praca na czarno - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 08:38   #1
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Angry

praca na czarno


witam
od ponad 3 miesięcy pracuje na czarno jako barmanka,mam 21 lat,ciężko u mnie w mieście znaleść prace nawet na głupich ulotkach,tym bardziej jak nie ma się znajomości,a wiec tak pracodawca najpierw uzgodnił ze mną,że będę tam pracować 4 dni w tygodni,pózniej musiałam niestety pracować 7 dni w tygoniu,i dostawałam 40 zł,czasmi siedziałam po 9 godzin nie miałam płaconej godzinówki dopiero nie dawno to się zmieniło i pracodawca dał mi stawke godzinną,znalazłam sobie koleżanke która przychodzi tam na pracować na 2 dni,ale pojawił się następny problem jestem chora a koleżanka nie może przyjść do pracy,powinnam powiadomomić pracodawce prawda?czy może poprosić inną koleżanke która tam kiedyś pracowała żeby chociarz na 2 dni tam przyszła? jak sądzicie jakie ja mam wogóle prawo?bo to pierwszy raz jak pracuje na czarno,powiedziano mi ostatnio jeszcze tak,że musze siedzieć do ostatniego klijenta,zaczynam prace od 16 a kończe o 23 teoretycznie,a jak już zaczynam nadgodziny to mam płacone tak samo jak za godzinną moją stawke,to jest mały pub i nie mają z niego małe zyski,ale czy to musi odbojać się na mnie?

Edytowane przez taka Ona 20
Czas edycji: 2009-07-14 o 08:47
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 08:48   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: praca na czarno

Nie masz żadnych praw a powiadomic zwyczajnie wypada i ew. zaproponowac zastepstwo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 21:13   #3
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: praca na czarno

Cytat:
Napisane przez taka Ona 20 Pokaż wiadomość
a jak już zaczynam nadgodziny to mam płacone tak samo jak za godzinną moją stawke,to jest mały pub i nie mają z niego małe zyski,ale czy to musi odbojać się na mnie?
to jest mały pub i mają małe zyski czy mały pub ale mają wysokie zyski?

Jak wyżej -nie masz żadnych praw.Niestety.
Powiadomić wypada (mogłabyś po czymś takim nie mieć już nie tylko praw, ale i pracy..). zastępstwo też możesz zaproponować, zwłaszcza jeśli koleżanka tam pracowała.
Najlepiej chyba porozmawiać z szefem/-ową jak najlepiej załatwić takie sprawy (każdy może się rozchorować). Wtedy nie będziesz miała dylematu.
A na wysokość płacy nie masz za bardzo wpływu ;] powinnaś cieszyć się, że masz pracę.. Ale rozumiem, że to mało ;/
Szukaj czegoś innego.
A nie ma szans, że zatrudnią Cię na stałe? Kogoś w końcu muszą mieć na stałe..legalnie.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:23   #4
taka Ona 20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 281
Dot.: praca na czarno

Cytat:
Napisane przez jodame Pokaż wiadomość
to jest mały pub i mają małe zyski czy mały pub ale mają wysokie zyski?

Jak wyżej -nie masz żadnych praw.Niestety.
Powiadomić wypada (mogłabyś po czymś takim nie mieć już nie tylko praw, ale i pracy..). zastępstwo też możesz zaproponować, zwłaszcza jeśli koleżanka tam pracowała.
Najlepiej chyba porozmawiać z szefem/-ową jak najlepiej załatwić takie sprawy (każdy może się rozchorować). Wtedy nie będziesz miała dylematu.
A na wysokość płacy nie masz za bardzo wpływu ;] powinnaś cieszyć się, że masz pracę.. Ale rozumiem, że to mało ;/
Szukaj czegoś innego.
A nie ma szans, że zatrudnią Cię na stałe? Kogoś w końcu muszą mieć na stałe..legalnie.
pracuję tam prawie 3 miesiące a od 2 miesięcy obiecywali mi umowę,ale chyba się jej nie doczekam
taka Ona 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 18:41   #5
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: praca na czarno

No to niestety niewiele możesz zdziałać ;/
Pewnie gdybyś odeszła bez trudu znaleźliby kogoś na Twoje miejsce ;/
Szukaj czegoś innego, rozglądaj się... może akurat coś się trafi.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 22:43   #6
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: praca na czarno

wiem że o pracę ciężko ale jak oni w kulki lecą to czemu masz robić coś bo tylko wypada. Za taką marną kasę to ja stawiałabym warunki, wiec niech sobie sami szukają zastępstwa
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 22:47   #7
jodame
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 910
Dot.: praca na czarno

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
wiem że o pracę ciężko ale jak oni w kulki lecą to czemu masz robić coś bo tylko wypada. Za taką marną kasę to ja stawiałabym warunki, wiec niech sobie sami szukają zastępstwa
Wypada nie wypada..to kwestia kultury osobistej i wychowania.
Jeśli jest się dobrze wychowanym to w stosunku do wszystkich, a nie tylko do tych, którzy są mili dla nas (nie jest to jednoznaczne z pozwalaniem na włażenie sobie na głowę).

Co do zastępstwa, to pewnie nie mieliby problemu ze znalezieniem zastępstwa... na zawsze.
jodame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.