Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-04, 17:30   #451
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy watek Naprawde
Z kolei ja bardzo prosze o analize filtra Garnier Ambre Solaire Clear Protection SPF30 Bardzo badzo leciutki W lapki wchlania sie natychmiastowo tylko jest jeden maly problem Strasznie alkoholowy wiec moje pytanie czy wogole jest mozliwosc nalozenia tego na twarz czy raczej nie probowac?? bedzie wypalac oczy??

SKLAD: ALCOHOL DENAT, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOPENTASILOXANE, C12-15 AKRYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOHEXASILOXANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, PHENYL TRIMETHICONE, ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER, TOCOPHEROL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, PROPYLENE GLYCOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, SORBITOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, CITRAL, AQUA / WATER, OPUNTIA COCCINELLIFERA / OPUNTIA COCCINELLIFERA FLOWER EXTRACT, COUMARIN, GLYCINE SOJA / SOYBEAN OIL,PARFUM / FRAGRANCE


Uff z gory dzieki
Napewno nie nadaje sie do wrazliwej i suchej skory-ja bym go nie kupila przez to ze ma na 1 miejscu alkohol denat.A wyczuwasz ten alkohol?

ja niedawno kupilam krem -mial alkohol na 3 chyba miejscu w skladzie-ale jak tylko otworzylam sloiczek to wyczulam od razu bardzo silny zapach alkoholu-oddalam krem nawet bez wybrobowywania.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 18:09   #452
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

jestem juz po wyprobowaniu Nie piecze Oczy raczej omijalam szerokim lukiem Pieknie sie wchlonal! tylko wlasnie ten alkohol jest strasznie wyczuwalny Zastanawiam sie co on moze mi zrobic jak bede miala podrazniona skore Brrrr.... moje poszukiwania nietlustego filtra doprowadzaja mnie do szaluuu......
Dzieki Czarny Elfie
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 18:15   #453
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
jestem juz po wyprobowaniu Nie piecze Oczy raczej omijalam szerokim lukiem Pieknie sie wchlonal! tylko wlasnie ten alkohol jest strasznie wyczuwalny Zastanawiam sie co on moze mi zrobic jak bede miala podrazniona skore Brrrr.... moje poszukiwania nietlustego filtra doprowadzaja mnie do szaluuu......
Dzieki Czarny Elfie
ehhh skad ja to znam-ja znowu szukam filtra raczej tlustego ale nie zapychajacego-ostanio zamowilam avene zobaczymy jak sie sprawdzi.
Poczekaj co L_V odpowie na temat tego alkoholu-ja wiem na swoim przykladzie ze musze alkohol omijac szerokim lukiem...
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 18:38   #454
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
L_V jeszcze cie pomęcze.. chodziło mi o dodanie ampułek witaminy K do hydrolatu
Ja bym spróbowała.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
nie wiem czy już ktoś wklejał
Podkład w musie Wibo

cyclopentasiloxane, dimenthicone crosspolymer, dimethicone/vinyl dimethicone, crosspolymer, dimethiconol, isohexadecane, nylon-12, microcrystalline wax, aluminium starch octeny isuccinate, talc, ethyl hexyl hydroxystearate, triethyihexyl trimellilate, c30-450 lelin, hydrogenated palmkemel oil, titanium dioxide, polybutene, cl 77491, cl 77492, cl 77499, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben
Podkłąd wygląda na matujący - raczej dla cer mieszanych/ tłustych. Spora zawartość silikonów, i talku nylonu da mu matujące właściwości. Myśle, ze suchą skóre moglby wysuszyc.


Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o przebadanie składu tego filtra poniewaz wałkuje mi sie na twarzy przy wcieraniu go w skore i nie wiem czy to moja wina czy jest to w jego naturze
Photoderm FLUSH Creme Teinte naturelle SPF 50
Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, methylbenzylidene camphor, butyl methoxydibenzoylmethane, cyclomethicone, ethylhexyl triazone, methylene bis benzotriazolyl tetramethyl butylphenol, potassium cetyl phosphate, dimethicone, dimethiconol behenate, glycerin, nylon-12, trimethylsiloxysilicate, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, tocopheryl acetate, propylene glycol, xanthan gum, decyl glucoside, CI 77891, glycyrrhetinic acid, CI 77492, disodium EDTA, glycine soja, Ginkgo biloba, PEG-4 dilaurate, PEG-4 laurate, CI 77491, BHT, trilinolein, CI 77499, disodium stearoyl glutamate, PEG-4, trilinolein, triolein, citric acid, aluminum hydroxide, triarachidin, tripalmitin, tristearin, iodopropynyl butylcarbamate, butylparaben, methylparaben
CZy to Bioderma? Jesli tak - plecam watek o filtrach Biodermy. Chyba niektóre Wizazanki skarzyly sie, ze sie wałkuje.
CZy filtr jest swiezy?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 18:43   #455
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Poczekam poczekam ale tu nielicha kolejka sie ustawila do analizy
Ja nigdy nie zwracalam zbytniej uwagi na sklady ale jak zaczelam to juz swira dostaje bo do kazdego kremu, zelu czy czegos tam firmy pchaja takie g.... ze sie chce wyc ale to juz inny temat Teraz cierpliwie poczekam co na to L_V powie
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 18:52   #456
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V, a ja trochę z czym innym - tzn. w sumie z pomysłem na jakąś małą próbę ułatwienia Ci pracy w tym wątku Pomysł przyszedł dziś na nudnych zajęciach. Otóż możnaby może zrobić tak, żeby zebrać nazwy kosmetyków (tzn. nazwa + producent) zanalizowanych już przez Ciebie w tym wątku i wkleić ich listę do pierwszego postu (alfabetyczną)? Będzie można ją np. raz na tydzień później aktualizować, edytując pierwszy post. Wiem, że nie każdy szuka w całym wątku, a tak wszystko byłoby w jednym miejscu.
Sama się z chęcią podejmę zrobienia takiej listy, tyle że we wtorek (w poniedziałki pracuję do 21).
Jeśli to dobry pomysł, proszę o jakiś odzew
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 19:03   #457
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V geniuszu dziękuję
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 19:30   #458
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
jestem juz po wyprobowaniu Nie piecze Oczy raczej omijalam szerokim lukiem Pieknie sie wchlonal! tylko wlasnie ten alkohol jest strasznie wyczuwalny Zastanawiam sie co on moze mi zrobic jak bede miala podrazniona skore Brrrr.... moje poszukiwania nietlustego filtra doprowadzaja mnie do szaluuu......
zupełnie nietłusty jest lotion dla dzieci Solait Superdrug SPF 50+ (ale nie da się go nałożyć w przepisowej ilości ze względu na to, że bardzo pobiela). a filtr dla Ciebie powinien być bardziej nietłusty czy bardziej lekki? bo np. są filtry o konsystencji tłustej wody - fluidy SPF 50+ Cosmence, La Roche Posay i Vichy. b. lekki jest też fluid SPF 50+ Biodermy - o ile jest u Ciebie dostępna.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 19:43   #459
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

