Przerwa w tabletkach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-12, 08:53   #1
Madziksa
Przyczajenie
 
Avatar Madziksa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 17
Smile

Przerwa w tabletkach


cześć wszystkim.mam pytanie co do robienia przerwy w braniu tabletek.co wy o tym sądzicie.trzeba robić czy nie?Mam 20 lat i biore REGULON od roku.powinnam robić przerwe czy jeszcze nie?po tabletkach czuje sie bardzo dobrze takze nie wiem.Slyszałam ze niektore dziewczyny robiły przerwe po 4 latach takze nie wiem czy nie za wczesnie o tym mysle ale chciałabym wiedziec co o tym sadzicie?czekam na wasze opinie...pozdrawiam:gadul y:
Madziksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 13:58   #2
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Przerwa w tabletkach

Nie wiem czy poradzić Ci zebyś zapytała swojego lekarza, bo gdy ja to zrobiłam to odpowiedział, że to zależy ode mnie i od tego czy czuję potrzebę brania tabletek . Więc sama mam dylemat i nie wiem, a biorę 2,5 roku. Jak ja sama mam zdecydować skoro sam lekarz mówi że mam zrobić jak chcę?
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 14:02   #3
lafaza
Raczkowanie
 
Avatar lafaza
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 244
Dot.: Przerwa w tabletkach

Moim zdaniem jeszcze nie rób przerwy
lafaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 16:35   #4
carrot
Zadomowienie
 
Avatar carrot
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 110
GG do carrot
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez Madziksa Pokaż wiadomość
cześć wszystkim.mam pytanie co do robienia przerwy w braniu tabletek.co wy o tym sądzicie.trzeba robić czy nie?
A co sądzisz o spytaniu lekarza, który Ci przepisał tabletki, hm?

Kiedyś w imieniu znajomej spytałam mojego lekarza i zostałam z góry na dół opieprzona, bo to nie ja a ona powinna pytać. Wobec tego ja radzę wybrać się z takim pytaniem do kogoś, kto od tej dziedziny jest specjalistą tu chodzi o Twoje zdrowie w końcu...
carrot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 16:48   #5
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przerwa w tabletkach

to zalezy od Ciebie mozesz poprosic lekarza zeby Ci wypisal skierowanie na proby watrobowe, ktore wykaza jak Twoja watroba toleruje tabletki jezeli wszystko ok to nie musisz robic przerwy, no chyba ze chcesz...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 17:41   #6
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Przerwa w tabletkach

A masz jakis konkretny powod zeby przerwac branie tabletek?
Bo jezeli nie, a czujesz sie po nich dobrze, to nie widze potrzeby zebys przerywala. Nie ma sensu zaburzac niepotrzebnie gospodarki hormonalnej, zwlaszcza, ze bierzesz tabletki dopiero od roku
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 17:43   #7
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
to zalezy od Ciebie mozesz poprosic lekarza zeby Ci wypisal skierowanie na proby watrobowe, ktore wykaza jak Twoja watroba toleruje tabletki jezeli wszystko ok to nie musisz robic przerwy, no chyba ze chcesz...
Proby watrobowe to obowiazkowo co pol roku, niezaleznie od innych przyczyn.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-12, 18:52   #8
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez nekome Pokaż wiadomość
Proby watrobowe to obowiazkowo co pol roku, niezaleznie od innych przyczyn.
roznie to bywa... biore tabletki od 3 lat i dopiero ostatnio robilam te badania jak zmienilam ginekologa bo kilku poprzednich nie raczylo nawet o tym wspomniec;/
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 20:48   #9
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
roznie to bywa... biore tabletki od 3 lat i dopiero ostatnio robilam te badania jak zmienilam ginekologa bo kilku poprzednich nie raczylo nawet o tym wspomniec;/
To, ze nie raczyli wspomniec nie znaczy ze nie powinno sie tak robic...
Ja mam swietnego lekarza, ktory pamieta o tym, by zalecic mi wszelkie mozliwe badania krwi, a do tego usg piersi /obciazenie genetyczne/ a osobom, ktore trafily na nieprofesjonalnych ginow pozostaje badz zmienic badz samemu pamietac o zdrowiu...
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 10:41   #10
Madziksa
Przyczajenie
 
Avatar Madziksa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 17
Dot.: Przerwa w tabletkach

ale mi chodziło o to po jakim czasie wy robicie sobie przerwe w braniu tabletek??
Madziksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 11:44   #11
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez Madziksa Pokaż wiadomość
ale mi chodziło o to po jakim czasie wy robicie sobie przerwe w braniu tabletek??
A my mowimy, ze jest to uzaleznione od ustalen z lakarzem oraz od tego, jak organizm reaguje- a to nalezy kontrolowac za pomoca badan.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-14, 19:01   #12
Madziksa
Przyczajenie
 
