Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-20, 19:55   #4531
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez hazell Pokaż wiadomość
Też kiedyś stosowałam oleje na twarz, ale tylko zmieszane z żelem hialuronowym i na mokrą skórę.
Olej z pestek malin jest dość tłusty, nawet przy stosowaniu jw. Ale jednocześnie daje ochronę przed promieniowaniem UV, więc warto go stosować na dzień.
Natomiast tego masła to ja bym wcale nie dawała na twarz
Na biochemiiurody było napisane, że masło jojoba działa regulująco na skórę tłustą i może zmniejszyć przetłuszczanie się, więc jednak chciałabym spróbować
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-21, 09:54   #4532
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Na biochemiiurody było napisane, że masło jojoba działa regulująco na skórę tłustą i może zmniejszyć przetłuszczanie się, więc jednak chciałabym spróbować
No to spróbuj i napisz koniecznie czy się sprawdził
hazell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 11:56   #4533
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez hazell Pokaż wiadomość
No to spróbuj i napisz koniecznie czy się sprawdził
No taki mam zamiar, tylko zastanawiam się, kiedy i jak często je używać
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 16:40   #4534
hazell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 22
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
No taki mam zamiar, tylko zastanawiam się, kiedy i jak często je używać
No jak to? Codziennie, zamiast kremu.
To może stosuj olej z pestek malin rano a wieczorem to masło?
hazell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-22, 21:16   #4535
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pannaporanna Pokaż wiadomość
Hej, w jakim sklepie dostane hydrolat oczarowy, ktory pachnie jak ten mazidlowy? Mowa tu o ich hydrolacie standardowym, nie ekologicznym (tego eko nie probowalam)? Boję sie kupowac inny, tamten mam wyprobowanyny i nie dość, że korzystnie działał to jeszcze prześlicznie pachnie. A teraz jest niedostępny..
Czy udało Ci się znaleźć taki hydrolat? Ja też go uwielbiałam, a zapachu hydrolatu z liści nie znoszę...
arat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 09:00   #4536
nEcIoNtKo
Zakorzenienie
 
Avatar nEcIoNtKo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 270
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cześć Dziewczyny! Jestem nowa i chciałabym się dowiedzieć, gdzie najlepiej kupować olejki?? Najbardziej zależałoby mi na arganowym, możecie coś doradzić?
__________________
Nowy kwietniowy wątek! Zapraszam!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post58784051
nEcIoNtKo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 09:51   #4537
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nEcIoNtKo Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Jestem nowa i chciałabym się dowiedzieć, gdzie najlepiej kupować olejki?? Najbardziej zależałoby mi na arganowym, możecie coś doradzić?
Oleje...Olejki są eteryczne. Ewentualnie do ciasta.
Dziewczyny kupują głównie na mazidła, Zrob sobie krem, Biochemia urody, Ecospa.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 10:04   #4538
agnik1983
Przyczajenie
 
Avatar agnik1983
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3
Question Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam wszystkie maniaczki wszelkiej maści olejów

Jestem zupełnie raczkująca w temacie olejów itp. ale zachwycona efektami ich działania. Mam ogromną prośbę (z uwagi na ilość stron jakie musiałabym pochłonąć a nie mam aż tyle czasu - mam małe dziecko, a nawet dwoje) odnośnie doradzenia co zakupić, gdzie i jak stosować.

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków (mimo wieku nie znikają... ale zawsze mówię że pryszcze odmładzają bo kto w tym wieku je ma ) no i zaskórniki, włosy zniszczone i ze skłonnością do wypadania. Dodatkowo jestem w ciąży, więc po dwóch wcześniejszych mam pamiątkowe rozstępy, zmniejszoną jędrność ciała ( o ile jeszcze ją mam ) no i wszystko co łączy się z wzrostem a potem spadkiem wagi.

W związku z tak dużą ilością rzeczy do usunięcia które wyżej opisałam (chyba o zmarszczkach nie pisałam ale też są - żeby nie było) co jest dobre do stosowania na twarz?? Z czymś to mieszać, czy sute sam olejek?? Co do włosów - ciąże (ta trzecia a różnica między dziećmi niewielka... nadmienię że planowana coby nie było domysłów o wpadki)bardzo przerzedziły mi włosy, choć nigdy do nadzwyczajnie bujnych nie należały. No i co na ciało??

