Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 23:19   #4291
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
owszem może. Mnie prawie każdy zapycha. Musisz odpowiednio oczyszczać cerę.
oczyszczac ??co masz na mysli konkretniej czym?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 20:01   #4292
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
oczyszczac ??co masz na mysli konkretniej czym?
Nie do mnie pytanie, ale porządne oczyszczanie skóry przygotowuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.
Każdy musi sobie znaleźć swój najlepszy sposób oczyszczania
Mi na przykład mleczka, tudzież oleje do oczyszczania nie podchodzą, ale za to żel z wodą, a potem hydrolat, tonik lob woda różana to najlepszy 'czyścik'
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 13:49   #4293
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Wg mnie jak najbardziej tak. Mi np zanieczyszcza pory olej konopny (co jest dosyć ciekawe, bo jest zalecany do tłustych cer), ostatnio - wydaje mi się - szkodzi mi też mój ulubiony olej z tamanu.
Też się właśnie zastanawiam czy konopny nie zaczyna mi szkodzi...miałam ładną buzie a tu co rusz cos nowego wyskakuje, na razie są to małe krosteczki i zaskórniki...
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 17:27   #4294
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hej Proszę o poradę...od ok. 3 tygodni używam olejku arganowego z BU, bo mam problem z suchą skórą. Po pierwszym czy drugim użyciu byłam zachwycona, pod makijaż super, ani jednej suchej skórki, ale później problem wrócił. Policzki już ok, ale nie mogę sobie poradzić z nosem i czołem. Ok. 2 tygodnie też stosuje OCM (ok.20% rycynowego, reszta kokosowy i odrobina arganowego). Rano i wieczorem najpierw nakładam odżywczy żel hialuronowy z BU, ostatnio nawet dodałam do niego trochę ekstraktu ze spiruliny, ale nie pomogło. Potem nakładam olejek. Zaczęłam też przemywać tonikiem z octu jabłkowego, a wcześniej hydrolat oczarowy. No i nie wiem, czy to wina żelu hialuronowego? A może muszę zrobić peeling? Ale enzymatyczny mi się skończył a zwykły średnio, bo mam cerę cienką, naczynkową. Poradzicie coś?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 07:34   #4295
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Niuuula Pokaż wiadomość
Też się właśnie zastanawiam czy konopny nie zaczyna mi szkodzi...miałam ładną buzie a tu co rusz cos nowego wyskakuje, na razie są to małe krosteczki i zaskórniki...
Ja widziałam to po porach. Po nałożeniu masek i peelingów miałam zwężone i czyste pory, nałożyłam konopny (z HA) i po paru godzinach pory były czarne. Ostatnio mam ten problem z dużą ilością olejów. A od zawsze wszystkie kremy mi zanieczyszczają cerę Ostatnio musiałam oddać krem z e-naturalne do trądzikowej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-01, 21:25   #4296
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja na razie zostawiłam olejki... boje sie ich stosowac, nie chce nowych pryszczy. ale skusze sie kiedys na hydrolat oczarowy.... raz do czasu dodaje kropelke do kremu do twarzy, teraz moze tym bardziej bo zamierzam powalczyc z przebarwieniami z acne derm a on moze wysuszyc.
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-02, 23:28   #4297
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam wszystkich też od jakiegoś czasu przestawiłam się na naturalną pielęgnację cerę mam suchą a oleje bardzo dobrze na nia działają dzieki nim jest lepiej nawilżona odżywiona i przez to gładsza. Bardzo lubię stosować oleje z Ha i jedwabiem w ekspresowym serum, dodawać do kremów i balsamów własnej produkcji bardzo to poprawia stopień nawilżenia skóry.

