Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-15, 22:06   #91
kaamilcia
Przyczajenie
 
Avatar kaamilcia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Odkryłam taką stronkę: odchudzamskutecznie.com.p l, czy któraś z Was coś wie na ten temat?
Pozdrawiam
__________________
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się
nudno, gdy Ty umrzesz"
kaamilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:12   #92
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanie dla dziewczyn oglądających "gotuj i chudnij' na tvn style. Autorki programu przyrządzają różne świetne potrawy i opracowuja plan jedzenia dla kolejnych uczestniczek wg następującej zasady: ile chcesz ważyć (w funtach) x 10 = ilość kcal, które powinnas jeść, żeby tę wagę osiągnąć. Ta teoria wydaje mi się bardzo dziwna, czy ma to jakiekolwiek logiczne/naukowe podstawy???
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 13:38   #93
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie dla dziewczyn oglądających "gotuj i chudnij' na tvn style. Autorki programu przyrządzają różne świetne potrawy i opracowuja plan jedzenia dla kolejnych uczestniczek wg następującej zasady: ile chcesz ważyć (w funtach) x 10 = ilość kcal, które powinnas jeść, żeby tę wagę osiągnąć. Ta teoria wydaje mi się bardzo dziwna, czy ma to jakiekolwiek logiczne/naukowe podstawy???
No nie bardzo. Na moją obecną wagę musiałabym jeść ok 1000 kcal, a wiadomo, że to o wiele za mało.
Jak już tak liczyć to waga*24*współczynnik aktywności fizycznej, ale wszystkie takie wzory są niedokładne, bo bardzo ciężko ustalić zapotrzebowanie, trzeba obserwować organizm.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 08:45   #94
dell87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 180
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Hej! a więc ja też zadam pytanie bo nurtuje mnie jedna rzecz, zatem:
Jeżdżę na rowerku stacjonarnym z założonym na brzuchu pasem neoprenowym(ten, w którym skóra nie oddycha i szybciej się poci) i tu pojawia się problem... raz spoce się jak przysłowiowa świnia, że z pasa aż kapie, a innym razem jest całkowice suchy... oczywiscie dobrze go przyklejam, nie ma dostępu powietrza... wiecie może dlaczego tak jest?? codziennie pije tyle samo wody 1,5 litra z Aqua slimem... może jedzenie ma na to wpływ? no ja w każdym bądź razie nie wiem i proszę o odpowiedź
dell87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:12   #95
Kejmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 20
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

CześćMam pytanko:czy jeśli nie bede przeliczac żadnych kalorii ale bede zdrowo się odzywiać czyli zero słodyczy,tłustych potraw,serów żółtych i ogranicze produkty mleczne o wysokiej zawartości tłuszczu to schudne?Chce poprostu normalnie jesc ale unikac niektórych rzeczy...Czy jest taka możliwośc żebym nie musiała przeliczać tych kalorii bo doprowadza mnie to do szału?
Kejmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:50   #96
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Czy jest taka możliwośc żebym nie musiała przeliczać tych kalorii bo doprowadza mnie to do szału?
Skorzystaj z tego:
http://www.darkthorn.republika.pl/
Mam na myśli dziennik posiłków, który tam się znajduje. Po krótkiej wprawie będziesz poświęcała max 10-15 minut na cały dzień do podliczania kcal.

dell87
Jakakolwiek by odpowiedź nie była - takie pasy nie pomagają w gubieniu tłuszczu
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 15:08   #97
Gosika89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 21
GG do Gosika89
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam,
Stosuję dietę według indeksu glikemicznego (od tygodnia) ze względu na grzybicę pochwy. Tylko że ja nie chcę schudnąć jedynie unikać tych "złych" produktów. Ale już widzę że sechnę nie wiem co mam zrobić żebym się nie wychudziła... A przez to wszystko dopadła mnie jakaś niechęć do życia a diety nie mogę odstawić bo grzybicy wtedy nie wyleczę... Proszę o pomoc...

