Gotowe dania, które polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 16:21   #1
Milenka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1

Gotowe dania, które polecacie?


Cześć wszystkim!

Pytanie jak w temacie, które dania gotowe możecie polecić? Pracuję codziennie do późnych godzin popołudniowych i nie mam za bardzo czasu na przygotowywanie posiłków, zależy mi głównie na takich do odgrzania np w mikrofalówce. Zna ktoś jakieś smaczne rozwiązania?
Milenka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 16:37   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

najprosciej pojsc do pobliskiego spozywczego i zobaczyc co maja w zamrazarce.
Mozesz tez gotowac makaron i dawac gotowy sos np bolonski, a to wszystko brac w plastikowym pudelku do odgrzania w mikrofali w pracy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:37   #3
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Dobre, smaczne i o przyzwoitym składzie są dania z firmy Eat Me. Mają stronę internetową, tam możesz zobaczyć ofertę i gdzie można je kupić.
Niektóre dania z Karakowskiego Kredensu są też smaczne.
I podobno dania z tej firmy są też smaczne:
http://alma24.pl/produkt/195922829/m...sem-carbonara-
Widziałam je właśnie w Almie i Piotrze i Pawle.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:43   #4
SexPistols
Raczkowanie
 
Avatar SexPistols
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 179
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Nie jestem zwolenniczką gotowych dań ale sporadycznie, gdy nie mam czasu też używam. Z własnego doświadczenia mogę polecić dania mrożone Frosta, mają naprawdę smaczne posiłki, próbowałam ich kurczaka po meksykańsku i paelli i czegoś jeszcze ale w tej chwili nie pamiętam co to było - wszystkie dania były smaczne + 100% naturalne (tak przynajmniej zapewniają na opakowaniu).
Używam tez sosów Knorra, takie np Napoli nie ma żadnej chemii, tylko zioła i suszone pomidory, robi się 3 minuty (dosłownie) i jest bardzo dobre.
Nigdy za to nie trafiłam na naprawdę dobre mrożone albo "tackowane" pierogi. Istnieją takie? Może ktoś odkrył?
SexPistols jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:01   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Nigdy za to nie trafiłam na naprawdę dobre mrożone albo "tackowane" pierogi. Istnieją takie? Może ktoś odkrył?
ja kupowalam w barach mlecznych np pol kg pierogow na wynos i potem tylko w domu na patelni 3 min, niedrogo a naprawde smaczne i recznie robione. Teraz niestety nie mam kolo siebie barow mlecznych i pierogow nie jadlam z pol roku.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:19   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

O fffffffuuuuuuuuu.
Codzienne bombardowanie sztucznego żarcia wiązką promieni-mam tylko nadzieję, że nie nikt nie nazywa tego odżywianiem.

A nie lepiej coś sobie ugotować w większej ilości i pomrozić?
Można nieraz zrobić obiad w pół godziny, niektóre rzeczy-nawet w 15 minut. To, że się pracuje, jeszcze nie upoważnia do życia o mikrofalówce. Sama pracuję.

Tyle w kwestii oburzania. Sama raczej nie kupuję nic, co jest "instant", poza sporadyczną zupką chińską (jest taka, która nazywa się kim chi, z kim chi nie ma nic wspólnego, ale jest pycha), generalnie-nie jem takiego jedzenia częściej, niż parę razy w roku.

Polecam japońskie pomysły takie, jak zupa miso. Jeżeli nie chce Ci się kompletować osobno bulionu, osobno pasty, osobno glonów, osobno jeszcze dodatków-są w sklepach gotowce. Nieszkodliwe, niskokaloryczne, mnóstwo witamin, pycha.


