Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-28, 10:32   #781
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

A, to jakieś opowieści ludowe słyszałam
Aczkolwiek owoce na redukcji i tak jem i chudnę tyle tylko, że jem je raczej do południa. Lepszy owoc niż batonik

Aaaa jeszcze pytanie - czy jak chcę chodzić na basen raz w tygodniu na 45 minut, to to będzie za mało, czy jednak będzie miało jakieś efekty?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:50   #782
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A, to jakieś opowieści ludowe słyszałam
Aczkolwiek owoce na redukcji i tak jem i chudnę tyle tylko, że jem je raczej do południa. Lepszy owoc niż batonik

Aaaa jeszcze pytanie - czy jak chcę chodzić na basen raz w tygodniu na 45 minut, to to będzie za mało, czy jednak będzie miało jakieś efekty?
pewnie, że troche można, ale umiar wskazany


Zawsze warto dołączyć basen. Jeżeli oprócz tego w inne dni dorzucisz inną aktywność fizyczną to efekty będą, bo jednak same 45 minut tygodniowo to jest nic
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:51   #783
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Witam drogie panie Otóż mam pytanie. Od 4 lat zmagam się z trądzikiem, bliznami, przebarwienia...wizytę u dermatologa mam 1 września i chciałbym, aby lekarz przepisał mi już skuteczniejsze lekarstwo, jakimi są retinoidy. I tu właśnie pojawia się problem. Zapewne zanim zechce mi to przepisać, skieruję mnie na badania i obawiam się, że mogą wyjść negatywnie. Dlatego chciałem zapytać, jakie warzywa/owoce/dieta mogłaby poprawić mój organizm. Chodzi mi o wątrobę i trzustkę. Kiedyś miałem bardzo wysoki cholesterol (około 400, nie wiem czy to dużo, czy nie, tak powiedzieli). Czy są jakieś potrawy, których należy unikać i czy są jakieś, które należy jeść? Chodzi mi tutaj o np. szpinak, buraki, pomidory itd. Dosyć często jem cebulę, czy ona nie zaszkodzi, a co najważniejsze, wspomoże moją kurację? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Pomoże ktoś?
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 10:51   #784
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Tak, tak, inne formy aktywności też będą póki ciepło chcę rower, a później spacery (spaceruję codziennie ok. godziny z psem). Tylko chcę właśnie basen w zimie żeby się tak nie zasiedzieć w domu. Zwłaszcza, że jak będzie lało to na spacer nie pójdę, wiadomo.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 19:09   #785
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Mikserek Pokaż wiadomość
Te 2 jajka na twardo wieczorem to dla mnie troche hardcore. Czy codziennie tak sie odżywiasz? Bo jeśli tak, tozamień te jajka na coś innego - tzn. nie jedz ich codziennie, bo Ci tak skoczy cholesterol, że masakra.
To jest szczera nieprawda, dawno już obalony MIT. Poczytaj sobie w internecie, nie dawniej jak rok, dwa lata temu wszędzie trąbili, że jajka jednak nie podwyższają poziomu cholesterolu i jak się okazuje - żółtka są lepsze od białek!

Cytat:
Napisane przez Mentirosa Pokaż wiadomość
9:30 owsianka
14:00 kawałek ryby + pomidor + zielona herbata
17:00 parę łyków kefiru 0% ,
18:00 jabłko
19:40 dwa jajka na twardo + zielona herbata

dodam, że chodzę spać o godzinie 01:00

co o tym sądzicie? Zależy mi głównie na pozbycie się tkanki tłuszczowej na brzuchu..
Nie wiem po co podajesz takie rzeczy jak zielona herbata, skoro to nie ma BTW, i pod względem kcal jest nieistotne. Moim zdaniem jadłospis strasznie skromny, i mało urozmaicony, i przede wszystkim - skoro chodzisz o 1 spać, to kolacja powinna być przynajmniej o 22 (między 22 a 0.30). Możesz spokojnie dołożyć jeszcze jeden posiłek, nie ma żelaznej zasady, żeby jeść 5 posiłków - 6-7 posiłków to nawet lepiej.
Aha, i wydaje mi się, że o wiele za mało kcal będziesz przyjmować. Na początku schudniesz, zejdzie sama woda (a nie tłuszcz), ucieszysz się, a potem równie szybki efekt jojo. Dieta poniżej 1200 kcal + aeroby to najlepszy przepis na spowolnienie metabolizmu i niechudnięcie. Jeśli chcesz ćwiczyć tak dużo to postaraj się przyjmować z 1700 kcal (to jest takie minimum - ja w sumie wcinam 2000-2500 a czasem nawet 3000 i też schudłam wszystko to kwestia jedzenia odpowiednich produktów - to jest nawet bardziej istotne niż liczenie kcal). Aha, i nie ma sensu, żebyś robiła rowerek 2 razy dziennie. Mięśnie muszą też odpocząć. Wiele osób błędnie myśli, że im więcej będzie ćwiczyć to szybciej schudną. A to bzdura. 3 razy w tygodniu to minimum, maksimum 6. Te 1,5 h od 11 do 12.30 spokojnie wystarczy.

