Dziecko mi spadło na 3 centyl :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-08, 12:21   #1
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Unhappy

Dziecko mi spadło na 3 centyl :(


Martwię się, bo łaziła gdzies w okolicach 25 centyla,, potem spadła na 10, teraz jest na trzecim. W wieku 6 miesięcy (jutro kończy) waży 6.300, może nawet mniej, ważyłam na zwykłej wadze łazienkowej. Co ciekawe, nie jest chuda jak szkielet - ma ładne malutkie wałeczki na nogach, tylko rączki szczupłe, ale też "z tłuszczykiem", ładne poduszeczkowate paluszki. Trochę chudy ma tułów, w czasie podnoszenia czuć łopatki i żeberka, ale brzuch nie jest wklęsły.
Karmię tylko piersią, nawet 11 razy na dobę, dziecko się najada, czasem po karmieniu ściągam jeszcze mleko. Kiedy jest głodna, daję drugi cyc i sobie dojada. Po nocy pielkuszka jest ciężka, w dzień przewijam ją kilka razy. Głowę ma na 25-50 centylu, wzrost - jakieś 65-66 cm. Tylko ta waga... Jest taka filigranowa...
Teraz będę musiała już ją dokarmiać, czuję, że będzie sajgon, bo nawet jabłko to wróg.
Kalina jest niesamowicie silna, energiczna, ruchliwa, żywa, motorycznie jest nawet bardziej rozwinięta niż przeciętny półroczniak. No i już mówi: nie, mama (wie, co to wszytko znaczy!).
W poniedziałek mamy kolejne szczepienie, może lekarka zaleci jakieś badania? W ciągu 7 tygodni przybrała na wadze tylko 600 gram.
Nie wiem, co robić, może ja mam za chude mleko?
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 12:40   #2
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Heleno, spokojnie, dzieci rozwijają się w tempie zmiennym Ile Kalina ważyła po urodzeniu? podwoiła wagę? Powinna do 6 m-ca.
Waga nie spada, tak zrozumiałam, czyli jest nienajgorzej.
Dziewczynki mogą być drobne i szczupłe / mała ma po Tobie pewnie skłonności do baletniczej figury/.
Kolejna kwestia oczywista: dzieci uczulone na laktozę, alergicy słabiej przybierają na wadze z reguły / choć są wyjątki, ale generalnie jest właśnie taka tendencja/. Na pewno to lekarz powinien ocenić jej rozwój, postępy motoryczne również.
Nie martw się na zapas
podobny wątek
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 12:45   #3
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Cytat:
Napisane przez Mariqa Pokaż wiadomość
Heleno, spokojnie, dzieci rozwijają się w tempie zmiennym Ile Kalina ważyła po urodzeniu? podwoiła wagę? Powinna do 6 m-ca.
Waga nie spada, tak zrozumiałam, czyli jest nienajgorzej.
Dziewczynki mogą być drobne i szczupłe / mała ma po Tobie pewnie skłonności do baletniczej figury/.
Kolejna kwestia oczywista: dzieci uczulone na laktozę, alergicy słabiej przybierają na wadze z reguły / choć są wyjątki, ale generalnie jest właśnie taka tendencja/. Na pewno to lekarz powinien ocenić jej rozwój, postępy motoryczne również.
Nie martw się na zapas
podobny wątek
Kalina ważyła 2.830, czyli wagę podwoiła już po ukończeniu 4 miesiąca, tylko teraz ten przyrost jest taki słaby... Ona nie ma zdiagnozowanej alergii, tylko ja muszę być na diecie, bo nie toleruje w moim jedzeniu żadnego białka krowiego ani jajek kurzych ( na szczęście już mogę przepiórcze). Akurat postępy motoryczne ma nawet większe niż trzeba, tylko ta waga
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 12:53   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

O, to myślę, że absolutnie nie powinnaś się martwić, naprawdę.
Jeśli nie choruje, rozwija się prawidłowo, ma opanowane podstawowe umiejętności dla tego okresu - to znaczy, że jest wszystko w porządku. A że drobniutka? "ten model tak ma" i już
Taka fizjonomia.
Kalina: wysmukła, filigranowa, subtelna, zwiewna- widzisz jak pasuje
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:38   #5
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Za chude mleko ??
Ty jako zwolleniczka karmienia piersią za wszelką cenę powinnaś wiedziec, ze nie ma czegos takiego jak za chude mleko, pokarm kobiety zawsze jest odpowedni i dopasowuje sie do potrzeb dziecka !