aania88 Hej jesli masz problem z suchą skórą może przy OCM daj mniejsze stężenie oleju rycynowego do 10% gdyż olej ten działa również wysuszajaco na skórę. Proponowałabym ci równiez nie smarować buzi samym Ha a mięszać go z olejem gdyż sam może ściagać skórę.
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 10:19   #4298
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Namajanti Pokaż wiadomość
Witam wszystkich też od jakiegoś czasu przestawiłam się na naturalną pielęgnację cerę mam suchą a oleje bardzo dobrze na nia działają dzieki nim jest lepiej nawilżona odżywiona i przez to gładsza. Bardzo lubię stosować oleje z Ha i jedwabiem w ekspresowym serum, dodawać do kremów i balsamów własnej produkcji bardzo to poprawia stopień nawilżenia skóry.

aania88 Hej jesli masz problem z suchą skórą może przy OCM daj mniejsze stężenie oleju rycynowego do 10% gdyż olej ten działa również wysuszajaco na skórę. Proponowałabym ci równiez nie smarować buzi samym Ha a mięszać go z olejem gdyż sam może ściagać skórę.
No właśnie zmniejszyłam rycynowy do minimum. Samym Ha nie smarowałam, przeważnie mieszałam jakoś z olejem, ale ostatnio jak użyłam samego to efekt był lepszy pod makijaż i mniej suchych skórek, no ale na dłuższą metę to nie bardzo. A może ten arganowy z BU jest jakiś kiepski?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-04, 07:10   #4299
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czy któraś z dziewczyn wie czy są jakieś hydrolaty oraz oleje,których nie mozna uzywac w ciazy? Głownie chodzi mi o oczar,lawendowy,roza, szalwia oraz olej z malinek
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-08, 20:52   #4300
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A od zawsze wszystkie kremy mi zanieczyszczają cerę Ostatnio musiałam oddać krem z e-naturalne do trądzikowej.
To co nakladasz na dzien na skore? pod makijaz-podklad ?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-10, 18:09   #4301
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Hej Proszę o poradę...od ok. 3 tygodni używam olejku arganowego z BU, bo mam problem z suchą skórą. Po pierwszym czy drugim użyciu byłam zachwycona, pod makijaż super, ani jednej suchej skórki, ale później problem wrócił. Policzki już ok, ale nie mogę sobie poradzić z nosem i czołem. Ok. 2 tygodnie też stosuje OCM (ok.20% rycynowego, reszta kokosowy i odrobina arganowego). Rano i wieczorem najpierw nakładam odżywczy żel hialuronowy z BU, ostatnio nawet dodałam do niego trochę ekstraktu ze spiruliny, ale nie pomogło. Potem nakładam olejek. Zaczęłam też przemywać tonikiem z octu jabłkowego, a wcześniej hydrolat oczarowy. No i nie wiem, czy to wina żelu hialuronowego? A może muszę zrobić peeling? Ale enzymatyczny mi się skończył a zwykły średnio, bo mam cerę cienką, naczynkową. Poradzicie coś?
a ocet jablkowy nie przesusza Ci cery?

czy olejek arganowy dobrze nawizla skore i nie zapycha jej?
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 18:44   #4302
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
a ocet jablkowy nie przesusza Ci cery?

czy olejek arganowy dobrze nawizla skore i nie zapycha jej?
Ja ocet używam wymieszany z wodą w stężeniu ok. 20% i nie sądzę, żeby wysuszał, skóra ładnie po nim wygląda, świeżo. Co do olejku, to chyba za dużo sobie obiecywałam, jak się o nim naczytałam tyle dobrych rzeczy. A może miesiąc to mało, żeby mówić o efektach. Na pewno sam nie nawilża, teraz zmieszałam z odżywczym żelem hialuronowym i tak stosuję. Ogólnie zapychania porów nie zauważyłam, jest poprawa, szczególnie na policzkach. Wczoraj znów użyłam tego peelingu enzymatycznego z Lirene i suche skórki zniknęły prawie wszędzie, ale na dłuższą metę wolałabym w bardziej naturalny sposób sobie z tym radzić, może wypróbuję peeling z kiwi
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 12:00   #4303
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

