Informatyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 13:44   #1
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92

Informatyk


Czy jest tutaj Wizażanka zajmująca się zawodowo komputerami? Chciałam się dowiedzieć czegoś o tej pracy, wymaganiach. Z góry dziękuję za odpowiedź
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 16:19   #2
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Informatyk

Możesz sprecyzować "zajmowanie się komputerami"? Trochę to ogólne stwierdzenie, a branża informatyczna jest raczej rozległa.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:06   #3
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: Informatyk

dokładnie, sprecyzuj pytanie, może uda mi się coś odpowiedzieć
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:56   #4
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Informatyk

Hmm.. Chodzi o to, że właśnie zastanawiam się jaki kierunek obrać i dlatego napisałam ogólnie - informatyka. Wiążę swoją przyszłość właśnie z tą dziedziną i chciałabym się dowiedzieć o wszystkim po kolei. Najbardziej interesuje mnie grafika komputerowa i programowanie, ale wszystkim innym co związane z komputerami też nie pogardzę
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:40   #5
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Informatyk

Baaardzo ogólne zapytanie.
Postaram się pomoc Ci jeśli je sprecyzujesz

Studiujesz? uczysz się?
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:55   #6
nat92
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 609
GG do nat92
Dot.: Informatyk

Jeszcze się uczę. Dopiero kończę gimnazjum. Nie za bardzo wiem jak sprecyzować, bo właśnie jeszcze nie wiem na 100% co dokładnie chcę robić. Dlatego chciałam, żeby osoby, które mają pracę ogólnie związaną z informatyką, żeby podzieliły się swoimi doświadczeniami
nat92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:14   #7
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Informatyk

Cytat:
Napisane przez nat92 Pokaż wiadomość
Jeszcze się uczę. Dopiero kończę gimnazjum. Nie za bardzo wiem jak sprecyzować, bo właśnie jeszcze nie wiem na 100% co dokładnie chcę robić. Dlatego chciałam, żeby osoby, które mają pracę ogólnie związaną z informatyką, żeby podzieliły się swoimi doświadczeniami
Skoro dopiero kończysz gimnazjum to jeszcze masz trochę czasu na sprecyzowanie, co Cię interesuje i czym chcesz się zajmować.

Pracuję w IT, ale nie wiem co chcesz wiedzieć ;-)
W tej branży raczej nie funkcjonuje pojęcie "informatyk".
Bo jest ono zbyt ogólne. Są programiści, których można podzielić min. na webmasterów, webdeveloperów, do tego można programować w różnych językach itp., są graficy, administratorzy itd.
Wymagania na każde stanowisko będą inne.
Na pewno dobrą podstawą to takich zawodów będą studia na kierunku informatyka Ale studia to tylko baza, w ich trakcie trzeba się zdecydować, czym chcesz się zajmować w przyszłości i samodokształcać się w tym kierunku.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 22:46   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Informatyk

Komputerami czyli sprzetem zajmuja sie pracownicy serwisow komputerowych i do tego nie trzeba studiow wyzszych, za nie zaszkodza umiejetnosci manualne i troche sily fizycznej. To tzw hardware.

Oprogramowanie czyli software jest bardzo zroznicowane. Mozna je tworzyc, wymyslac koncepcje, analizowac, dopasowywac, integrowac, pracowac jako uzytkownik (end user). Opcji jest wiele i zastosowanie oprogramowania zroznicowane (od wirtualnych map kartograficznych przez komunikatory i programy pocztowe po systemy planowania produkcji mebli).

Jedni bardziej koncentruja sie na zastosowaniu programu inni na konkretnej technologii wykonania, ot odwieczny dyskurs na temat punktu ciezkosci.

Do tego dochodza zagadnienia sieciowe, administracja, systemy operacyjne itd itd mozna by dlugo.

Grafika, o ktorej piszesz kojarzy sie z branzowymi artystami. Talent plastyczny bywa tu istotniejszy od matematycznego.