No ale Kalina ma juz pół roku wiec mozesz jej wprowadzac nowe pokarmy.
Dodatkowe badania ? ale po co ?
Moim zdaniem wszystko jest w porzadku, dzieci do pól roku powinny podwoić swoją mase urodzeniową a potem po pól roku nie bedą juz tak przybierać szybko na wadze, a skoro córka ci przybiera to czym sie martwisz ?
Chyba szukasz problemu tam gdzie go nie ma (oczywiscie ja specjalista nie jestem od dzieci ale oceniam to po tym co napisałaś)
Problem pojawić moze się wtedy kiedy dziecko wcale nie przybiera na wadze lub co gorsza spada z wagi. A tutaj wszystko jest ok, najwidoczniej córka taka drobna jest z urody.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 13:46   #6
kkasiaaa
Zadomowienie
 
Avatar kkasiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 697
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Heleno myślę że nie masz czym się martwić. Moja Oliwia urodziła się ważąc 3315 , do pół roku bardzo słabo przybierała na wadze , jak skończyła pół roku ważyła 6 kg i była poniżej 3 centyla. Pediatra dał skierowanie na badania aby sprawdzić czy nie ma anemii, wyniki były dobre anemii nie ma, wiec dostaliśmy skierowanie do endokrynologa ale ta też nic nie znalazła a wyniki także dobre. Od skończenia 8 miesiaca życia zaczęła lepiej przybierać na wadze i teraz jest na 3 centylu, ma nadal niedowagę ale najważneijsze że waga idzie w górę. Jak to powiedziała endokrynolog Oliwia ma po prostu taką "urodę" i już będzie taka drobna, zwłaszcza że starsza córka też jest drobna.
Pamiętam że od 4 miesiąca kazano mi podawać małej zupki ale to nic nie dało, dopiero jak w wiku 6 miesięcy zaczęłam dawać jej kaszki to waga trochę podskoczyła do góry. Teraz ma 10 miesięcy i waży 7900. Na początku też panikowałam ale teraz wiem że było to niepotrzebne, takze nie martw się zwłaszcza że prawidłowo się rozwija
__________________
Kasia z dziećmi :
Julia 11 lat
Oliwia 7 lat
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 14:39   #7
kasia1361
Zadomowienie
 
Avatar kasia1361
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 641
GG do kasia1361 Send a message via Skype™ to kasia1361
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Helena nie martw sie mała juz będzie drobnej budowy.Mam znajomą która ma trójke dzieci i wszystkie sa szczuplutki,robiła badania dzieciaki zdrowe.Jędza juz teraz wszystko bo mają7,i 3 latka.Jako niemowlęta były naprawde chudziutkie.w swoje pierwsze urodziny bliżniaki wazyły 9 kg.
Mój Igor ma 5 miesięcy i teraz juz nie przybiera na wadze podwoił swoją wage urodzeniową.Teraz wazy 7300 ale jak na chłopca to nie duzo wzrost 72cm.Więc jest długi i chudziutki.Martwiłam sie tym tak jak ty.Myślałam podobnie mam za mało pokarmu albo jest za chudy.Ale nie pokarmu jest duzo i treściwy.Igorek ma szybka przemiane materii .Wypróznia sie kilka razy na dobe.Taka jego natura i nic nie poradze.
POZDRAWIAM
__________________
Igorek&Kacperek