mnie ocet przesuszyl, teraz psikam nim tylko wlosy, zeby zamknac luski
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 13:05   #4304
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Ja ocet używam wymieszany z wodą w stężeniu ok. 20% i nie sądzę, żeby wysuszał, skóra ładnie po nim wygląda, świeżo. Co do olejku, to chyba za dużo sobie obiecywałam, jak się o nim naczytałam tyle dobrych rzeczy. A może miesiąc to mało, żeby mówić o efektach. Na pewno sam nie nawilża, teraz zmieszałam z odżywczym żelem hialuronowym i tak stosuję. Ogólnie zapychania porów nie zauważyłam, jest poprawa, szczególnie na policzkach. Wczoraj znów użyłam tego peelingu enzymatycznego z Lirene i suche skórki zniknęły prawie wszędzie, ale na dłuższą metę wolałabym w bardziej naturalny sposób sobie z tym radzić, może wypróbuję peeling z kiwi
No nie dziwota ze cie olej nie nawilza bo i nie ma jak. Olej to tluszcz a tluszcz natluszcza.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 14:47   #4305
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No nie dziwota ze cie olej nie nawilza bo i nie ma jak. Olej to tluszcz a tluszcz natluszcza.
Więc jak uniknąć suchych skórek? Mam do dyspozycji odżywczy żel hialuronowy, olej arganowy, lniany, ekstrakt ze spiruliny.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 16:44   #4306
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

jesli twoja skora jest odwodniona to trzeba ja nawilzyc czyli dostarczyc skorze substancji ktore nawilzaja, a tluszcz ma stworzyc warstwe okluzyjna zeby ta wilgoc znow nie wyparowala. Co najlepiej uzyc? To trzeba samemu znalesc na to metode. ja mialam taki problem jak uzywalam klasycznych kosmetykow. pare lat sie meczylam bo bylam wysuszona na wiorek, a typowe tlusciochy na dluzsza mete sie nie sprawdzaly, bo mi nie tluszczu brakowalo a wilgoci.

Teraz cera mi sie wyregulowala i od lata pomalu przeszlam na wlasna nature. Krece wlasne serum z HA, gliceryna, mocznikiem, ectoin, panthenolem, wyciagiem z lukrecji, a baza wodna jest hydrolat rozany.
Olej nakladam na wilgotna cere spryskana woda termalna lub hydrolatem. PO zmyciu makijazu, myje jeszcze buzie juz dla pielegnacji recznie robionym( ale nie przeze mnie - kupilam) mydlem solnym ktore splukuje chlodna woda i w tej chwili jak jest tak zimno po spryskaniu cery hydrolatem nakladam nie olej ale shea sahne ktore zrobilam z 50% maska shea i 50% oleju jojoba. Shea ma frakcje ktora sie nie zmydla i ma duze powinowactwo z warstwa lipidowa skory, przez co lepiej pielegnuje. PO wklepaniu gdy czuje niedosyt w okolicach oczu nakladam jeszcze kapke juz na sucha skore pod oczami i sciagniecie znika, cera jest nawilzona i natluszczona tak jak jej potrzeba. Rano nakladam moje serum zmieszane z bi-oil, a ostatnio tez biore kapke shea sahne bo olej mnie wysusza i potrzebuje stalego tluszczu i na to idzie filtr. Rano tez nie myje buzi z zadnym myjadlem ktore mialo by emulgatory w skladzie, Biore sciereczke z mikrofazy do mycia buzi i zmywam nocny tluszcz ktory skora wyprodukowala przy pomocy czystej wody i tej szmatki. Ale to jest moja cera, czy tobie taka pielegnacja pomoze? nie wiem. Jesli twoje cera nie potrzebuje natluszczenia to prawdopodobnie to jej nie pomoze bo jednak dostarcza sie w takiej pielegnacji sporo tluszczu.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 17:43   #4307
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
jesli twoja skora jest odwodniona to trzeba ja nawilzyc czyli dostarczyc skorze substancji ktore nawilzaja, a tluszcz ma stworzyc warstwe okluzyjna zeby ta wilgoc znow nie wyparowala. Co najlepiej uzyc? To trzeba samemu znalesc na to metode. ja mialam taki problem jak uzywalam klasycznych kosmetykow. pare lat sie meczylam bo bylam wysuszona na wiorek, a typowe tlusciochy na dluzsza mete sie nie sprawdzaly, bo mi nie tluszczu brakowalo a wilgoci.

