Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie… - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 17:25   #61
ula2689
Wtajemniczenie
 
Avatar ula2689
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 2 406
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

[QUOTE=aaanitka86;41286305]Jednym słowem cranberry zostałaś objechana na całej linni i powinnaś rozwiesić białą flagę. Jednym słowem nikt Cię nie poparł i załozyłaś wątek oparty na swoich dopowiedzeniach, nie podając linka wątku pierwotnego. Odebrałam to tak jakbyś chciała zrobić z Monyczki głupią, tępą kurę domową i większości wizażanek wypowiadających się na tym wątku też...generalnie żenada!!!!

QUOTE]
Też to tak odebrałam.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A co do wątku, to po pierwsze:
baaaaardzo nieładnie wyciągać jeden wątek i robić z niego inny*, przy okazji przeinaczając kompletnie fakty.

To nie jest misiu, co ma dwie lewe ręce do roboty i tylko patrzy jak by się tu nie narobić, a baba niech lata jak dziki osioł i pracuje, sprząta, pierze, gotuje (na 4 miesiące!), a on będzie leżał i pachniał.

Facet jedzie do ciężkiej pracy, zarabiać na ICH dom, a nie pić kawę nad brzegiem morza
Ale jak widać nie wszyscy rozumieją ten subtelny fakt.
Z ust mi to wyjęłaś facet jedzie do ciężkiej fizycznej pracy a autorka go od leniów wyzywa czy to jest jakiś feministyczny wątek?
Cytat:
Napisane przez monyczkaaa Pokaż wiadomość
z takim podejściem jak Twoje, strach TŻ do supermarketu wypuścić, bo jeszcze kasjerkę bzyknie

Mój mąż też wyjeżdża często do pracy na 2 tygodnie.Robię mu weki wędlinki i takie tam i nie widzę w tym nic złegoOn ciężko pracuje,zarabia na mnie i dzieci,a ja siedząc w domu i nie mając innego zajęcia mogę mu coś ugotować.
Acha 2 lewych rączek nie ma i nie jest niepełnosprawny.Nie rozumiem nawiązania do wątku Monyczki bo to 2 inne tematy.
ula2689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:27   #62
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

no i dobrze robisz, przynajmniej będzie miał domowe jedzonko; jak dla mnie to żadne kupne obiady nie mogą konkurować z domowym jedzeniem.

Generalnie nie widzę problemu, kobita ma czas, możliwości, dzieci jej u kiecy nie wiszą, to czemu miałaby nie ugotować, tym bardziej, że mają swoje powody (oszczędności kasy i czasu). .
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:35   #63
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość

Masz coś z głową dziewczyno. I niestety, to nie żart ani ironia.
Zgłaszam i polecam się opanować. Na Wizażu się takich wypowiedzi nie toleruje.

Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość
zresztą dziwny jest ten wątek-nie pomyślałaś autorko (i reszta wizazanek grzmiących, ze jak to po co) , że przygotowanie posiłków drugiej osobie moze być wyrazem miłości?
Może być, oczywiście, i nie ma w tym nic złego. Co innego, gdy kobieta wbije sobie do głowy, że ona musi bo to jej rola jako kobiety, bo facet taka ciamajda że sobie nie poradzi. I o tym właśnie problemie traktuje niniejszy wątek.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:38   #64
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Co do wątku autorki wspomnianego wyżej, nie wydaje mi się to ani wspaniałe, ani dziwne. Autorka prosiła raczej o przepisy, nie o ocenę. Z drugiej strony, to forum, każdy może się wypowiedzieć. Ja nie widzę w tym nic złego.
Nie istnieje u mnie sztywny podział obowiązków. Są czynności, które częściej i chętniej wykonuję ja, a inne TŻ.
W moim związku to ja częściej przygotowuję jedzenie. Naprawdę uwielbiam to robić. TŻ gotuje raczej na moją prośbę, zarzeka się, że nie umie. Robię mu kanapki do pracy, gotuję obiad.
Co do sprzątania to akurat domena TŻ. Jest pedantem, a ja kompletną bałaganiarą. Z jednej strony to dobrze, bo mamy porządek, a z drugiej jest to naprawdę uciążliwe. Mnie denerwuje, że wszystko musi być poukładane w kosteczkę, a on nie zniesie skarpetki zostawionej na krześle Prasuje też dużo lepiej ode mnie, bo ma do tego więcej cierpliwości. Ja nastawiam pranie, bo częściej o tym pamiętam.
Cytat:
Czy naprawdę przeciętny facet jest aż tak niepełnosprawny, żeby sobie obiadu nie potrafił ugotować? Czy też może jest tak leniwy, że jak obiad pod nos nie podjedzie, to już tylko zupka chińska mu zostaje?
Tak jak wspomniałam, mój nie lubi gotować, ale z głodu by nie umarł.
Cytat:
Dlaczego, kiedy mowa o gotowaniu obiadu, to automatycznie („w przenośni”) mamy odwołanie do mamy, a nie do taty? Skąd powszechne założenie, że mama gotuje?
Bo od zawsze kobiety zajmowały się domem, teraz to się zmieniło. U mnie i mama i tata świetnie gotują, tata bardziej eksperymentuje.
Cytat:
Bo tak przeważnie jest? Dlaczego? Co robimy z tym, żeby coś zmienić? Kto u Was gotuje i co druga osoba robi zamiast gotowania?
Ja nie planuję nic zmieniać, no może nauczę się prasować Ja gotuję i nie oczekuję niczego zamiast, dziwne rozumowanie.
Cytat:
Jaka Waszym zdaniem jest rola kobiety?
Na tak postawione pytanie nigdy nie umiałam odpowiedzieć
Cytat:
I wreszcie, czy tylko ja uważam, że TŻ, któremu się nie chce gotować własnych (własnych, nawet nie mówiąc o wspólnych) obiadów, błyskawicznie zostałby byłym TŻ-tem?
Dla mnie to nie byłby powód, żeby rzucać dobrego faceta. Byłoby mi przykro, że nie chce dla mnie gotować, ale w związku są ważniejsze rzeczy.
Tak naprawdę chodzi o to, żeby dobrze się zgrać i dogadywać. Niekoniecznie robić tabelkę i grafik obowiązków. Rozmawiać, to najważniejsze.
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza

Edytowane przez JohnLena
Czas edycji: 2013-06-12 o 17:40 Powód: uzupełnienie
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:43   #65
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Może być, oczywiście, i nie ma w tym nic złego. Co innego, gdy kobieta wbije sobie do głowy, że ona musi bo to jej rola jako kobiety, bo facet taka ciamajda że sobie nie poradzi. I o tym właśnie problemie traktuje niniejszy wątek.
Po pierwsze: ona nie musi, ona chce.
Po drugie: to nie jest żadna ROLA kobiety, tylko ona zwyczajnie chce to zrobić, a ta rzekoma 'rola' kobiety i traktowanie faceta jak sieroty zostało już sobie dopowiedziane przez autorkę niniejszego wątku, co, po przeczytaniu wątku oryginalnego, okazało się niezgodne z prawdą.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:06   #66
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Po pierwsze: ona nie musi, ona chce.
Po drugie: to nie jest żadna ROLA kobiety, tylko ona zwyczajnie chce to zrobić, a ta rzekoma 'rola' kobiety i traktowanie faceta jak sieroty zostało już sobie dopowiedziane przez autorkę niniejszego wątku, co, po przeczytaniu wątku oryginalnego, okazało się niezgodne z prawdą.
A czy my jesteśmy teraz w tamtym wątku i rozpatrujemy przypadek tamtej dziewczyny? Autorce tego wątku tamten przykład posłużył jedynie jako inspiracja do rozpoczęcia ogólnej dyskusji o pewnym ogólnym problemie. Co też zrobiła.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:23   #67
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
A czy my jesteśmy teraz w tamtym wątku i rozpatrujemy przypadek tamtej dziewczyny? Autorce tego wątku tamten przykład posłużył jedynie jako inspiracja do rozpoczęcia ogólnej dyskusji o pewnym ogólnym problemie. Co też zrobiła.
Gdyby założyła ogólny wątek o ogólnym problemie to nikt nie miał by do niej pretensji zapewne, ale ona odniosła się do konkretnej sytuacji, którą totalnie przeinaczyła i jak widać niewiele z niej zresztą zrozumiała.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 18:41   #68
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Gdyby założyła ogólny wątek o ogólnym problemie to nikt nie miał by do niej pretensji zapewne, ale ona odniosła się do konkretnej sytuacji, którą totalnie przeinaczyła i jak widać niewiele z niej zresztą zrozumiała.
Ależ ona jak najbardziej założyła ogólny wątek o ogólnym problemie, tego nie sposób kwestionować, wszystko jest w pierwszym poście Prawda, że przytoczyła kilka wypowiedzi z tamtego wątku, ale przeczytaj jakie postawiła pytania. Nie zapytała: "Cześć dziewczyny, w wątku X pojawiła się kwestia Y, co sądzicie o autorce tamtego wątku i jej problemie?" - absolutnie, nic takiego nie miało miejsca.