https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=2422

Kacperek
27.05.2004r,
34 tc,2650 i 51 cm

Igorek
04.07.2006r
39 tc,3520 i 57 cm

Martynka
31.05.2011r
38 tc,3600 i 53 cm

kasia1361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-09, 07:59   #8
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Cały obszar pomiędzy 3. a 97. centylem pokazuje granice normy
3 centyl należy poprostu do drobnych dzieci. Jeśli Kalinka rozwija się prawidłowo, a z tego co Opisujesz Heleno ma mnóstwo energii, siły i pięknie rozwija sie zarówno ruchowo jak i poznawczo, to najlepszy dowód na to, że wszystko jest w porządku.
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 19:55   #9
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Moja Oliwka w wieku prawie 6 miesiecy ważyła 5900, teraz ma 9 i waży ok. 8 kilo (niecałe), apetyt ma, jest silna, tylko raczej drobnej budowy. A centylami to sie w ogole nie przejmowałam, nigdy nawet nie sprawdzałam na którym Oliwka jest. Z Kalinką na pewno wszystko ok . Alien ma racje. może juz czas na inne jedzonko niż sama pierś
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-12, 10:35   #10
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Zrobiliśmy badania krwi i okazało się, że Kalina ma lepszą morfologię niz niejeden żołnierz zawodowy, erytrocyty 5,3 (norma do 4,5), hgb 13,3, też OK, w normie, hematokryt też podniesiony - 40 (norma 38). Poziom żelaza OK. Anemii nie ma, lekarka była zadowolona z wyników. Jeszcze musimy jej zbadac mocz, dziś rano nakleiłam woreczek na pupkę, a dziecko zamiast w woreczek nasikało w łóżko Nie wiem, jak mam ten mocz pobrać, chyba przyłożę pojemniczek i będę czekać na sik
Zaczęłam dawać jarzyny, nie wiedziałam, że te ze słoiczków są takie obrzydliwe. Mieszam je z jabłkiem, trochę łagodzi smak, ale dziecko i tak się trzepie.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-12, 18:53   #11
sawi5
sawi5
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 7
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Jestem matka trojki juz obecnie doroslych dzieci Ostatniego syna karmilam 3 lata Ale od 4 miesiaca wprowadzalam juz normalne jedzenie Tzn zupki na jarzynkach potem z zoltkiem a nastepnie na kurczaczku Potem po kilku miesiacach stopniowo wprowadzalam juz i drugie danie ziemniaczki z pulpecikami serki jabluszka budynie Kiedy mieli rok jedli normalne dorosle jedzenie oczywiscie z wyjatkiem rzeczy ciezkostrawnych Nigdy nie mialam klopotow z waga u moich dzieci Teraz czekam z niecierpliwoscia na wnuka ktory ma sie urodzic na poczatku lutego
sawi5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 14:41   #12
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Przypuszczam, że Mała wtedy już mogła zarazić się glistami, zdiagnozowaliśmy problem, kiedy miała rok i 4 miesiące, teraz zakończylismy 3 odrobaczanie, )w zasadzie dostawała teraz juz Pyrantel profilaktycznie).
Mogła złapać glisty od niani, która ma 3 zwierzaki nigdy nieodrobaczane (dopiero po roku baba się przyznała!). W każdym razie kiedy odrobaczylismy, zaczęła ładnie na wadze przybierać i wlazła na 25 centyl (wzrostowo na bilansie dwulatka - na 75, szok - jak ją teraz uśpiłam, to zobaczyłam,że jest tak strasznie długaśna, nogi aż do szyi!!!)
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 10:54   #13
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Heleno, dzięki za ten dopisek "po latach", może pomóc mamom zdiagnozować problem z przyrostem wagi u swoich dzieci wcześniej
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez mar_go
Czas edycji: 2008-09-18 o 15:38
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 23:31   #14
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Heleno a mozesz napisac cos wiecej jak to wygladalo? Co Was skierowalo na ten trop, jakie byly objawy poza slabym przyrostem, czy objawy alergiczne zmienily sie po odrobaczaniu?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:18   #15
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Rzabciu,
Kiedy przeprowadziliśmy się do Grodna, Kalinka była wręcz nieznośnie marudna, po prostu chodziła i jęczała, pojęcia nie mieliśmy, czy tak reaguje na zmianę domu. W każdym razie zaniepokoiło mnie:
- brak apetytu na produkty mięsno-warzywne (robale nie lubią surowych warzyw)
- szczupła sylwetka, tak na 3-10 centylu
- wystający brzuch, jak u afrykańskiego dziecka (bardzo charakterystyczny objaw!!!)
- skórki koło paznokci
- podkrążone oczy
- swędzenie noska
- stan podgorączkowy
- nocny kaszel i dziwne katary bez przyczyny
- wymioty nocne (od czasu do czasu)
Okazało się, że te objawy z końca listy towarzyszą wędrówce larw, kiedy larwy wędrują do oskrzeli i tam przechodzą do gardła, gdzie są odkrztuszane do żołądka. Dorosły człowiek wtedu ma tzw. nocne połykanie śliny, dziecko - kaszle, bo larwy drażnią gardło. Może też wymiotować, kiedy larw jest dużo.
Przebadaliśmy się wszyscy. U Kaliny i męża wyszła glista ludzka, u mnie lamblie. Przeleczenie pierwsze pomogło Kalinie, mąż musiał powtarzać. Ja leczyłam lamblie przez dwa tygodnie (silnym lekiem, mimo, że cały czas karmię piersią, bardzo spadła mi wtedy ilość mleka). Potem badaliśmy regularnie co 3 tygodnie, teraz trochę rzadziej, ale cały czas badamy się wszyscy. Ja dodatkowo robię badanie na antygen giardia lamblia.
Teraz znów będziemy się badać, mam jakąś schizę, wszędzie widzę glisty, wydaje mi się, że dziecko ma ciągle robaki. Mała waży teraz ponad 11, 5 kg. Więc jest ponad 25 centylem, wzrostowo - w górze siatki centylowej! Ma apetyt, często domaga się piersi. Zdjecia małej - dołączam. Co u Twoich skarbów?????
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi

Edytowane przez Helena
Czas edycji: 2008-09-11 o 08:49
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 08:58   #16
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

oto dziecko
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kalinka.JPG (44,9 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k7.jpg (51,9 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k2.jpg (65,2 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k4.jpg (130,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k5.jpg (53,1 KB, 37 załadowań)
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:06   #17
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

każde dziecko BEZWZGLEDNIE po ukończeniu 1 roku życia, a także każde słabo przybierające na wadze, nawet niemowle powinno być regularnie badane na pasozyty (badanie kału). U naszej lekarki był 4 miesięczny chłopczyk który miał już glisty. To nie są żarty. Niestety, mamy są OBURZONE, kiedy lekarka każe przebadać dziecko, bo co - moje zarażone? Przecież takie czyściutkie! czystośc tu nie ma większego znaczenia, bo jaja unoszą się wszędzie i każdy się z nimi styka. Kiedy dziecko ma skłonnośc do małej ilości garnulocytów obojętochłonnych w krwi (jak Kalina) łapie robaki często.
Także dorości powinni się badać co pół roku, bo ludzie się leczą na różne choroby, a powinni przede wszystkim wytłuc w sobie robactwo! 50% populacji jest zakażonych glistą ludzką. CO DRUGI Z NAS!!!!!!!
Mamy leczą dzieci na chroniczne zapalenia oskrzeli, katary, infekcje gardła, a dzieci po prostu mają robaki. Tak było u mojej koleżanki, półtora roku ładowała w dziecko antybiotyki, bo ciągle zapalenie oskrzeli. zmieniła lekarza, a ten nawet nie popatrzył na dziecko, tylko kazał zbadać kał, ale od razu wypisał leki. Po kuracji całej rodziny dziecko już antybiotyku na oczy nie widziało, a był styczeń i mrozy po pas.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 09:17   #18
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Helenko ja teraz mam pytanie wyszły wam w badaniu kału od razu Pola miała robiony kał 3 miesiące temu i było ok żadnych gości może faktycznie my powinniśmy sie przebadać moje zwierzaki sa regularnie odrobaczane .. ale jakoś mamy ostatnio problemy z brzuszkiem Poli (fakt jest też alergiczką)
a czym małą odrobaczaliście
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 11:34   #19
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Wiesz, jaja wychodzą tylko w bardzo świezych próbkach, nie powinno się ich np. trzymać w nocy w lodówce. Trzeba kała zanosić od razu. Badać powinni się wszyscy domownicy.
Jest jakiś test z krwi na obecnośc antygenu wytwarzanego przez glistę, ale jeszcze tego nie robiliśmy. zawsze lekarz może zapisać Pyrantelum, jeśli masz obawy i są jakieś inne wskazania (napisałem takie nietypowe objawy powyżej). Przede wszytskim należy poobserwować małą w nocy - czy nie kaszle i czy nie połyka śliny. WskAzówką jest też nieprzyjemny zapach z ust (jesli nie ma refluksu).
N aforum Alergie w G Wyborczej jest mnóstwo o odrobaczaniu, ale nie martw się na zapas.
Kalina dostawałam Zentel i Pyrantel.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-11, 14:20   #20
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Talking Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Heleno zapomniałam napisac mała jest cuda!!!