wiesz Justa dla mnie filt to powinien byc nietlusty i lekki i jeszcze niepobielajacy, nawilzajacy i sprzedawany w wiadrze za grosze - to byla oczywiscie strefa marzen
A tak powaznie to zdecydowanie szukam czegos nieswiecacego zarowa! Dzieki za podpowiedzi Pomyszkuje A tak wogole to czym grozi takie dluzsze stosowanie takiej alkoholowej bomby na twarz? najpierw wysuszy pozniej przetlusci? czy jak ten alkohol dziala? dzieki wielkie za podpowiedzi
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 20:40   #460
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
L_V, a ja trochę z czym innym - tzn. w sumie z pomysłem na jakąś małą próbę ułatwienia Ci pracy w tym wątku Pomysł przyszedł dziś na nudnych zajęciach. Otóż możnaby może zrobić tak, żeby zebrać nazwy kosmetyków (tzn. nazwa + producent) zanalizowanych już przez Ciebie w tym wątku i wkleić ich listę do pierwszego postu (alfabetyczną)? Będzie można ją np. raz na tydzień później aktualizować, edytując pierwszy post. Wiem, że nie każdy szuka w całym wątku, a tak wszystko byłoby w jednym miejscu.
Sama się z chęcią podejmę zrobienia takiej listy, tyle że we wtorek (w poniedziałki pracuję do 21).
Jeśli to dobry pomysł, proszę o jakiś odzew
Świetny pomysł! Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś uporządkowała te kosmetyki i zrobiła listę. A dałoby się z odnośnikiem do konkretnych postów....?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Jestem zalamana-czemu nie moge znalesc nic do zmywania twarzy co mnie nie podrazni?Ostatnio zamowilam mleczko dla niemowlat Klorane-bylo dobre do czasu-po jakichs 2 tygodniach mam zaczerwieniona twarz i czerwone drobne krostki na policzkach-zaplacilam za to mleczko$25 i bede go musiala chyba zuzyc tylko do zmywania makijazu oczu-kasa znowu wywalona w bloto.Przepisuje sklad-co moglo mnie podraznic?

Klorane no rinse cleansing milk for sensitive and delicate skin

aqua.c12-15 alkyl benzoate.caprylic/capric trigliceryde calendula officinalis
squalane acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer carbomer disodium edta parfum sodium methylparaben sodium propylparaben sorbic acid triethanolamine

A co sadzicie o tym skladzie?
Mustela PhysiObebe No Rinse Cleansing, Diaper Area - Face
Aqua, PEG-32, Poloxamer 184, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis, Chlorhexidine Digluconate, Tromethamine, Allantoin, Benzoic Acid, Saponaria Officinalis, Phenoxyethanol, Parfum, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Jestem wkurzona znowu musze szukac czegos co rowna sie wywalaniu kasy w bloto bo probki ciezko zdobyc.

A moze ktos mi poleci jakies dobre sprawdzone mleczko do zmywania twarzy dla wrazliwcow bez uzycia wody.
Dzieki
W przypadku preparatu Klorane - dziwna sprawa - moze masz uczulenie na nagietek? Ja nie moge uzywac tonikow z nagetkiem, bo piecze mnie po nim skóra. Moj drugi podejrzany to trojglicerydy - moze to zapychanie

Jesli masz podrazniona buzie, to ten drugi produkt odpuscilabym sobie, ze względu na Benzoic Acid, dodany zapach, duzo konserwantow.



Cytat:
Napisane przez gioseppe Pokaż wiadomość
Witajcie,
czy mogę prosić o interpretację podkładu pod względem ewentualnych składników zapychających (skóra mieszana)?

L'Oreal, Translucide


Translucide L'Oreal - rozświetlający podkład z witaminą C. Do stosowania przede wszystkim latem: leciutki, nawilżający, nie widać go na twarzy, nie warzy się i nie spływa.

Skład: aqua/water, cyclopentasiloxane, propylene glycol, isononyl isononanoate, glyceryl isostearate, diisocetyl dodecanedioate, octyl methoxycinnamate, titanium dioxide, glycerin, ptfe, phenyl trimethicone, stearic acid, polymethyl methacrylate, glyceryl stearate, triethanolamine, magnesium ascorbyl phosphate, citrus grandis/grapefruit rxtract, sodium hyaluronate, aloe barbadensis/aloe barbadensis extract, sodium lauroyl sarcosinate, magnesium aluminum silicate, diazolidinyl urea, methylparaben, alumina, butylparaben, cellulose gum, parfum/fragrance, silica, xanthan gum, atelocollagen, sodium chondroitin sulfate [+/- may contain: CI77891/titanium dioxide, CI 77499, CI77491, CI 77492/iron oxides, mica]. (F.I.L. B 4472/2)

