić przerwę tak, by rozpoczynać każde następne opakowanie w poniedziałek.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 14:05   #3167
zyjmiloscia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 46
Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

Wiem, że tabletek anty nie można popijać sokami z cytrusów, zwłaszcza z greipfrutów i pomarańczy, ale jeśli zrobiłam to kilka razy to oznacza, że działanie tabletek jest osłabione?

W ogóle co to znaczy, że działanie jest osłabione? To znaczy, że tabletki działają, tylko trochę słabiej czy że w ogóle nie działają wtedy?
zyjmiloscia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 14:13   #3168
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

Działanie osłabione oznacza np. słabsze wchłanianie i wtedy nie mają takiej siły działania.
Z drugiej strony nie sądzę aby jeden łyk soku pomarańczowego z kartonu mialo az taka moc aby osłabić wchlanianie pigułek.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 14:42   #3169
zyjmiloscia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 46
Dot.: Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

no mi też właśnie tak się wydaje, że to by było głupie, żeby dosłownie 3 łyki nieodpowiedniego soku sprawiły, że cała antykoncepcja legnie w gruzach. gdyby faktycznie tak wrażliwe były tabletki nawet na zwykły sok, to byłoby chyba więcej wpadek przy tabletkach niż bez nich. Czy może źle myślę?
zyjmiloscia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-18, 15:21   #3170
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
no mi też właśnie tak się wydaje, że to by było głupie, żeby dosłownie 3 łyki nieodpowiedniego soku sprawiły, że cała antykoncepcja legnie w gruzach. gdyby faktycznie tak wrażliwe były tabletki nawet na zwykły sok, to byłoby chyba więcej wpadek przy tabletkach niż bez nich. Czy może źle myślę?
Wątpię. Tabletki anty są bardzo silne. Jedna tabletka zapomniana lub wzięta nie tak jak potrzeba może narobić kłopotów na kilka cykli np. plamienia.
Ja zazwyczaj popijam tabletki różnymi sokami i jakoś nic złego nie dzieje się. W ciąży nie jestem.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 17:41   #3171
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

JP, czy naprawdę musisz zakładać temat, który był wałkowany pierdyliard razy na Wizażu?! Tak ciężko użyć WYSZUKIWARKI?!
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 19:35   #3172
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Popijanie tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez zyjmiloscia Pokaż wiadomość
Wiem, że tabletek anty nie można popijać sokami z cytrusów, zwłaszcza z greipfrutów i pomarańczy, ale jeśli zrobiłam to kilka razy to oznacza, że działanie tabletek jest osłabione?

W ogóle co to znaczy, że działanie jest osłabione? To znaczy, że tabletki działają, tylko trochę słabiej czy że w ogóle nie działają wtedy?
Witaj, kilka razy jak połączyłaś je z sokiem raczej nie zaszkodzi. Inaczej by było, gdyby było to nagminne. Po prostu już tak nie rób i wszytsko będzie w porządku.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 06:35   #3173
octaviaa
Przyczajenie
 
Avatar octaviaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny po ilu dniach od odstawienia tabletek pojawiał Wam się okres?
octaviaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 07:35   #3174
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

U mnie było to ~28 dni. Ale o to chyba lepiej pytać w wątku o odstawieniu.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 16:20   #3175
czarna1229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
Jedna tabletka anty, miesiączka po 2 tyg. mogę teraz zacząc brać tabletki anty?

Witam. Mój problem jest dość złożony ale zacznę od początku. Chciałam zacząć znów brać tabletki antykoncepcyjne, jednak zbyt późno zażyłam pierwszą tabletkę, był to mój 7 dzień cyklu, skontaktowałam się z panią ginekolog, która uświadomiła mnie w tym, że nie będę zabezpieczona więc kolejnej tabletki nie zażyłam. Dziś po 2 tygodniach od zażycia tej jednej tabletki dostałam miesiączkę. Czy mogę teraz zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne i być pewna ich działania i bezpieczeństwa ?
czarna1229 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 16:21   #3176
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez octaviaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny po ilu dniach od odstawienia tabletek pojawiał Wam się okres?
U mnie to było również 28dni.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 16:50   #3177
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Jedna tabletka anty, miesiączka po 2 tyg. mogę teraz zacząc brać tabletki anty?