dziękuję Ci za odpowiedź w taki razie poproszę o skierowanie dla wszystkich
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 08:31   #21
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

no to musze się pdpiąć pod wątek, niestety u nas wiekszośc objawów, które pisałaś Heleno pasuje idealnie ALE nie mamy kaszlu, czy to wyklucza chorobę?

mały był ostatnio przebadany w szpitalu bo ma nietolerancje glutenu ale glutenu nie je i dalej nie przybiera chociaz duzo je.
Kał miał niby badany ale w sumie nie wiem na co

u nas wystepuje:

-szczupła sylwetka, tak na 3-10 centylu
-wystający brzuch, jak u afrykańskiego dziecka (bardzo charakterystyczny objaw!!!)
-swędzenie noska
-stan podgorączkowy
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 15:15   #22
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Wiesz, może nie kaszleć, tylko połykać ślinę (to zależy od dziecka).
Przebadajcie się wszyscy, zróbcie badanie ogólne kału i badanie na antygen giardia lamblia, Mały dodatkowo pasek na okolice odbytu (owsiki często nie dają wzmożonego swędzenia).
Dzieci z nietolerancją glutenu i skazą białkową ZAWSZE są drobniejsze od rówieśników, no może jakieś wyjątki są, ale ja nic o tym nie słyszałam. Skazę wykluczyliście?
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:28   #23
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

skazy białkowej nie ma, testy alergiczne ( paskowe, z krwi i skórne nie wykazały najpopularniejszych alergii m.in mleko, mąka ( co dziwne), ryby, mięso, soja)
z obserwacji wynika, ze jak na razie problemem jest gluten, produkty mleczne nie wywołały jak na razie żadnych objawów nietolerancji.

Mnie martwi to, ze mały je normalnie a nawet sporo jak na takiego mikroba a ta waga nie rośnie. Jest raczej pogodny nie choruje wcale, motorycznie rozwija sie prawidłowo.

Zwróciłam uwagę na ten pkt, "swędzenie noska" on dośc często tak szura po nosie jakby go swędział, "Afrykanski brzuszek" jest bardzo widoczny jak zje wtedy jest az twardy Z wagą zaczął od 25 cetyla póżniej spadł na 10 ale ciagnał go do 8 mca a teraz juz mamy granice 3 centyla ( 12 mcy) Badania podstawowe sa w normie ( krew, mocz, tarczyca, kał) USg brzuszka i narzadów tez prawidłowe. Kazdy mi mówi, ze taka jego uroda i zaczyna mnie to wkurzac bo to, ze gluten mu nie szkodzi tez mi wmawiali ( głownie rodzina i bliscy)

Jak dostanę wypis ze szpitala to zobacze na co ten kał był badany i najwyzej sie przebadamyna pasozyty, nie zaszkodzi...

dzięki za odpowiedz

edit: mały ma 12 mcy i wazy 8400g taki paproszek
__________________
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 21:03   #24
Doridee
Zakorzenienie
 
Avatar Doridee
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 3 297
GG do Doridee
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Helenko, Kalina prześliczna Napatrzeć sie nie mogę

Dawno Cie nie było.. Dobrze, ze piszesz o tych robalach.... Ja wczoraj oddałam kał Ali i myślę, ze w poniedziałek będą wyniki. Przycisnęłam lekarkę na bilansie żeby dała mi skierowanie. Oddałam dwie próbki: na posiew i pasożyty.
Co prawda nie zaobserwowałam objawów, które podałaś, jednak badanie nie zaszkodzi. Ala też jest szczuplutka. Waży niecałe 12kg przy 90cm wzrostu.
__________________
Alicja
Doridee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 09:46   #25
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Ale jest piekna!!!! i zdrowa i to najważniejsze!
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 13:53   #26
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Cytat:
Napisane przez Helena Pokaż wiadomość
- brak apetytu na produkty mięsno-warzywne (robale nie lubią surowych warzyw)

