przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 10:19   #1
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878

przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)


są tu może jakieś dziewczyny które będą próbować dostać się na architekturę? jeśli tak to piszcie do jakiego miasta chciałybyście się dostać, jak długo uczycie się już rysunku, co będziecie zdawać na maturze itd
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:22   #2
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
są tu może jakieś dziewczyny które będą próbować dostać się na architekturę? jeśli tak to piszcie do jakiego miasta chciałybyście się dostać, jak długo uczycie się już rysunku, co będziecie zdawać na maturze itd
Chciałam iść do Krakowa na architekture do Krakowa i do ASP na grafike ale trudno sie dostac z całego kraju na 2000 osob pododno tylko 100 osób zdało egzamin z rysunku
mój kolega sie dostał do Krakowa!
musisz sie duzo uczyć i być wytrwała
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:17   #3
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez JohanaTomana Pokaż wiadomość
Chciałam iść do Krakowa na architekture do Krakowa i do ASP na grafike ale trudno sie dostac z całego kraju na 2000 osob pododno tylko 100 osób zdało egzamin z rysunku
mój kolega sie dostał do Krakowa!
musisz sie duzo uczyć i być wytrwała
wiem i uczę się dużo nie dostałaś się na tą architekturę czy nie próbowałaś się jednak dostać?
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 19:07   #4
JohanaTomana
Raczkowanie
 
Avatar JohanaTomana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 371
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
wiem i uczę się dużo nie dostałaś się na tą architekturę czy nie próbowałaś się jednak dostać?
Za późno zdecydowałam sie iść teraz ide na germanistyke;p;d;d
JohanaTomana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 17:37   #5
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

ja się oczywiście zgłaszam
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 18:54   #6
mapet_show
Raczkowanie
 
Avatar mapet_show
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 180
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

no to i ja w przyszłym roku- powtórka z rozrywki że tak powiem
Cel:Warszawa i mimo wszystko chyba będę raczej składać na inne kierunki niż do innych miast na architekture. Za dobrze mi tu

A tak serio to ciągnie mnie jeszcze Wrocław, ale tam zdaje się że musiałabym zdać fizykę. Wie ktoś coś więcej o egzaminach na tamtejszą politechnikę? np. jaką techniką można rysować na egzaminie?
mapet_show jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-16, 20:56   #7
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

a architektura krajobrazu sie liczy do dyskusji ;p??
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 08:42   #8
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez mapet_show Pokaż wiadomość
no to i ja w przyszłym roku- powtórka z rozrywki że tak powiem
Cel:Warszawa i mimo wszystko chyba będę raczej składać na inne kierunki niż do innych miast na architekture. Za dobrze mi tu

A tak serio to ciągnie mnie jeszcze Wrocław, ale tam zdaje się że musiałabym zdać fizykę. Wie ktoś coś więcej o egzaminach na tamtejszą politechnikę? np. jaką techniką można rysować na egzaminie?
Nie jestem pewna ale tam chyba podobnie jak w Krakowie czyli ołówek, no i jeszcze coś mi się obiło o uszy że tam jest postać jako pierwszy rysunek, a drugi z wyobraźni

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
a architektura krajobrazu sie liczy do dyskusji ;p??
no jasne
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 08:50   #9
lotuus
Zadomowienie
 
Avatar lotuus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 236
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

dziewczyny, czemu architektura? bo ja właśnie dostałam się na architekturę,ale myślę, czy by nie pójść na informatykę. Przeczytajcie: http://forum.architekci.pl/viewtopic.php?t=849
lotuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 08:52   #10
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

słyszałyście o jakiś przekrętach w ocenie rysunków na pk w tym roku?

---------- Dopisano o 09:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez lotuus Pokaż wiadomość
dziewczyny, czemu architektura? bo ja właśnie dostałam się na architekturę,ale myślę, czy by nie pójść na informatykę. Przeczytajcie: http://forum.architekci.pl/viewtopic.php?t=849
do jakiego miasta się dostałaś?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 09:01   #11
lotuus
Zadomowienie
 
