Owłosienie na twarzy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-24, 17:19   #1
Letharsis
Przyczajenie
 
Avatar Letharsis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 10

Owłosienie na twarzy...


Z góry przepraszam, ale nie wiedziałam, gdzie mogę zamieścić ten wątek.

Mam problem z owłosieniem na twarzy ):
Rosną mi ciemniejsze i dłuższe włoski nad górną wargą, na brodzie oraz pod uszami (w okolicach tzw. boczków i schodzą na szyję).
Nigdy nie brałam żadnych leków hormonalnych.
Myślę, że to może być spowodowane nadmiarem męskiego hormonu.
I tu chcę zadać pytanie: co mogę z tym zrobić?
Może powinnam zacząć brać jakieś leki hormonalne, u jakiego lekarza je dostać, cokolwiek.
Nie mogę depilować włosków plastrami z woskiem, bo przy 'boczkach' jest to prawie niemożliwe i do tego bardzo boli. Wąsik, okej, ale reszta nie bardzo.
Jestem blondynką i mam wrażenie, że włoski cały czas ciemnieją, za niedługo chyba będą ciemniejsze niż mój naturalny kolor włosów.
Co mogę z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
);
__________________
Piękność dla kobiet jest ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.


Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.
Letharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 20:43   #2
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Myślę że powinnaś pójść do lekarza, tylko właśnie nie jestem pewna do jakiego
Ale chyba endokrynolog jest od hormonów
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:07   #3
Letharsis
Przyczajenie
 
Avatar Letharsis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 10
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Dzięki za odpowiedź (:
__________________
Piękność dla kobiet jest ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.


Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.
Letharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 12:45   #4
doronia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 68
Dot.: Owłosienie na twarzy...

konieczna będzie wizyta u lekarza, a póki co skorzystaj z rozjaśniacza do włosków Sally Hansen. Kosztuje ok30 zł, ale jest wydajny
doronia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:03   #5
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Zdecydowanie powinnaś odwiedzić endokrynologa.. Takie "zbędne" włoski mogą być spowodowane również podwyższoną prolaktyną aale.. Lekarz skieruje Cię na odpowiednie badania hormonalne i wtedy będzie wszystko wiadomo.. Ja zresztą też się wybieram I powiedzmy, że między innymi z podobnego powodu Będzie dobrze Powodzenia
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:15   #6
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Albo do ginekologa, on też pomoże
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 23:19   #7
Letharsis
Przyczajenie
 
Avatar Letharsis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 10
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Co do ginekologa to słyszałam, że tabletki antykoncepcyjne czasami pomagają w takich sprawach, ale jaki ginekolog da to dziewicy... Jeszcze bez badania bo bardzo się wstydzę ;p
__________________
Piękność dla kobiet jest ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.


Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.
Letharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-26, 09:27   #8
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Owłosienie na twarzy...

No to śmiało do endokrynologa Oddasz krew na badania i wszystko powinno się wyjaśnić.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 22:01   #9
Letharsis
Przyczajenie
 
Avatar Letharsis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 10
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Najpierw muszę go znaleźć na Śląsku ;p Wydaję mi się, że rzadkością są endokrynolodzy ;p
__________________
Piękność dla kobiet jest ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.


Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.
Letharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 07:27   #10
k4t3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 298
Dot.: Owłosienie na twarzy...

No i właśnie dlatego między innymi pisałam o ginekologu ;p Do endokrynologów, jak już się ich znajdzie, to są koszmarne kolejki na NFZ, prywatnie w lublinie wizyta kosztuje 80-100zł ;> przynajmniej z tego co ja się orientuję. Na pewno jakiegoś znajdziesz Poszukaj w necie, może przy okazji poznasz o nim opinię.
k4t3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 20:57   #11
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Na wszelki wypadek idź do edokrynologa aby upewnić się czy nie masz chorej tarczycy, bo tarczyca może pojawić się w każdym wieku bądź nie ale to raczej tylko wtedy gdy ktoś z twojej rodziny jest na nią chory tak jak np. u mnie.
Jeżeli będziesz miała wszystko w porządku to jedynie zalecam depilacje laserem bo masz mały obszar do usunięcia więc drogo to cie nawet nie wyniesie a spokój będziesz miała już na całe życie. Rzadko kiedy odrastają po kilkunastu latach ale w formie zredukowanej.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 07:27   #12
Letharsis
Przyczajenie
 
Avatar Letharsis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 10
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Znalazłam endokrynologa, jest w szpitalu miejskim.
A chorej tarczycy raczej nie mam, nie ma nikt w rodzinie.
Depilacja laserowa jest trochę droga (jestem uczniem i na ulotkach raczej tyle nie zarobię)...
Pójdę i zobaczę co i jak, mam nadzieję, że to pomoże ;D

EDIT:
Byłam dzisiaj się zapisać i dowiedziałam się, że trzeba mieć skierowanie, nawet na głupią gadkę o moich kudłach na twarzy... A poza tym najbliższy termin we wrześniu, kurde -__-
__________________
Piękność dla kobiet jest ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.