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

No i dodam, że jem już z przymusu.... nie mam ochoty nawet buzi otwierać
Gosika89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-21, 15:29   #98
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gosika89 Pokaż wiadomość
Witam,
Stosuję dietę według indeksu glikemicznego (od tygodnia) ze względu na grzybicę pochwy. Tylko że ja nie chcę schudnąć jedynie unikać tych "złych" produktów. Ale już widzę że sechnę nie wiem co mam zrobić żebym się nie wychudziła... A przez to wszystko dopadła mnie jakaś niechęć do życia a diety nie mogę odstawić bo grzybicy wtedy nie wyleczę... Proszę o pomoc...

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

No i dodam, że jem już z przymusu.... nie mam ochoty nawet buzi otwierać
jak bedziesz jesc zgodnie z zapotrzebowaniem albo wiecej, to na pewno nie schudniesz i indeks glikemiczny nie ma tu wiele do rzeczy. Nie wiem co możesz jeść, a co nie, ale dobrze jest podbijać kalorie tłuszczami: jeść orzechy, sałatki polewać oliwą itd., bo wtedy nie czujesz, że jesz dużo, a zapewniasz odpowiednią ilość kalorii na dzień.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:18   #99
dell87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 180
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Skorzystaj z tego:
http://www.darkthorn.republika.pl/
Mam na myśli dziennik posiłków, który tam się znajduje. Po krótkiej wprawie będziesz poświęcała max 10-15 minut na cały dzień do podliczania kcal.

dell87
Jakakolwiek by odpowiedź nie była - takie pasy nie pomagają w gubieniu tłuszczu
a niby dlaczego nie??? gdy podwyższa się temperatura ciała szybciej spala się tłuszcz... jeśli się pocimy to znaczy że jest dobrze
moim zdaniem pomaga
dell87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 09:26   #100
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dell87 Pokaż wiadomość
a niby dlaczego nie??? gdy podwyższa się temperatura ciała szybciej spala się tłuszcz... jeśli się pocimy to znaczy że jest dobrze
moim zdaniem pomaga
nieprawda. tłuszcz spala się przy zwiekszonej termogenezie, ale to nie ma raczej związku z poceniem się. W ten sposób pozbywasz sie po prostu wody z organizmu i może się wydawać, że schudłaś, ale to nie tłuszcz spadł
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:24   #101
jaskot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

witam
Sprawa wygląda tak - jestem na diecie od 2 miesięcy - schudłam do tej pory 11 kg, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni moja waga nie rusza się, a nawet przytyłam kg. Nie wiem co się dzieje - dodam, że moja dieta wciąż wygląda tak samo - nie zmieniłam nawyków żywieniowych, wciąż też ćwiczę. Wcześniej też zdarzały się chwile, że waga stała, ale nie do takiego stopnia jak teraz - żebym dodatkowo przytyła Co może być przyczyną?
jaskot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 12:51   #102
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jaskot Pokaż wiadomość
witam
Sprawa wygląda tak - jestem na diecie od 2 miesięcy - schudłam do tej pory 11 kg, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni moja waga nie rusza się, a nawet przytyłam kg. Nie wiem co się dzieje - dodam, że moja dieta wciąż wygląda tak samo - nie zmieniłam nawyków żywieniowych, wciąż też ćwiczę. Wcześniej też zdarzały się chwile, że waga stała, ale nie do takiego stopnia jak teraz - żebym dodatkowo przytyła Co może być przyczyną?
''Podczas odchudzania, zdarza się, że waga przestaje spadać. Wynika to z następujących przemian, które zachodzą w organizmie podczas diety:

1. Lekki spadek wagi. Przy ograniczeniu pokarmu i spożywaniu większej ilości warzyw, przyspieszających perystaltykę jelit, przewód pokarmowy jest prawie pusty, co natychmiast odzwierciedla waga.
2. Waga nie zmienia się. Stosujesz dietę ale masa ciała nie zmienia się. W tym czasie organizm chroni jeszcze zmagazynowany tłuszcz.
3. Lekki spadek wagi. Organizm rozpoczął czerpać zapasy z tkanki tłuszczowej.
4. Waga znów się nie zmienia. Uruchomienie mechanizmów obronnych organizmu. Oszczędne spalanie energii.
5. Nagły spadek wagi. Organizm przystosował się do nowych warunków czerpiąc energię z zapasów.
6. Waga nie zmienia. Organizm przestawia się na jeszcze oszczędniejsze gospodarowanie energią.
7. Waga stoi w miejscu. Przyzwyczajanie organizmu do aktualnej wagi.
8. Nagły spadek wagi. Organizm korzysta jednak ze zgromadzonej energii w tkance tłuszczowej.
9. Waga nie zmienia się. Organizm przyzwyczaił się do nowej wagi. Zaakceptował zmniejszone zapasy energii.''
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 14:25   #103
jaskot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez aklina Pokaż wiadomość
''Podczas odchudzania, zdarza się, że waga przestaje spadać. Wynika to z następujących przemian, które zachodzą w organizmie podczas diety:

1. Lekki spadek wagi. Przy ograniczeniu pokarmu i spożywaniu większej ilości warzyw, przyspieszających perystaltykę jelit, przewód pokarmowy jest prawie pusty, co natychmiast odzwierciedla waga.
2. Waga nie zmienia się. Stosujesz dietę ale masa ciała nie zmienia się. W tym czasie organizm chroni jeszcze zmagazynowany tłuszcz.
3. Lekki spadek wagi. Organizm rozpoczął czerpać zapasy z tkanki tłuszczowej.
4. Waga znów się nie zmienia. Uruchomienie mechanizmów obronnych organizmu. Oszczędne spalanie energii.
5. Nagły spadek wagi. Organizm przystosował się do nowych warunków czerpiąc energię z zapasów.
6. Waga nie zmienia. Organizm przestawia się na jeszcze oszczędniejsze gospodarowanie energią.
7. Waga stoi w miejscu. Przyzwyczajanie organizmu do aktualnej wagi.
8. Nagły spadek wagi. Organizm korzysta jednak ze zgromadzonej energii w tkance tłuszczowej.
9. Waga nie zmienia się. Organizm przyzwyczaił się do nowej wagi. Zaakceptował zmniejszone zapasy energii.''

no ok, ale w takim razie mam bezczynnie siedziec i czekac (to juz 3 tydzien, kiedy tak sie dzieje, a czasu do wakacji mało) czy moze cos zmienic? moja waga nie stoi w miejscu - przytylam kilogram
jaskot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:59   #104
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jaskot Pokaż wiadomość
no ok, ale w takim razie mam bezczynnie siedziec i czekac (to juz 3 tydzien, kiedy tak sie dzieje, a czasu do wakacji mało) czy moze cos zmienic? moja waga nie stoi w miejscu - przytylam kilogram
to może powiedz coś wiecej o Twojej diecie i treningu, bo trudno zgadywac jaki jest powód zatrzymania wagi
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:10   #105
kalina616
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Exclamation Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam! Skoro można tu kierować swoje pytania to ja też mam. Brzmi ono następująco: Jak utyć?! Wszyscy chcą chudnąć a ja chce utyć i to nie jest żadna moja fanaberia, tylko już mam dość komentarzy typu: "jaka ty chuda". Dodam, że jestem wysoka, mam 178cm wzrostu, ważę 64kg, więc BMI mam w normie ale pomimo to wyglądam jak wyglądam. POMOCY!!!
__________________
Mickey Rourke mawiał o kobietach:
To tak jakbym kupował konia. Nie chcę chudej szyi ani krótkich nóg...
kalina616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 19:23   #106
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kalina616 Pokaż wiadomość
Witam! Skoro można tu kierować swoje pytania to ja też mam. Brzmi ono następująco: Jak utyć?! Wszyscy chcą chudnąć a ja chce utyć i to nie jest żadna moja fanaberia, tylko już mam dość komentarzy typu: "jaka ty chuda". Dodam, że jestem wysoka, mam 178cm wzrostu, ważę 64kg, więc BMI mam w normie ale pomimo to wyglądam jak wyglądam. POMOCY!!!
jeść? poza tym jeśli wagę masz w normie to polecam ćwiczyć. troche mięsni nabierzesz i odrazu będzie to lepiej wyglądało
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 22:04   #107
jaskot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
to może powiedz coś wiecej o Twojej diecie i treningu, bo trudno zgadywac jaki jest powód zatrzymania wagi
no wiec moja dieta zaczęła się ok. 20 kwietnia - definitywne zerwanie ze słodyczami, fast foodami, napojami gazowanymi, chlebem, wystrzeganie się cukrów i soli
ograniczenie produktów - makaron, ziemniaki, tłuste potrawy do jednego dnia w tygodniu
staram się, aby większość posiłków była bogata w białko (najbardziej skupiam się na kolacji) warzywa, owoce
ogólnie małe porcje

