Slub z obcokrajowcem - organizacja - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-16, 00:46   #61
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Hej dziewczyny! Mogę się przyłączyć? Wychodzę za rok za obywatela RPA
Bierzemy w Polsce ślub konkordatowy - mieszany. Więc to chyba największy misz - masz.... Załatwianie z kościołem w miare ok, bo mieszkamy obecnie w Szkocji i przygotowanie odbędzie się tu, po ang, następnie licencja zostanie wysłana do parafi ślubu.

Komplikuje się wszystko jeśli chodzi o USC, który wymaga tego zaświadczenia o braku przeciwskazań do zawarcia małżeństwa. Otóż papierek taki wydają jedynie kraje europejskie. Moi znajomi (Polka i Amerykanin) brali ślub w zeszłym roku poprzedzony procesem sądowym. USA nie wydaje takiego papierka, więc jedyną opcją było wydanie go przez sąd w Polsce (koszty sądowe i tłumacza ponosi oczywiście para młoda). Ja mam tyle szczęscia, że mój Afrykańczyk na też niemieckie obywatelstwo - i w ten sposób załatwimy ten dokument. Chcąc nie chcąc będę jak ta Wanda, co za Niemca poszła
USC potrzebuje ten dokument, akt urodzenia i paszport. Więc nie powinno być więcej problemów... Choć zając życie, jeszcze się pojawią....

Życzę Wam i sobie wytrwałości. My lepiej niż inni wiemy, że miłość nie zna granic, i żadne przeszkody nie są jej straszne
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 16:10   #62
kijunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

hej. jestem tutaj nowa... nie iem czy pisze we wladciwym miejscu...ale moja historia jest taka: moj narzeczony jest hindusem..a ja katoliczka.....nie wyobrazam sobie abysmy nie wzieli slubu koscielnego.....dowiedzia lam sie ze moge wziasc slub mieszany konkordatowy....ale....ks idz nastraszyl mnie jakas dyspensą....ze niby kuria bedzie rozpatrywac, sprawdzac i nie iem jeszcze co robiuc...i moze nie wydac pozwolenia.....i tu zalamka totalna... na czy polego uzyskanie tej dyspensy? czy to na serio takie problem? ile to trwa? moga odmpowic? aha...dodam, ze rodzice mojego ukochanego nie bardzo akceptuja slub w kosciele....ale on chce to dla mnie zrobic....
kijunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 02:03   #63
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez kijunia Pokaż wiadomość
hej. jestem tutaj nowa... nie iem czy pisze we wladciwym miejscu...ale moja historia jest taka: moj narzeczony jest hindusem..a ja katoliczka.....nie wyobrazam sobie abysmy nie wzieli slubu koscielnego.....dowiedzia lam sie ze moge wziasc slub mieszany konkordatowy....ale....ks idz nastraszyl mnie jakas dyspensą....ze niby kuria bedzie rozpatrywac, sprawdzac i nie iem jeszcze co robiuc...i moze nie wydac pozwolenia.....i tu zalamka totalna... na czy polego uzyskanie tej dyspensy? czy to na serio takie problem? ile to trwa? moga odmpowic? aha...dodam, ze rodzice mojego ukochanego nie bardzo akceptuja slub w kosciele....ale on chce to dla mnie zrobic....
Mozna wziac slub gdy jedno z malzonkow nie jest katolikiem, ale musisz ty jako katoliczka przysiadz, ze bedziecie wychowywac dzieci w wierze katolickiej. Nie bedzie to problemem dla przyszlego meza?
Taki slub to duzo papierkowej roboty, ksiadz ma racje, i musi byc na to zgoda kurii wlasnie. Odmowic, oczywiscie, moga. Zalezy od kurii :P
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 11:39   #64
egwene6
Rozeznanie
 
Avatar egwene6
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 670
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez kijunia Pokaż wiadomość
hej. jestem tutaj nowa... nie iem czy pisze we wladciwym miejscu...ale moja historia jest taka: moj narzeczony jest hindusem..a ja katoliczka.....nie wyobrazam sobie abysmy nie wzieli slubu koscielnego.....dowiedzia lam sie ze moge wziasc slub mieszany konkordatowy....ale....ks idz nastraszyl mnie jakas dyspensą....ze niby kuria bedzie rozpatrywac, sprawdzac i nie iem jeszcze co robiuc...i moze nie wydac pozwolenia.....i tu zalamka totalna... na czy polego uzyskanie tej dyspensy? czy to na serio takie problem? ile to trwa? moga odmpowic? aha...dodam, ze rodzice mojego ukochanego nie bardzo akceptuja slub w kosciele....ale on chce to dla mnie zrobic....