Czyli dla kazdego cos dobrego.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 20:06   #9
Maykee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1
Dot.: Informatyk

Jestem programistą. Skończyłam inżynierię oprogramowania na politechnice. Wydaje mi się, że jeśli już coś programujesz, to śmiało możesz wybrać ten kierunek. Jeśli nie - spróbuj się pobawić trochę, coś poprogramować. Nie wybieraj takiego kierunku, jeśli nie jesteś przekonana co do tej dziedziny informatyki.
Jeśli miałabyś jakieś pytania - pisz
Maykee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-30, 21:37   #10
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Informatyk

Pracuja jako administrator sieci komputerowej w 1 firmie skladajacej sie z 3 oddzialow w roznych miejscach w Warszawie - uwielbiam swoja prace .
Moj rodzaj pracy pozwala mi pracowac rownoczesnie w 3 oddzialach firmy za pomoca zdalnych polaczen (zdalny pulpit), moge tez pracowac bedac "w domu"
wlasciwie z kazdego miejsca na swiecie majac ze soba laptopa + internet.
Nie wszystko da sie zrobic zdalnie - budowanie sieci/ strukturalnych (uwielbiam ) to bieganie z kilometrami kablow, switche, routery, wiertarka ( kolega ), praca pod biurkami, czesto w nocy, potem juz lzejsza - konfiguracja calej sieci, instalacja oprogramowania itp.. itd.
Sama administracja pozniej takiej sieci jest juz mniej ciekawa szczegolnie jak nic sie nie popsuje najczesciej wtedy zaczynam wymyslac rozne rzeczy co mozna zrobic aby udoskonalic siec i ulatwic prace na komputerach innym <- tu zazwyczaj inspiracja sa zadawane pytanie i problemy na komputerach osob pracujacych w firmie.
Rodzaj pracy odpowiedzialny ( ze wzgledu na dostep do roznych danych), nie ogranicza Cie do pracy w jednej firmie, moze byc wykonywany zdalnie, mozna pracowac w kilku firmach na raz.
Ostatnio moja pasja sa panoramki sferyczne (Wirtualne Zwiedzanie), zajecie czasochlonne, ale bardzo ciekawe.
Inna zaleta pracy administratora sieci to wynagrodzenie - nie mozna narzekac
szczegolnie jesli lubi sie ten rodzaj pracy - ja uwielbiam, wlasciwie to juz uzaleznienie.

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 13:22   #11
Seph
Zadomowienie
 
Avatar Seph
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 370
Question Dot.: Informatyk

Czy na studiach jest tak ze ledwo co studenci informatyki pracują przy komputerach? Znajomy siostry studiuje kierunek związany z programowaniem i prawdopodobnie przez 3 lata tylko uczył się samej matematyki.


Dlatego mam pytanie czy jest jeszcze sens kierować się na takie studia które są dość trudne?? (interesuje mnie webmasterstwo,grafika )

Edytowane przez Seph
Czas edycji: 2008-05-16 o 14:51
Seph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-21, 12:18   #12
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Informatyk

Cytat:
Napisane przez Seph Pokaż wiadomość
Czy na studiach jest tak ze ledwo co studenci informatyki pracują przy komputerach? Znajomy siostry studiuje kierunek związany z programowaniem i prawdopodobnie przez 3 lata tylko uczył się samej matematyki.


Dlatego mam pytanie czy jest jeszcze sens kierować się na takie studia które są dość trudne?? (interesuje mnie webmasterstwo,grafika )
"czy na studiach" ... przecież każda szkoła pewnie ma inna "strategię" nauczania ... chyba też zależy jak bardzo "zawężony" jest kierunek studiów
Generalnie studia są po to by zapoznać Cię z różnymi technologiami i kierunkami rozwoju ... zawodu Cie nie nauczą , ale będziesz miała ogólne pojęcie o wszystkim i będziesz wstanie zdecydować co Ci się podoba bardziej co mniej i co faktycznie byś chciała robic i dalej rozwijać. Na pewno poza studiami czeka Cię duużo pracy we własnym zakresie, ciągła nauka (bo informatyka to bardzo szybko rozwijająca sie dziedzina i nie można "spocząć na laurach")
Ja już prawie kończe i jestem zadowolona z tego wyboru , zresztą nie wyobrażam sobie żę mogłabym coś innego studiować
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 13:05   #13
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Informatyk

Jak już napisano informatyka jest bardzo bardzo szeroką dziedziną
Grafika a programowanie to dwa różne światy
Natomiast do obu tych światów potrzeba oprócz nauki i doświadczenia szczypty talentu: do grafiki - artystycznego (najlepsi graficy jakich znam zaczynali od węgla i kawałka papieru już w Twoim wieku) a do programowania potrzeba bardzo specyficznego myślenia (nie wybieraj tego kierunku studiów jeżeli nie jesteś pewna że dasz radę- inżynieria oprogramowania to na politechnice łódzkiej gdzie studiowałam był najtrudniejszy kierunek - swoją drogą zawierający najwięcej matematyki).