Avatar lotuus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 236
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

do bydgoszcy..wiem, fajerwerków nie ma;p. ale starałabym się przenieść..
lotuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 09:19   #12
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

hm no cóż, pytasz dlaczego architektura? mnie to kreci, po prostu trudno mi zobaczyć siebie w innym zawodzie, już od dawna myślę tylko o tym kierunku;
jeżeli masz talent, twórczość artystyczna sprawia Ci przyjemność, jesteś też dobra z przedmiotów ścisłych i masz bogata wyobraźnie to wybierz architekturę
jakie możliwości da ci studiowanie informatyki/architektury? czym będziesz mogła się zajęć? jakie dodatkowe specjalizacje zrobić? jakie będą dla ciebie perspektywy w przyszłości?
musisz zapytać się samej siebie jaka praca będzie Cie bardziej satysfakcjonować, bo pieniądze to nie wszystko!!! co z tego ze będziesz więcej zarabiała jak nie będziesz się spełniać zawodowo?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 11:27   #13
regina falange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

wszystkich chcacych zdawac na pk na architekture i urbanistyke z gory uprzedam zeby nie pokladali zbytnich nadziei w tym, ze ciezka praca i wybitne umiejetnosci rysunkowe sa tam gwarancja sukcesu
sama koncze pierwszy rok i juz kiedy podchodzilam do rekrutacji dzialy sie tam cuda nie z tej ziemi, ale w tym roku wydzial przeszedl sam siebie
nikt sie nie kryje z tym ze duza czesc miejsc jest juz wczesniej wykupiona, informacje takie jak do kogo trzeba sie udac i ile zaplacic zeby sie dostac sa raczej powszechnie znane na uczelni
w tym momencie na egzaminie nie konkuruja juz pojedyncze osoby tylko cale szkoly, ktore rok w rok desperacko probuja znalezc styl, ktory moze akurat teraz podpasuje szanownej komisji
z pelnym przekonaniem mowie ze uczelnia ma w nosie jakich studentow bedzie miala, sama znam pare wybitnych jednostek, ktore zostaly odrzucone i pare bardzo miernych osob, ktore nie moga poradzic sobie z najprostszym rysunkiem a zostaly przyjete
takze polecam asekurowac sie innymi uczelniami jesli chcecie tam startowac
co do wroclawia to jeszcze rok temu byla tam postac
regina falange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 09:03   #14
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

widze że wątek się trochę rozwinął co bardzo mnie cieszy


Cytat:
Napisane przez regina falange Pokaż wiadomość
wszystkich chcacych zdawac na pk na architekture i urbanistyke z gory uprzedam zeby nie pokladali zbytnich nadziei w tym, ze ciezka praca i wybitne umiejetnosci rysunkowe sa tam gwarancja sukcesu
sama koncze pierwszy rok i juz kiedy podchodzilam do rekrutacji dzialy sie tam cuda nie z tej ziemi, ale w tym roku wydzial przeszedl sam siebie
nikt sie nie kryje z tym ze duza czesc miejsc jest juz wczesniej wykupiona, informacje takie jak do kogo trzeba sie udac i ile zaplacic zeby sie dostac sa raczej powszechnie znane na uczelni
w tym momencie na egzaminie nie konkuruja juz pojedyncze osoby tylko cale szkoly, ktore rok w rok desperacko probuja znalezc styl, ktory moze akurat teraz podpasuje szanownej komisji
z pelnym przekonaniem mowie ze uczelnia ma w nosie jakich studentow bedzie miala, sama znam pare wybitnych jednostek, ktore zostaly odrzucone i pare bardzo miernych osob, ktore nie moga poradzic sobie z najprostszym rysunkiem a zostaly przyjete
takze polecam asekurowac sie innymi uczelniami jesli chcecie tam startowac
co do wroclawia to jeszcze rok temu byla tam postac
a Ty jesteś studentką krakowskiej architektury? słyszałam różne historie jakie przekręty się tam dzieję przy rekrutacji ale znam też kilka osób które bez znajomości się tam dostały znam też dziewczynę która świetnie rysowała, wydała tyle pieniędzy że starczyło by to na kupno mieszkania na lekcje u profesora pk, wszyscy się jej talentem zachwycali a na egzaminie się tak zestresowała że się nie dostała. więc według mnie to wszystko od szczęścia zależy

