Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-24, 23:33   #1531
marita_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 14
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Nie liczyłam ale na wyczucie to może z 1200. Ascetyczna dieta odchudzająca... Ale w miarę dobrze pomyślana - dużo produktów wysokobiałkowych i warzyw. Ale mam nadzieje że nie codziennie to samo. Trzeba urozmaicać bo w pewnym momencie będzie czegoś brakować. Nie zapominajmy o tłuszczu. Ten "dobry" z nienascyconymi kwasami omega może tylko przyspieszyć spalanie. W surowych rybach jest ten najlepszy. więc brawo za tuńczyka
marita_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 09:01   #1532
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marita_s Pokaż wiadomość
Nie liczyłam ale na wyczucie to może z 1200. Ascetyczna dieta odchudzająca... Ale w miarę dobrze pomyślana - dużo produktów wysokobiałkowych i warzyw. Ale mam nadzieje że nie codziennie to samo. Trzeba urozmaicać bo w pewnym momencie będzie czegoś brakować. Nie zapominajmy o tłuszczu. Ten "dobry" z nienascyconymi kwasami omega może tylko przyspieszyć spalanie. W surowych rybach jest ten najlepszy. więc brawo za tuńczyka
Akurat tuńczyk jest wybitnie nie tłustą rybą więc do NNKT się nie kwalifikuje
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 12:12   #1533
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

przede wszystkim w puszce nie jest surowy, to chyba jego najbardziej przetworzona forma więc nawet gdyby był tłusty-próżno w tak przetworzonym tłuszczu poszukiwać tzw."zdrowego tłuszczu"

surowe ryby-owszem, tatar z surowej ryby, tłustej-będzie źródłem takowego tłuszczu
jak i wielu innych cennych składników
polecam-tatar z pstrąga, dorsza czy makreli-pycha
łososia też, choć jak wiadomo jego hodowle są dość..mhm
śledź również świetny na surowo
__________________
#########################
.............. .............

Edytowane przez macerata
Czas edycji: 2012-04-25 o 12:13
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 13:22   #1534
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marita_s Pokaż wiadomość
Nie liczyłam ale na wyczucie to może z 1200. Ascetyczna dieta odchudzająca... Ale w miarę dobrze pomyślana - dużo produktów wysokobiałkowych i warzyw. Ale mam nadzieje że nie codziennie to samo. Trzeba urozmaicać bo w pewnym momencie będzie czegoś brakować. Nie zapominajmy o tłuszczu. Ten "dobry" z nienascyconymi kwasami omega może tylko przyspieszyć spalanie. W surowych rybach jest ten najlepszy. więc brawo za tuńczyka
hmm, nie wiedziałam, że to tak mało kalorii, szczególnie, że na tej diecie spadki są niewielkie (0,3 kg na tydzień).
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 06:29   #1535
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam trochę nietypowy problem-mam szybką przemianę materii,co wcale nie pomaga mi schudnąć,a wręcz przeciwnie-pomimo zdrowego jadlospisu,waga utrzymuje się na tym samym poziomie albo skacze 1 kg w górę i w dół.. Poniewaz często robie się głodna,lekarka poradzila mi spozywanie większej ilości węgli i ograniczenie moich ukochanych orzechów,które ponoć jeszcze bardziej przyśpieszają przemianę materii..Chcialam ograniczać węgle,bo wiem,ze od nich się tyje,ale z drugiej strony-zdrowie i dobre samopoczucie tez jest wazne,a póki co często walcze z mdłościami i uczuciem osłabienia. Co więc więc jeść z węgli i w jakich porach, żeby teraz gwaltownie nie przytyć? Bardzo proszę Was o pomoc!