Zamiast tego, wspomniany jest poprzedni wątek jako inspiracja do zadania poniższych pytań - cyt. z pierwszego postu:

- Jak u Was wygląda kwestia podziału obowiązków? Co uważacie za „rolę kobiety”?
- Czy naprawdę przeciętny facet jest aż tak niepełnosprawny, żeby sobie obiadu nie potrafił ugotować? Czy też może jest tak leniwy, że jak obiad pod nos nie podjedzie, to już tylko zupka chińska mu zostaje?
- Dlaczego, kiedy mowa o gotowaniu obiadu, to automatycznie („w przenośni”) mamy odwołanie do mamy, a nie do taty? Skąd powszechne założenie, że mama gotuje?
- Bo tak przeważnie jest? Dlaczego? Co robimy z tym, żeby coś zmienić? Kto u Was gotuje i co druga osoba robi zamiast gotowania?
- Jaka Waszym zdaniem jest rola kobiety? Bo moim zdaniem w codziennym życiu od roli faceta różni się wyłącznie tym, że facet nie urodzi dziecka i nie będzie go karmił piersią… Gotowanie, pranie i sprzątanie to wspólny interes.

Zaakcentowałam te elementy wypowiedzi, które świadczą dobitnie, że nie chodzi w ogóle o związek monyczki, tylko o opinie i doświadczenia wizażanek, które zechcą się wypowiedzieć w wątku.
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:56   #69
blekitne_niebo
Zakorzenienie
 
Avatar blekitne_niebo
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Szukam gotującej połówki jakby co, płeć obojętna
To może ja się nadam? Kocham gotować, a jeszcze bardziej kocham patrzeć jak ktoś je ze smakiem to co przygotuję

Przyznam, że zwracam uwagę na to żeby potencjalny partner był pełnosprawny jeśli chodzi o tzw obowiązki domowe. Jednak gotowanie to dla mnie czysta przyjemność i relaks, więc gdy miałam partnera z przyjemnością przygotowywałam codziennie smaczną kolację Dla mnie był to odpoczynek po ciężkim dniu a nie obowiązek.

monyczkaaa polecam przygotować dla męża na wyjazd krokiety lub pierogi
blekitne_niebo jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:29   #70
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Nie rozumiem problemu.
Układ miedzy dwojgiem ludzi.
Ktoś chce być kucharką dla swojego faceta- w porządku.
Ktos chce by facet był kucharzem dla niej- tez ok.


Osobiście nie interesuje mnie tego rodzaju układ, ale nie obraza mnie (ani mojej kobiecości), ze ktoś chłopu swojemu pierogi czy schabowe zrobi.