Jestem informatykiem z paro letnim doświadczeniem.
Zaczynałam od administracji bazami danych, potem przeszłam na bizness-informatykę, administrację aplikacjami biznesowymi, gdzie bardzo często muszę się bardziej znac na procesach biznesowych związanych z księgowością, płacami czy kadrami niż na samych komputerach.

To wdzięczny kierunek studiów na pewno bo szeroki - po studiach możesz się rozejrzec i przekonac co do Ciebie trafia ale matematyki nie unikniesz (dopiero potem dochodzi do człowieka że naprawdę była potrzebna )
Ja np wiedziałam że nie dam się zamknąc w serwerowni, bo potrzebuję kontaktu z ludźmi, dlatego dodatkowo uczyłam się księgowości, rachunkowości, bardzo potrzebni są konsultanci potrafiący przełożyc język informatyka/programisty na język klienta.

Swoją drogą - inżynierię oprogramowania skończył mój mąż, który po krótkiej zabawie z programowaniem, portalami, teraz prowadzi swoją firmę konsultingową i chyba też więcej ma gadania z ludźmi niż siedzenia przed komputerem

I jeszcze się chciałam odnieśc do tego co pisała aniołek
Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski Pokaż wiadomość
Inna zaleta pracy administratora sieci to wynagrodzenie - nie mozna narzekac
aniolek
również w wieku 28 lat zarabiam stanowczo więcej niż średnia krajowa.
Po 4 latach pracy spłaciłam samodzielnie 3pokojowe mieszkanie w stolicy - i to bez zbytnich wyrzeczeń
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png


Edytowane przez falka
Czas edycji: 2008-06-21 o 13:45
falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 23:58   #14
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

odświeżam wątek, bo chciałabym się dowiedzieć od osób które pracują w branży na jakiego typu informatyków jest zapotrzebowanie, jakie mogą być ewentualne trendy rozwoju branży.

Czy znacie jakieś dobre strony internetowe gdzie można się rozeznać czym się każdy informatyk-specjalista zajmuje?

Mój TZ sobie wymyśllił że skończy studia i zostanie iformatykiem, :| lubi komputery i grzebanie przy nich ale nie jest zupełnie pewien czego się "złapać"

Dzięki za pomoc
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:06   #15
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Informatyk

Programista - zwlaszcza aplikacji na telefony komorkowe
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:22   #16
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Informatyk

wciąż bardzo poszukiwani są programiści javy w tym języku można pisac na wszystkie platformy i nie wygląda na to by coś miało ją wyprzeć

a szczerze ... znajdzie prace czym się nie zajmie .. byle by był dobry w tym najważniejsze wybrać coś i trzymać się tego
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 21:03   #17
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

dzięki serdecznie za odpowiedzi

A czy możecie mi jeszcze napisać (zielona jestem w tej dziedzinie) ile jest matematyki w informatyce? Czy to jest tak że używa się tylko pewnego ścisłego działu i można się tego nauczyć czy wszystko opiera się na całej matmie i same dobre chęci i głowa nie wystarczą... Mój TZ orłem z matmy nie jest ale myślę że gdyby przyszło mu się wyselekcjowanego materiału nauczyć to dałby radę....
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 22:29   #18
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Informatyk

Zalezy od wydzialu. Na elektrycznym masz informatyke sprzetowa - programowanie urzadzen elektronicznych, projektowanie symulacji zjawisk fizycznych w obwodach. Na matematycznym projektujesz algorytmy rozwiazan problemow wyzszej matematyki.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 22:33   #19
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

eee tzn to byłaby uczelnia angielska, więc tylko i wyłącznie informatyka, żadne inne dodatkowe przedmioty i nie ma czegoś takiego jak wydziały
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-21, 23:13   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Informatyk

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
lubi komputery i grzebanie przy nich ale nie jest zupełnie pewien czego się "złapać"
To co on tym komputerom robi i czy one go takze lubia?

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
A czy możecie mi jeszcze napisać (zielona jestem w tej dziedzinie) ile jest matematyki w informatyce? Czy to jest tak że używa się tylko pewnego ścisłego działu i można się tego nauczyć czy wszystko opiera się na całej matmie i same dobre chęci i głowa nie wystarczą... Mój TZ orłem z matmy nie jest ale myślę że gdyby przyszło mu się wyselekcjowanego materiału nauczyć to dałby radę....
yyy wyselekcjonowac material... przeciez nie od dzisiaj wiadomo, ze matematyka jest tak powszechnie nielubiana wlasnie dlatego, ze taka wybiorczosc nie wchodzi w gre....

