Jak tego dokonać? (i czy warto?) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-19, 20:02   #1
Shinkai
Raczkowanie
 
Avatar Shinkai
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 90

Jak tego dokonać? (i czy warto?)


Cześć wam.
Niedługo kończe gimnazjum i czeka mnie wybór liceum. Musze więc zastanowić sie nad tym jaką prace będe w przyszłosci wykonywać.
Myślałam o
a)architekturze
b)pracy tatuatora
Ale nie wiem w ogóle jak się do tego zabrać , na jakie przedmioty zwracać uwagę i czy w ogóle mam jakieś szanse?
Może sa wśród was osoby które sa architektami/tatuatorami i opisza mi jak zaczynały?
__________________
Those eyes!! Those goddamned cocky eyes of yours! It drives me insane! @.@
Shinkai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 20:39   #2
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

odnośnie architektury:

po pierwsze jest już kilka wątków, z których można się czegoś dowiedzieć. nie wiem czy je czytałaś, ale jeśli nie, to poszukaj ich;

po drugie to mogłabyś napisać o jakiej architekturze myślisz? aiu, ak czy arch. wnętrz? politechnika czy asp?

jeśli myślisz o aiu na politechnice to najlepszym wyborem będzie klasa z rozszerzoną matematyką i fizyką. najczęściej któryś z tych przedmiotów, albo i obydwa, są wymagane przy rekrutacji na studia. najlepiej sprawdzić na stronach internetowych uczelni wymagania. oprócz tego częścią rekrutacji są egzaminy wstępne z rysunku. większość osób startujących (jak nie wszyscy) chodzi co najmniej rok lub dwa lata przed egzaminem na kurs rysunku. bez niego jest ciężko się dostać, choć słyszałam o kilku przypadkach, gdy ktoś nie brał lekcji lub wziął kilka i teraz studiuje arch, ale nie wiem na ile to prawda. ceny takich kursów są różne. ja płaciłam 400/500 zł miesięcznie. może wyjdzie taniej jeśli uczyć będzie cię na przykład student, ale też pewna nie jestem.

jeśli chodzi o ak to mogą być wymagane inne przedmioty zdawane na maturze niż na aiu. inne są też tematy na egzaminie.

asp czy też architekturą wnętrz się nie interesowałam, więc tu nie mam nic do powiedzenia. ale po aiu można śmiało projektować wnętrza.

mam nadzieję, że choć trochę pomogłam

a czy warto? zawsze warto próbować.

Edytowane przez trats
Czas edycji: 2009-07-19 o 20:43
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 20:43   #3
Jioanna
Rozeznanie
 
Avatar Jioanna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 558
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

Całkiem dwa różne zainteresowania! Skąd one się wzięły, dlaczego właśnie te? Napisy coś więcej o sobie.

Nie mam zbyt dużego pojęcia o pracy tatuatora, ale z tego co wnioskuję trzeba mieć naprawdę talent Są to ludzie niebywale utalentowani. Może jakieś liceum artystyczne?

Architektura- sama się nią interesuję, gdyż kończę technikum i dostałam nagle olśnienia, że jest to kierunek, który chciałabym studiować, bo moje zainteresowania od dziecka się z nią wiązały. Na czas szkoły średniej (4letniego technikum informatycznego) zupełnie zapomniałam o rysunku, który zawsze kochałam. Być może przez natłok nauki, sama nie wiem. Teraz żałuje, ale został mi jeszcze rok i pragnę jak najszybciej nadrobić straty i przystąpić do kursu rysunku architektonicznego, na który powinnam już chodzić ze dwa lata temu A ostrzegam- jest to bardzo kosztowny kurs, może Ci się jeszcze praca architekta odwidzieć, więc trzeba być naprawdę zdecydowanym.
__________________
Nie zależy mi na sławie,chcę być tylko doskonała. Marilyn Monroe

o4.11.2007. <3



Jioanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 21:17   #4
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

wbrew pozorom wcale nie takie rozne - w obu trzeba miec talent do rysowania.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 10:04   #5
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