W tych casach podział ról ze względu na płeć ulega zmianom. Jak kobieta nie chce być zamknięta w roli kucharki,praczki sprzątaczki- nie będzie.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 19:44   #71
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Przeczytalam tamten watek i dziwi mnie czemu autorka tego watku od razu nam nie wyslala linka, bo zmienia to postac rzeczy. Facet jedzie oszczedzic pieniadze na ICH dom, w ktorym beda mieszkac do starosci, wychowywac dzieci i przezywac dobre i zle chwile. Dom w dzisiejszych czasach to wiele i wiele trzeba zrobic, aby miec go. Chca jak najwiecej oszczedzic, wiec wiadomo, ze facet nie bedzie biegal po restauracjach, zeby zjesc obiadek, bo jedzie tam zarobic. Wiadomo, ze jak kupuje sie wiecej czegos to wychodzi taniej, wiec przy kazdym obiedzie robiac jedna porcje wiecej, wyjdzie im taniej, niz gdyby on kupowal tam mieso, ziemniaki, przyprawy, make itp. zeby zrobic sobie obiadek.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 20:01   #72
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 150
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez blekitne_niebo Pokaż wiadomość
To może ja się nadam? Kocham gotować, a jeszcze bardziej kocham patrzeć jak ktoś je ze smakiem to co przygotuję
To moze i ja się załapię na Twoje gotowanie? Bo niestety, ale kompletnie nie potrafię gotować, za to w zamian chętnie zrobię prasowanie, albo poodkurzam

U mnie to wygląda tak, ze ani ja, ani mój partner nie potrafimy gotować i bywa to męczące, bo zdarza się, ze siedzimy głodni i naprawdę nie mamy pomysłu co zjeść (w zasadzie to pomysły mamy, ale nie potrafimy ich zrealizować). I to nie wynika z tego, ze nie chcemy się nauczyć gotować, bo coś tam próbujemy, ale uwierzcie, ze jedzenie tego bywa bolesnym doświadczeniem Mnie to jakoś nie doskwiera, bo jadam mało i nie potrzebuję do szczęścia takich typowych obiadów, ale mój facet ma trochę gorzej. Plus tej sytuacji jest taki, ze nie miałabym dylematu czy robić TZ jedzenie do słoików na wyjazd, czy nie

Resztę obowiązków domowych dzielimy mniej więcej po połowie, ja lubię prać, prasować, więc się tym zajmuję, a on zmywa naczynia i myje podłogi.
elisee15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:10   #73
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

bez przesady, chyba nie ma co za bardzo najezdżać na autorkę, w koncu chyba dopiero Monyczka przedstawiła szczegóły, a tak, dyskusja raczej ogólna..?

Niestety, miewam wrażenie, że wiele kobiet odwala w swoich domach i przy swoich rodzinach olbrzymią część obowiązków domowych, bo facetom jest tak po prostu najwygodniej.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:10   #74
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Ja nie wytrzymałabym z facetem, który nie kiwnie palcem przy sprzątaniu i nie przygotuje nigdy obiadu. Nie chce mu się gotować - nie musi jeść, nie chce mu się sprzątać - to mi by się nie chciało wysilać i wrzucać jego bieliznę do pralki - proste

U nas w domu oboje gotujemy - czasem wspólnie, raz jedno raz drugie zależnie kto wcześniej wróci z pracy, lub w czym się "specjalizuje" Sprzątamy razem - mamy podział obowiązków, pranie tak samo - ja piorę a on wiesza. Oboje mieszkamy na równych prawach i ja nigdy bym nie była czyjąś służącą
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 21:26   #75
aaanitka86
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: może z B, może z W, a może z O
Wiadomości: 560
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość

Masz coś z głową dziewczyno. I niestety, to nie żart ani ironia.
no na wątku Moniczki doczepiła się do mnie w zasadzie bezsasadnie. poczytajta tam jestem zdezorientowana. Czy można być aż takim deklem???
aaanitka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:29   #76
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
bez przesady, chyba nie ma co za bardzo najezdżać na autorkę, w koncu chyba dopiero Monyczka przedstawiła szczegóły, a tak, dyskusja raczej ogólna..?