my nie jemy surowych warzyw ale Helena najwiekszy apetyt ma niestety na slodkie
- szczupła sylwetka, tak na 3-10 centylu
Helena nie jest specjalnie szczupla ale spadla mi z 97 centyla na 50 jak miala 3 m-ce i dlugo trwalo zanim troche odbila
- wystający brzuch, jak u afrykańskiego dziecka (bardzo charakterystyczny objaw!!!)
Ma duzy i twardy brzuch
- skórki koło paznokci
sa w porzadku moze dlatego ze caly czas omega3 lykamy
- podkrążone oczy
oczy podkrazone, twarz blada
- swędzenie noska
Helena raczej nie ma ale ja tak i Misia tez dlubie w nosie
- stan podgorączkowy
to przy przeziebianiach ktore sa co chwile
- nocny kaszel i dziwne katary bez przyczyny
zgadza sie
- wymioty nocne (od czasu do czasu)
wymiotow nie ma ale mdlosci i bole brzucha
Okazało się, że te objawy z końca listy towarzyszą wędrówce larw, kiedy larwy wędrują do oskrzeli i tam przechodzą do gardła, gdzie są odkrztuszane do żołądka. Dorosły człowiek wtedu ma tzw. nocne połykanie śliny, dziecko - kaszle, bo larwy drażnią gardło. Może też wymiotować, kiedy larw jest dużo.
Przebadaliśmy się wszyscy. U Kaliny i męża wyszła glista ludzka, u mnie lamblie. Przeleczenie pierwsze pomogło Kalinie, mąż musiał powtarzać. Ja leczyłam lamblie przez dwa tygodnie (silnym lekiem, mimo, że cały czas karmię piersią, bardzo spadła mi wtedy ilość mleka). Potem badaliśmy regularnie co 3 tygodnie, teraz trochę rzadziej, ale cały czas badamy się wszyscy. Ja dodatkowo robię badanie na antygen giardia lamblia.
Teraz znów będziemy się badać, mam jakąś schizę, wszędzie widzę glisty, wydaje mi się, że dziecko ma ciągle robaki. Mała waży teraz ponad 11, 5 kg. Więc jest ponad 25 centylem, wzrostowo - w górze siatki centylowej! Ma apetyt, często domaga się piersi. Zdjecia małej - dołączam. Co u Twoich skarbów?????
Dodatkowo u Misi nasilenie AZS w czasie pełni, Helena i małż zgrzytają zębami w nocy. Helena czesto budzi sie w nocy, za to zaczela po roku znowu podsypiac w dzien, ogolnie caly czas zmeczona.

Bylam wczoraj u lekarki ale niestety stwierdzila ze to wszystko z powodu wirusow a na swedzacy tylek przepisala Helenie Clotrimazol

Candide niewatpliwie mamy ale ona zwykle towarzyszy innym zyjatkom

Jak nam sie nie uda zdobyc lekow to bedziemy brac Balsam kapucynski, zobaczymy czy da rade
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 06:23   #27
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Podbijam, bo podejrzewam robale. Dzisiaj zanoszę kupsztala, ale spróbuję od lekarki odrobaczanie wyprosić brak apetytu od dawna, bardzo dawna, waga 3 centyl, nocne niespanie, nocne przełykanie śliny (aile razy w nocy zastanawiałam się, co to moje dziecię robi, przecież nie ma butelki obok siebie!), rozdrażnienie, niepokój, spadek koncentracji okropny - mając półtora roku potrafi skupić się na zabawie mniej, niż mając 6-8 mcy!
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 07:03   #28
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Przeczytałam tytuł wątku i aż poszłam sprawdzić....

Mój syn, z początku będący na 75 centylu, potem na 50tym, teraz jest między ... 3cim a 10tym.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:21   #29
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

A ja pod wpływem internetu wpadłam w "pasożytowy szał"(ponieważ córki to alergiczki a podobne objawy są na pasożyty)... Widziałam robale oczami wyobraźni wszędzie, sprawdzałam każdą kupę dzieci (naocznie) oraz robiłam po 2 razy w miesiącu badanie kału całej rodziny. Męczyłam też pediatre o leki.... W testach nigdy nic nie wyszło. A pediatra zasugerowała nieczytanie internetu (pewnie miała ochote zalecić mi też wizytę u psychoterapeuty bo wpadałam już w obsesje haha)... Ale mimo to teraz raz na pół roku badam kał wszystkich i jestem spokojna o rodzinę.
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 09:36   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dziecko mi spadło na 3 centyl :(

Ale wiesz, czasem za kilkunastym razem dopiero może coś w kale wyleźć mimo, że ciągle robaki dziecko ma.
A ja z problemami zmagam się już od ponad roku, i dopiero dzięki Internetowi wpadłam na to, że te objawy do robali pasują, że hej. Nie zawsze czytanie Internetu szkodzi
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:01.