Kiedyś byłam z niego zadowolona i chciałabym kupić go ponownie, niestety jest teraz dostępny przez internet lub za granicą
JAk na podkłąd - wygląda całkiem OK. Nie ma tu wielu zapychaczy, sa silikony co prawda, ale bez tego to chyba juz nie ma podkładu - dzieki nim ma lżjesza teksture.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 20:47   #461
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez madulka Pokaż wiadomość
LRP, Toleriane podklad. Byl juz tu analizowany, ale pod wzgledem uczulaczy. A ja bym chciala sie dowiedziec, czy jest w nim cos zapychajacego, poza gliceryna i sylikonami.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide. +/- May contain : Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499, Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Madulka poza ty,co wymienilas nie widze nic wiecej,co mogloby potencjalnie zapychac ale to kwestia indywidualna niestety,zreszta sama sie przekonalam po Translucide,ze wzglednie "bezpieczny"podklad okazal sie zdradziecki i nie mam pojecia jaki skaldnik lub mieszanka skladnikow spowodowala wysyp
Otóż to. Niby nawet silikony nie sa najczestszymi zapychaczami, ogromna liczba osób jednak je toleruje. Mogę jeszcze dorzucić do tego jakis kwas tłuszczowy, ale pałęta sie on za połowa składu, wiec nie powienien miec istotnego wplywu na ewentualne zapychanie.

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy watek Naprawde
Z kolei ja bardzo prosze o analize filtra Garnier Ambre Solaire Clear Protection SPF30 Bardzo badzo leciutki W lapki wchlania sie natychmiastowo tylko jest jeden maly problem Strasznie alkoholowy wiec moje pytanie czy wogole jest mozliwosc nalozenia tego na twarz czy raczej nie probowac?? bedzie wypalac oczy??

SKLAD: ALCOHOL DENAT, OCTOCRYLENE, DICAPRYLYL CARBONATE, CYCLOPENTASILOXANE, C12-15 AKRYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CYCLOHEXASILOXANE, DROMETRIZOLE TRISILOXANE, PHENYL TRIMETHICONE, ACRYLATES/OCTYLACRYLAMIDE COPOLYMER, TOCOPHEROL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, PROPYLENE GLYCOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, SORBITOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, CITRAL, AQUA / WATER, OPUNTIA COCCINELLIFERA / OPUNTIA COCCINELLIFERA FLOWER EXTRACT, COUMARIN, GLYCINE SOJA / SOYBEAN OIL,PARFUM / FRAGRANCE

Uff z gory dzieki
Ojojoj, denat na samym początku - nic dziwnego ze czuc procentami. Ja wiem, ze moje oczy by mi tego nie wybaczyły, jesli musisz nakładac go na buzie, to z dala od oczu. Prawdopodobnie zniszczyłby szkła kontaktowe - wiec uwazaj jesli nosisz. Jakims dziwnym cudem kosmetyki o lzejszej formule łatwiej migrują do oczu, tak aurat wynika z mojego doswiadczenia [np. Fluide Extreme LRP, brrr].

Justa podała Ci przykłady innnych, nietustych [hmmmm] filtrów.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
L_V geniuszu dziękuję
Zawstydzasz mnie!
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-04, 20:55   #462
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V-dziekuje Ci
Byc moze to nagietek-mnie tez piekla skora i tak troche swedziala-triglicerydy chyba raczej nie-wczesniej mialam mleczko z nimi i cere mialam w miare ok.
Tej musteli nie kupie-tez mnie przerazilo fragrance i benzoic acid-niewiem dokladnie co to ten benzoic acid ale nazwa mi nie podchodzi

Dzieki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 21:02   #463
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
L_V-dziekuje Ci
Byc moze to nagietek-mnie tez piekla skora i tak troche swedziala-triglicerydy chyba raczej nie-wczesniej mialam mleczko z nimi i cere mialam w miare ok.
Tej musteli nie kupie-tez mnie przerazilo fragrance i benzoic acid-niewiem dokladnie co to ten benzoic acid ale nazwa mi nie podchodzi