Cytat:
Napisane przez zielona_zabcia Pokaż wiadomość
Czy możecie mi polecić jakieś suplementy na paznokcie i włosy?
Bo one też są marne (to są akurat skutki długotrwałego niedożywienia, ale to już przeszość)

myślam nad tą belissą skóra, włosy i paznokcie bo nie jest taka droga.
A może poprostu skrzyp?
pozdrawiam
Z tego, co lekarz mi mówił, to te suplementy gucio dają, tak jak i witaminy i rutinoscorbin (jak to powiedział "największe oszustwa w dziejach ludzkości" ). Na włosy po prostu dosypuj sobie siemię lniane do jedzenia, np do musli A na paznokcie - hmm, to może brzmieć niewiarygodnie, ALE - koleżanka jest masażystką, i oczywiście jak masuje to stosuje u pacjentów oliwki do masażu. M.in. oliwkę witaminową Ziaja. Mówi, że po tej oliwce paznokcie jej rosną jak szalone (a ma je naprawdę mocne). Co jest istotne - wszelkie produkty na paznokcie "od zewnątrz" muszą być stosowane przy skórkach, tam wcierane, gdzie zaczyna się paznokieć. Stosowanie gdzie indziej nic paznokciom nie da.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 19:37   #786
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneczka828 Pokaż wiadomość
Celebrin...
Ty stosowałaś? Pomógł?
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
BARDZO polecam odżywkę NailTek Xtra. Malujesz nią paznokcie przez 6 tygodni. Malujesz codziennie nakładając nową warstwę, po tygodniu zmywasz wszystkie warstwy i malujesz od nowa.
Mi uratowała moje bardzo zniszczone paznokcie i teraz, mimo że już nią nie maluję, to mam ładne paznokcie.
ok, można to kupić w wispolu lub w drogerii natura?

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość

Z tego, co lekarz mi mówił, to te suplementy gucio dają, tak jak i witaminy i rutinoscorbin (jak to powiedział "największe oszustwa w dziejach ludzkości" ). Na włosy po prostu dosypuj sobie siemię lniane do jedzenia, np do musli A na paznokcie - hmm, to może brzmieć niewiarygodnie, ALE - koleżanka jest masażystką, i oczywiście jak masuje to stosuje u pacjentów oliwki do masażu. M.in. oliwkę witaminową Ziaja. Mówi, że po tej oliwce paznokcie jej rosną jak szalone (a ma je naprawdę mocne). Co jest istotne - wszelkie produkty na paznokcie "od zewnątrz" muszą być stosowane przy skórkach, tam wcierane, gdzie zaczyna się paznokieć. Stosowanie gdzie indziej nic paznokciom nie da.
kupię sobie.

Dziękuję wszystkim
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 22:45   #787
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Żabciu, NailTeku nie kupisz w drogerii, ja zamawiałam przez allegro.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 09:39   #788
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: woda gazowana. pytanie za 100 punktów. ; )

madzix rację ma!
Czytałam kiedyś o tym, że należy po posiłku wypić szklankę gazowanej wody mineralnej, a to pobudzi żołądek do pracy. Można też wrzucić kawałek cytryny
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 16:44   #789
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ok, jestem już pokołowana z tym wszystkim. Mam 19 lat, ważę 52kg, wzrost 160 cm. Chcę schudnąć do 45 bo w takiej wadze najlepiej się czułam. Jednak teraz mam straszne wahania. Chudnę, tyję i tak w kółko. Wszyscy odradzają mi diety (typu rozdzielna Dukan) bo jestem za młoda i powinnam jeść wszystko, ale z umiarem. Biegam, staram się regularnie, pracuję fizycznie, ogólnie żyję aktywnie. Jednak ciężko mi schudnąć. Co mogłabym zrobić by nie spowolnić metabolizmu, a w miarę sprawnie i przede wszystkim zdrowo schudnąć, zgubić tłuszczyk?
Dziękuję za odp.
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 17:11   #790
sChocko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