Niestety, miewam wrażenie, że wiele kobiet odwala w swoich domach i przy swoich rodzinach olbrzymią część obowiązków domowych, bo facetom jest tak po prostu najwygodniej.
Monyczka przedstawiła szczegóły w swoim wątku ale autorka postanowiła założyć osobny, chyba aby poszukać poparcia dla swoich tez. Pewnie stąd najazd na nią.
Na miejscu Monyczki odzew na jej pytanie z tamtego wątku wprawiłby mnie w lekkie osłupienie Proste pytanie o te nieszczęsne obiady, następnie analiza jej związku aż po nowy wątek

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-06-12 o 23:30
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 05:56   #77
Amitri
Zadomowienie
 
Avatar Amitri
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 002
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Mnie mama wychowała na totalnie niepełnosprawną osobę jeśli chodzi o obowiązki domowe. Wyprowadziłam się jednak w wieku 19 lat na studia i musiałam sama się o siebie zacząć troszczyć. Nie wyglądało to najlepiej: jedzenie z torebek, pranie wiezione najpierw do domu (nie miałam pralki), a później zabierał je Tż, który je prał, suszył, składał i przywoził z powrotem czyste, na mieszkaniu jedna ze współlokatorek była pedantką i codziennie sprzątała, więc reszta nie musiała, a mój pokój był jedną wielką graciarnią. Z czasem na innej już stancji trzeba było sprzątać, samemu robić sobie pranie i zacząć gotować domowe jedzenie, gdyż żołądek wysiadł. No i przez 5 lat częściowo wyszłam na ludzi. Tż nauczył mnie obierać ziemniaki i inne warzywa, gotować proste dania, sprzątać i wiele wiele innych rzeczy, a nawet nie mieszkamy razem. A mógłby po prostu w imię miłości przejąć na siebie wszystkie obowiązki widząc jak mnie jest ciężko
__________________
Ciekawostka na dziś
Amitri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:50   #78
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Mąż potrafi sam wokół siebie wszystko zrobić. Jak oboje byliśmy zalatani to gotowało to z nas, które miało czas (albo robiliśmy to wspólnie), tak samo dzieliliśmy się innymi obowiązkami.

Teraz ja nie pracuję, tylko chodzę na same studia, a TŻ zarabia. Więc automatycznie to ja się zajmuje domem. Tyle, że lubię to robić. Uwielbiam gotować, eksperymentować w kuchni, lubię ogarniać mieszkanie, no nie wstydzę się powiedzieć, że rola kury domowej całkiem mi leży Niemniej jak będę po studiach i znajdę pracę to zapewne wrócimy do starego podziału, czyli pół na pół.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:57   #79
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Nie wiem, ja mam pelnosprawnego fizycznie i intelektualnie TŻa.
Potrafi zrobic pranie, przewinąć dziecko, umyć podłogę i zrobić zakupy.

Po za tym pakowanie żarcia na zapas na 2 miesiące!!! za granicę nie jest rozsądne, jak to przewieść żeby się nie zepsuło, a po za tym dzwiganie

Z drugiej strony od nastu lat jestem straszona tym że zostane sama z dziećmi, ponieważ nie spełniam się jako wielozadaniowy robot i poza praca zawodową i dziećmi mam czas dla siebie, na sport, czytanie czy ogólnie pojęty rozwój własny. A domem zajmujemy sie oboje.

TŻ-et jak na razie nie zwiał, a ja nie umęczam się gotując trzydaniowe obiadki czy prasując stosy ciuchów.
mój tż też umie prać, sprzątać, gotować a nawet jak byłam w ciąży to umył okna i zawiesił firankę. Ogólnie ja sprzątam, piorę i gotuję ale raz w tygodniu on się zajmuje ogolnie porządkami...

co do jedzenia - to moj tż jak jechał w delegację za granicę to zabrał ze sobą jedzenie ale tak na tydzień - bo mówi że nie wie czy zdąży sobie zakupy zrobić no ale później to już sobie sam kupował... i sam gotował... nie mówię że gotuje jakieś wymyślne rzeczy ale tego kotleta schabowego , mielone czy kurczaka to umie sobie zrobić...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 09:47   #80
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

