aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-30, 01:13   #91
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

ten lumix na którego mnie stać ma za małą rozdzielczość Też o nim myslałam...
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 01:18   #92
Juda
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Za górami, za lasami...
Wiadomości: 5 135
GG do Juda
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Na urodziny dostałam Pentagram- photon 434 i muszę przyznać
że jestem zadowolona. Bałam się że aparat będzie złej jakości
ale myliłam się
__________________
Gdy się na coś nie zgadza, to jest wredna i cyniczna.
Jak kocha, to jest naiwna, a jak nie kocha, to jest zimna.
Jeśli jest sama, to znaczy, że nikt jej nie chciał,
a jeśli jest z kimś, to znaczy, że cwana.
A gdy dostaje furii to jej się tylko tak zdaje...

Juda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 01:29   #93
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Brrrr...Pożyczałam ten aparat od przyjaciela. Ale mnie nerwów kosztowało zrobienie porządnego zdjecia makro:/ Ze 100 zrobionych dobrych było może 7:/ Poza tym pentagramy nie cieszą sie dobrą opinią... Niestety.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 01:35   #94
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez aniielica
Brrrr...Pożyczałam ten aparat od przyjaciela. Ale mnie nerwów kosztowało zrobienie porządnego zdjecia makro:/ Ze 100 zrobionych dobrych było może 7:/ Poza tym pentagramy nie cieszą sie dobrą opinią... Niestety.
Jezeli zalezy Ci na fotach makro to znam obiektyw do takich fotek ze mozesz robic zdjecia bakterii (w przenosni oczywiscie) Obiektyw jest stary, przejsciowka do niego istnieje i wlasnie w ten sposob moj znajomy robi obiektywem za okolo 100 zl takie foty ja widzisz ponizej (oczywiscie w oryginale fota zajmowala jakies 6 MB, a robiona byla CANON`em EOS 300d Chyba ladne zdjecie prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ksiezyc.JPG (16,0 KB, 52 załadowań)
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 01:35   #95
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Mowie z gory ze nie przegladalem aparatow ktore polecacie, ale powiem tak:
Najwazniejsze rzeczy w aparacie cyfrowym to:
*jak najwieksza matryca(wyrazana w megapixelach). Wazne jest by byla "prawdziwa", a nie "oszukana". Niestety nie potrafie sie wyrazic fachowo bo mi slowo z glowy wylecialo. Chodzi o to ze cyfraki moga sztucznie zwiekszac matryce. Trzeba uwaznie przejzec specyfikacje.
*liczy sie zoom optyczny. To ze aparat ma np 10 krotny zoom nic nie znaczy, bo ma np x2 optyczny i x5 cyfrowy. To daje 10, ale te x5 to jest zwykle cyfrowe kadrowanie zdejcia, a co za tym idzie zmniejszanie jego rozdzielczosci!!!
*aparat powinien obslugiwac jak najbardziej popularny format kart. Nalezy sprawdzic jaka karte do niego daja. 8MB karta w aparacie 4Mpix to jakies 4-6 zdjec!!!! Wiec wiaze sie z dodatkowymi kosztami na zakup karty
*dobrze gdy aparat jest na zwykle paluszki, a nie swoja baterie. Akumlatorki nie sa drogie, a gdy musimy robic zdjecia, a nam sie wyczerpia to wystarczy udac sie do kiosku i kupic jakiekolwiek. W przypadku wbudowanej baterii lub jakiejkolwiek "dzwinej" baterii bez drugiej lub bez ladowania ani rusz!!!
*do tego jeszcze dochodzi ilosc ustawien manualnych w aparacie, zeby mozna bylo robic fotki np w nocy z dlugim czasem naswietlania
*co do samego obiektywu nic nie powiem bo sie nie znam na tym.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 06:25   #96
kasiak-22
Raczkowanie
 