przykładowy jadłospis:

śniadanie
kawa z mlekiem 0.5% + omlet z 2 białek i jednego żółtka z serkiem wiejskim
II śniadanie
koktajl z truskawek i jogurtu naturalnego
obiad
pierś z kurczaka z warzywami na patelnię
kolacja
sałatka z tuńczykiem

pomiędzy posiłkami, gdy napada mnie głód najczęściej sięgam po owoce i warzywa, np. marchewkę, jabłko, brzoskwinię, grejpfruta


jeśli chodzi o wysiłek fizyczny - 3 razy w tygodniu godzina na basenie, 2 razy w tygodniu bieganie, codziennie mały aerobik + ćw. rozciągające


mam nadzieję, że trochę przybliżyłam to Wam
jaskot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 07:43   #108
Brilliant01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Ja się chciałam zapytać co do wagi. Mam 158 cm, 45 kg, jestem w okresie dojrzewania. I mam taki problem, że ręce mam cienkie jak patyczki, ale za to moje nogi to masakra, szczególnie uda I nie wiem, cy jakieś dietki itp. czy może ćwiczenia, bieganie etc., żeby te nogi schudły same?

btw. nie wiem czy dobrze z tym pytaniem trafiam, ale korzystając z okazji - czy macie jakieś ćwiczenia na wyprostowanie krzywych kolan? Z góry dzięki
Brilliant01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:54   #109
zelgadia
Raczkowanie
 