My co prawda jeszcze razem nie mieszkamy,ale juź wiem, że TŻ co prawda uważa że kobieta powinna umieć gotować, sprzątać itp, ale jest skłonny do pomocy-jak się spotykamy albo jesteśmy na wyjazdach to umie pozmywać,posprzątać czy pomóc w przygotowaniu posiłku i nie wyobraża sobie że on siedzi w fotelu a ja usługuję
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 10:45   #81
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Bardzo nie fair jest takie wyciąganie zdań z kontekstu i zakładanie na ich podstawie nowego wątku. Uważam, że monyczkaaa jak chce to niech i chłopu na 3 miesiące nagotuje, skoro ma czas i chęci. Szczególnie biorąc pod uwagę sytuację, że jej TŻ będzie na jakimś zadupiu, do sklepu daleko, w sklepie drogo, a on pracuje do nocy. I zarabia na ich mieszkanie. W tej sytuacji, to chyba tez bym nagotowała przynajmniej na trochę, żeby mu jakoś pomóc w zarabianiu na wspólne mieszkanie.

Dla mnie w ogóle bezsensowne jest wtrącanie się w czyjąś sytuację. Każdy ma jak lubi.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:18   #82
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Ten wątek powinien byc zamknięty. Jest niby o 'ogólnym problemie' ale z bardzo personalnym wydźwiękiem. Zostało poddane analizie życie osobiste jednej z użytkowniczek o którą ona nie prosiła i oceny jej postępowania nie chciała, prosiła tylko o głupie przepisy a jej prośba została przedstawiona w tym wątku jako usługiwanie leniwemu facetowi. Uważam to za personalny atak, bo 'problem ogólny' ale każdy wie o jaką użytkowniczkę chodzi i apeluję o zamknięcie wątku!
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:24   #83
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Ten wątek powinien byc zamknięty. Jest niby o 'ogólnym problemie' ale z bardzo personalnym wydźwiękiem. Zostało poddane analizie życie osobiste jednej z użytkowniczek o którą ona nie prosiła i oceny jej postępowania nie chciała, prosiła tylko o głupie przepisy a jej prośba została przedstawiona w tym wątku jako usługiwanie leniwemu facetowi. Uważam to za personalny atak, bo 'problem ogólny' ale każdy wie o jaką użytkowniczkę chodzi i apeluję o zamknięcie wątku!
a ja nie wiem w ogóle o co chodzi, dla mnie to zwykły temat, napisałam swoje i wsio
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:30   #84
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Odp: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Ja tam jak wyjeżdżam to też staram się coś zostawić w zamrazarce dla tz. Nie to, że on nie potrafi nic ugotowac tylko dlatego, że lubię mu pichcic. Tz gotuje kilka swoich popisowych dań i tyle. Poza tym potrafi wszystko w domu zrobić, ale jako że on pracuje a ja się zajmuje domem to nie wymagam od niego podziału pół na pół.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 18:58   #85
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Mam kolegę, który chociaż jego żona wraca wcześniej z pracy, sam gotuje, bo lubi.

Uważam, że powinien być podział domowych obowiązków.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:33   #86
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez D_94 Pokaż wiadomość
Uważam, że powinien być podział domowych obowiązków.
U nas też jest podział obowiązków
ja gotuję, sprzątam i piorę,
On za to pięknie je, cudownie bałagani i strasznie się brudzi

Czasem tak dla żartu po gotowaniu pochowam jedzenie do lodówki, szafek i wywietrzę kuchnię mówiąc, że dzisiaj obiadu nie będzie to natychmiast rzuca się na telefon i chce dzwonić po pizzę
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 20:35   #87
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
U nas też jest podział obowiązków
ja gotuję, sprzątam i piorę,
On za to pięknie je, cudownie bałagani i strasznie się brudzi

Czasem tak dla żartu po gotowaniu pochowam jedzenie do lodówki, szafek i wywietrzę kuchnię mówiąc, że dzisiaj obiadu nie będzie to natychmiast rzuca się na telefon i chce dzwonić po pizzę
Fajny układ
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 21:53   #88
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Nie rozumiem problemu.
Układ miedzy dwojgiem ludzi.
Ktoś chce być kucharką dla swojego faceta- w porządku.
Ktos chce by facet był kucharzem dla niej- tez ok.