Nie martw się tak bardzo tą dyspensą - teoretycznie kuria może odmówić ale tak naprawdę to tylko formalność. A wszystkie formalności załatwia twoja parafia a nie Ty osobiście. My ją dostaliśmy a nie potrafiłabym ci powiedzieć jakie dokładnie papierki trzeba wypełnić
__________________
29.08.2009 -

12.09.2011
Emma i Gabriel już z nami
egwene6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:08   #65
sherry
Raczkowanie
 
Avatar sherry
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Słyszałyście może coś o ślubie przez internet?
Mój narzeczony wspominał, że zanim przyjedzie na ślub cywilny do Polski, chce zrobić coś takiego o.O
__________________
"Skoro i tak skończę w piekle, to mogę po drodze zaszaleć"

"- A to dopiero.- Mruknął Edward.- Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne, głupie jagnię.- Westchnęłam.
- Chory na umyśle, lew masochista."
sherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 10:40   #66
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

sherry a jesli on nie byl nigdy w Polsce to jak sie poznaliscie? i czy zareczyny tez byly przez internet? masz ledwo 19 lat, czy rodzice wiedza o waszych zamiarach?
wiesz slub przez internet raczej nie jest mozliwy, nie sadze ze bedzie prawnie wazny, gdzies kiedys tylko slyszalam ze jakas para (ona z Malzeji on chyba z USA) wziela slub przez internet ale nie wiem ile w tym prawdy ile bajki
Nie wiem naprawde czy w islamie taki slub jest wazny, zakladam ze twoj "narzeczony" jest muzulmaninem? uwazaj, nie chce byc niemila ale to mi nie wyglada na szczere uczucie, raczej transakcja dla wizy
choc nie znam calej historii, wiec przepraszam jesli cie urazilam
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 18:41   #67
sherry
Raczkowanie
 
Avatar sherry
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Bardzo dobrze rozumiem Twoje obiekcje. Sama bym nie uwierzyła w taką miłość, gdyby ktoś mi o tym opowiedział. Więc nie czuję się urażona.
Tak poznaliśmy się przez internet. Dwa lata temu. Codziennie rozmawiamy, i ktoś poweidziałby, że rozmowa nie świadczy o tym, że się kogoś zna, ale ja uważam, że gdy się kogoś obserwuje przy rozmowie codziennie, dzieli się z nim wszystkie troski i radości zna się tą osobę nie lepiej niż taką, z którą się spotyka w rzeczywistości.
Dzięki za odpowiedź.
__________________
"Skoro i tak skończę w piekle, to mogę po drodze zaszaleć"

"- A to dopiero.- Mruknął Edward.- Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne, głupie jagnię.- Westchnęłam.
- Chory na umyśle, lew masochista."
sherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 21:07   #68
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez sherry Pokaż wiadomość
Bardzo dobrze rozumiem Twoje obiekcje. Sama bym nie uwierzyła w taką miłość, gdyby ktoś mi o tym opowiedział. Więc nie czuję się urażona.
Tak poznaliśmy się przez internet. Dwa lata temu. Codziennie rozmawiamy, i ktoś poweidziałby, że rozmowa nie świadczy o tym, że się kogoś zna, ale ja uważam, że gdy się kogoś obserwuje przy rozmowie codziennie, dzieli się z nim wszystkie troski i radości zna się tą osobę nie lepiej niż taką, z którą się spotyka w rzeczywistości.
Dzięki za odpowiedź.
wiesz bardzo bym ci chciala wierzyc, ale to nie do konca tak jest, internet a rzeczywistosc czesto sie baaaaardzo roznia, wiesz na zywo jest inaczej, wierz mi, rozmawiacie na skypie? msn? macie kamerki czy tylko widzialas zdjecia? Wiesz tak wlasciwie to wiesz tylko tyle co on ci powie nie masz zadnego sposobu na zweryfikowanie rzeczywistosci.