Nie chcę zamawiać od razy 20 olejów, ale chętnie poznam Wasze opinie na temat co wogóle zamówić. I żeby to było rozsądne zamówienie a nie co popadnie

Proszę powiedzcie w co warto zainwestować : help:
Z góry dziękuję za wszelkie rady, pomocne odpowiedzi i co tam jeszcze

Edytowane przez agnik1983
Czas edycji: 2013-09-24 o 10:11
agnik1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:47   #4539
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez agnik1983 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie maniaczki wszelkiej maści olejów

Jestem zupełnie raczkująca w temacie olejów itp. ale zachwycona efektami ich działania. Mam ogromną prośbę (z uwagi na ilość stron jakie musiałabym pochłonąć a nie mam aż tyle czasu - mam małe dziecko, a nawet dwoje) odnośnie doradzenia co zakupić, gdzie i jak stosować.

Mam cerę mieszaną ze skłonnością do wyprysków (mimo wieku nie znikają... ale zawsze mówię że pryszcze odmładzają bo kto w tym wieku je ma ) no i zaskórniki, włosy zniszczone i ze skłonnością do wypadania. Dodatkowo jestem w ciąży, więc po dwóch wcześniejszych mam pamiątkowe rozstępy, zmniejszoną jędrność ciała ( o ile jeszcze ją mam ) no i wszystko co łączy się z wzrostem a potem spadkiem wagi.

W związku z tak dużą ilością rzeczy do usunięcia które wyżej opisałam (chyba o zmarszczkach nie pisałam ale też są - żeby nie było) co jest dobre do stosowania na twarz?? Z czymś to mieszać, czy sute sam olejek?? Co do włosów - ciąże (ta trzecia a różnica między dziećmi niewielka... nadmienię że planowana coby nie było domysłów o wpadki)bardzo przerzedziły mi włosy, choć nigdy do nadzwyczajnie bujnych nie należały. No i co na ciało??

Nie chcę zamawiać od razy 20 olejów, ale chętnie poznam Wasze opinie na temat co wogóle zamówić. I żeby to było rozsądne zamówienie a nie co popadnie

Proszę powiedzcie w co warto zainwestować : help:
Z góry dziękuję za wszelkie rady, pomocne odpowiedzi i co tam jeszcze
zależy jakie masz włosy, wysoko czy niskoporowate?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:10   #4540
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
zależy jakie masz włosy, wysoko czy niskoporowate?
a jak to rozpoznać?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-24, 15:18   #4541
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
a jak to rozpoznać?
włosy kręcone sa bardzo czesto wysoko porowate ale to nie regóła, takie włosy się puszą , nie są gładkie i nie tworza talii, łatwo łapią farbą do włosów, ale szybko sie ona wypłukuje (włosy rozjasniane sa wysokoporowate, a także te spalone np prostownica itp.)
zazwyczaj szybko schną, ale nie musi byc tak koniecznie(ja mam niskoporowate a schną szybko )



niskoporowane natomiast nie pusza się sa gładkie, wolno schną długo trzymaja farbę, sa śliskie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-24, 21:29   #4542
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Przypadkiem podczytałam i już wiem coś nowego o swoich włosach- mam wysoko porowate (puszą się na wilgoci, nawet ledwo odczuwalnej wieczorem w lato...)
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 09:13   #4543
agnik1983
Przyczajenie
 
Avatar agnik1983
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

karmazynka99 w takim razie ja mam wysokoporowate. Są rozjaśnione, może nadzwyczajnie się nie puszą (chyba, bo może ja uważam że to normalne a tak nie jest), ale na pewno pod wpływem wilgoci (nawet niewielkiej) zaczynają żyć własnym życiem. Nie są gładkie.