Avatar kasiak-22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 153
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez xre
Jezeli zalezy Ci na fotach makro to znam obiektyw do takich fotek ze mozesz robic zdjecia bakterii (w przenosni oczywiscie) Obiektyw jest stary, przejsciowka do niego istnieje i wlasnie w ten sposob moj znajomy robi obiektywem za okolo 100 zl takie foty ja widzisz ponizej (oczywiscie w oryginale fota zajmowala jakies 6 MB, a robiona byla CANON`em EOS 300d Chyba ladne zdjecie prawda?
Zdjęcie jest suuuuuuper
Można wiedzieć co to za obiektyw?? no i czy można go gdzieś jeszcze kupić??
kasiak-22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 08:45   #97
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Alex... Ja to wszystko wiem Ale nie wiem co wybrać:/ Jest tego tyle, że mi samej jest trudno wybrać coś sensownego. Mam znajomego prowadzącego salon fotograficzny. Mozwe on mi pomoże
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-30, 09:03   #98
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Ja mam DX 7590, jak na moje potrzeby wystarczający. Chciałam właśnie taki z duzym zoomem już wbudowanym. Ale ja amatorką jestem, więc wystarcza

Jakies pomocne rady napewno znajdziesz też na forum http://www.cyberfoto.pl/index.php?si...2022e6c1dd755b
ja od nich się uczę
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 09:21   #99
Kamikitten
Zadomowienie
 
Avatar Kamikitten
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 855
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Jestem dumna posiadaczką aparatu NIKON Coolpix 5600.
Kupiałam go w Media Markt za 950 zł. Ma wbudowane 16 MB pamięci (ale był w promocji z kartą 256 MB gratis), 5.1 Megapixeli, 3x zoom i redukcję czerwonyc oczu. Poza tym ma super opcje i jest łatwy w obsłudze (nawet nie musiałam czytać instrukcji obsługi). Jest malutki i poręczny

Na pierwszym zdjęciu jest zdjęcie mojego oka, na drugim mój psiak a na trzecim właśnie ten aparat. Robi naprawdę ostre i wyraźne zdjęcia. Ja jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN001.jpg (88,6 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN002.jpg (87,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN003.jpg (53,4 KB, 41 załadowań)
__________________
If it's worth doing, it's worth overdoing.
Kamikitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 09:26   #100
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Aniielica, ja równiez inetersuje sie fotografią. Jesli chodzi o cyfrówki, to mam kompakt Sony, natomiast lustrzankę kupiłam już analogową.
Polecam Ci doskonałą stronę z dokładnymi opisami aparatów cyfrowych, recenzjami i przykładowymi zdjęciami, itp. Jest ich tam całe mnóstwo!
http://www.steves-digicams.com/hardware_reviews.html
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 09:52   #101
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez aniielica
Chcę duży z ogromnym zoomem. Ja musze mieć duuuuży obiekty, ogromny zoom optyczny min. 10x, rewelacyjne makro i masę funkcji i programów tematycznych. Obiektyw musi być duży, żebym miała możliwość przykręcenia filtrów, konwerterów i całej reszty. Nie stać mnie narazie na lustrzankę cyfrowa wiec musze się zadowolić zwykłym cyfrakiem
Skoro tak, to ja polecam którąś z minolt z serii Z. Sama mam minoltę Z10 - genialne makro od 1cm, zoom co prawda 8x , ale zawsze mozesz wybrać inną minoltę z tej serii (z zoomem 10x bądź 12x) [choć za nie już nei do końca ręcze.. w koncu nei posiadam] ... Myśle ze cenowo powinnaś się zmieścić Wiem, każdy zachwala to, co akurat posiada ... Wybrać aparat to nie latwa decyzja (ja sama bardzo dlugo się wahałam). Najważniejsze ze masz sprecyzowane wymagania. W ten sposób drogą eliminacji mozesz zawęzić krąg do kilku modeli (ja w końcu zawęzilam do 2ch, no.. 3ch ), i poszperać w necie jak najwięcej na ich temat, przyklądowe zdjecia itp. Ważne też, który aprat najlepiej lezy Ci w ręku - w tym celu mozesz wybrac się do sklepu. Dobrze jest poczytać forum, do którego link już był wcześniej podany ( http://www.cyberfoto.pl - jest tam wiele opinii i przykłądowych zdjeć użytkowników a prócz tego można się wieeeele nauczyć )

PS. Tryb auto w minolcie jest dośc kiepski ale myślę, że i tak byś z niego nei krzystala ...