To nie historia, ze mozna znac perfect dzieje drugiej wojny swiatowej nie majac pojecia o podbiciu Galii przez Cezara

az mi sie samo nuci - "Galia est omnes divisa in partes tres..."

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
eee tzn to byłaby uczelnia angielska, więc tylko i wyłącznie informatyka, żadne inne dodatkowe przedmioty i nie ma czegoś takiego jak wydziały
No to skoro on dopiero idzie na studia to za kilka lat wszystko moze sie zmienic - branza IT rozwija sie w rekordowym tempie. Mysle, ze ma czas. Tak zupelnie szczerze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 23:32   #21
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Informatyk

to moze ja sie wypowiem w tym watku gdyz jestem na pierwszym roku studiow informatycznych . Jesli chodzi o matematyke to pod tym pojeciem mamy wyklady z analizmy matematycznej i algebry liniowej. Natomiast wiadomo ze na studiach informatycznych praktycznie wszystko laczy sie z informatyka Do tego mamy jeszcze takie przedmioty jak Podstawy programowanioa ( w sumie mam z tym wiecej problemu niz z sama analiza matematyczna, a u mnie z matma ciezko ) Wprowadzenie do techniki ,wprowadzenie do inzynierii komputerowej , podstawy prawa w informatyce, ekonomia i fizyka Na mojej uczelni specjalizacje wybiera sie dopiero na drugim roku i z tego co wiem to ma byc grafika komputerowa, sieci i systemu multimedialne. Jak sie utrzymam to pojde na te systemu multimedialne , ale cos czuje ze moze byc ciezko (:P) tak ze jak bys miala jakies pytanie to pisz a postaram sie chetnie odpowiedziec na nie
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 20:50   #22
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
To co on tym komputerom robi i czy one go takze lubia?
No to skoro on dopiero idzie na studia to za kilka lat wszystko moze sie zmienic - branza IT rozwija sie w rekordowym tempie. Mysle, ze ma czas. Tak zupelnie szczerze.
smyra je po wiatraczku i chyba im się to podoba bo są mu posłuszne

a tak na poważnie to chciałam przez to powiedzieć że TZ raczej nie jest osobą, która w przypadku najmniejszego problemu z kompem w pierwszej kolejnosci instaluje nowy system (bo znam takich co jedynie takowe rozwiązanie uznają). TZ jest osobą która siedzi i próbuje naprawiać własnymi siłami, szuka odpowiedzi i informacji w necie (jak trzeba), interesuje się techniką... To tak krótko.

Wiem że człowiek wszystkiego może się nauczyć tylko odpowiednio musi chcieć. Nie mam zielonego pojęcia jaka matematyka jest na studiach informatycznych (choć sama ją lubię i byłam dobra na studiach) i chciałam się trochę rozeznać. A tak wcześnie to robię bo tutaj trochę inaczej wygląda składanie aplikacji

Martwi mnie tylko jedno... Powszechna (niepisana) zasada że żeby być informatykiem to trzeba w komputerach "siedzieć" od dziecka i nie da się tego nauczyć tylko trza mieć to "coś" we krwi...
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:32   #23
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Informatyk

Bo rozwiazywanie problemow za pomoca informacji z neta ma niewiele wspolnego z informatyka. Do informatyki potrzeba pasji - niekoniecznie od kolyski ale takiej, ktora pozwala na samoksztalcenie. Jesli twoj tz projektuje strony, tworzy grafike, pisze programy lub grzebie w mechanicznych czesciach - to niech idzie ale jesli jego aktywnosc ogranicza sie do rozwiazywania problemow - odradzam ten kierunek.
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:42   #24
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

nari tzn nie tylko tak że ifnormacje ma z neta, ale sam się też głowi...

TZ nie programuje nic, nie robi stron ani grafiki, nie miał jak nauczyć się tego robić, a jego myślenie że na bycie informatykiem jest już za późno tkwiło w nim do czasu kiedy byliśmy w PL. Odkąd w UK otworzyły się przed nim horyzonty, troche inne spojrzenie na świat i przekonanie że nigdy nie jest na nic za późno zaczął właśnie myśleć nad informatyką. Widziałam że zaczął w miarę wolnego czasu podczytywać jakieś samouczki i wprowadzenie do programowania... Może znacie strony jakie mogłabym mu podrzucić żeby rozeznał się trochę bardziej i przekonał czy rzeczywiście chce być informatykiem ?
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:59   #25
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Informatyk

Czasem nie ma czasu na grzebanie w rejestrach systemu czy sprawdzanie przypadkowych porad apropos zepsutych instalacji. Wtedy przeinstalowanie calego systemu jest najszybsze i najpewniejsze. O ile nie spowoduje to utraty drogich jednorazowych licencji. Bo i z ostatnich przypadkiem sie zetknelam.