Co polecasz w takim razie?? I ja to stosować??
agnik1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 14:24   #4544
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;42976476]Przypadkiem podczytałam i już wiem coś nowego o swoich włosach- mam wysoko porowate (puszą się na wilgoci, nawet ledwo odczuwalnej wieczorem w lato...)[/QUOTE]
o widzisz
Cytat:
Napisane przez agnik1983 Pokaż wiadomość
karmazynka99 w takim razie ja mam wysokoporowate. Są rozjaśnione, może nadzwyczajnie się nie puszą (chyba, bo może ja uważam że to normalne a tak nie jest), ale na pewno pod wpływem wilgoci (nawet niewielkiej) zaczynają żyć własnym życiem. Nie są gładkie.

Co polecasz w takim razie?? I ja to stosować??
nie uzywać kokosowego, maseł shea i innych maseł

a sprawdzic się moga sezam, lniany, z pestek winogron z orzechów laskowych
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 16:41   #4545
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Chciałam zacząć moją przygodę z olejami, ale jak wiele początkujących dziewczyn, nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Czy mogłybyście mi polecić jakiś wątek/stronę/artykuł gdzie mogłabym się zapoznać wstępnie z informacjami na temat olejów? Póki co, nie mam pojęcia jak w ogóle ugryźć temat, a trochę czasu mi zajmie, zanim przebrnę przez dwie części wątku
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 13:42   #4546
fioletowe okulary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny proszę o pomoc. Wszystkie olejki które mam, zapychają mnie okropnie. A Kupiłam te, które zapychać nie powinny. Mam cerę tłustą, trądzikową a do tego bardzo wrażliwą. W innym wątku Wizażanki poleciły mi olej arganowy, z pestek malin, arbuzowy,lniany i tamanu. Żaden z nich mi nie pasuje, możecie mi polecić coś innego?
fioletowe okulary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-06, 18:46   #4547
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fioletowe okulary Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc. Wszystkie olejki które mam, zapychają mnie okropnie. A Kupiłam te, które zapychać nie powinny. Mam cerę tłustą, trądzikową a do tego bardzo wrażliwą. W innym wątku Wizażanki poleciły mi olej arganowy, z pestek malin, arbuzowy,lniany i tamanu. Żaden z nich mi nie pasuje, możecie mi polecić coś innego?
może po prostu nie używaj olejów Nie każdemu służą...

Niektórzy za wszelką cenę uważają, że oleje są cudowne itp. a prawda jest taka, że czasem można sobie zrobić nimi więcej szkody niż pożytku.

Moda na oleje jest jak moda na powiedzmy... spodnie typu rurki. Co z tego, że modne i co druga je nosi, skoro Ty możesz w nich wyglądać jak siódme nieszczęście...
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-07, 10:39   #4548
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fioletowe okulary Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc. Wszystkie olejki które mam, zapychają mnie okropnie. A Kupiłam te, które zapychać nie powinny. Mam cerę tłustą, trądzikową a do tego bardzo wrażliwą. W innym wątku Wizażanki poleciły mi olej arganowy, z pestek malin, arbuzowy,lniany i tamanu. Żaden z nich mi nie pasuje, możecie mi polecić coś innego?
Spróbuj ograniczyć stężenie olejów do 25%. Typowałabym olej z limnanthes alba (meadowfoam, "pianka łąkowa") jako jeden z najbezpieczniejszych.