Edytowane przez PannaX
Czas edycji: 2005-09-30 o 11:16
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-30, 10:50   #102
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Polecam canon S1IS, sama niedawno go kupowalam, bo zajmuję się w wolnych chwilach fotografią, więc mogę powiedzieć, że jest dobry. Normalnie kosztuje 1600zł, ale akurat trafiłam na promocję - 1400zł, razem ze statywem, ładowarką i kartą pamięci 256MB to wychodzi ok. 1700zł z tego, co pamiętam. Nie będę wypisywać co on tam w środku ma, bo wystarczy go w google wpisać [jest dość popularny] i będziesz miala wszystko jak na dłoni Dodam, że dużym atutem jest obracany podgląd, dzięki czemu można samemu sobie zdjęcia robić Oczywiście zoom ma - podstawa. Jest już lepsza wersja - canon S2IS, ale jest dużo droższy
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 10:59   #103
carool
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 97
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Właściwie nie piszesz jakie będzie przeznaczenie tego aparatu. Jeśli wykonujesz zdjęcia amatorsko to płać tylko za te funkcje aparatu, które w rzeczywistości będziesz wykorzystywać. Ktoś kto robi zdjęcia amatorskie nie potrzebuje nawet 5mln picsels, no chyba, że robi zdjęcia na billboardy. Czasem obiektyw w aparacie nie spełnia swoich funkcji, a stanowi tylko jego ozdobę, nie wiem czemu tak jest, ale i takie aparaty można spotkać. Jeśli nie będziesz w pełni wykorzystywać możliwości aparatu to nie trać pieniędzy i kup coś co będzie odpowiadać twoim rzeczywistym potrzebom a nie wyobrażeniu. Jeśli chodzi o markę to z całą pewnością Nikon albo Canon niezależnie czy lustrzanka czy cyfrówka, dla amatorów ewentualnie jeszcze Olympus. Teraz nawet te tańsze modele mają tak mnogą liczbę funkcji, której zwykły laik i tak nie wykorzystuje, a jakość zdjęcia i tak będzie nieporównywalnie lepsza niż nawet kodak czy fuji z masą wypasionych funkcji. Jestem dziennikarzem i aparat jest moim narzędziem pracy, a i tu nie musi być on wcale ekstra wypasiony. Jestem zdania, że do tysiąca złotych kupisz aparat, który w pełni zadowoli amatora. No i pamiętaj o akumulatorkach i uniwersalnej pamięci. Pozdrawiam
carool jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 11:18   #104
ka-inka
Raczkowanie
 
Avatar ka-inka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 104
GG do ka-inka
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

A ja jestem szczęśliwą posiadaczką Minolty Z20 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona naprawdę robi super zdjęcia ma 5 Megapixeli i 10 krotny zoom optyczny Nie jest za mały i ma super wygląd. Również miałam dylemat, który aparat wybrać. Pooglądaj sobie na Allegro jest tam sporo aparatów oraz wypiasane ich funkcje. Życzę udanego i trafnego wyboru.... Jak już zakupisz cosik napisz i pochwal się nam