a czy można zdrowo schudnąć nie jedząc białkowych kolacji tylko np. kanapki z razowego pieczywa z dodatkami?
sChocko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 17:56   #791
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez konfitura_ Pokaż wiadomość
Ok, jestem już pokołowana z tym wszystkim. Mam 19 lat, ważę 52kg, wzrost 160 cm. Chcę schudnąć do 45 bo w takiej wadze najlepiej się czułam. Jednak teraz mam straszne wahania. Chudnę, tyję i tak w kółko. Wszyscy odradzają mi diety (typu rozdzielna Dukan) bo jestem za młoda i powinnam jeść wszystko, ale z umiarem. Biegam, staram się regularnie, pracuję fizycznie, ogólnie żyję aktywnie. Jednak ciężko mi schudnąć. Co mogłabym zrobić by nie spowolnić metabolizmu, a w miarę sprawnie i przede wszystkim zdrowo schudnąć, zgubić tłuszczyk?
Dziękuję za odp.
Też tyle ważę i tyle samo mam wzrostu... odchudzam się ale tylko do 49... to i tak mało do tego wzrostu. Nie przesadzasz?
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 18:10   #792
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez konfitura_ Pokaż wiadomość
Ok, jestem już pokołowana z tym wszystkim. Mam 19 lat, ważę 52kg, wzrost 160 cm. Chcę schudnąć do 45 bo w takiej wadze najlepiej się czułam. Jednak teraz mam straszne wahania. Chudnę, tyję i tak w kółko. Wszyscy odradzają mi diety (typu rozdzielna Dukan) bo jestem za młoda i powinnam jeść wszystko, ale z umiarem. Biegam, staram się regularnie, pracuję fizycznie, ogólnie żyję aktywnie. Jednak ciężko mi schudnąć. Co mogłabym zrobić by nie spowolnić metabolizmu, a w miarę sprawnie i przede wszystkim zdrowo schudnąć, zgubić tłuszczyk?
Dziękuję za odp.
zdaje się, że mają rację, przeczytaj podwieszone wątki, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś
i nie patrz kurczowo na kilogramy, ważne, żebyś dobrze czuła się ze sobą, a nie z kilogramami.
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 18:35   #793
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aneczka828 Pokaż wiadomość
Też tyle ważę i tyle samo mam wzrostu... odchudzam się ale tylko do 49... to i tak mało do tego wzrostu. Nie przesadzasz?
Odkąd rozpoczął się u mnie okres dojrzewania aż do matury, ważyłam 45-6 kg i czułam się świetnie, teraz mam wrażenie że dzwigam nie 6kg a 16. Czuję się źle. Postaram się jakoś opracować mój sposób żywienia, choć nie mam do tego pojęcia :P
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 20:50   #794
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Mocne zatrucie pokarmowe - co zrobic?