Cytat:
Napisane przez czarna1229 Pokaż wiadomość
Witam. Mój problem jest dość złożony ale zacznę od początku. Chciałam zacząć znów brać tabletki antykoncepcyjne, jednak zbyt późno zażyłam pierwszą tabletkę, był to mój 7 dzień cyklu, skontaktowałam się z panią ginekolog, która uświadomiła mnie w tym, że nie będę zabezpieczona więc kolejnej tabletki nie zażyłam. Dziś po 2 tygodniach od zażycia tej jednej tabletki dostałam miesiączkę. Czy mogę teraz zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne i być pewna ich działania i bezpieczeństwa ?
Głupio zrobiłaś.

Dostałaś miesiączke, ale zażycie tej jednej tabletki nie przeszło organizmu bez echa. mogłaś sobie rozlegulować cykl tą jedną tabletką.

skoro dostałaś okres i zażyjesz tabletke to i tak dopiero od następnego opakowania będziesz w 100% bezpieczna.

Nie można zażywać sobie tabletek jak się chce jak cukeirków skoro wtedy wzięłaś tą jedną tabletkę trzeba było od razu skończyć całe opakowanie i wtedy od następnego byłabyś już bezpieczna a tak to i tak dłużej czekasz 2 tygodnie niż byś czekała na 100% ochronę.

Jesli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 18:08   #3178
aga885
Raczkowanie
 
Avatar aga885
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 61
Smile Większe piersi po tabletkach lub metodach naturalnych?

Witam!

Przez pewien czas moja matka wmawiała mi, że jestem za gruba (miałam wtedy niedowagę) i zaczęłam z nią biegać, po miesiącu zauważyłam jeszcze większy ubytek wagi, kości stały się bardziej widoczne, no i niestety nawet mój mostek zaczął powoli wystawać. Do anorekcji mi daleko, chuda też nie jestem, ale po prostu jestem jedną z tych szczuplejszych. Bardzo nie podoba mi się ten wystający mostek. Skończyłam już biegać.
W internecie roi się od tabletek, które mają nam powiększyć biust, ale czy aby to nie powoduje przytycia na całym ciele, czy mogą być po nich problemy z płodnością (tego najbardziej się boję, bo moja mama poroniła 7 razy zanim mnie urodziła, boję się, że to dziedziczne).

Czy są jakieś naturalne metody na szybszy porost biustu? Jakieś zioła, no nie wiem...

Wiem - nasila się odpowiedź - no to przytyj, ale uwierzcie mi, kiedy tylko próbuję jeść te śmieciowe jedzenie po którym się tyje moja skóra jest pełna blizn po drapaniu, podrażniona i zaczerwieniona (jestem alergikiem, z jednej strony to dobrze bo jestem zdrowa, gdyż właściwie się odżywiam).
U mnie bardzo łatwo jest schudnąć, ale ciężko jest przytyć - w mojej rodzinie każda kobieta po miesiącu od urodzenia dziecka ma płaski brzuch.
Niestety mój biust - a raczej ogólnie moja figura jest jak u 12- 13 letniej dziewczyny. W gimnazjum miałam całkiem ładną figurę klepsydry: pełny biust, zaokrąglone biodra - w mojej rodzinie jest to uznawane jako objaw bycia za grubym, więc musiałm schudnąć, aby dali mi święty spokój.
Ważyłam 52 kg (164cm), teraz mam jakieś 48 kg (164cm).
Tak czy siak znacie jakieś bezpieczne metody powiększania biustu?
aga885 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 18:33   #3179
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Większe piersi po tabletkach lub metodach naturalnych?

Biustu sobie nie powiększysz inaczej niż operacyjnie. Przytycie nie gwarantuje wcale przybytku piersi (mówię to z doświadczenia, bo schudłam 15 kilo i mi piersi nie ubyło)... Za ich wielkość odpowiadają głównie geny, predyspozycje, budowa ciała.

Nie łykaj żadnych tabletek/preparatów, bo więcej szkody sobie tylko tym wyrządzisz niż pożytku.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 20:28   #3180
octaviaa
Przyczajenie
 
Avatar octaviaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Spanikowałam odstawiałam już wcześniej tabletki i okres pojawił się po 28 dniach. Teraz odstawiam drugi raz i już był 31 dzień, więc zaczęłam się martwić, ale na szczęście dzisiaj się pojawił

Edytowane przez octaviaa
Czas edycji: 2012-12-19 o 20:29
octaviaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.