Avatar Madziksa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 17
Dot.: Przerwa w tabletkach

dzięki nekome za twoją odpowiedz.ale mogłabyś to napisać mniej uszczypliwie.Chciałam sie dowiedzieć po jakim czasie brania tabletek robicie przerwy dziewczyny.Ja to wiem ze to jest uzależnione od kazdego organizmu i lepiej skonsultować to z lekarzem ale poprostu chciałam wiedziec
Madziksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 19:24   #13
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez Madziksa Pokaż wiadomość
dzięki nekome za twoją odpowiedz.ale mogłabyś to napisać mniej uszczypliwie.Chciałam sie dowiedzieć po jakim czasie brania tabletek robicie przerwy dziewczyny.Ja to wiem ze to jest uzależnione od kazdego organizmu i lepiej skonsultować to z lekarzem ale poprostu chciałam wiedziec
Nie byla moim celem uszczypliwosc, jesli tak to odebralas to szkoda. Przyjelam konwencje Twojej wypowiedzi: skoro lopatologicznie wskazalas o co Ci chodzi - powtarzajac zagadnienie z pierwszego postu ja rownie lopatologicznie podsumowalam wypowiedzi wizazanek.
Dopiero teraz napisalas ze wiesz ze jest to uzaleznione od organizmu itp, wczesniej podkreslalas ze niektore dziewczyny robia po 4 latach, ze Ty po roku sie zastanawiasz ale chcialabys wiedziec co o tym sadzimy /z szyku zdania w pierwszym poscie wynikalo co sadzimy o przerwie po 4 latach.../itp. Mozna to bylo odebrac jako /uwaga, nieco przekoloryzowane/ " Dziewczyny chcialabym zrobic przerwe ale nie wiem czy a jesli tak to kiedy dlatego powiedzcie mi jak to u was jest a ja wyciagne srednia i zastosuje' .
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 20:03   #14
dollii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Przerwa w tabletkach

witam !! mam pytanie biorę tabletki Novyette 1 opakowanie - wlasnie mam 7 dniowa przerwe i niby powinno wystapić krwawienie - mija 5 dzien ale sie jeszcze nie pojawilo - czy to normalne ?? czy dalej mam brac tabletki po tej przerwie ?? dzieki
dollii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 20:09   #15
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: Przerwa w tabletkach

Cytat:
Napisane przez dollii Pokaż wiadomość
witam !! mam pytanie biorę tabletki Novyette 1 opakowanie - wlasnie mam 7 dniowa przerwe i niby powinno wystapić krwawienie - mija 5 dzien ale sie jeszcze nie pojawilo - czy to normalne ?? czy dalej mam brac tabletki po tej przerwie ?? dzieki
Zazwyczaj pojawia sie kolo 3-4 dnia, ale moze sie wcale nie pojawic. Jesli dwukrotnie nie pojawi sie krwawienie w przerwie to idz do ginekologa.
Moim zdaniem teraz mozesz zaczac drugie opakowanie normalnie.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 20:27   #16
dollii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 8
Dot.: Przerwa w tabletkach

dzieki dobrze wiedziec
dollii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 22:54   #17
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Przerwa w tabletkach

Ja brałam Novynett w zeszlym roku prze chyba 4lub 5 cykli. To były moje pierwsze tabletki i bardzo mi słuzyły. Nie powodowały umnie żadnych efektów ubocznych. Okres był bez bolesny i skąpy. Tabletki przestałam brać ponieważ mój Tż studiuje 200 km odemnie i widywaliśmy się żadziej. Dlatego stwierdziłam że nie ma sensu się faszerowac tebletkami a raz na 2 tyg mozna uzyć prezerwatywy.
Teraz chciała bym wrócić do tabletek po 7miesięcznej przerwie i tu pjawia się problem. Wizyte u gina mam dopiero na 2 lipca i to u innego niż wcześniej, a tabletki chiała bym brać od tego miesiącza (w najblizszych dniach dostane okres). Poprzedni gin wypisywał mi kilka recept na raz i kazła tylko przed wykupieniem wpisać date. Zostalo mi jeszce dwie takie recepty.
Niewiem co zrobić czy wykupić teraz tabletki zacząć brać od tego cyklu czy poczekać ?? Dodam że tabletki wcześniej mialam dobierane bez jakich kolwiek badań oprócz rozmowy i badania ogólnego i bardzo mi służyły.

Dziweczyny poradzcie nieiem co zrobić.
angellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.