Edytowane przez julink
Czas edycji: 2012-04-26 o 06:31
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 15:23   #1536
izunia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witajcie.
Od miesiąca jestem na diecie. Nie jem smażonych rzeczy, ziemniaków, makaronu, chleb i w ogóle pieczywo też poszło w odstawkę. Nawet moje ukochane słodycze i soki.
W ciągu dwóch i pół tygodnia zrzuciłam 3 kilo, jednak prawie od tygodnia waga utrzymuje się na stałym poziomie pomimo tego, że dalej cały czas jem to samo. Może to głupie pytanie, ale czy jest to normalne? Dodam, że codziennie uprawiam sport - na zmianę rower i basen.
izunia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 21:38   #1537
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Od kilku miesiecy cierpie na zaparcia. Potrafie wyprozniac sie raz na 2-3 dni,przy czym kiedys robilam to dwa razy dziennie. Nawet nie czuje potrzeby wyprozniania, do tego cierpie na mdlosci i czesto mi sie odbija:/ z czego to moze wynikac?jakis blad w diecie?za duzo lub za malo czegos?
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 21:45   #1538
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez izunia_ Pokaż wiadomość
Witajcie.
Od miesiąca jestem na diecie. Nie jem smażonych rzeczy, ziemniaków, makaronu, chleb i w ogóle pieczywo też poszło w odstawkę. Nawet moje ukochane słodycze i soki.
W ciągu dwóch i pół tygodnia zrzuciłam 3 kilo, jednak prawie od tygodnia waga utrzymuje się na stałym poziomie pomimo tego, że dalej cały czas jem to samo. Może to głupie pytanie, ale czy jest to normalne? Dodam, że codziennie uprawiam sport - na zmianę rower i basen.
tak, normalne

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez julink Pokaż wiadomość
Od kilku miesiecy cierpie na zaparcia. Potrafie wyprozniac sie raz na 2-3 dni,przy czym kiedys robilam to dwa razy dziennie. Nawet nie czuje potrzeby wyprozniania, do tego cierpie na mdlosci i czesto mi sie odbija:/ z czego to moze wynikac?jakis blad w diecie?za duzo lub za malo czegos?

Moze podaj swoj przykladowy jadlospis
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 09:45   #1539
julink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 309
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Sniadanie-2 kromki razowca-jedna z serkiem wiejskim,druga z szynka drobiowa. kawa z mlekiem 2 %
Sniadanie 2-duze jablko
obiad-brokuly,filet z indyka, kilka lyzek ryzu dzikiego.
podwieczorek-jogurt naturalny+homogenizowany serek+muesli(mieszanka orzechow-nasiona dyni,slonecznika,wloskie, migdaly)+np wkrojone truskawki
kolacja-tu roznie- np jajecznica z 2 jaj z szynka i szczypiorkiem lub jakas duza salatka
julink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 14:39   #1540
Sensitive_
Przyczajenie
 
Avatar Sensitive_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 11
Question Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Witam
Mam pytanie, chodzi mi o dietę Dukana. Chciałabym ją stosować, jednak wiem, że jest ona niezdrowa i obciąża nerki oraz watrobę. Nie mam woreczka zółciowego od około roku ( sama sobie na to zasłużyłam przez niewłaściwe odchdzanie i i środki odchudzające) dlatego boje się zastosować tę dietę. Dodatkowo nie chce zniszczyć sobie nerek. Moje pytanie jest takie : chce stosować 1 faze diety Dukana przez 3 dni (wyszlo tak w tescie), ale na kolacje zjadać np warzywo, owoc lub cokolwiek co zawiera weglowodany. Czy to sprawi, że dieta stanie się bezpieczniejsza, a nadal bedzie działać, no może nie w takim tempie jak ta"oryginalna" ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez Sensitive_
Czas edycji: 2012-05-06 o 14:41
Sensitive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:21   #1541
vertele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 37
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sensitive_ Pokaż wiadomość
Witam
Mam pytanie, chodzi mi o dietę Dukana. Chciałabym ją stosować, jednak wiem, że jest ona niezdrowa i obciąża nerki oraz watrobę. Nie mam woreczka zółciowego od około roku ( sama sobie na to zasłużyłam przez niewłaściwe odchdzanie i i środki odchudzające) dlatego boje się zastosować tę dietę. Dodatkowo nie chce zniszczyć sobie nerek. Moje pytanie jest takie : chce stosować 1 faze diety Dukana przez 3 dni (wyszlo tak w tescie), ale na kolacje zjadać np warzywo, owoc lub cokolwiek co zawiera weglowodany. Czy to sprawi, że dieta stanie się bezpieczniejsza, a nadal bedzie działać, no może nie w takim tempie jak ta"oryginalna" ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam ;-)
moim zdaniem lepiej do tej diety przywrócić surowe warzywa i dobry tłuszcz-olej lniany, orzechy, oliwa z oliwek aby jakieś witaminy się wchłonęły, no i taki bonus w postaci lepszego trawienia
Niestety jestem weteranka diet, i wiem że takie wykluczenie tłuszczu na dłuższą metę jest bez sensu, co innego z węglowodanami-ryż, makaron itd., je można wykuczyć. z mojego doświadczecznia wynika że na diecie bez tłuszczu, a z węglami byłam głodna i ciągle bym coś podjadała, a na białkowo, tłuszczowej z minimalną ilością węgli-czyli z warzyw i jednej porcji owocówm jestem najedzona, nie odczuwam głodu no i chudnę.
Jednak moja miłość da chleba z masłem zawsze wygrywa wcześniej czy później i moja dieta umiera ;(
__________________
start: 78 kg (21.04.12r)
cel 1: 75 kg
cel 2: 72 kg
cel 3: 68 kg
cel 4: 65 kg
cel 5: 62 kg
cel 6: 58 kg
zdrowo jeść i ruszać się, ot co !
vertele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 08:20   #1542
Sensitive_
Przyczajenie
 