Teraz cera mi sie wyregulowala i od lata pomalu przeszlam na wlasna nature. Krece wlasne serum z HA, gliceryna, mocznikiem, ectoin, panthenolem, wyciagiem z lukrecji, a baza wodna jest hydrolat rozany.
Olej nakladam na wilgotna cere spryskana woda termalna lub hydrolatem. PO zmyciu makijazu, myje jeszcze buzie juz dla pielegnacji recznie robionym( ale nie przeze mnie - kupilam) mydlem solnym ktore splukuje chlodna woda i w tej chwili jak jest tak zimno po spryskaniu cery hydrolatem nakladam nie olej ale shea sahne ktore zrobilam z 50% maska shea i 50% oleju jojoba. Shea ma frakcje ktora sie nie zmydla i ma duze powinowactwo z warstwa lipidowa skory, przez co lepiej pielegnuje. PO wklepaniu gdy czuje niedosyt w okolicach oczu nakladam jeszcze kapke juz na sucha skore pod oczami i sciagniecie znika, cera jest nawilzona i natluszczona tak jak jej potrzeba. Rano nakladam moje serum zmieszane z bi-oil, a ostatnio tez biore kapke shea sahne bo olej mnie wysusza i potrzebuje stalego tluszczu i na to idzie filtr. Rano tez nie myje buzi z zadnym myjadlem ktore mialo by emulgatory w skladzie, Biore sciereczke z mikrofazy do mycia buzi i zmywam nocny tluszcz ktory skora wyprodukowala przy pomocy czystej wody i tej szmatki. Ale to jest moja cera, czy tobie taka pielegnacja pomoze? nie wiem. Jesli twoje cera nie potrzebuje natluszczenia to prawdopodobnie to jej nie pomoze bo jednak dostarcza sie w takiej pielegnacji sporo tluszczu.
A nie masz przypadkiem trądziku różowatego? Bo ja zamierzam się ukierunkować na zapobieganie, bo mam pierwsze objawy, tj. widoczne naczynka i lekkie zaczerwienie skóry szczególnie na policzkach, poza tym mam cienką skórę i wszystko prześwituje:/ Stosujesz filtry cały czas? Używałam w lecie Iwostinu 50+ i zastanawiam się czy może teraz gdy są mrozy nie będzie dobry. Tylko on taki tłusty jest:/ jakiego podkładu używasz? Ja chyba odpuszczę na razie minerały i spróbuję jakiś płynnych, tylko nie mam pojęcia jakich, bo 100zł nie wydam na podkład.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 18:21   #4308
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
czy olejek arganowy dobrze nawizla skore i nie zapycha jej?
Zależy jaką masz skórę... mi osobiście argan nie podszedł, zapchał i niestety zanieczyścił skórę
Ale warto próbować zwłaszcza, że wielu osobom bardzo odpowiada
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-11, 18:39   #4309
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Nie nie mam, nawet nie widac zebym miala naczynkowa cere, a poprzednie lata to bylo roznie. Swego czasu to mialam wieczny rumien na buzi i nawet sie balam ze moze mam pierwszy stopiem rozowatego bo rumien non stop byl. Tak mi sie buzie uspokoila, ze az dziw mnie sama bierze, znow wygladam prawie tak jak za mlodych lat ;o) ok czasami przy nosie troche cos tam sie rozowi, ale nie tak jak to bywa przy cerze naczynkowej, tylko tak jak ma wiekszosc ludzi.