A czemu on chce slubu przez internet najpierw? Jak to argumentuje? No a co twoi rodzice? No i jakie macie plany? Planujesz studia? Prace?

Ja cie prosze ty sie na trzezwo zastanow, szczerze to az mnie ciarki przeszly jak przeczytalam twoje posty:/

Edytowane przez rybkie
Czas edycji: 2011-01-15 o 21:08
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 21:17   #69
sherry
Raczkowanie
 
Avatar sherry
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 31
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Rozmawiamy z kamerką przez messenger.
Widzę jego reakcje na moje słowa, po prostu to tak jakbyśmy byli obok i rozamawiali.
Moi rodzice nie intersują się moimi losami
Narazie muszę skończyć technikum. Potem znaleźć pracę.
Właśnie zdecydował się przyjechać do Polski w marcu lub lutym Spędzimy razem trochę czasu.
__________________
"Skoro i tak skończę w piekle, to mogę po drodze zaszaleć"

"- A to dopiero.- Mruknął Edward.- Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne, głupie jagnię.- Westchnęłam.
- Chory na umyśle, lew masochista."
sherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 06:21   #70
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez sherry Pokaż wiadomość
...Sama bym nie uwierzyła w taką miłość...

Ja nadal nie wierzę.... bardziej wierzę, że to Ty się zakochałaś w wirtualnym człowieku, który w rzeczywistości może okazać się kimś zgoła innym, lecz nie wierzę w jego miłość.

Co do Pakistańczyków... znam ich wielu, z różnych poziomów społecznych i kast im jest "niżej" urodzony, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój internetowy romans może zakończyć się nawet tragicznie.


Zabójstwa "honorowe" są tam na porządku dziennym, co najmniej jedno-dwa dziennie,


Girl 'electrocuted' in the name of family honour <- KLIK

Cytat:
Pakistan’s independent Human Rights Commission said in its latest report that nearly 650 women were killed in that way in 2009.

Prawdę mówiąc to Cię nie znam (bo wirtualna, to żadna znajomość) i co mnie mogą obchodzić Twoje decyzje życiowe, jednak czuję się w obowiązku przynajmniej przestrzec jeśli widzę, że człowiek bawi się granatem, a pojęcia nie ma o tym co to jest i jakie mogą być konsekwencje tej "zabawy".
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 10:32   #71
zuuo
Przyczajenie
 
Avatar zuuo
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Ja też brałam ślub z obcokrajowcem a dokładniej z Włochem.
Włoch ,ale jego babcia od strony matki jest Polką ,więc i on umie Polski tak jak większość jego rodziny, ale Włoski to jeden z łatwiejszych języków ,więc mi nie sprawia kłopotu .
Ja chciałam wziąć ślub we Włoszech na świeżym powietrzu a on w Polsce i wyszło...Polski ślub w Polskim pałacyku ;O
Z powodu iż
Martino nie jest Polakiem było ,więcej formalności ,ale przysięga była w j.Polskim , wiadomo musiał był paszport i akt urodzenia i zaświadczenie o prawnej zdolności do zawarcia związku małżeńskiego przetłumaczone na Polski.
Było dużo papierków , wszystkiego ,ale sobie poradziliśmy - powiem wam czasami jest trudno ,ale w sumie dużo zależy od tego jaki jest ksiądz...czy wyrozumiały czy jakiś wredny...
__________________
Każda kłótnia w rodzinie ,
każda przykrość powiedziana drugiej osobie,
niesie za sobą naukę.


Powiedzieliśmy sobie "tak" :

http://www.suwaczki.com/tickers/ltdgegz2gulnr1st.png

Tyle już Cię noszę w brzuchu skarbie :


http://www.suwaczki.com/tickers/34bwskjotaqva9it.png


zuuo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 16:37   #72
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Slub z obcokrajowcem

Nie wiem, moze zle szukalam ale nie udalo mi sie znalesc zadnego biezacego watku dotyczacego slubu z obcokrajowcem. Natknelam sie na jakies stare gdzie juz wszyscy po slubie wiec nie byloby z kim gadac....No chyba ze cos przeoczylam to z gory przepraszam i prosze o przesuniecie.