Ja kiedyś kupiłam sos 4 sery, z carrefoura bodajże, całkiem znośny.
Był też sos francuski knorra, z białym winem (ponoć), w słoiczkach-uwielbiałam. Ale chyba już nie ma.
Lubella ma znośne sosy do makaronów.
A z sante (chyba) była gotowa mieszanka do placuszków jabłkowych-nader zacna, dodaje się jabłka i jakiś kefir, zostawia się i się smaży. Dużo otrębów i innych prozdrowotnych substancji.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2012-11-21 o 12:21
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 13:37   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość

Polecam japońskie pomysły takie, jak zupa miso. Jeżeli nie chce Ci się kompletować osobno bulionu, osobno pasty, osobno glonów, osobno jeszcze dodatków-są w sklepach gotowce. Nieszkodliwe, niskokaloryczne, mnóstwo witamin, pycha.
A co mają gotowce w sobie?
Jakieś konkretnej firmy polecasz?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 16:03   #8
wizazanka_Dorocia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 668
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Mój najszybszy sposób na posiłek to warzywa na patelnie ( moje ulubione zawierają ziemniaczki i suszone pomidory ) i do tego chlebek pełnoziarnisty- świetne, szybkie, pyszne i pełnowartościowe danie
wizazanka_Dorocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 08:38   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A co mają gotowce w sobie?
Jakieś konkretnej firmy polecasz?
Oj, na polecanie konkretnej firmy to zła szerokość geograficzna-ja biorę, co jest w sklepie, jeżeli szukam gotowca z miso.
Mają: bulion, miso, wakame, czasem-tofu albo inny dodatek, jakieś przyprawy. I się tylko zalewa gorącą wodą i hopla. Kupuję w Kuchniach Świata.
Chociaż ja wolę kupić osobno miso, bulion, glony-bo przygotowanie zupy trwa około 5 sekund dłużej tylko, a dostosowuję sobie słoność i aromat do aktualnych preferencji. No i wychodzi taniej. No i miso mam też do innych rzeczy (np. kurczaka).
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 09:54   #10
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Nie wiem jak Ty, ale ja np bardzo nie lubię rzeczy odgrzewanych w mikrofali, poza tym wydaje mi się to niezbyt zdrowe.

Na prawdę nie masz ani tej pół godzinki na przygotowanie posiłku? Jest sporo rzeczy, które szybko się gotuje. Ja uwielbiam warzywa na patelnie np mieszanke orientalną, dodaje do niej brązowy ryż i kurczaka, lubie też klasyczne mieszanki, wtedy jem je solo.

A z takich fixów to mi smakuje sos carbonara knorra, podsmażam taką jakąś lepszą kiełbaskę w kosteczke , zalewam tym sosem, makaron i już. Chociaż o niebo wole samodzielnie zrobić carbonare, o zajmuje ok 40 minut, może nawet mniej.

W biedronce jest sporo takich dań gotowych, jakieś tortille, lazanie, zapiekanki, naleśniki, koleżanki mówią że pyszne, ja nie jadłam. Tzn jadłąm tylko lazanie i nawet smaczne ale jakoś mnie trochę przeraża jak nie wiem co jest w środku. I jak już odgrzewać to moim zdaniem lepiej w piekarniku, tylko znów zanim on się nagrzeje to byś obiad zdążyła ugotować
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 09:58   #11
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

w Biedronce od niedawna są placki ziemniaczane z gulaszem, kurczak słodko - kwaśny z ryżem i gulasz węgierski. Dodatkowo często ratuję się biedronkowymi krokietami z mięsem i pierogami (ale tymi z lodówki, nie z zamrażarki).

Nie lepiej ugotować Ci w wolnej chwili np większą ilość gulaszu, kotletów mielonych itp i pomrozić? Zdrowiej i taniej
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 10:21   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Sprobuje to miso zwlaszcza ze mam kolo siebie sklep chinski (oryginalnie chinski, prowadzony przez Chinczykow). Chociaz ja nie przepadam za glonami i ogolnie kuchnia chinska. Uwazam ja za dosc tlusta, kaloryczna.

Kiedys robilam zupe chinska domowo - autentycznie wg przepisu. Ile sie natarlam marchewki, namoczylam grzybkow mun i nagotowalam. W koncu efekt koncowy - smak identyczny jak z tej instant.