Avatar zelgadia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 109
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanie a propos suplementacji: czy ktoras z was miala stycznosc moze z preparatem Lipo Trim?? Nie chodzi mi o jakies saszetki zamiast posilkow tylko o to
http://www.nowfoods.com.pl/produkty/lipotrim-24.html
czyli zestaw enzymow... W diecie ktora chce zaczac (Plan wyplukiwania tluszczu) te enzymy sa polecane ale mam watpliwosci: czy jesli zaczne wprowadzac je egzogennie to czy nie zahamuje to mojej normalnej pracy ukladu pokarmowego?? Czy bedac chora na SM ryzykowac wprowadzanie obcych subst do organizmu? (wiem ze przy interferonie nie ma wielkich przeciwwskazac co do diety, zwlaszcza jesli jest bogata w tluszcze nienasycone, ale mimo wszystko). Czy preparaty tej firmy sa godne polecenia?? Z gory dziekuje za odpowiedz
zelgadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-28, 21:22   #110
Kariishma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam. Ja mam takie pytanko, które mnie męczy już od dłuższego czasu i niby chodzę i szukam i dalej mam tylko mętlik w głowie. Jestem wegetarianką (laktoowo) i chcę przejść na dietę redukcyjną, jednak mam problem z białkiem. Zapotrzebowania niby mogę pokryć poprzez odpowiednie łączenie produktów, tyle, że np. dobrym połączeniem może być fasola + mąka pszenna, dobre są też połączenia z ziemniakami, czy kukurydzą, a właśnie na redukcji powinno się je wykluczyć z diety, więc co zrobić w takim wypadku? Czy kiedy będę jeść takie właściwe połączenia, będę wspomagać dostarczanie białka, czy jednak będzie to traktowane jako węglowodany proste i odbije się to na wadze?
Kariishma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:49   #111
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Kariishma Pokaż wiadomość
Witam. Ja mam takie pytanko, które mnie męczy już od dłuższego czasu i niby chodzę i szukam i dalej mam tylko mętlik w głowie. Jestem wegetarianką (laktoowo) i chcę przejść na dietę redukcyjną, jednak mam problem z białkiem. Zapotrzebowania niby mogę pokryć poprzez odpowiednie łączenie produktów, tyle, że np. dobrym połączeniem może być fasola + mąka pszenna, dobre są też połączenia z ziemniakami, czy kukurydzą, a właśnie na redukcji powinno się je wykluczyć z diety, więc co zrobić w takim wypadku? Czy kiedy będę jeść takie właściwe połączenia, będę wspomagać dostarczanie białka, czy jednak będzie to traktowane jako węglowodany proste i odbije się to na wadze?
białko roślinne jest niepełnowartościowe, nie dostarczysz z niego wszystkich niezbednych aminokwasów. a te produkty, które wymieniłaś to węglowodany złożone, a nie proste. na wadze sie nie odbije jeżeli bedziesz na ujemnym bilansie kalorycznym, ale nie jedząc białka masakrujesz metabolizm i pozbywasz sie mieśni.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 09:35   #112
Mirabeth
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Brilliant01 Pokaż wiadomość
Ja się chciałam zapytać co do wagi. Mam 158 cm, 45 kg, jestem w okresie dojrzewania. I mam taki problem, że ręce mam cienkie jak patyczki, ale za to moje nogi to masakra, szczególnie uda I nie wiem, cy jakieś dietki itp. czy może ćwiczenia, bieganie etc., żeby te nogi schudły same?

btw. nie wiem czy dobrze z tym pytaniem trafiam, ale korzystając z okazji - czy macie jakieś ćwiczenia na wyprostowanie krzywych kolan? Z góry dzięki

Układając sobie trening zwróć uwagę na te partie ciała, które wymagają szczególnej uwagi i poświęć im najwięcej czasu. Jeżeli w Twoim przypadku są to nogi/uda polecałabym wszelkiego rodzaju
przysiady, szczególnie przysiad PLIE (Stajemy w szerokim rozkroku, kolana i palce stóp kierujemy na zewnątrz, pięty wypychamy jak najmocniej do przodu (stopy stoją na jednej linii). Teraz napinamy mięśnie brzucha, uginamy kolana i obniżamy tułów jak najbliżej do podłogi, nawet do wysokości kolan. Napinając pośladki oraz mięśnie nóg wracamy do pozycji wyjściowej - 3 serie po 15 powtórzeń)
wypady nóg do przedu lub do tyłu,
nożyce

A jeżeli chodzi o koślawość kolan to sama mam ten problem. Z tym, że gdy byłam jeszcze dzieckiem (tudzież w okresie dojrzewania) nikt zbytnio nie zajął się pomocą dla mnie w tym temacie i dziś już bardzo trudno jest mi nad tym zapanować. Najlepsza jest jazda konno. Rewelacja. Przyjemność i chyba najskuteczniejsza forma walki z koślawymi kolanami. Możesz też wykonywać takie małe kroczki w tym temacie - np siedząc przed telewizorem usiądź po turecku i lekko ramionami "rozpychaj" kolana.

Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:27 ----------

Cytat:
Napisane przez jaskot Pokaż wiadomość
witam
Sprawa wygląda tak - jestem na diecie od 2 miesięcy - schudłam do tej pory 11 kg, ale w ciągu ostatnich 2 tygodni moja waga nie rusza się, a nawet przytyłam kg. Nie wiem co się dzieje - dodam, że moja dieta wciąż wygląda tak samo - nie zmieniłam nawyków żywieniowych, wciąż też ćwiczę. Wcześniej też zdarzały się chwile, że waga stała, ale nie do takiego stopnia jak teraz - żebym dodatkowo przytyła Co może być przyczyną?
Przyczyną jest nic, bo zwyczajnie jej nie ma
To absolutnie normalne co u siebie zaobserwowałaś. Gratuluję Ci ze szczerego serca Twojego wyniku - od tego powinnam zacząć - 11 kg w dwa miesiące - rewelacja.! A waga - w szczególności u kobiet - wacha się praktycznie cały czas (nwet gdy jest względnie stała). Jednego dnia ważysz 59, następnego 60. Za trzy dni 58,5. 2 kilogramy różnicy na wadze nie powinny być bardzo niepokojące.
Przyczyny takiego zjawiska są różne - a to okres, a to po okresie, a to przed okresem... Wody się nabiera, wodę się traci.. Uf, można by wymieniać i wymieniać.

Trwaj w swojej diecie i nie przejmuj się, gdy waga będzie płatała Ci psikusy

Wszystkiego dobrego

Edytowane przez Mirabeth
Czas edycji: 2010-07-09 o 09:36
Mirabeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 19:22   #113
Brilliant01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziekuję za rady napewno będę się do nich stosować
Brilliant01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-12, 21:06   #114
nikiii
Zadomowienie
 
Avatar nikiii
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 534
GG do nikiii
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Kiedyś dietetyczna powiedziała mi, że najlepiej unikać białego pieczywa, ale jeśli już muszę, to żeby jeść je czerstwe. Tylko właśnie nie pamiętam jak mi to wyjaśniła. Słyszałyście o tym?
nikiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 14:53   #115
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

durne pytanie, ale trudno: czy moge uzyc słodzika do czerwonej herbaty? tak ciutke!
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 06:00   #116
Szzymek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam. Jestem juz na końcu diety. Udało mi się schudnąc 21 kg (chcę jeszcze 2). Dokonałem tego w przeciągu jakiś 5 miesięcy (od 8 marca). W pasie ubyło mi 23 cm, a w udzie 7cm. Jestem z siebie dumny. Mam 64 kg, chcę 62. Mam nadzieję, że do końca lipca jeszcze uda mi się schudnąc te 2 kg. Jestem chłopakiem. Mam 15 lat

Oto moja dieta:
śniadanie 8:00
1 kanapka chleba razowego lekko posmarowana margaryną z sałatą szynka serem i papryką; niesłodzona herbata za pół godziny

2 śniadanie 12:00
jabłko, gruszka lub banan, kiedyś w szkole jadłem kanapkę, na początku wakacji jogurcik jogobella

obiad 14:30
to co przyrządza mama, talerz zupy lub 6 ziemniaków z sosem, chudym mięsem i mizerią

podwieczorek 17:00
znowu owoc lub sałatka z pokrojonego jabłka i banana polanego lekko jogurtem włożonych do lodówki

kolacja 19:00
2 kanapki tj na śniadanie + herbata

21:00
soczek kubuś

w czasie diety pozwalałem sobie w niedzielę i święta na odstępstwo, jadłem lody i ciastka, ciasta i kg nie przybywało

z wiczeń to biegałem codziennie 2 km tak szybko a xczasami z 5 truchtem, ciężarki i gimnastyka, a teraz to 10X po 100 skakanka, ciężarki 1000 podskoków i godzinka spaceru


boję się efektu jo-jo. POMÓZCIE MI!
Szzymek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:51   #117
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

dobrze, ze znalazłam ten wątek zanim założyłam własny mam nadzieje, ze mi pomożecie.
przez pierwsze dwa tygodnie wakacji byłam na wczasach za granicą i spadła mi waga, koło sześciu kilo. Niby przy mojej wadze (było koło 67, jest 61) i gabarytach to niewiele, a sylwetka wygląda może i lepiej, ale ja chciałabym wrócić do dawnej wagi... i rozmiaru biustu - z pełnego D/F zostało mi B/małe C
Więc co powinnam jeść, żeby przybrać na wadzę? należy wziąć pod uwagę też to, że mam trądzik, a niektóre produkty, jak czekolada, mogą pogorszyć stan skóry; po drugie, jestem wegetarianką.
Na co powinnam zwrócić uwagę w codziennej diecie? może któreś owoce są bardziej tuczące?
proszę, pomóżcie, ja chcę z powrotem swoje pełne D
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 09:47   #118
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanie. Ile powinnam jeśc węglowodanów, białka i tłuszczy na kg jeśli chce schudnąc?
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 06:48   #119
magmaran
Raczkowanie
 
Avatar magmaran
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 98
Czy to normalne, że po schudnięciu jem wszystko a nie tyję?