Witam. Nie wiem w ktorym temacie mam zamiescic to pytanie, wiec zadam je tutaj. Otoz 2,5 dnia temu wieczorem zaczelam odczuwac dziwne bole zoladka, z godziny na godzine robilo mi sie coraz bardziej niedobrze. Wczoraj caly dzien spedzilam w lozku, nie bylam wstanie normanie chodzic, nie moglam sie wyprostowac poniewaz tak bardzo bolal mnie zoladek. Momentami robilo mi sie tak niedobrze, ze musialam biec do toalety. Tyle ze nie potrafilam zwymiotowac, zbieralo mnie na wymioty ale nawet nie moglam sie do nich zmusic. Jedyne czym plulam to cos co wygladalo jak bardzo duza ilosc sliny zmieszana z odrobina krwi. Krew mogla pochodzic z podraznionego gardla, nie wykluczam takiej opcji, jednak nie odczuwalam zadnych symptomow podraznionego gardla. W nocy spac nie moglam, bardzo meczyl mnie bol zoladka, mdlosci oraz bol glowy. Dzisiaj rano wcale mi sie nie polepszylo. Do objawow dolaczyla sie rowniez goraczka i zawroty glowy. Pije tylko gorzka herbate, miete i zjadlam kilka sucharkow. Rodzice doslownie smieja sie ze mnie 'ze ja od dziecka lubilam koloryzowac historie' ze to tylko zwykle zatrucie, ze lekarz mi nic nie pomoze i to samo mi przejdzie. Martwi mnie tylko ta goraczka. Juz wczesniej zdarzaly mi sie zatrucia pokarmowe, jednak nigdy nie trwaly one dluzej niz jeden dzien. Dodam ze nie mam biegunki. Jesli do jutra mi nie przejdzie, powinnam isc z tym do lekarza? Czy jest jakis lek ktory lekarz ewentualnie moze mi przepisac na takie zatrucie? Z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 21:31   #795
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Czy będąc na redukcji można jeść ciasta robione w domu?
Bo nie mogę się im oprzeć i zjadam jak szalona, usprawiedliwiając się, że są zdrowe, bo z owocami....
To można czy nie można?
Bo jeśli będę pewna, że nie można, to z pewnością przestanę.
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 21:49   #796
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez EnjoyYourLife Pokaż wiadomość
Czy będąc na redukcji można jeść ciasta robione w domu?
Bo nie mogę się im oprzeć i zjadam jak szalona, usprawiedliwiając się, że są zdrowe, bo z owocami....
To można czy nie można?
Bo jeśli będę pewna, że nie można, to z pewnością przestanę.
taa cukier na redukcji, bardzo zdrowe nawet owoce nie są za bardzo polecane, a mąka pszenna też out
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 21:51   #797
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
taa cukier na redukcji, bardzo zdrowe nawet owoce nie są za bardzo polecane, a mąka pszenna też out
Dzięki, chciałam to usłyszeć.
Więcej nie tknę....
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 07:50   #798
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ciasta na redukcji :P o losie tez bym chciała jeść i się "redukowac" ;d przecież to mąka, margaryna, przeczytaj ile w tym kalorii, napewno od razu się zniechęcisz ;D ja tam owoce jem... i to bardzo często, niby czemu mam tego nie robić? Chudnę i tak. A owocki bardzo bardzo lubię. Jem ich masę.
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 08:51   #799
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Mocne zatrucie pokarmowe - co zrobic?

woda mocno gazowana (mi doje dużą ulgę gdy mnie bieże na wymioty) i do lekarza marsz! ile masz lat, domyślam się że nie jesteś pełnoletnia? Mnie mama też nigdy nie wieży jak dzwonie i jej mówię że jestem chora, śmieje się że moje hipochondria ją wykończy, a ja już kompletnie wariuję, jaaasne. Nigdy jej nie słucham tylko idę do lekarza.. i zawsze kończy się antybiotykiem albo pobytem w szpitalu ;/


powodzenia
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-30, 10:44   #800
frizz
Raczkowanie
 
Avatar frizz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 73
Dot.: Mocne zatrucie pokarmowe - co zrobic?

Nie nie, ja mam niecałe 19 lat. Dzisiaj w nocy dostałam jeszcze biegunki, ale z tego co widzę gorączka zniknęła. Co mi lekarz pomoże na zatrucie pokarmowe?

PS. Mam okropnie bolesne torsje żołądka.
__________________
Życie z drugim człowiekiem polega na tym, że zaczyna się lubić jego dziwactwa.
— Jonathan Carroll

Edytowane przez frizz
Czas edycji: 2011-07-30 o 10:49
frizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 10:57   #801
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ej nie przesadzajcie, że nie można ciast jeść Pod warunkiem, że nie są baaaardzo kaloryczne i nie zje się całej blaszki to naprawdę nic się nie stanie jak się od czasu do czasu coś upiecze.
Poza tym można piec ciasta na mące pełnoziarnistej, albo bez tłuszczu. Ja np. wcinam właśnie ciasto otrębowe - bez tłuszczu, z otrębami i owocami. I cóż w tym strasznego?
I tak, jem słodycze będąc na redukcji. Trudno ich nie jeść wcale. Trzeba je po prostu ograniczyć. I zjeść 3 kostki gorzkiej czekolady zamiast całej tabliczki mlecznej itd itd.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 11:16   #802
EnjoyYourLife
Raczkowanie
 
Avatar EnjoyYourLife
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 189
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ej nie przesadzajcie, że nie można ciast jeść Pod warunkiem, że nie są baaaardzo kaloryczne i nie zje się całej blaszki to naprawdę nic się nie stanie jak się od czasu do czasu coś upiecze.
Poza tym można piec ciasta na mące pełnoziarnistej, albo bez tłuszczu. Ja np. wcinam właśnie ciasto otrębowe - bez tłuszczu, z otrębami i owocami. I cóż w tym strasznego?
I tak, jem słodycze będąc na redukcji. Trudno ich nie jeść wcale. Trzeba je po prostu ograniczyć. I zjeść 3 kostki gorzkiej czekolady zamiast całej tabliczki mlecznej itd itd.
Możesz podać przepis?
__________________

EnjoyYourLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 11:30   #803
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Proszę: http://mojewypieki.blox.pl/2011/07/O...-tluszczu.html
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 08:14   #804
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Przed zadaniem pytania chciałam przeczytać cały wątek, bo a nóż widelec takowe już padło. Niestety ... nie dałam rady . Ale czternaście stron przeczytałam i nie znalazłam.
Oto pytanie : muszę całkowicie wyrzucić z jadłospisu ziemniaki i pieczywo. Z ziemniakami poradziłam sobie. Z pieczywem - nie. Nie umiem zrezygnować z chleba. Zamiana na pieczywo ciemne nie wchodzi w rachubę {wątroba}. Słyszałam { ! }, że wiele osób nie je pieczywa. Czy któraś z Was mogłaby mi doradzić jak sobie z tym poradzić . Jedzenie samych serków odpada { zakwaszenie organizmu }. Mogę je jeść jeden dzień. Jogurty, płatki śniadaniowe - też nie { cukier }. Trochę to skomplikowane, ale mam nadzieję na podpowiedź.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 09:49   #805
aneczka828
Raczkowanie
 
Avatar aneczka828
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 376
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Wafle ryżowe? ja bardzo lubię
aneczka828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-31, 12:12   #806
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

sa jakies domowe skuteczne sposoby na oczyszczenie jelit?
nie herbaty przeczyszczajace lub inne ktore rozleniwiaja jelita.
najlepiej bezpieczne i w miare tanie.
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 10:38   #807
M92
Raczkowanie
 
Avatar M92
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Pytanie z serii "na szybko" :P

Myślicie, że na U taki obiad http://makaronirodzynka.blogspot.com...-frittata.html byłby ok ?

Pytam, bo zaczynam przygodę z eksperymentowaniem w kuchni, skończyły się obiadki domowe haha^^ :p sama potrafię przyrządzić kurczaka, rybę, i makaron z dodatkami, a chcę się trochę rozkręcić w tej kwestii, bo postanowiłam odciążyć rodziców, którzy mieszkają 100km ode mnie i raz na jakiś czas przyjeżdża od nich jedzenie. Dodam, że gotuję dla siebie i siostry która siedzi w pracy 3/4 doby :p
M92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 22:55   #808
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez NothingElse Pokaż wiadomość
sa jakies domowe skuteczne sposoby na oczyszczenie jelit?
nie herbaty przeczyszczajace lub inne ktore rozleniwiaja jelita.
najlepiej bezpieczne i w miare tanie.
Siemię lniane Zdrowe, do tego pobudza perystaltykę jelit
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 07:44   #809
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

teraz mam bardziej przyjemne pytanie
gdzie znajde przepisy na smaczne, zdrowe, i pelnowartosciowe posilki?
wymyslilam sobie wczoraj np pizze na razowym ciescie,z duza iloscia warzyw+jakis kurczak czy tunczyk
tylko nie moge znalezc takich przepisow.a jesli sama zaczne tworzyc moze sie zle skonczyc
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 14:59   #810
xkasia94
Raczkowanie
 
Avatar xkasia94
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Bartoszyce
Wiadomości: 204
GG do xkasia94
Różne rodzaje tłuszczów

Hej
Dowiedziałam się kiedyś, że różne rodzaje tłuszczów lubią odkładać się w konkretnych miejscach. A ja muszę przytyć i akurat chciałabym szczególnie przybrać na objętości w piersiach i na pupie ;]
Przeszukałam tutaj forum, szukałam też na biochemicznym forum czegoś o tym, ale nic nie znalazłam
Takie informacje, że np. od bananów rośnie tyłek
Wie ktoś coś może o tym, zna jakieś strony, gdzie to by było ładnie opisane?
Nawet jeśli by to były tylko wzory lub nazwy tych tłuszczy i gdzie się odkłądają to byłabym bardzo wdzięczna

I tak trochę poza tematem: jakie ćwiczenia na tyłek są dobre? Tylko chodzi mi o coś jak np. rower czy bieganie, a nie w miejscu

---------- Dopisano o 15:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

nikt?
__________________
xkasia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:51.