Tak filtry stosuje caly czas ale zeszlam na SPF 30 Sunozon z Rossmanna, od lata stosuje nowa wersje tonujaca
http://www.rossmann.de/qualitaetspro...nd-lsf-30.html
http://www.rossmann.de/qualitaetspro...nt-lsf-30.html

ze 3 lata temu gdy uzywalam klasyczne produkty i walczylam z sahara w zimie to prtestalam uzywac filtrow, latwiej bylo mi utrzymac cere w ryzach i po dwoch takich zimach bez filtra na wiosne pod oczami pojawily sie male przebarwienia, wiec wrocilam do filtrow. Na jesien nawet kupilam sobie mienralna 20-tke dla dzieci od Lavera, ale jednak zawiera ona sporo cynku i jak przyszly jesienne chlody to zaczelo mnie sciagac i wrocilam do rossmannowskiego filtra. Do lavery wroce jak bedzie znow cieplo i moja cera typowo mieszana.

Podklad to mineraly zaczelam testowac na jesien i narazie mi z nimi dobrze. ostatnio zrobilam przeglad mojej kremowej kolorowki i zostawilam sobie 3 podklady, a reszte odlozylam na bok. Oddam je kolezance, ktorej cera jest tak wrazliwa ze nawet najdelitaniejsze pedzle ja podrazniaja i przez to sypkie rzeczy odpadaja, bo nie ma ich jak naniesc na skore, moze tylko kremowe rzeczy uzywac. Moze jej cos podejdzie i odkryje dla siebie cos fajnego, bo ja tych wszystkich cudow ktore posiadam nie zuzyje. za bardzo podobaja mi sie mineraly, a jak mnie przypyli z suchoscia( moze sie tak zdarzyc) i bede zmuszona cos klasycznego , kremowego uzyc to mam do wyboru 3 podklady ktore lubie

http://www.maxfactor.de/at/products/...ce/detail.aspx
http://www.ccbparis.de/_de/_de/makeup/index_prod.aspx?prdcode=P 22075&CatCode=G0_05^G1_05 _10^G2_05_10_20&
i resztki nieistniejacego juz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...h-make-up.html

A musisz kupowac taki drogi podklad?
Czego uzywalas przed era mineralow? Moze uzywalas cos fajnego i w przystepnej cenie?
jak uda ci sie dorwac probke, badz przetestowac w drogerii to popatrz na ten nowy podklad Max Factora
http://www.maxfactor.de/at/products/...ss/detail.aspx

jest dosc silikonowy. U mnie takie konsystencje przy suchawej cerze sprawdzaja sie bardzo dobrze. Silikony pomagaja utrzymac nawilzenie cery. Gdby zaczyna sie robic cieplo to znow zbyt silikonowy produkt wspomaga przetluszczanie sie, ale w zimie jak sucharek sie robi to nawet lubie, dlatego zatrzymalam ten utleniajacy sie podklad od agnes b. tein osmose. Nie kryje tylko ladnie tonuje cere, ale jest dosc silikonowy, dla mnie na ciepla pore roku przy mieszanej cerze zdecydowanie odpada, ale na suchej to inna bajka.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-11, 18:52   #4310
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie nie mam, nawet nie widac zebym miala naczynkowa cere, a poprzednie lata to bylo roznie. Swego czasu to mialam wieczny rumien na buzi i nawet sie balam ze moze mam pierwszy stopiem rozowatego bo rumien non stop byl. Tak mi sie buzie uspokoila, ze az dziw mnie sama bierze, znow wygladam prawie tak jak za mlodych lat ;o) ok czasami przy nosie troche cos tam sie rozowi, ale nie tak jak to bywa przy cerze naczynkowej, tylko tak jak ma wiekszosc ludzi.