Pozdrawiam
ka-inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 11:18   #105
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Przypomniało mi się, tu masz recenzje, opisy, porównania aparatów: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/1 calkiem przydatna stronka. Możesz z jej pomocą zrobić "przesiew"
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 11:40   #106
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Ja rowniez polecam Canon S1 IS jesli ma byc w granicy kwoty 1300zl.
Powody:
- jest to aparat o klase wyzej od "typowy kompakt"
- zoom 10x
- STABILIZACJA OBRAZU!!! Bardzo przydatna funkcja pozwalajaca w slabych warunkach oswietleniowych i/lub z duzym zoomem bez obaw robic nieporuszone zdjecia
- elektroniczny wizjer - zamiast wizjera optycznego (ten maly posrodku aparatu ktorym sie celowalo w standardowych kompaktach na klisze) ma ekranik LCD ktory jest dosc dokladny i wyswietla wiele przydatnych informacji
- OBRACANY WIZJER LCD - tylny wizjer mozna dowolnie praktycznie obracac co bardzo ulatwia celowanie np z aparatem przy ziemi lub w gorze (nad tlumem, nad plotem itp)
- jakosc i ostrosc zdjec z tego Canona przewyzsza wszelkie Minolty serii Z czy Olympusy serii UZ
- nagrywa dobrej jakosci filmiki w rozdzielczosci nawet 640x480 i 30fps
- karty CF (Compact Flash) - tansze i osiagaja wieksze pojemnosci (od raz poradze wziac karte co najmniej 1GB do niego)

Wady:
- makro od 10cm, ale przy 10x zoomie robi wystarczajaco dobre zblizenia, poza tym mozna dokupic do niego adapter(tulejke) i soczewke makro pozawalajaca robic ogromne zblizenia
- 3 megapixele - pozwalaja na zrobienie zdjec dobrej jakosci do formatu 13x18 wlacznie... wieksze juz raczej nie.
- wielkosc - do kieszeni spodni/koszuli raczej sie nie zmiesci.

Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 12:01   #107
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez ka-inka
A ja jestem szczęśliwą posiadaczką Minolty Z20 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona naprawdę robi super zdjęcia ma 5 Megapixeli i 10 krotny zoom optyczny Nie jest za mały i ma super wygląd. Również miałam dylemat, który aparat wybrać. Pooglądaj sobie na Allegro jest tam sporo aparatów oraz wypiasane ich funkcje. Życzę udanego i trafnego wyboru.... Jak już zakupisz cosik napisz i pochwal się nam

Pozdrawiam
ja też mam M Z20 właśnie w środe ją dostałam od męża i też mi sie podoba bardzo, a zwłaszcza to że nie jest taka malutka jak inne tylko na fotografi dobrze sie nie znam a książeczka z instrukcją jest spora troche sobie poczytałam ale i tak nic nie rozumie
chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 12:11   #108
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez aniielica
Alex... Ja to wszystko wiem Ale nie wiem co wybrać:/ Jest tego tyle, że mi samej jest trudno wybrać coś sensownego. Mam znajomego prowadzącego salon fotograficzny. Mozwe on mi pomoże
W takim razie idz najlepiej do znajomego. Jesli wszystko wiesz i masz juz upatrzone modele spelniajace krtyteria to trzeba je zawezic pod innym katem:
*optyka
*wyglad, zeby ci sie podobal
*rozmiary
*waga