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez cafeine Pokaż wiadomość
hm no cóż, pytasz dlaczego architektura? mnie to kreci, po prostu trudno mi zobaczyć siebie w innym zawodzie
mam dokładnie tak samo
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 12:21   #15
regina falange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
a Ty jesteś studentką krakowskiej architektury? słyszałam różne historie jakie przekręty się tam dzieję przy rekrutacji ale znam też kilka osób które bez znajomości się tam dostały znam też dziewczynę która świetnie rysowała, wydała tyle pieniędzy że starczyło by to na kupno mieszkania na lekcje u profesora pk, wszyscy się jej talentem zachwycali a na egzaminie się tak zestresowała że się nie dostała. więc według mnie to wszystko od szczęścia zależy[COLOR="Silver"]
rzeczywiscie duzo na tych studiach zalezy od szczescia, mi sie jakims cudem udalo i w pazdzierniku zaczynam 2 rok architektury na pk
wiem ze jeszcze 2 lata temu preferowanym stylem byl raczej ten: rysujemy swiat tak, jak wyglada (ja bylam tak uczona) tzn duzo warstw olowka, perspektywa powietrzna, zielen, architektura w tle, szraf w kilku kierunkach.
natomiast w tym roku wszystkie szkoly rysunkowe probujac wpasowac sie w nowe trendy przerzucily sie na nowy styl: czarne tlo, 60 cm kreski z jednym kierunku, zmieksztalcenia na martwej naturze, rysunek ogolem mowiac czarno-bialy, a nie w szarosciach
ciekawa jestem jak wy jestescie uczone?
regina falange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 14:00   #16
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez regina falange Pokaż wiadomość
rzeczywiscie duzo na tych studiach zalezy od szczescia, mi sie jakims cudem udalo i w pazdzierniku zaczynam 2 rok architektury na pk
wiem ze jeszcze 2 lata temu preferowanym stylem byl raczej ten: rysujemy swiat tak, jak wyglada (ja bylam tak uczona) tzn duzo warstw olowka, perspektywa powietrzna, zielen, architektura w tle, szraf w kilku kierunkach.
natomiast w tym roku wszystkie szkoly rysunkowe probujac wpasowac sie w nowe trendy przerzucily sie na nowy styl: czarne tlo, 60 cm kreski z jednym kierunku, zmieksztalcenia na martwej naturze, rysunek ogolem mowiac czarno-bialy, a nie w szarosciach
ciekawa jestem jak wy jestescie uczone?
ja jestem uczona bardziej tymi nowymi trendami czyli jeśli rysunek jakiegoś budynku to niebo u samej góry bardzo ciemne, im bardziej w dół tym trochę jaśniejsze a budynek bardzo jasny

i jak jest na tym pierwszym roku? z czego jest najwięcej nauki? można wiedzieć co zdawałaś na maturze?
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 16:15   #17
regina falange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
ja jestem uczona bardziej tymi nowymi trendami czyli jeśli rysunek jakiegoś budynku to niebo u samej góry bardzo ciemne, im bardziej w dół tym trochę jaśniejsze a budynek bardzo jasny