Witam. Ja mam chyba trochę nietypowe pytanie na forum dietetycznym, ponieważ dziwi mnie to że nie tyję, a nawet nadal spadam na wadze mimo, że jem ile mam ochotę.
Ale zacznę od początku. Od wielu już lat (mam 30 lat) miałam wagę wahającą się pomiędzy 59-60 kg i przy moich 171 cm wzrostu niby byłam szczupła, ale ciągle nie podobały mi się lekko zaokrąglone okolice brzuszka i bioder. Nigdy nie ćwiczyłam ani nie stosowałam żadnej diety, która miałaby na celu odchudzenie mnie, jedyne co robiłam było to, że zimą starałam się zjadać ostatni posiłek najpóźniej o godz. 18. Mimo tego ciągle ważyłam ok. 60 kg. Aż do momentu kiedy jakieś 2 miesiące temu zeszczuplałam 4 kg. Miałam wtedy nogę w gipsie co jak wiadomo ogranicza poruszanie się ,więc przeraziła mnie myśl, że teraz gdy będę miała jeszcze mniej ruchu niż zazwyczaj na pewno przytyję. Postanowiłam do tego nie dopuścić i ograniczyłam wielkość spożywanych posiłków. Tzn. śniadania jadłam normalnie, obiady przez pół, na kolację czasem nic, czasem 1 kromkę chleba nie później niż o 18. Po 3 tygodniach spodnie stały się zbyt luźne, zaczęłam sie sobie podobać w okolicach bioder. Gdy po 4 tyg. sciągnięto mi gips, stanęłam na wadze i ku mojemu zaskoczeniu i radości zobaczyłam 56,5 kg. Byłam w szoku, gdyż ostatnio tyle ważyłam 10 lat temu. Bałam się efektu jo-jo więc jeszcze jakiś czas nadal nie jadłam kolacji, co nie znaczy że czasem nie pokusiłam się na drobną przyjemność w postaci lodów czy kawałka ciasta. O piwie już nie wspomnę, gdyż mamy upalne lato i uwielbiam czasami napić się zimnego piwka z sokiem malinowym, albo i dwa Minęło już kilka tygodni, jem już normalnie, pełny obiad, kolacja o godz 19 złożona z 2 kromek co mi w zupełności wystarcza, faktem jest że chodzę późno spać bo pomiędzy 24 a 1, ale u mnie zawsze tak było. Staję na wadze co kilka dni i o dziwo pokazuje ona od 55, 8 do 56,2 kg. Z jednej strony cieszy mnie to, ale cały czas nie mogę uwierzyć że tak mało ważę mimo że praktycznie niczego sobie nie odmawiam na co mam ochotę. Oczywiście nie objadam się, ale ja nigdy nie byłam wielkim łasuchem, a na słodycze mam ochotę średnio raz na tydzień.
Byłabym wdzięczna, gdybyście napisały drogie wizażanki co o tym wszystkim myślicie...bo ja na prawdę nie znam się na dietetyce i nie mam pojęcia czy to normalna rzecz, że jak raz się zeszczupleje to taka waga nam już pozostanie.
__________________

magmaran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 12:32   #120
MiaVall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Szukam jakiegos dobrego rozwiązania na zdazające sie [chyba kazdemu] napady ochoty na cos slodkiego. Znalazłam galaretkę [zwykla, owocowa] - czy to jest dobry wybor? [tzn lepszy niz np. ciastka] Czy ma jakies skladniki, ktore moga sie przydac organizmowi?
MiaVall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.