Co do gotowych dan - najbardziej sztuczne sa te z proszku (jak mam jesc zupe z proszku to juz wole pozostac na zwyklej kanapce i zrezygnowac z obiadu), te w sloikach maja troche konserwantow ale juz jest to mozliwe. Najlepsze sa mrozonki. Ja ostatnio jadlam musake z mrozonki - warzywka i mieso - szybko i smacznie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 11:27   #13
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Dziwne, znam ludzi którzy wracają z pracy o 18-19 i codziennie o tej porze biorą się za robienie obiadu z dwóch dań i są to panowie
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:32   #14
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Dziwne, znam ludzi którzy wracają z pracy o 18-19 i codziennie o tej porze biorą się za robienie obiadu z dwóch dań i są to panowie
Ja wracając o tej porze też chętnie i z przyjemnością zrobiłabym sobie obiad z dwóch dań, ale mając jeszcze kilka godzin nauki przed sobą na prawde nie mam an to czasu. Może i są ludzie którzy wracają o tej porze i mają już tylko wolne, ale pomijając już naukę jest masa innych rzeczy, pranie, sprzątanie, zakupy, czasami dzieci.

Jestem jak najbardziej za gotowaniem samemu, ale często są to dania robione na 2 dni np, takie których przygotowanie trwa ok pół godziny, lub gotowanie więcej i mrożenie.
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 10:41   #15
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
Ja wracając o tej porze też chętnie i z przyjemnością zrobiłabym sobie obiad z dwóch dań, ale mając jeszcze kilka godzin nauki przed sobą na prawde nie mam an to czasu. Może i są ludzie którzy wracają o tej porze i mają już tylko wolne, ale pomijając już naukę jest masa innych rzeczy, pranie, sprzątanie, zakupy, czasami dzieci.

Jestem jak najbardziej za gotowaniem samemu, ale często są to dania robione na 2 dni np, takie których przygotowanie trwa ok pół godziny, lub gotowanie więcej i mrożenie.
Tak, masz rację, dlatego też najbardziej lubię zrobić fasolkę po bretońsku z kilograma fasoli i na tydzień wystarczy, a to jest akurat danie z tych samorobiących się
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:30   #16
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Tak, masz rację, dlatego też najbardziej lubię zrobić fasolkę po bretońsku z kilograma fasoli i na tydzień wystarczy, a to jest akurat danie z tych samorobiących się
Ja fasolkę uwielbiam, ale niestety nigdy nie robiłam, nawet nie wiem jak się ją robi. Zawsze biorę od babci kilka słoików zawekowanych i mam na pare obiadków
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 12:58   #17
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
Ja fasolkę uwielbiam, ale niestety nigdy nie robiłam, nawet nie wiem jak się ją robi. Zawsze biorę od babci kilka słoików zawekowanych i mam na pare obiadków
Prościzna, tutaj obrazowo Pan pokazuje
http://www.youtube.com/watch?v=uNL33PMwzyw
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 13:26   #18
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Prościzna, tutaj obrazowo Pan pokazuje
http://www.youtube.com/watch?v=uNL33PMwzyw
Dzięki!
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 14:22   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Dziwne, znam ludzi którzy wracają z pracy o 18-19 i codziennie o tej porze biorą się za robienie obiadu z dwóch dań i są to panowie
co w tym dziwnego, ze panowie gotuja? Nie wiem czy to bardzo madre najadac sie 2 daniowo przed snem, poza tym o tej porze posilek nazywa sie kolacja.
Na wieczor wole zjesc np wedzona rybe i salate z vinaigrette - 3 min przygotowania. Zreszta filet z ryby posypany sola i na patelnie z 2 stron to tez 5 maks 10 min pracy.
Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Tak, masz rację, dlatego też najbardziej lubię zrobić fasolkę po bretońsku z kilograma fasoli i na tydzień wystarczy, a to jest akurat danie z tych samorobiących się
jak kiedys zobaczylam ile ta potrawa ma kalorii to mnie zatkalo. Wzdecia i inne efekty akustyczno-zapachowe sa prawie gwarantowane. Potrawa jest ciezkostrawna, zdecydowanie nie dla osob, ktore chca zachowac linie. To juz wole czasem zjesc male ciastko niz tym sie zywic.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 15:38   #20
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Polecam ruskie pierogi z Biedronki (nie mrożone tylko te z chłodni), jedyne kupne, które naprawdę mi smakują.
A co do innych półproduktów, to często robię spaghetti w ten sposób, że zamiast się bawić w robienie sosu od postaw to kupuję gotowy (najbardziej lubię Spaghetti i Mediolański z Dawtony) i doprawiam go jogurtem naturalnym i przyprawami, wychodzi bardzo smaczny.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 23:35   #21
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez Milenka32 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim!