Dzieki
Kwas benzoesowy jest konserwantem i ma wlasciwosci odkazajace - raczej nie dla suchych cer.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 21:06   #464
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Kwas benzoesowy jest konserwantem i ma wlasciwosci odkazajace - raczej nie dla suchych cer.
Dzieki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 21:09   #465
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki L_V zazdroszcze ci wiedzy Kurcze ty to masz leb
matii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 21:22   #466
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dzieki
Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Dzieki L_V zazdroszcze ci wiedzy Kurcze ty to masz leb

Proszę bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-04, 21:29   #467
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Świetny pomysł! Byłabym Ci bardzo wdzięczna, gdybyś uporządkowała te kosmetyki i zrobiła listę. A dałoby się z odnośnikiem do konkretnych postów....?
No jasne, że się da We wtorek wieczorem nad tym siądę
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 18:20   #468
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

A ja mam bardzo króciutki skład balsamu do ust Kosmed, chciałabym sie dowiedziec czy pomoże na spierzchnięte usta

Skład: Petrolatum, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Bezophenone-3, Perfum
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-05, 20:43   #469
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
A ja mam bardzo króciutki skład balsamu do ust Kosmed, chciałabym sie dowiedziec czy pomoże na spierzchnięte usta

Skład: Petrolatum, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Bezophenone-3, Perfum
POwinien pomóc: wazelina, wit E, pantenol, wit A.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-05, 22:34   #470
aguskaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 394
Dot.: Czy można zmieszać te dwa cudy?

Witajcie
Korzystając z wątku, a nie chcąc zakładać nowego mam do Was pytanie
Otoz na Allegro znalazlam jakis preparat na cellulit, niby dobry, natomiast interesuje mnie jego skład, co o nim sądzicie

Detoren plus; Producent : P.W."Aro-Flo"

Sklad:
zingiber,kofeina,olio,cin amomum,cacaualt,aqua,alkohol.
Pozdrawiam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-07 o 08:14 Powód: dodanie nazwy produktu i producenta
aguskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 13:25   #471
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

witam
nie wiedziałam, dokąd mam się udac z tym pytaniem
Jestem w trakcie kuracji Atredermem, równocześnie stosuję filtr Bioderma Photo max - do makijażu używam tylko pudrów, bronzerów i różu Physicians formula...
bardzo proszę o podpowiedź, czy w składzie nie ma niczego, co destabilizuje filtry

1. PUDER
TALC, MICA, NYLON-12,OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE,LAUROYL LYSINE, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2,CETYL DIMETHICONE,PHENOXYETHANO L,TOCOPHERYL ACETATE,METHYLPARABEN,ETH YLPARABEN,PROPYLPARABEN.M AY CONTAIN:TITANIUM DIOXIDE,IRON OXIDES,ULTRAMARINES,FERRI C FERROCYANIDE,MANGANESE VIOLET,CHROMIUM OXIDE GREENS,CARMINE,D&C RED 30 LAKE,FD & C YELLOW 5 ALUMINUM LAKE.

2. Bronzer SPF 20 (Solar powder)

ACTIVE INGREDIENT: TITANIUM DIOXIDEOTHER INGREDIENTS: TALC, MICA, NYLON-12, DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CORALLINA OFFICINALIS EXTRACT, DIISOSTEARYL MALATE, LAUROYL LYSINE, METHICONE, MINERAL OIL, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, TOCOPHERYL ACETATE, DEHYDROACETIC ACID, SORBIC ACID, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN. MAY CONTAIN: IRON OXIDES, TITANIUM DIOXIDE, YELLOW 5 LAKE, ULTRAMARINES, MANGANESE VIOLET.

3. RÓŻ

TALC, ZEA MAYS (CORN) STARCH, MICA, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, TITANIUM DIOXIDE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, ZINC STEARATE, DIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, BHT, TETRASODIUM EDTA, SORBIC ACID, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN.
MAY CONTAIN: IRON OXIDES, ULTRAMARINES, RED 7 LAKE, RED 30, CARMINE, YELLOW 5 LAKE, YELLOW 6 LAKE.