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Moda na oleje jest jak moda na powiedzmy... spodnie typu rurki. Co z tego, że modne i co druga je nosi, skoro Ty możesz w nich wyglądać jak siódme nieszczęście...
Bardzo trafnie ujęte .
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-11, 21:38   #4549
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A możecie proszę podpowiedzieć mi z czym mieszać oleje? Same w sobie mnie wysuszają, kwasu hialuronowego nie toleruje moja skóra, a z kremem wolałabym nie, ponieważ w nocy chciałabym trochę odciążyć skórę i nie nakładać na nią nic bardzo ciężkiego
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 11:47   #4550
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
A możecie proszę podpowiedzieć mi z czym mieszać oleje? Same w sobie mnie wysuszają, kwasu hialuronowego nie toleruje moja skóra, a z kremem wolałabym nie, ponieważ w nocy chciałabym trochę odciążyć skórę i nie nakładać na nią nic bardzo ciężkiego
ja sobie zrobiłam "serum"- do soku z aloesu dodałam mocznik, wit. C, mleczan sodu, olej.
Kwas hialuronowy też mi nie służy, bo zapycha moją skórę, tak samo jak większość kremów
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 18:23   #4551
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hmm... brzmi super! Zwykła butla soku z aloesu z apteki?
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-12, 20:54   #4552
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez MiaVall Pokaż wiadomość
Hmm... brzmi super! Zwykła butla soku z aloesu z apteki?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 17:15   #4553
fioletowe okulary
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 305
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A czy można rozcieńczać wszystkie oleje? Mam ich bardzo dużo, efekt dla cery jest nieziemski ale przez kilka dni,potem mecze zapchana cerę. Może sprobuje z mniejszymi stężeniami olejów? Wczym mogę je rozcieńczyć zeby mi nie zaszkodziły? Np. Arganowy?
fioletowe okulary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 18:29   #4554
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
może po prostu nie używaj olejów Nie każdemu służą...

Niektórzy za wszelką cenę uważają, że oleje są cudowne itp. a prawda jest taka, że czasem można sobie zrobić nimi więcej szkody niż pożytku.

Moda na oleje jest jak moda na powiedzmy... spodnie typu rurki. Co z tego, że modne i co druga je nosi, skoro Ty możesz w nich wyglądać jak siódme nieszczęście...
zgadzam się
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-14, 20:33   #4555
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fioletowe okulary Pokaż wiadomość
A czy można rozcieńczać wszystkie oleje? Mam ich bardzo dużo, efekt dla cery jest nieziemski ale przez kilka dni,potem mecze zapchana cerę. Może sprobuje z mniejszymi stężeniami olejów? Wczym mogę je rozcieńczyć zeby mi nie zaszkodziły? Np. Arganowy?
Skoro Cię zapchały to nie jest nieziemski efekt dla cery jak mówisz Tak jak dziewczyny wspominały,po co używac czegos,czym robi się sobie tak naprawdę krzywdę. To że inni wychwalają,nie znaczy że dla Nas jest to dobre. Ewentualnie spróbuj z jakimiś lżejszymi olejami.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2013-10-14 o 20:36
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 20:34   #4556
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Na allegro furore robią hydrolaty juz za 6 zł za 200 ml, np z rózy. Sa one konserwowane:
citronellol, geraniol,phenoxyethanolem

Wiem ze bezpieczne stężenie tego ostatniego jest 1%, ale tego sprzedajacy nie wie- ile tego w tym hydrolacie jest.
Jak myslicie czy warto takie coś kupować? Czy ten hydrolat staje sie wtedy po prostu chemią??

Czy lepiej zamiast tego hydrolatu zaparzyc sobie herbatkę z zielonej herbaty i przemywać buzkę?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-11-27 o 07:50 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 08:21   #4557
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Na allegro furore robią hydrolaty juz za 6 zł za 200 ml, np z rózy. Sa one konserwowane:
citronellol, geraniol,phenoxyethanolem

Wiem ze bezpieczne stężenie tego ostatniego jest 1%, ale tego sprzedajacy nie wie- ile tego w tym hydrolacie jest.
Jak myslicie czy warto takie coś kupować? Czy ten hydrolat staje sie wtedy po prostu chemią??

Czy lepiej zamiast tego hydrolatu zaparzyc sobie herbatkę z zielonej herbaty i przemywać buzkę?
Być może to ten sam produkt, który sprzedają w ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...y-bulgarski/80

Stężenie fenoksyetanolu wynosi w nim 0,5%, czyli jest niewielkie. Pozostałe substancje to naturalne składniki olejku eterycznego, które trzeba wymieniać w składzie ze względu na potencjał uczulający.

Ja bym się bardziej przejmowała warunkami konfekcjonowania tych hydrolatów z Allegro.