Avatar Sensitive_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 11
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Dziękuje za rade, ale juz ok. 2 miesiace nie jem slodyczy, makaronu, ziemniakow, chleba itp i nie widze ani na wadze ani po sobie efektów... ;<
Sensitive_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 17:30   #1543
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Postanowiłam wprowadzic do diety wątróbkę.
Szukając przepisów, natknęłam się na opinie,że jedzenie wątroby to najgorszy wybór, gdyż to ona odpowiada za utylizację toksyn w każdym organizmie. Oczywiście były też "standardowe",pochleb ne opinie na jej temat. Chciałabym przekonać się co Wy o tym myślicie. Jecie?
Po drugie,czy są jakieś znaczące różnice w wątrobie np cielęcej/wołowej/wieprzowej/drobiowej. Którą najlepiej wybrać?
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 19:18   #1544
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

ja jem, jestem przekonana że warto
ale-b.zwracam uwagę na pochodzenie
na pewno z kurczaka czy świni masowej produkcji-nie tykam
właśnie dlatego, że to taki specyficzny organ
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:12   #1545
greeny666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 135
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Macerata-a moze podpowiedzialabys jakis sposob na przyrządzenie/ Czy podsmazona,tak po prostu z cebulką bedzie smaczna?
Tradycyjnie obtacza się ją w mące, ale wolałabym uniknąć mąki.
greeny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:21   #1546
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 290
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

U mnie w domu nigdy nie obtaczało się wątróbek w mące - takie "bez niczego" podsmażamy z czerwoną cebulką i zawsze są super
__________________
od 10.7.2005 - TŻ
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR INŻ



Poa alpina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 12:51   #1547
shakebeforeopen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 3
GG do shakebeforeopen
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Mam pytanie (nie wiem czy mogę je tutaj zadać, ale zaryzykuję) - czy są tu dziewczyny z Legnicy, które chcą schudnąć, ale same nie mogą zmobilizować się do jakichś ćwiczeń, aerobiku, itp.? Możemy stworzyć grupkę i razem dążyć do szczupłej figury spędzając aktywnie czas. Ja sama mam taki problem, że nie mogę wziąć się w garść i zacząć coś robić. A w grupie zawsze raźniej.
shakebeforeopen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 17:13   #1548
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

jakiś czas temu zauważyłam, że po pieczywie razowym, grahamkach itp. czuję się ociężała, pobolewa mnie brzuch itp. a jem je w ilościach rozsadnych, max. 2 razy dziennie, czyli w sumie nie wiecej niz 4 niewielkie kromki/dzień.