i jak jest na tym pierwszym roku? z czego jest najwięcej nauki? można wiedzieć co zdawałaś na maturze?
na maturze zdawalam rozsz matematyke, rozsz historie sztuki i podst polski
ale warto pamietac oceny z rysunku egzaminacyjnego licza sie znacznie bardziej niz matura
na pierwszym roku duzo zalezy od grup do ktorych przypadniesz (zwykle dzielone alfabetycznie), najciezszym przedmiotem jest budownictwo, najgorszym egzaminem mechanika budowli w sesji letniej (koniecznie uczyc sie na zerowke bo zwalnia z ustnego, ktory jest zabojczy)
o ile uda ci sie nieco opanowac system to jest naprawde przyjemnie, nie wyobrazam sobie teraz innych studiow, gdzie zamiast robic modele, bawic sie sprayami, olowkiem musialabym cokolwiek wkuwac na pamiec
nie wiem jak ma sie sprawa w pozniejszych latach ale na pierwszym zdecydowanie latwiej jest osobom po profilach scislych: np matematyka stoi na idiotycznie niskim poziomie, ale jesli ktos nie ma pojecia czym jest logarytm to moze miec spore problemy.
plus warto miec duzo znajomych, z roznymi zrodlami, w grupie zawsze latwiej.
i na tych studiach malo kto tlumaczy, trzeba do wszystkiego samemu dojsc
regina falange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 19:39   #18
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez regina falange Pokaż wiadomość
na maturze zdawalam rozsz matematyke, rozsz historie sztuki i podst polski
ale warto pamietac oceny z rysunku egzaminacyjnego licza sie znacznie bardziej niz matura
na pierwszym roku duzo zalezy od grup do ktorych przypadniesz (zwykle dzielone alfabetycznie), najciezszym przedmiotem jest budownictwo, najgorszym egzaminem mechanika budowli w sesji letniej (koniecznie uczyc sie na zerowke bo zwalnia z ustnego, ktory jest zabojczy)
o ile uda ci sie nieco opanowac system to jest naprawde przyjemnie, nie wyobrazam sobie teraz innych studiow, gdzie zamiast robic modele, bawic sie sprayami, olowkiem musialabym cokolwiek wkuwac na pamiec
nie wiem jak ma sie sprawa w pozniejszych latach ale na pierwszym zdecydowanie latwiej jest osobom po profilach scislych: np matematyka stoi na idiotycznie niskim poziomie, ale jesli ktos nie ma pojecia czym jest logarytm to moze miec spore problemy.
plus warto miec duzo znajomych, z roznymi zrodlami, w grupie zawsze latwiej.
i na tych studiach malo kto tlumaczy, trzeba do wszystkiego samemu dojsc
czyli wkuwania na pamięć poza sesją w ogóle nie ma? jestem na szczęście na profilu matematycznym i nie mam z tym przedmiotem problemów
__________________
jesteśmy razem już...
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 23:00   #19
regina falange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
czyli wkuwania na pamięć poza sesją w ogóle nie ma? jestem na szczęście na profilu matematycznym i nie mam z tym przedmiotem problemów
nawet na sesji nie ma duzo pamieciowych, a jak juz sa to systemy sciagania opracowane sa do perfekcji, wykazujac odrobine wysilku dostac mozna teksty skryptow w wordzie, ktore az sie prosza o wydrukowanie na malym formacie
regina falange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-19, 07:42   #20
narciarka
Rozeznanie
 
Avatar narciarka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 878
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez regina falange Pokaż wiadomość
nawet na sesji nie ma duzo pamieciowych, a jak juz sa to systemy sciagania opracowane sa do perfekcji, wykazujac odrobine wysilku dostac mozna teksty skryptow w wordzie, ktore az sie prosza o wydrukowanie na malym formacie
dla mnie idealnie bo nie znoszę nauki na pamięć

mam jeszcze pytanie, dużo jest tygodniowo godzin zajęć?
__________________
jesteśmy razem już...

Edytowane przez narciarka
Czas edycji: 2010-07-19 o 08:49
narciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 16:15   #21
lotuus
Zadomowienie
 
Avatar lotuus
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 236
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

a jednak, zdecydowałam się na architekturę. Skoro już przeszłam egzaminy wstępne, nie mogę takiej okazji zmarnować. Zresztą to jest to, co chciałabym w życiu robić. Zniechęcały mnie tylko możliwości rozwoju w moim rodzinnym miescie[ pewnie do niego wrócę] oraz to, że dostałam się na inne kierunki na naprawdę prestiżowe uczelnie. UTP w Bydgoszczy może nie jest moim marzeniem,ale kierunek tam i owszem. Za rok spróbuję sie przenieść
lotuus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:06   #22
regina falange
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 20
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość

mam jeszcze pytanie, dużo jest tygodniowo godzin zajęć?
teoretycznie jest ich troche, ale np w czasie projektowania ktore przepisowo ma trwac 4 h wystarczy przyjsc na pol godziny
plus porownujac liceum ze studiami, gdzie jeszcze dwa lata temu musialam codziennie zasuwac do szkoly na 7.10 i sleczec tam po 8 h to studia to istna sielanka
jedyna niedogonoscia jest rozrzucenie zajec na te, w wydziale na warszawskiej i te, na podchorazych (ok 20-30 min jazdy) zdazalo mi sie, ze musialam zasuwac z jednego wydzialu na drugi na angielski i zaraz potem biegac z powrotem
regina falange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 22:32   #23
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Cytat:
Napisane przez regina falange Pokaż wiadomość
wszystkich chcacych zdawac na pk na architekture i urbanistyke z gory uprzedam zeby nie pokladali zbytnich nadziei w tym, ze ciezka praca i wybitne umiejetnosci rysunkowe sa tam gwarancja sukcesu
sama koncze pierwszy rok i juz kiedy podchodzilam do rekrutacji dzialy sie tam cuda nie z tej ziemi, ale w tym roku wydzial przeszedl sam siebie
nikt sie nie kryje z tym ze duza czesc miejsc jest juz wczesniej wykupiona, informacje takie jak do kogo trzeba sie udac i ile zaplacic zeby sie dostac sa raczej powszechnie znane na uczelni
w tym momencie na egzaminie nie konkuruja juz pojedyncze osoby tylko cale szkoly, ktore rok w rok desperacko probuja znalezc styl, ktory moze akurat teraz podpasuje szanownej komisji
z pelnym przekonaniem mowie ze uczelnia ma w nosie jakich studentow bedzie miala, sama znam pare wybitnych jednostek, ktore zostaly odrzucone i pare bardzo miernych osob, ktore nie moga poradzic sobie z najprostszym rysunkiem a zostaly przyjete
takze polecam asekurowac sie innymi uczelniami jesli chcecie tam startowac
co do wroclawia to jeszcze rok temu byla tam postac
Ja zdawałam na architekturę w tym roku i się dostałam do Krakowa.
Bez przekrętu, bez płacenia za kursy na PK, kupowania samochodów wykładowcom i innych dziwnych rzeczy, które się podobno miały miejsce
Z mojej szkoły egzamin zdali wszyscy i nikt z nich nie kupił sobie miejsca.
Rysunku uczyłam się dwa lata (choć ten pierwszy rok to sobie olewałam troszkę) w częstochowskiej szkole, na maturze zdawałam podstawową matematykę, rozszerzony polski i rozszerzoną historię sztuki.

Jeśli chodzi o egzaminy w tym roku:
- Kraków: I egzamin - martwa natura z brył, II egzamin - rysunek z wyobraźni, projekt pomnika idei przyjaźni/tolerancji
- Gliwice: I egzamin - było zdjęcie pawilonu holenderskiego na Expo '10, wskazane miejsce gdzie stoi człowiek i z jego perspektywy trzeba było narysować dowolny widok (nie potrafię tego inaczej wytłumaczyć), II egzamin - model z papieru + rzut + przekrój
- Wrocław: I egzamin - postać, II egzamin - wnętrze lamusa (nie jestem pewna, nie zdawałam do Wrocławia)

Tematy egzaminów z lat poprzednich są na stronach politechnik:
- PK http://riad.usk.pk.edu.pl/~a-0/pl/in...e&action_id=96
- PŚ http://www.polsl.pl/Wydzialy/RAr/Kan...C4%99pnego.pdf
- PWr http://www.studiuj.pwr.wroc.pl/uploa...%20rysunku.pdf


Co do Politechniki Warszawskiej to jedyne co wiem, że bardzo trudno się tam dostać. Z tego co słyszałam to najlepiej do Warszawy przygotowuje szkoła Domin (Domino? nie jestem pewna).
Podobno dużo osób robi pracę na egzaminie akwarelami.
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 15:32   #24
cafeine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 71
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

no i jak wam poszło dziewczyny?
cafeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 05:19   #25
nefrech
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Hej
W przyszłym roku chcę zdawać na architekturę na PK w Krakowie, w związku z tym przymierzam się do wyboru szkoły rysunku w Krakowie. Po przejrzeniu ofert szkół, zastanawiam się nad dwoma:

pierwsza to Elipsa:
http://www.kurs-rysunku.pl/
druga to KSDT : http://www.ksdt.pl/strona_glowna.html

Nie bez znaczenia jest dla mnie cena za lekcje, ale i tez poziom nauczania…zauważyłam, że w ksdt jest tam teraz duży upust cenowy …opłaca się?

Proszę starszą brać o pomoc i opinie szczególnie o tych dwóch szkołach. Za wszelkie rady będę wdzięczna.
nefrech jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-28, 12:36   #26
lalotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 40
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Studiuje ktos moze architekture na ksw<krakow>? Jakie są Wasze opinie? Warto studiowac tam ten kierunek?
lalotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 16:30   #27
gryff
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: przyszłoroczne kandydatki na architekturę łączmy się;)

Pewnie już się dostałaś, ale może komuś innemu się przyda - Lajka Studio prowadzi dobry kurs indywidualny. Za pierwszym razem się dostałem. Wcześniej byłem w innej szkole to marne efekty były. Albo może nie tyle marne co powolne
gryff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.