Bardzo dziękuję
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-06, 14:28   #472
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

carolinascotties, talk i mikę w składzie widzisz? talc, mica - w każdym jest.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 08:13   #473
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez aguskaaa Pokaż wiadomość
Witajcie
Korzystając z wątku, a nie chcąc zakładać nowego mam do Was pytanie
Otoz na Allegro znalazlam jakis preparat na cellulit, niby dobry, natomiast interesuje mnie jego skład, co o nim sądzicie
Sklad:
zingiber,kofeina,olio,cin amomum,cacaualt,aqua,alkohol.
Pozdrawiam


Balsam ma w skąłdzie: imbir, kofeinę, oliwę, cynamon, wodę i alkohol. Jest jeszcze tajemniczy składnik o nazwie cacaualt i jest to jakaś forma wyciągu z kakaowca, ale nie wiem jaka, bo skład nie jest w INCI.

Skłądniki są bardzo sensowne:imbir, kofeina, cynamon bedą działały pobudzająco na krązenie, alkohol bedzie wzmacnial ich penetracje w głąb skóry.

Zdecydowanie nie dla osób z problemami naczyniowymi/ żylakami.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 10:35   #474
magda1970
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 43
Witam Jakby któraś doświadczona osoba mogłaby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. Mam cere bardzo wrażliwą a do tego zanieczyszczoną, skłonną do zapychania i łuszczącą się czy warto spróbować tych kosmetyków?
Ziajka krem z filtrem spf 8 dla dzieci i niemowląt ochrona średnia
Skład: Aqua (Water), Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Helianthus Annuus (Sunflower), Seed Oil, Sorbitan, Sesquioleate, Ceresin, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Coumarin, Amyl Cinnamal, Citric Acid.
Dermika, Maseczki Piękności, Ukojenie

Skład: Aqua, Propylene glycol, Decyl olivate, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Glyceryl Stearate, Prunus Persica, Zea Mays, Aloe Barbadensis, Butyrospermum parkii, Glyceryl polymethacrylate, Squalene, Ceteareth-6, Stearyl alcohol, Dimethicone, Tocopheryl acetate, Ascorbyl palmitate, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl propionate, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linoleic acid, Linonenic acid, Arachidonic acid, Panthenol, Urea, Glycerrhetinic acid, Allantoin, Glycerin, Glycoproteins, Yeast extract, Aleuritic acid, Carbomer, Triethanolamine, EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl urea

Dax Cosmetics, Perfecta Cera naczynkowa, Maseczka na twarz, szyję i dekolt obkurczająco-uszczelniająca naczynia krwionośne

Skład: aqua, paraffin oli, soya lecithin, d-panthenol, trilaureth 4-phosphate, sorbitol, glycerin, propylene glycol, citric acid, hamamelis virginiana, aesculus hippocastanum, rutin, magnesium L ascorbyl pcl, isopropyl myristate, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, caprylic/capric triglyceride, vitis vinifera, glycine soya, amonium acryloyldimethyltaurate / VP copolymer, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, triethanolamine, bha, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum

Dax Cosmetics, Planet Essence, Królestwo roślin, Hypoalergiczna maseczka do cery wrażliwej lub podrażnionej

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Purearia Lobata, Glycerin, Paraffin Oil, Theobroma Grandiflorum, Decyl Olivate, Squalene, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.


Jeszcze taki znalazłam - dość mało ma składników i tak sobie myśle, że mógłby być fajny, oczywiście to są tylko przypuszczenia bo jeśli chodzi o składy to jestem zielona

Stiefel, Oilatum Soft, Krem do skóry wrażliwej i suchej dla dzieci i niemowląt

Skład: Light Liquid Paraffin, White Soft Paraffin, PEG 1000 Monostearate, Cetosteryl alcohol, Glycerol, Potassium Sorbate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Povidone K29-32, Purified Water.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-07 o 11:11 Powód: post pod postem
magda1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 15:54   #475
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

2 nowe praparaty DAXa Perfecta ExtraSlim Serum- koncentrat wyszczuplający...
te składniki mają wspólne:

Aqua
Caprylic/Capric trigliceride
Isodecyl Neopentanoate
Dimethicone
Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryoylmethyl Taurate Copolymer
Glyceryl stearate
staereth-25
ceteth-20
Stearyl alcohol
glycerin
......................... ........................t utaj się różnią
Tocopheryl acetate
menthol
ethylparaben
methylparaben
2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol
parfum

różnice:

1. ... do szybkiej redukcji rozstępów:
butylene glycol
centella asiatica extract
darutoside
caffeine
2. ... do szybkiej redukcji cellulitu:
bioflavonids
algae
PEG/PPG-18/18 dimethicone
centella asiatica
carnitine
caffeine
TEA salicylate
D-panthenol

I moje pytanie- czy składniki różniące te produkty (od 11 miejsce w składzie) rzeczywiście moga zmodyfikować działanie preparatu żeby rozwiązał te dwa dwa problemy?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-07, 19:52   #476
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Witam Jakby któraś doświadczona osoba mogłaby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna. Mam cere bardzo wrażliwą a do tego zanieczyszczoną, skłonną do zapychania i łuszczącą się czy warto spróbować tych kosmetyków?
Ziajka krem z filtrem spf 8 dla dzieci i niemowląt ochrona średnia
Skład: Aqua (Water), Petrolatum, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Titanium Dioxide, Alumina, Simethicone, Helianthus Annuus (Sunflower), Seed Oil, Sorbitan, Sesquioleate, Ceresin, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Coumarin, Amyl Cinnamal, Citric Acid.
Hmmm....jeśłi masz cerę skłonną do zapychania - ten krem pewnie przyczyni sie do dodatkowego zapchanai porów. Ma i parafinę, glicerynę i oleje roślinne.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dermika, Maseczki Piękności, Ukojenie

Skład: Aqua, Propylene glycol, Decyl olivate, Propylene glycol dicaprylate/dicaprate, cetyl Alcohol, Ceteareth-25, Glyceryl Stearate, Prunus Persica, Zea Mays, Aloe Barbadensis, Butyrospermum parkii, Glyceryl polymethacrylate, Squalene, Ceteareth-6, Stearyl alcohol, Dimethicone, Tocopheryl acetate, Ascorbyl palmitate, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl propionate, Tocopheryl acetate, Retinyl palmitate, Linoleic acid, Linonenic acid, Arachidonic acid, Panthenol, Urea, Glycerrhetinic acid, Allantoin, Glycerin, Glycoproteins, Yeast extract, Aleuritic acid, Carbomer, Triethanolamine, EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl urea
Maseczka jest w porzadku, jest odzywcza, czy pozapycha - nie wiem. W koncy jest kontakt ze skórą jest tylko czasowy.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Perfecta Cera naczynkowa, Maseczka na twarz, szyję i dekolt obkurczająco-uszczelniająca naczynia krwionośne

Skład: aqua, paraffin oli, soya lecithin, d-panthenol, trilaureth 4-phosphate, sorbitol, glycerin, propylene glycol, citric acid, hamamelis virginiana, aesculus hippocastanum, rutin, magnesium L ascorbyl pcl, isopropyl myristate, glyceryl stearate, ceteareth-20, ceteareth-12, cetearyl alcohol, cetyl palmitate, caprylic/capric triglyceride, vitis vinifera, glycine soya, amonium acryloyldimethyltaurate / VP copolymer, carthamus tinctorius, prunus amygdalus dulcis, tocopheryl acetate, ascorbyl palmitate, linoleic acid, triethanolamine, bha, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, parfum
Bardzo ciekawa maseczka - juz ja tutajgdzies analizowała. Jest godna polecenia, ma ciekawe składniki: wyciag z oczary wirginijskiego, rutynę, wit C [chociaz w nie najbardziej aktywnej postaci], ekstrakt z winogron itd...


Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Dax Cosmetics, Planet Essence, Królestwo roślin, Hypoalergiczna maseczka do cery wrażliwej lub podrażnionej

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Purearia Lobata, Glycerin, Paraffin Oil, Theobroma Grandiflorum, Decyl Olivate, Squalene, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.
Hmmm....znowu ta sama sprawa - maska odzywcza, ale ma sporo emolientow i moze [potencjalnie] pozapychac.