czy pieczywo pszenno-żytnie jest dużo mniej wartościowe? przejdzie, czy lepiej postawic w ogóle na jakies inne węglowodany?
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 18:25   #1549
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

przecież grahamki to jest pieczywo pszenno-żytnie

a ten chleb razowy to była prawdziwy razowy, tzn.miał w składzie tylko mąkę żytnią razową i zakwas bez drożdży, ulepszaczy i in.?
czy się nazywał "razowy"?
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 14:12   #1550
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
przecież grahamki to jest pieczywo pszenno-żytnie

a ten chleb razowy to była prawdziwy razowy, tzn.miał w składzie tylko mąkę żytnią razową i zakwas bez drożdży, ulepszaczy i in.?
czy się nazywał "razowy"?
mąka razowa, to nie tylko mąka razowa żytnia, ale także pszenna razowa. zastanawiam się tylko jak się ma razowy chleb żytni do tego pszennego razowca?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:16   #1551
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
mąka razowa, to nie tylko mąka razowa żytnia, ale także pszenna razowa. zastanawiam się tylko jak się ma razowy chleb żytni do tego pszennego razowca?
żytni razowy na pewno bardziej "ciężki". Nie wiem jak to nazwać. Chodzi o to, że mąka żytnia nie ma takich właściwości wypiekowych jak pszenna i chleb z mąki zytniej nie wyrośnie tak jak z pszennej. Wiadomo, że z razowej też wyrośnie mniej niż ze zwykłej mąki.
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:57   #1552
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
mąka razowa, to nie tylko mąka razowa żytnia, ale także pszenna razowa.
fakt
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:15   #1553
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
żytni razowy na pewno bardziej "ciężki". Nie wiem jak to nazwać. Chodzi o to, że mąka żytnia nie ma takich właściwości wypiekowych jak pszenna i chleb z mąki zytniej nie wyrośnie tak jak z pszennej. Wiadomo, że z razowej też wyrośnie mniej niż ze zwykłej mąki.
dzięki przekłada się to jakoś na zdrowotne kwestie?
zawsze wszyscy upierają się do żytniego razowca, czy jest on w jakiś sposób lepszy od pszennego?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:22   #1554
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
dzięki przekłada się to jakoś na zdrowotne kwestie?
zawsze wszyscy upierają się do żytniego razowca, czy jest on w jakiś sposób lepszy od pszennego?
Hm. Na pewno ten żytni ma więcej wartości odżywczych ale też więcej błonnika. Wiadomo, że błonnik jest jak najbardziej korzystny ale rzadko mówi się o tym, że wiąże m.in. wapń, magnez czy żelazo przez co utrudnia ich wchłanianie. Czyli ma więcej składników ale wchłoną się one w mniejszym stopniu i pewnie wyjdzie na to samo. Poza tym żytni chleb częściej może wywoływać różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo-jelitowe u osób, które mają do tego skłonności. Ja obstaję jednak przy chlebie mieszanym. Złoty środek
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 21:26   #1555
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

jakoś bardzo szczegółowo nie wnikałam ale zakwas(fermentacja) coś tam robi z glutenem że staje się on mniej szkodliwy a do tego wytwarzają się kultury bakteryjne sprzyjające zdrowotności

ogólnie też gluten żytni ma inne właściwości niż pszenny, mniej się nadaje do wypieków bo nie tworzy jakichś tam struktur, ale właśnie dzięki temu jest bardziej przyjazny zdrowiu człowieka

(wybaczcie że takie to mało konkretne, może ktoś bardziej szczegółowo obeznany w temacie coś dorzuci)
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 11:24   #1556
efektplacebo
Przyczajenie
 
Avatar efektplacebo
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 12
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

mam nadzieję, że dobrze trafiłam z miejscem, w którym zadaje to pytanie.

zastanawiam się, czy rzodkiewka (taka prosto z babcinego ogródka, ostra w smaku) może zaostrzyć zmiany trądzikowe? zastanawia mnie właśnie ten ostry smak.
efektplacebo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 12:17   #1557
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
jakoś bardzo szczegółowo nie wnikałam ale zakwas(fermentacja) coś tam robi z glutenem że staje się on mniej szkodliwy a do tego wytwarzają się kultury bakteryjne sprzyjające zdrowotności

ogólnie też gluten żytni ma inne właściwości niż pszenny, mniej się nadaje do wypieków bo nie tworzy jakichś tam struktur, ale właśnie dzięki temu jest bardziej przyjazny zdrowiu człowieka