Takze podejmowanie decyzji przy rozwiazywaniu problemow zawsze powinno byc elastyczne i uwzgledniac wiele czynnikow. Gdy w gre wchodzi wieksza kasa i wyjatkowo mala ilosc czasu, wtedy to nie czas na eksperymenty.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 07:32   #26
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Informatyk

Nie ma konkretnych stron. Niech twoj Tz liznie troche grafiki, programowania i sprzetu i sam zdecyduje
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 08:25   #27
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Informatyk

Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
nari tzn nie tylko tak że ifnormacje ma z neta, ale sam się też głowi...

TZ nie programuje nic, nie robi stron ani grafiki, nie miał jak nauczyć się tego robić, a jego myślenie że na bycie informatykiem jest już za późno tkwiło w nim do czasu kiedy byliśmy w PL. Odkąd w UK otworzyły się przed nim horyzonty, troche inne spojrzenie na świat i przekonanie że nigdy nie jest na nic za późno zaczął właśnie myśleć nad informatyką. Widziałam że zaczął w miarę wolnego czasu podczytywać jakieś samouczki i wprowadzenie do programowania... Może znacie strony jakie mogłabym mu podrzucić żeby rozeznał się trochę bardziej i przekonał czy rzeczywiście chce być informatykiem ?
jej ale twój tż jest informatykiem a takich stron nie umie znaleźć wyszukiwanie wiadomości to podstawowa sprawa :P a w sieci tego pełno ...
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 13:09   #28
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: Informatyk

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;9442792]jej ale twój tż jest informatykiem a takich stron nie umie znaleźć wyszukiwanie wiadomości to podstawowa sprawa :P a w sieci tego pełno ...[/QUOTE]

umie umie i nawet znalazł a nawet z nich korzysta wyobraź sobie. Ja zapytałam czy znacie jakieś szczególne ciekawe strony... I nikt nie napisał że jest informatykiem tylko chciałby zostać....
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:09   #29
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Informatyk

sorki że sie czepiam ale po prostu śmieszy mnie troche pytanie czy znacie fajne stronki dla informatyków
gdybyś zapytała czy znacie jakieś fajne stronki dla programistów np c# to inna sprawa ...
chodzi mi o to że określenie informatyk tak na prawde kojarzy mi sie ze wszystkim i z niczym :P to taki nauczyciel informatyki w szkole który wszystkiego "liznął" po troche ale w niczym dobry nie jest
jeżeli chce się kimś zostać to nie informatykiem tylko np programistą, grafikiem, specjalistą od sieci itd itd
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 15:35   #30
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Informatyk

Ja mam samych informatyków w domu (oprócz mnie) i mogę z tej strony się wypowiedzieć. Jedna osoba zajmuje się programowaniem i powiem szczerze, że jak dla mnie to do tego żadne dobre chęci i "chce być programistą" nie wystarczą. Moim zdaniem trzeba być ogromnie inteligentnym człowiekiem, w niesamowity sposób myśleć logicznie, być orłem nie tylko z matematyki, ale i innych dziedzin. Druga studiuje informatykę i są to bardzo ciężkie studia dla ludzi wybitnych w tej dziedzinie. O grzebaniu przy komputerze czy instalacji systemu jako wskaźnikach to ja bym zapomniała. Na studiach jest przede wszystkim matematyka wyższa, a reszta to w zależności od wydziału. Ja mam osobiście dużo szacunku do ludzi kończących takie studia. TŻ natomiast zajmuje się właśnie hardwarem i do tego faktycznie nie trzeba studiów, ale za to obycie z komputerami od dziecka jet ogromnie wskazane I dodam może, że tacy domowi naprawiacze komputerów to głowni klienci w serwisie

Nie chcę oczywiście zniechęcać, ale myślę, że to musi być bardzo przemyślana decyzja (poza tym trudno się dostac!) żeby się nie skończyło jak jest w wielu przypadkach na rezygnacji po semestrze.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.