Haha, tatuażysty a nie tatuatora przepraszam, ale rozbawiło mnie to bardzo

Myślę, że możesz się kształcić w kierunku architektury, a na własną rękę rozwijać zdolności rysownicze, i próbować znaleźć pracę w salonie tatuażu. Nie wiem, czy są jakieś kursy które tatuażysta musi ukończyć, ale podejrzewam, że wyższe wykształcenie jest niepotrzebne studia architektoniczne będą dla potencjalnego pracodawcy dowodem, że masz doskonałą technikę, a i tak pewnie będziesz mu przedstawiała swoje portfolio, żeby udowodnić, że umiesz rysować smoki, gwiazdki i chińskie kanji
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 10:41   #6
Shinkai
Raczkowanie
 
Avatar Shinkai
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 90
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

Trats ; Bardzo Ci dziekuje za te drogocenne informacje! Myślałam o AiU bo radze sobie z fizyką i matmą (tak miedzy 4 a 5).W Łodzi mam liceum przy politechnice które od razu stawia nacisk na fizyke i matematykę,
ale jest też liceum plastyczne na ul.Ghandiego. Które lepsze? (najlepiej pewnie składać papiery do obu i się zobaczy O.o )
Na czym polega egzamin z rysunku? Chodze na zajęcie plastyczne ale tam nie ma zbyt dużej mowy o technikach itp.

Jioanna ; Na pewno moje zainteresowania tak jak napisała Rena łączy rysunek. Praca tatuatora pasjonowała mnie od poziomu przedszkolaka
a architektura jest według mnie kierunkiem wartym uwagi.
Mam nadziej że uda Ci się zrealizować swój plan

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

cholernarejestracja; zapamiętam TATUAŻYSTA (w internecie jedni piszą tak a inni tak i zawsze mam z tym problem ) -dzieki za uświadomienie byka.
Też własnie myślałam o tym żeby zając się głownie architekturą (żeby nie było że jestem jakimś tatuażystą -dobrze ^^? którego rozwój zatrzymał się miedzy jedną klasą podstawówki a drugą)
Wiem że sa bardzo drogie kursy tatuażu, ale najlepiej iść do salonu i poprosić tatuażyste-> ? o to by dał kilka porad.
Wiem też że ta praca najpier polega na rysunku na świńskiej skórze xD
__________________
Those eyes!! Those goddamned cocky eyes of yours! It drives me insane! @.@
Shinkai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:10   #7
trats
Rozeznanie
 
Avatar trats
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 906
Dot.: Jak tego dokonać? (i czy warto?)

Cytat:
Napisane przez Shinkai Pokaż wiadomość
W Łodzi mam liceum przy politechnice które od razu stawia nacisk na fizykę i matematykę, ale jest też liceum plastyczne na ul. Ghandiego. Które lepsze?
jeśli myślisz o politechnice to według mnie najlepsze będzie liceum. w plastykach często kładzie się mniejszy nacisk na matematykę czy fizykę. poza tym po takich szkołach ludzie nabierają maniery, która niekoniecznie musi się później na egzaminie podobać innym.

Cytat:
Napisane przez Shinkai Pokaż wiadomość
Na czym polega egzamin z rysunku? Chodze na zajęcie plastyczne ale tam nie ma zbyt dużej mowy o technikach itp.
to też zależy od uczelni. najczęściej rysuje się ołówkiem, ale chyba na przykład w warszawie są też inne techniki. aby zobrazować napiszę tak: przychodzisz na uczelnie, idziesz do wyznaczonej sali, siadasz, dostajesz blok 50x70cm i kartkę z tematem. tematy są różne. na politechnice wrocławskiej jest to rysunek z wyobraźni i rysunek modela. na krakowskiej z wyobraźni i martwa natura (czyli masz ustawione na przykład bryły i musisz je przerysować). egzaminy trwają dwa dni, po cztery godziny każdy. ale ich długość też może się różnić w zależności od uczelni.

na stronach internetowych każdej uczelni powinny być zamieszczone tematy egzaminów z lat poprzednich. jak dobrze poszukasz, to je znajdziesz.

poniżej kilka stron, gdzie w galeriach możesz sobie zobaczyć jak rysuję się na kursach:
http://www.studiorysunku.pl/studio.html
http://www.kursrysunku.pl/index.html
http://www.kursrysunku.com.pl/
http://www.kurs-rysunku.pl/

więcej stron możesz znaleźć wpisując w googlach kurs rysunku odręcznego

Edytowane przez trats
Czas edycji: 2009-07-20 o 11:12
trats jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.