Cytat:
Napisane przez magda1970 Pokaż wiadomość
Jeszcze taki znalazłam - dość mało ma składników i tak sobie myśle, że mógłby być fajny, oczywiście to są tylko przypuszczenia bo jeśli chodzi o składy to jestem zielona

Stiefel, Oilatum Soft, Krem do skóry wrażliwej i suchej dla dzieci i niemowląt

Skład: Light Liquid Paraffin, White Soft Paraffin, PEG 1000 Monostearate, Cetosteryl alcohol, Glycerol, Potassium Sorbate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Povidone K29-32, Purified Water.
Będzie zapychał, raczej nie

Ogólnie rzecz biorąc, Magda, bedziesz miała problem. Pszesz, ze cera wrazliwa i łuszczaca sie - w takim razie nalezy szukac prdouktow tresciwych, odzywczych i z duza zawartoscia emolientw - i te produkty byly by wtedy ok. Ale skoro skora jest podatna na zanieczyszczanie....to ciezko bedzi eci dobarac produkty.

Ja by sie nie bawila w te drogrryjne maski, tylko poszla do apteki po jakis krem, np. cos z owsem A-dermy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-08, 08:44   #477
magda1970
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziękuję Ci bardzo za odpowiedź
Ducray, A-Derma, Exomega Creme aux Omega 6 (krem do twarzy i ciała z Omega 6) - chodzi może o ten krem?
A ten krem?
GlaxoSmithKline, Dermosan N + R (krem półtłusty)
Skład: Water, 2-Oktyldecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Octyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmaethane, Parfum, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid.

Edytowane przez magda1970
Czas edycji: 2007-03-08 o 10:20
magda1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 00:40   #478
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ktory lepszy sklad?Oczywiscie pytam pod katem skory suchej i wrazliwej

Dziekuje za odpowiedz

Jason Fresh Face Re-Hydrating Cleanser For Dry/Sensitive Skin
Ingredients: Purified Soft Water, Certified Organic Extracts of: Zingiber Officinale (Ginger), Anthemus Nobilis (Chamomile), C. Leptosepala (Marigold), Humulus Lupulus (Hops), Rosa Otto (Rose Otto), Citrus Nobilis (Citrus Seed), Aloe Very Gel, Safflower Oil, Avocado Oil, Wheat Germ Oil, Organic Honey, Glycerin and Squalane (Veges), Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Palmitate, Polysorbate 60, Methyl Gluceth 20, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid.

Caudalie cleansing water
Ingredients
Aqua (Water), Poloxamer 184, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cocamidopropyl Butanamide Mea Chloride, Bisabolol, Parfum (Fragrance), Sodium Chloride.


Guinot cleanser skin water
Poloxamer and glycol butylene,hyaluronic acid,orange flower water,mallow extract,ginseng axtract,cucumber extract.

Najbardziej mi sie podoba 3 sklad na 2 miejscu 1-niewiem na ktory sie zdecydowac.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2007-03-09 o 19:21
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 09:03   #479
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
carolinascotties, talk i mikę w składzie widzisz? talc, mica - w każdym jest.

zgadza się Justa - Dziękuję...

w takim razie muszę zmienic filtr na Avene..bo wiem, że nie mają parsolu...a tali i mika z nim źle żyją
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 11:32   #480
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ziaja, Sopot, Krem brązujący relaksujący - do pielęgnacji twarzy i szyi
Szukaj w KWC


Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, isopropyl mirystate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, dihydroxyacetone, amber (succinum) extract, juglandis regia, dimethicone, panthenol, tocopheryl acetate, parfum, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Czy tem krem będzie zapychał? Na moje oko tak, ale wolę się jeszcze Was poradzić. Stosuje go moja współlokatorka po długim leczeniu trądziku antybiotykami, cera jest bardzo ładna i boję się, że to jej zaszkodzi.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.