(wybaczcie że takie to mało konkretne, może ktoś bardziej szczegółowo obeznany w temacie coś dorzuci)
Mąka żytnia tworzy bardzo słaby gluten przez co właśnie ma słabsze właściwości wypiekowe od pszennej, wiąże mniej wody itp. Poza tym co to znaczy, ze gluten jest szkodliwy? Szkodliwy jest tylko dla chorych na celiakię a nie dla zdrowych ludzi.
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 15:32   #1558
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
Mąka żytnia tworzy bardzo słaby gluten przez co właśnie ma słabsze właściwości wypiekowe od pszennej, wiąże mniej wody itp. Poza tym co to znaczy, ze gluten jest szkodliwy? Szkodliwy jest tylko dla chorych na celiakię a nie dla zdrowych ludzi.
No to zabieram się za wyjaśnienia, bo zboża niestety są bardzo niedobre dla nas, a że jemy bo lubimy, cóż ... do życia są one absolutnie niepotrzebne.

Jest parę powodów , dla których zboża, jaki gluten są niedobre:

Celiaka : badania różnych antyciał we krwi wykryły, że bardzo duży odsetek społeczeństwa ma ukrytą celiakę. Jest wiele objawów, które przyjęło się, że są po prostu pewną oznaką czegoś, co okazuje się jest lub może być powodowane przez zboża.

Badania pokazały, że 29% osób nie mających celiaki miało pozytywny wynik antygliadyny lgA w stolcu. Jest to antyciało produkowane przez żołądek i występuje wtedy, kiedy jemy gliadyne ( główny kładnik glutenu ). Innymi słowy, jeśli wszystko jest ok, zostaje ono tam gdzie powinno. Tak organizm reaguje na zagrożenie glutenem.

Cukier : Mąka to głównie węglowodany i prawda niestety jest taka, że podnosi poziom insuliny tak samo jak cukier. Jedząc dwie kromki chleba przennego ( nieważne jaki rodzaj, inne zboża dają podobny efekt), daje taki sam efekt, jak wypicie puszki cocacoli , albo zjedzenie batonika.

Gluten zakłóca wchłanianie składników w jelicie cienkim, przylepiając się do ścianek, i działa jak filtr. Ten filtr przepuszcza tylko małe cząstki cukru, które dostają się do krwi. W ten sposób blokuje wchłanianie wielu zdrowych minerałów. Kiedy gluten pokryje sporą powierzchnię, to do niej przyklejają się te niedobre rzeczy. I w ten sposób gromadzimy to czego nie chcemy, i przy okazji powstają potencjalne stany zapalne , do raka włącznie.

To tak po krótce
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:58   #1559
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Spoko, nie bawią mnie takie teorie spiskowe. Wolę fakty potwierdzone naukowo i ich mam zamiar się trzymać.
PS. Pokarm stały (chleb pszenny) nie ma szans podnieść poziomu cukru we krwi tak szybko jak słodki napój. Z co najmniej kilku powodów. Takiej głupoty nie mogłam nie skomentować, sorry.
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 18:04   #1560
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
Spoko, nie bawią mnie takie teorie spiskowe. Wolę fakty potwierdzone naukowo i ich mam zamiar się trzymać.
PS. Pokarm stały (chleb pszenny) nie ma szans podnieść poziomu cukru we krwi tak szybko jak słodki napój. Z co najmniej kilku powodów. Takiej głupoty nie mogłam nie skomentować, sorry.
Dobra, chciałaś naukowo - oto link do badania , porównano glukozę, pieczywo pełnoziarniste i zwykłe : http://www.wheatbellyblog.com/2012/03/lets-get-high/ Tam jest link do źródła. Podnosi tak samo szybko, tylko że niższa wartość, ale .... poziom insuliny jest prawie tak samo wysoki - co jest właśnie tym czego nie chcemy.

Edytowane przez joanna_ba
Czas edycji: 2012-05-19 o 18:11
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 14:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.