Tak filtry stosuje caly czas ale zeszlam na SPF 30 Sunozon z Rossmanna, od lata stosuje nowa wersje tonujaca
http://www.rossmann.de/qualitaetspro...nd-lsf-30.html
http://www.rossmann.de/qualitaetspro...nt-lsf-30.html

ze 3 lata temu gdy uzywalam klasyczne produkty i walczylam z sahara w zimie to prtestalam uzywac filtrow, latwiej bylo mi utrzymac cere w ryzach i po dwoch takich zimach bez filtra na wiosne pod oczami pojawily sie male przebarwienia, wiec wrocilam do filtrow. Na jesien nawet kupilam sobie mienralna 20-tke dla dzieci od Lavera, ale jednak zawiera ona sporo cynku i jak przyszly jesienne chlody to zaczelo mnie sciagac i wrocilam do rossmannowskiego filtra. Do lavery wroce jak bedzie znow cieplo i moja cera typowo mieszana.

Podklad to mineraly zaczelam testowac na jesien i narazie mi z nimi dobrze. ostatnio zrobilam przeglad mojej kremowej kolorowki i zostawilam sobie 3 podklady, a reszte odlozylam na bok. Oddam je kolezance, ktorej cera jest tak wrazliwa ze nawet najdelitaniejsze pedzle ja podrazniaja i przez to sypkie rzeczy odpadaja, bo nie ma ich jak naniesc na skore, moze tylko kremowe rzeczy uzywac. Moze jej cos podejdzie i odkryje dla siebie cos fajnego, bo ja tych wszystkich cudow ktore posiadam nie zuzyje. za bardzo podobaja mi sie mineraly, a jak mnie przypyli z suchoscia( moze sie tak zdarzyc) i bede zmuszona cos klasycznego , kremowego uzyc to mam do wyboru 3 podklady ktore lubie

http://www.maxfactor.de/at/products/...ce/detail.aspx
http://www.ccbparis.de/_de/_de/makeup/index_prod.aspx?prdcode=P 22075&CatCode=G0_05^G1_05 _10^G2_05_10_20&
i resztki nieistniejacego juz
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...h-make-up.html

A musisz kupowac taki drogi podklad?
Czego uzywalas przed era mineralow? Moze uzywalas cos fajnego i w przystepnej cenie?
jak uda ci sie dorwac probke, badz przetestowac w drogerii to popatrz na ten nowy podklad Max Factora
http://www.maxfactor.de/at/products/...ss/detail.aspx

jest dosc silikonowy. U mnie takie konsystencje przy suchawej cerze sprawdzaja sie bardzo dobrze. Silikony pomagaja utrzymac nawilzenie cery. Gdby zaczyna sie robic cieplo to znow zbyt silikonowy produkt wspomaga przetluszczanie sie, ale w zimie jak sucharek sie robi to nawet lubie, dlatego zatrzymalam ten utleniajacy sie podklad od agnes b. tein osmose. Nie kryje tylko ladnie tonuje cere, ale jest dosc silikonowy, dla mnie na ciepla pore roku przy mieszanej cerze zdecydowanie odpada, ale na suchej to inna bajka.
Też bym chciała się pozbyć tych zaczerwienień... Spróbuje jeszcze z Lucy Minerals jak zdobędę próbki, bo podobno dobre są, wcześniej miałam Pixie NF i teraz CP, ale oba lekko przesuszają.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 08:39   #4311
miracela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam, niedawno zarejestrowałam się na tym forum, widzę, ze to kopalnia wiedzy
Ostatnio zainteresowałam się kosmetykami naturalnymi a ściślej, postanowiłam zamiast kremów stosować po prostu oleje i olejki, nawet te "kuchenne" czyli np. dobrą oliwkę. Skład moich tradycyjnych kremów od jakiegoś czasu zaczął mnie przerażać, a gdy zaczęłam wnikać w poszczególne składniki to okazało się, że tak naprawdę około 40% z nich to te aktywne i dobre dla skóry, reszta to emulgatory, utwardzacze, konserwanty itp.
No właśnie, doszłam do wniosku, ze moze by tak po prostu wypróbować zwykłe naturalne olejki? Zaczęłam od oliwki. I co dalej? Jakie olejki mogę stosować? Jakie są najlepsze? (organiczne, naturalne, rafinowane?) Jakie pod oczy? Jakie do twarzy i rąk?
Poradzicie mi coś?
miracela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 08:46   #4312
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez miracela Pokaż wiadomość
Skład moich tradycyjnych kremów od jakiegoś czasu zaczął mnie przerażać, a gdy zaczęłam wnikać w poszczególne składniki to okazało się, że tak naprawdę około 40% z nich to te aktywne i dobre dla skóry, reszta to emulgatory, utwardzacze, konserwanty itp.
Pomarzyć dobra rzecz . Podstawowy składnik to woda. Składników aktywnych jak będzie z 5% to już dobrze.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 09:11   #4313
miracela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