Napary to nie to samo co hydrolaty (chyba była już o tym mowa). Osobiście miałabym duże opory przed stosowaniem herbaty w celach kosmetycznych. Żaden producent nie podaje informacji o zawartości metali ciężkich, a trzeba się liczyć z tym, że niektóre uprawy chińskie mogą być skażone. Jeśli już, stosowałabym napar z torebek i z drugiego parzenia. Generalnie nie widzę sensu eksperymentowania z produktami spożywczymi w czasach, gdy mamy do dyspozycji surowce kosmetyczne wszelkiej maści.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 00:43   #4558
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Być może to ten sam produkt, który sprzedają w ZSK:
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Hyd...y-bulgarski/80

Stężenie fenoksyetanolu wynosi w nim 0,5%, czyli jest niewielkie. Pozostałe substancje to naturalne składniki olejku eterycznego, które trzeba wymieniać w składzie ze względu na potencjał uczulający.

Ja bym się bardziej przejmowała warunkami konfekcjonowania tych hydrolatów z Allegro.

Napary to nie to samo co hydrolaty (chyba była już o tym mowa). Osobiście miałabym duże opory przed stosowaniem herbaty w celach kosmetycznych. Żaden producent nie podaje informacji o zawartości metali ciężkich, a trzeba się liczyć z tym, że niektóre uprawy chińskie mogą być skażone. Jeśli już, stosowałabym napar z torebek i z drugiego parzenia. Generalnie nie widzę sensu eksperymentowania z produktami spożywczymi w czasach, gdy mamy do dyspozycji surowce kosmetyczne wszelkiej maści.
Lorri, po prostu zachwycasz mnie swoja wiedzą!
Dzieki wielkie, kupie w takim razie na allegro. (tylko cena 6 zł za 200 ml...?)
Patrz, a w maizdłach nie konserwują fonoksyetanolem.... tylko cena kosmiczna z przesyłką.

A co do herbatek to ogladałam na youtubie jak blogerka robi tonik na bazie zielonej herbaty czy krem (rumiankowy)- parzy rumianek ze sklepu. (chyba jej nick to Czarszka?)
Nawet przez mysl mi nie przeszło, ze to moze być niewłaściwe.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 02:11   #4559
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Lorri, po prostu zachwycasz mnie swoja wiedzą!
Dzieki wielkie, kupie w takim razie na allegro. (tylko cena 6 zł za 200 ml...?)
Patrz, a w maizdłach nie konserwują fonoksyetanolem.... tylko cena kosmiczna z przesyłką.
Sklepy zamawiają gotowe hydrolaty, nie konserwują ich samodzielnie. Hydrolaty z Mazideł są konserwowane innymi substancjami. Fenoksyetanol nie jest "gorszy" od nich, mało tego - jest jednym z najmniej drażniących konserwantów. https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post34050617

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A co do herbatek to ogladałam na youtubie jak blogerka robi tonik na bazie zielonej herbaty czy krem (rumiankowy)- parzy rumianek ze sklepu. (chyba jej nick to Czarszka?)
Nawet przez mysl mi nie przeszło, ze to moze być niewłaściwe.
Nie mówię, że jest niewłaściwe w każdym przypadku, pewnie można by znaleźć surowce bardzo dobrej jakości (kierowałabym się raczej do apteki). Zwracam tylko uwagę, że są pewniejsze źródła substancji pielęgnacyjnych, o odpowiedniej czystości chemicznej i mikrobiologicznej, łatwo dostępne i najczęściej niedrogie. Po co ryzykować.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-11-28 o 02:15
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-04, 14:45   #4560
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Pomózcie, jaki kolor ma olej ORGANICZNY Z MAKADAMIA ze ZSK?
Kupiłam na allegro 2 oleje makadamia i jojoba rafinowany, uzywane. Wiem, ze data przydatnosci konczy sie w grudniu itp. Oleje obydwa są przezroczyste, bezbarwne.
Albo tak powinno byc albo mnie oszukano? Zapach do tego taki apteczny (typowo jak leki w aptece). Obydwa oleje wygladaja i pachną identycznie, obydwa bezbarwne, wygladaja tak samo. Cos nie tak z nimi?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-12-04 o 22:45 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.