Pytanie jak w temacie, które dania gotowe możecie polecić? Pracuję codziennie do późnych godzin popołudniowych i nie mam za bardzo czasu na przygotowywanie posiłków, zależy mi głównie na takich do odgrzania np w mikrofalówce. Zna ktoś jakieś smaczne rozwiązania?
Nie polecam żadnych dań gotowych oprócz mrożonych warzyw.
Nie polecam też niezdrowego szkodliwego odgrzewania na co dzień dań w mikrofalówce (nie wspominając już, że smak nie ten sam...).

Można zrobić prosty obiad samemu.
Przykład: łosoś skropiony cytryną upieczony w piekarniku + koperek + sałatka z sałaty i pomidorów
Przykład II: makaron, świeże pomidory i bazylia, oliwki, oliwa, trochę tartej mozarelli
Przykład III: placki z mąki żytniej z otrębami z ulubionymi dodatkami

itd...
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 00:02   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
Dziwne, znam ludzi którzy wracają z pracy o 18-19 i codziennie o tej porze biorą się za robienie obiadu z dwóch dań i są to panowie
Znam takich, którzy robią to dla przyjemności, jest to formą odreagowania stresu po pracy, odpoczynku Jednak zazwyczaj nie są to osoby, które muszą gotować codziennie dla całej rodziny bo to już jest rutyna..

Sama unikam gotowców jak ognia, czasami skuszę się na jakieś mrożone pierogi z owocami gdy mam ochotę na coś słodkiego.
Mówią, że lasagne z biedronki z lodówki jest smaczna, mnie co prawda nie powaliła, za mdła była.
Czasami z gotowcem szpinakiem ze śmietanką z lidla cuduję, robię z makaronem i serkiem typu włoskiego (coś ok 15 min i gotowe) albo w cieście francuskim zapiekam.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:03   #23
kyo1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

wszelkiego rodzaju warzywa na patelnię. a ostatnio odkryłam to : http://www.frosta.pl/pl/produkty/gru...ym-p8ziib.html normalnie niebo w gębie
kyo1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:25   #24
Skorpion Fraga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Można tez użyć pólproduktów.Np.Ugotować 1 op. mrożonej włoszczyzny,kilka ziemniaków i fasolę z puszki. Jeśli chcesz mozna dodać jakiejś kiełbaski lub ugotować na kawałku kurczka.Przyprawić cząbrem/pasuje do fasoli/ lub majrankiem.
II Wesja inna przesmażyc na teflonie kiełbaskę z cebulą i dalej jak wyżej.
Albo przesmażyć paczkę włoszczyzny i jakichś warzyw na maśle lub oliwie ,dolać wody, ziemniaki opcjonalnie, dodać listek,ziele,pierz i ugotowac do skutkuMożna dodać puszkę groszku lub fasolki.
Można też zrobiś sos pomidorowy :2-3 cebule,czosnek lekko podsmażyć na oleju lub oliwie, dodać pimidory z puszki ,imbiru,piprzu, warzywka lub mrożonej włoszczyzny i dusić az zmiękną. W tym czasie dojdzie ci ryż lub ugotujesz makaron, a część sosu na gorąco do słoika, do lodówki. A potem...ugotowac makaron,dodać wedlinę,szynkę przesmażona cebulkę, polać sosem i posypac serem.Zapiec. Wszystko przygotować wcześniej, a po przyjsciu z pracy szybko piekarnik, sosik ,na wierzch ser i...mnia mniam
A gotowych nie polecam bo wszystko konserwowane chemicznie/poczytaj etykietki/

Edytowane przez Skorpion Fraga
Czas edycji: 2012-11-26 o 14:52
Skorpion Fraga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 16:42   #25
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Kupiłam ostatnio pyzy ziemniaczane z mięsem z Biedronki
Cudo kulinarne to to nie jest jakieś ale zjeść się da
polane skwareczkami z boczku lub cebulką
Tylko trzeba pilnować by ich nie rozgotować, zamiast 10 trzymam je 6 minut we wrzątku i wtedy są oki.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 18:09   #26
AnnaDe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Pytajcie w sklepach o dania z firmy lanfamfood są naprawdę smaczne...moje odkrycie roku
Znalazłam stronę producenta Dania gotowe

Edytowane przez AnnaDe
Czas edycji: 2013-01-16 o 18:12
AnnaDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 19:29   #27
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

a ja tylko chciałam wtrącić, że mit o szkodliwości mikrofalówek został już dawno obalony
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:26   #28
Jawa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 197
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Jadam od czasu do czasu gotowce. Mam kilka takich sprawdzonych rzeczy.