No kurczę, tak jakoś mniej więcej mi wychodziło te 40%...Przerażające....
miracela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 10:07   #4314
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez miracela Pokaż wiadomość
No kurczę, tak jakoś mniej więcej mi wychodziło te 40%...Przerażające....
A który producent podaje stężenia % (poza NeoStratą)?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 13:09   #4315
miracela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

nie znam producenta podającego stężenie w %, dlatego napisałam, ze po składzie tak mi się wydawało na oko, na tzw. "czuja", który jak widać mnie zawiódł. Jeśli jak piszesz to jest 5% to jest dla mnie szok.
Aha, czy używacie też może maceratów?
miracela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 15:46   #4316
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Chce kupić mamie jakiś olej i stąd moja prośba. Mogłybyście mi polecić jakiś do cery dojrzałej? Chodzi głównie o wygładzenie zmarszczek [czy raczej ewentualne nawilżenie bądź napięcie skóry, choć i tak nie spodziewam się efektu fotoszopa...]
Rozważam zakup oleju makadamia, z róży lub z pestek śliwki. Który z nich byłby najlepszy? A może jakiś sugestie i inne propozycje? [prócz arganowego, bo ten to chyba wszyscy znają ]

Drugie pytanie:
który olej będzie najmniej komedogenny - słonecznikowy, migdałowy czy sezamowy?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:49   #4317
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Chce kupić mamie jakiś olej i stąd moja prośba. Mogłybyście mi polecić jakiś do cery dojrzałej? Chodzi głównie o wygładzenie zmarszczek [czy raczej ewentualne nawilżenie bądź napięcie skóry, choć i tak nie spodziewam się efektu fotoszopa...]
Rozważam zakup oleju makadamia, z róży lub z pestek śliwki. Który z nich byłby najlepszy? A może jakiś sugestie i inne propozycje? [prócz arganowego, bo ten to chyba wszyscy znają ]
Polecam śliwkowy, choćby ze względu na apetyczny zapach. W sam raz na prezent.

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Drugie pytanie:
który olej będzie najmniej komedogenny - słonecznikowy, migdałowy czy sezamowy?
Słonecznikowy: http://cosmetic.scienceontheweb.net/oils.htm
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-12, 16:50   #4318
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Polecam śliwkowy, choćby ze względu na apetyczny zapach. W sam raz na prezent.



Słonecznikowy: http://cosmetic.scienceontheweb.net/oils.htm
Dziękuję za odpowiedź
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-16, 19:50   #4319
miracela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 7
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Spróbuję jeszcze raz zapytać. Jakie olejki mogłybyście mi doradzić do cery naczynkowej, wrażliwej, jakimi mogłabym smarować skorę pod oczami ? Jakie olejki są według Was najlepsze, które możecie polecić? Które się dobrze wchłaniają i nie pozostawiają tłustości na skorze?
miracela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 07:21   #4320
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Polecam śliwkowy, choćby ze względu na apetyczny zapach. W sam raz na prezent.
Potwierdzam Kupiłam mamie a teraz sama chce sobie kupić po testowaniu parę dni

Czy frakcja sojowa będzie odpowiednia na nadchodzące mrozy? Zna ktoś sposób na jej rozrobienie aby się nie grudkowała na twarzy?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:59.