Jest jeszcze jedna wazna rzecz w aparatach cyfrowych. Nie wiem czy jeszcze sie to praktykuje, ale swego czasu np firma HP stosowala inny format zdjec niz inne formy. Jak wiecie albo i nie to wiekszosc aparatow robi zdjecia z rozdzielczoscia "komputerowa" czyli 640x480 powiekszane w skali. Zdjecia takie sa idealne go uzywania na kompie, ale gdy chcemy je wywolac to juz trzeba je odrobinke wykadrowac, bo sa wyzsze. HP natomiasto robilo(robi) zdjecia w formacie "papierowym". Nie trzeba nic robic gdy chcey je wywowac ale jak chcemy miec fotke na kompie np rozmiarow takich jak tapeta, ale zeby nie bylo nigdzie rozciagniete to musimy kadrowac z boku.
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 12:29   #109
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Chyba sie zdecydowałam na Minoltę Z3. Miała dobre opinie na forum i udało mi sie znaleźć fajny zestawik za niewielką kasę. Czytałam tylko, że te aparaty są trochę awaryjne. Ale mam nadzieję, ze to tylko jakas fama Pójde jeszcze jutro skonsultować się i moze jutro ją zakupię Dzięki za pomoc!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-30, 12:43   #110
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez alex19
Jest jeszcze jedna wazna rzecz w aparatach cyfrowych. Nie wiem czy jeszcze sie to praktykuje, ale swego czasu np firma HP stosowala inny format zdjec niz inne formy. Jak wiecie albo i nie to wiekszosc aparatow robi zdjecia z rozdzielczoscia "komputerowa" czyli 640x480 powiekszane w skali. Zdjecia takie sa idealne go uzywania na kompie, ale gdy chcemy je wywolac to juz trzeba je odrobinke wykadrowac, bo sa wyzsze. HP natomiasto robilo(robi) zdjecia w formacie "papierowym". Nie trzeba nic robic gdy chcey je wywowac ale jak chcemy miec fotke na kompie np rozmiarow takich jak tapeta, ale zeby nie bylo nigdzie rozciagniete to musimy kadrowac z boku.
Bardzo dużo aparatów, róznych firm, ma funkcję robienia zdjęc w formacie 3:2 (papierowy), nie tylko w 3:4 (ekranowy). Ja mam kompakt Sony, też ma taką funkcję (do wyboru).
Natomiast w lustrzankach cyfrowych format 3:2 jest wręcz standardem.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 19:11   #111
alex19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 290
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Nie widzialem osobiscie aparatu z wyborem, ale fajnie ze jesty cos takiego i dobrze o tym wiedziec
alex19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 21:36   #112
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Mam juz aparacik Na forum poleconym tutaj okazało się, ze jeden gosć chce sprzedać fajny aparat ze sporą liczbą akcesoriów za całkiem przyzwoitą kasę Będę go miała więc już bardzo niedługo Ale się cieszę
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 21:46   #113
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

aniielica to jak zwie się Twój "wybraniec"?
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:19   #114
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Fuji Finepix S5500. Najwiecej specjalistów mi go polecało Podobno jest bardzo dobry Do tego dostaję gratis kilka filtrów, kartę pamięci, akku, ładowarkę, i jeszcze kilka innych rzeczy Ale się cieszę
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:24   #115
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

No to gratuluję nabytku

Też słyszałam, że jest dobry. A na tej stronie co podawałam wcześniej dużo można się dowiedzieć i nauczyć. Polecam
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-30, 22:28   #116
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Jeszcze raz dziękuję Inaczej pewnie dalej bym sie zastanawiała nad tym jaki wybrać, a tak już mam wszystko prawie załatwione
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:50   #117
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Gratuluję! I zazdroszczę tych filtrów Kiedy kupowałam aparat, też mi Fuji S5500 łaził po głowie I przyznam że świetnie lezy w ręku... Pozatym moją uwagę przykuł (jak na mój gust) ślicznym wyglądem (nie to co minolta - wygląd co nie co dziwny choć wiadomo że w aparatach nie to jest ważne...) No cóż...Jak tylko "poznasz się blizej" z aparatem, koniecznei wrzuć tu jakieś zdjecia
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 10:03   #118
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Aniielica, równiez gratuluję zakupu!
A dokładnie jakie filtry dostałas?
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 10:10   #119
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Z tego co pamiętam filtr UV i nakładkę do makro. Chyba było coś jeszcze
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 10:29   #120
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Jaki aparat cyfrowy kupić?

Cytat:
Napisane przez aniielica
Z tego co pamiętam filtr UV i nakładkę do makro. Chyba było coś jeszcze
To bardzo przydatne rzeczy. Ja stosuje filtr UV cały czas - jako zabezpieczenie obiektywu (przy okazji eliminuje on efekt "mgiełki").
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.