Osobiście nie interesuje mnie tego rodzaju układ, ale nie obraza mnie (ani mojej kobiecości), ze ktoś chłopu swojemu pierogi czy schabowe zrobi.

W tych casach podział ról ze względu na płeć ulega zmianom. Jak kobieta nie chce być zamknięta w roli kucharki,praczki sprzątaczki- nie będzie.
Właśnie.


Widzę u niektórych aż odzywa się feministyczna natura [taki żart].
U mnie w domu rodzinnym wszystkimi sprawami związanymi z gospodarstwem domowym zajmował się ojciec- gotował, sprzątał, prał, i co najlepsze- ciężko pracował zarobkowo.
Osobiście nie wyobrażam sobie być rekinem biznesu, a mieć męża w domu który gotuje, sprząta itp.
Facet z natury jest zdobywcą, tak więc wychodzi z domu by zarabiać (zdobywać) pieniądze, aby utrzymać rodzinę, a kobieta powinna opiekować się domem [tak wiem prehistoryczne podejście, ALE chcę tylko przedstawić problem]. Zaburzenie tego systemu po całej linii może powodować frustrację, spadek testosteronu, zdrady i inne cuda niewidy.
Uważam, że tak być nie musi (przecież nie żyjemy w średniowieczu), ale kobieta powinna przynajmniej w podstawowym stopniu umieć zająć się domem i nie mam tu na myśli siedzenia w domu z dzieciakami i gotowania przez cały dzień.
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:01   #89
magnolia79
Irenosława Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 62 254
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
U nas też jest podział obowiązków
ja gotuję, sprzątam i piorę,
On za to pięknie je, cudownie bałagani
u mnie to samo
a to jedzenie to najfajniejsza sprawa, miło jak facetowi smakuje...
__________________
/Jestem pianą, która opływa i zapełnia bielą najdalsze krawędzie skał; jestem także dziewczyną, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2013-06-13 o 22:17
magnolia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 22:31   #90
minka-80
...po prostu być.
 
Avatar minka-80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z kanapy ;)
Wiadomości: 4 161
Dot.: Rola kobiety: gotowanie, prasowanie, pranie…

Tak sobie przejrzałam wątek, i myślę jakie ma znaczenie kto gotuje a kto nie gotuje i dlaczego, jeśli ktoś ma ochotę komuś gotować (niezależnie od sytuacji) niech to robi, jeśli ktoś chce komuś prać i sprzątać też niech to robi.
Nie ma znaczenia kto i komu w związku byle by nie było to niewolnictwem.
Ja gdyby mój tż wyjeżdżał, też bym nagotowała i w ogóle.
Ale on kucharz z głodu by nie umarł, prędzej ja bo lubię gotować jak mnie natchnie
Podział czy nie podział obowiązków to sprawa do dogadania i tyle.
Mój tż nie dotyka pralki, mopa rzadko łazienki nie rusza wcale.
JA sprzątam sama i piorę i więcej zajmuje się dzieckiem.
ALe on za to zmywa naczynia (ja w ogóle tego nie robię wolę wyszorować ubikację niż zmywać), częściej robi wielkie zakupy i myje okna, i oczywiście częściej gotuje.
Ale za to ciężej pracuje i więcej, moja praca jest lżejsza więc biorę na siebie więcej w domu.
Tak się jakoś samo ustaliło i dobrze nam (chociaż jak mnie kiedy zostawi na bank z głodu umrę )
Ale jak nam się nie chce to nie robimy i już.

Pamiętam jak ja siedziałam w domu, a tż ciężko pracował to obiadek wjeżdżał na stół jak tylko umył ręce i nie widziałam w tym nic dziwnego i dalej nie widzę.
Wiem, że w odwrotnej sytuacji to ja bym dostawała obiadek pod nos.

I chyba o to chodzi, bo takie traktowanie wynika (musi chyba bo jak inaczej) z miłości a nie z obowiązku

Edytowane przez minka-80
Czas edycji: 2013-06-13 o 22:32
minka-80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.