Nie polemizuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobiję doświadczeniem.

Edytowane przez Letharsis
Czas edycji: 2009-04-28 o 14:34
Letharsis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 15:15   #13
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Owłosienie na twarzy...

No niestety kolejki na NFZ są strasznie długie, ale wizyta u endokrynologa w Krakowie sięga nawet 150 zł za pierwszą wizytę (później jest już troszkę taniej)..

Cytat:
Napisane przez Letharsis Pokaż wiadomość
Co do ginekologa to słyszałam, że tabletki antykoncepcyjne czasami pomagają w takich sprawach, ale jaki ginekolog da to dziewicy... Jeszcze bez badania bo bardzo się wstydzę ;p
Mnie tzn. badanie robione miałam.. ale to nic strasznego a kiedyś i tak trzeba A pomimo tego, że wtedy byłam dziewicą to receptę na tabletki dostałam (chodziło o problemy z cerą). Jeśli nie chcesz czekać tyle czasu na endokrynologa to proponuje jednak iść do ginekologa, on też może skierować na badania hormonalne -tak jak mnie.. Tylko też raczej polecałabym NFZ bo mnie, będąc prywatnie u lekarza, same takie badania zlecone przez p. ginekolog kosztowały 200zł +wizyty.. więc to nie był zbyt tani interes
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "

Edytowane przez caameroon
Czas edycji: 2009-04-28 o 15:17
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 17:12   #14
mkdziunia14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Dziewczyny...... koleżanka ma 14 lat i rosną jej małe wąsiki... nie wiem co ma robić...już nawet młodsza siostra jej mówiła że ma wąsy(później gadała że żartowała)...tak się boi że będzie za rok miała okropne wąsy a ona ma takie osoby w klasie że będą ją dręczyć... używaławody utlenionej ale chyba nie pomogła...nie chce wyrywać pęsetą bo jak widzi że jej mamie odrastają szybko i już coraz wyżej to się boi że też tak będzie miała...niewiem jak jej pomóc...

Edytowane przez mkdziunia14
Czas edycji: 2009-05-08 o 06:12
mkdziunia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 20:45   #15
malunia
Raczkowanie
 
Avatar malunia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 364
Dot.: Owłosienie na twarzy...

Cytat:
Napisane przez Letharsis Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam, ale nie wiedziałam, gdzie mogę zamieścić ten wątek.

Mam problem z owłosieniem na twarzy ):
Rosną mi ciemniejsze i dłuższe włoski nad górną wargą, na brodzie oraz pod uszami (w okolicach tzw. boczków i schodzą na szyję).
Nigdy nie brałam żadnych leków hormonalnych.
Myślę, że to może być spowodowane nadmiarem męskiego hormonu.
I tu chcę zadać pytanie: co mogę z tym zrobić?
Może powinnam zacząć brać jakieś leki hormonalne, u jakiego lekarza je dostać, cokolwiek.
Nie mogę depilować włosków plastrami z woskiem, bo przy 'boczkach' jest to prawie niemożliwe i do tego bardzo boli. Wąsik, okej, ale reszta nie bardzo.
Jestem blondynką i mam wrażenie, że włoski cały czas ciemnieją, za niedługo chyba będą ciemniejsze niż mój naturalny kolor włosów.
Co mogę z tym zrobić? Bardzo proszę o pomoc.
);

Kochana ! ja również mam ten sam problem i doskonale cię rozumiem ale powiem tak: nie ma co się nad sobą rozczulać tylko trzeba działać .Ja strasznie długo zwlekałam z wizyta u lekarz, aż w końcu si odwarzyłam i poszłam do ginekologa. Może i pierwsza wizyta była krępująca ale potem było już oki, więc nie martw się. Pan doktor przepisała mi hormony i teraz czekam na efekty... A ty te kłopotliwe włoski masz tylko nad górną wargą i w okolicach koło uszków czy jeszcze gdzieś ? bo u mnie to prawdziwa masakra ;/
malunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.