Np. pizze "Rigga" (Dr Oetker), najbardziej lubię pieczarkową i serową,
zapiekanki (jakaś niemiecka firma, możliwe że ta sama co od pizzy),
zupy - barszcz czerwony Krakus w kartonie lub w butelce, chińszczyzna i sosy do spaghetti Knorra (te ostatnie, czasem mieszam z przecierem do smaku), kostki rosołowe - tu w sumie różne firmy ale często Knorra (akurat kostek i mieszanek przypraw staram się unikać jak ognia, czasem jednak trzeba), muffinki (chyba też Dr Oetkera).

Jak tak wymieniam to sporo wychodzi ale nie jest tak, że na co dzień tak się żywię. Większość z tych rzeczy to takie ostatnie deski ratunku.
Jawa_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 22:32   #29
moniae1987
Przyczajenie
 
Avatar moniae1987
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

kebab ale sprawdzony, nie pierwszy lepszy
__________________
www.stolybilardowe.net/
moniae1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 08:13   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Gotowe dania, które polecacie?

Z gotowców:
Pizze - najlepiej te lodówkowe, nie mrożone; krokiety, pierogi, gołąbki - najlepiej na wagę, w sprawdzonym sklepie, dostarczane na bieżąco z jakiegoś lokalnego zakładu produkcyjnego, nie mrożone; dania Frosta lub tego typu (ale sprawdzonego producenta, aby nie miały jakichś dziwnych dodatków); bar mleczny - na ogół świetne zupy; surówki - z takich o krótkim terminie ważności; barszcz Krakus w kartonie - szczerze mówiąc raczyłam się nim na Wigilii - dałam suszonych grzybów, trochę dodatkowych przypraw i był jak domowy. Na gotowcach da się wyżyć na tygodniu, ale są gotowce i "gotowce" - naprawdę można kupić dobrej jakości, nie szkodzące aż tak zdrowiu, a można i takie z toną zapychaczy, dziwnych składników, niezbyt pożywne.

Z szybkich dań do przygotowania z półproduktów:
Makaron plus warzywa na patelnię plus np. tuńczyk - czas robienia ok. 20 minut; kasza kuskus z np. warzywami z mrożonki - tej kaszy nie trzeba gotować, więc to naprawdę jest mega szybkie danie; jajecznica / omlet / jajko sadzone plus dowolne dodatki - również mega szybkie do zrobienia; zupy "chińskie" - wrzuca się do gara pierś z kurczaka, warzywa z mrożonki, daje przypraw, można dać jakiegoś sosiku Tao Tao lub trawę cytrynową - max 30 minut i prosta zupka gotowa, pierś z kurczaka - bogate źródło białka, w dodatku mało tłuszczu; spaghetti.

Ze sprzętów przyspieszających przygotowywanie potraw polecam:
maszyna do gotowania jajek - robi się coś innego, a jajka raz dwa i gotowe (nie trzeba zagotowywać wody, stać nad garnkiem, można wybrać stopień miękkości / twardości); toster / opiekacz do kanapek / domowy grill - kanapka na gorąco, lub grzanka i kakao - fajna sprawa; osobiście bardzo chwalę sobie automat do chleba - czas spędzany na kupowaniu pieczywa pożytkuję na coś innego, a samo nastawienie chleba to kwestia max 10 minut; blender do koktajli - zdrowsza opcja, niż kupne jogurty, szybkie śniadanie lub kolacja, a i zupę można zrobić.

Generalnie wszystko się da - warto sobie tak zorganizować czas, że robić się 2-3 rzeczy na raz.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-01-18 o 08:20
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-30 10:09:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.