Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-19, 15:33   #91
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Cytat:
Napisane przez Myszette Pokaż wiadomość
A pozwalają mierzyć czepki? W takim np. DECATLINIE widzę na stronie rozmiary, ale czy tam można mierzyć? Na allegro niektóre czepki mają napisane, ze są do włosów długich- to ściema czy robi jakąś różnicę?
W niektórych sklepach pozwalają, np w sportowych.
Czepki dla długowłosych są większe.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 09:25   #92
Myszette
Raczkowanie
 
Avatar Myszette
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 183
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Będę musiała spróbować coś kupić. Na razie poszłam na basen i nałożyłam na suche włosy masło jojoba na to czepek z materiału , na to jakiś prosty cienki silikonowy. Gdy pływałam czułam jak mi ciepło w głowę, włosy były trochę wilgotne, ale po umyciu wyglądały ładnie. Będę tak robić dalej ciekawe jak to wpłynie na stan moich włosów. W tej chwili mam takie do łopatek i mam zdrowe końce. Nigdy nie miałam dłuższych zdrowych włosów- możne teraz się uda.
Z swoją drogą ciekawe cz istnieją czepki nie przepuszczające wody, takie po których włosy byłyby suche.
__________________
Żyjemy tak jak śnimy – samotnie
"Jądro ciemności" Joseph Conrad
Myszette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 13:16   #93
vorka
Raczkowanie
 
Avatar vorka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 129
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Cytat:
Napisane przez Myszette Pokaż wiadomość
Będę musiała spróbować coś kupić. Na razie poszłam na basen i nałożyłam na suche włosy masło jojoba na to czepek z materiału , na to jakiś prosty cienki silikonowy. Gdy pływałam czułam jak mi ciepło w głowę, włosy były trochę wilgotne, ale po umyciu wyglądały ładnie. Będę tak robić dalej ciekawe jak to wpłynie na stan moich włosów. W tej chwili mam takie do łopatek i mam zdrowe końce. Nigdy nie miałam dłuższych zdrowych włosów- możne teraz się uda.
Z swoją drogą ciekawe cz istnieją czepki nie przepuszczające wody, takie po których włosy byłyby suche.
To chyba trochę niemożliwe.
Chyba, że nie będziesz się zanurzać w wodzie, to wtedy będziesz mieć suche włosy
Ja daję odrobinę oleju na włosy i na to czepek. A potem myję włosy ziołowym szamponem i nakładam odżywkę b/s. Dzisiaj tak zrobiłam
__________________
Anioł nigdy nie upada.
Diabeł upada i nie wstaje.
Człowiek upada i wstaje.


vorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 21:07   #94
0lexandra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Witam czy któraś z Was znalazła skuteczny sposób na pogodzenie basenu z farbowanymi włosami? Mam farbowane na rudo włosy i boję się, że chlor wypłucze kolor. Na poprzednich stronach czytałam rady, aby posmarować włosy odżywką do włosów farbowanych i na to założyć silikonowy czepek. Czy ktoś może potwierdzić skuteczność tej metody?
__________________
A6W skończona!!!
0lexandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:01   #95
Lizz91
Raczkowanie
 
Avatar Lizz91
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 61
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Hej dziewczyny.
6 lat już pływam przetestowałam mnóstwo rzeczy macie jakieś sprawdzone produkty ?? Na włosy po basenie, oliwki i odżywki??
Włosy suche i matowe.

Z tego co wiem nie ma już chloru na basenie jest ozon ( tam gdzie ja chodzę) i nie noszę czepka.
__________________
Włosy kontra basen
Lizz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 07:01   #96
Kociomilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Hej! Właśnie szukam info na temat różnicy dla włosów chlor kontra ozon. Z chemią u mnie tak sobie, więc może któraś z Was wie - czy ozonowana woda jest lepsza dla włosów niż chlorowana? Pewnie też trzeba specjalnie dbać o włosy i na razie się uczę. Chodzę na pływalnie 3-5 razy w tygodniu, ale od niedawna i chcę równocześnie zadbać o włosy.

To jak to jest? Ozonowana lepsza?
Kociomilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:21   #97
Lizz91
Raczkowanie
 
Avatar Lizz91
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 61
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Cytat:
Napisane przez Kociomilka Pokaż wiadomość
Hej! Właśnie szukam info na temat różnicy dla włosów chlor kontra ozon. Z chemią u mnie tak sobie, więc może któraś z Was wie - czy ozonowana woda jest lepsza dla włosów niż chlorowana? Pewnie też trzeba specjalnie dbać o włosy i na razie się uczę. Chodzę na pływalnie 3-5 razy w tygodniu, ale od niedawna i chcę równocześnie zadbać o włosy.

To jak to jest? Ozonowana lepsza?
To co na pewno mogę ci powiedzieć że po ozonie nie będziesz czuła żadnego zapachu po chlorowanej wodzie zazwyczaj zostaje zapach na skórze.
Jak pewnie widziałaś mój post.... sama muszę bardzo mocno dbać o włosy. póki co eksperymentuje. Poczytaj na forum o naturalnej pielęgnacji; nakładanie olei, szamponów bez silikonów.
__________________
Włosy kontra basen
Lizz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 09:39   #98
kiiidmankaa
Raczkowanie
 
Avatar kiiidmankaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 81
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Witam wszystkich
W poniedziałek po dłuższej przerwie wybieram się na basen, wiadomo że chlor okropnie niszczy włosy, a moje są w nie najlepszej kondycji, choć od dłuższego czasu ostro wzięłam się za ich pielęgnację.
Myślicie, że smarowanie włosów olejem kokosowym przed basenem + dodatkowa kuracja nim w domu wystarczy żeby się nie zniszczyły??

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Nikt nic nie wie ??
__________________
Konsultacja 18.09.2013 dr.P.O Warszawa
kiiidmankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 20:54   #99
thehopelessplace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 32
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Nakładając olej kokosowy przed wejściem do basenu (bez czepka) nie pozostanie on w wodzie basenowej? Moim zdaniem ją tym można zabrudzić, a basen jest publiczny i powinniśmy wszyscy dbać o czystość.
thehopelessplace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 18:44   #100
capser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja włosów a basen - porady, polecane kosmetyki etc.

Witam !
Ja chodzę na basen co tydzień.
Przed wejściem do wody nic nie stosuję, po prostu upinam włosy w kok, pod czepek i do wody. Raz się zdarzy, że włosy są bardziej mokre, a raz (jak dziś), że są mokre tylko u nasady i na dole(na dolnej części skóry głowy). Suszę chłodnym nawiewem i nic nie robię. Dopiero wieczorem odbywam swoją kurację, czyli olej na 1/1,5h i szampon, potem odżywka i olejowe serum. To wszystko.
Czy po basenie przed wysuszeniem powinnam jeszcze coś zrobić?
capser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 19:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.