No wiec tak jak w temacie, mam nadzieje ze oprocz mnie znajdzie sie jeszcze ktos kto bieze slub z obcokrajowcem. Jak planujecie to rozwiazac. Bo ja sie caly czas zastanawiam czy lepiej wziasc najpierw cywilny w kraju w ktorym mieszkamy, a pozniej sam koscielny w Polsce, czy lepiej konkordat w PL. Nie wiem ktora opcja wymaga mniejszaj papierologi i tlumaczenia dokumentow ktore sa dosc kosztowne. Dodam tylko ze moj TZ jest katolikiem, wiec problemy ze slubem mieszanym mamy z glowy.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 16:47   #73
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Jest taki, wątek łącze
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 17:27   #74
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Nie wiem, moze zle szukalam ale nie udalo mi sie znalesc zadnego biezacego watku dotyczacego slubu z obcokrajowcem. Natknelam sie na jakies stare gdzie juz wszyscy po slubie wiec nie byloby z kim gadac....No chyba ze cos przeoczylam to z gory przepraszam i prosze o przesuniecie.

No wiec tak jak w temacie, mam nadzieje ze oprocz mnie znajdzie sie jeszcze ktos kto bieze slub z obcokrajowcem. Jak planujecie to rozwiazac. Bo ja sie caly czas zastanawiam czy lepiej wziasc najpierw cywilny w kraju w ktorym mieszkamy, a pozniej sam koscielny w Polsce, czy lepiej konkordat w PL. Nie wiem ktora opcja wymaga mniejszaj papierologi i tlumaczenia dokumentow ktore sa dosc kosztowne. Dodam tylko ze moj TZ jest katolikiem, wiec problemy ze slubem mieszanym mamy z glowy.
Dlaczego uwazasz ze starych watkow nikt nie czyta?
Ja mialam slub w zeszlym roku - wiec nie tak dawno i moglabym podpowiedziec co nieco jesli twoj TZ jest Wlochem.
Przed decyzja jaki slub przeczytalam wiele wypowiedzi na roznych forach i wybralam podobno najmniej uciazliwy sposob czyli cywilny we Wloszech a koscielny w Polsce.
Mialam troche przejsc ale raczej zwiazanych z roznicami w prawie obu krajow - m. in nastawieniem urzednikow i terminem waznosci dokumentow.
Radze najpierw nieco poszperac a potem podejmowac decyzje.
I nie przejmuj sie tak bardzo.
Problemy sa i z organizacja slubow polsko-polskich - tego nie da sie ani przewidziec ani uniknac.
Powodzenia!
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 18:43   #75
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Sama nie wiem Jakos tak mi sie pomyslalo, ze skoro nikt tutaj nic nie pisal od kilku miesiecy to pewno juz tez nikt nie zaglada Ale zawsze lepiej milo sie zaskoczyc niz nie milo rozczarowac
Moj TZ jest Holendrem, mieszkamy w NL od roku. No i wlasnie zastanawiamy sie jak to wszystko rozwiazac. Data ustalona na czerwiec 2012 wiec czasu jest wystarczajaco duzo, zeby wszystko dokladnie przemyslec i zaplanowac. Wlasnie tez gdzies wyczytalam na forum ze skoro mieszkamy w NL to lepiej tutaj wziasc slub cywilny, a w PL tylko koscielny. Ale na czym dokladnie polega roznica to juz do konca nie wiem
No i tez za bardzo nie wiem jak to jest ze swiadkami, czy znajomi z NL moga byc swiadkami w PL (na koscielnym). Czy lepiej zeby ktos z PL byl swiadkiem. Zwykle chyba bywa ze jedna osoba ze strony PM z druga ze strony TZ. Nie wiem jakie dokumenty musza ze soba miec, i czy to tez trzeba tlumaczyc. I czy przysiega w kosciele moze byc np po angielsku, bo nie sadze zeby po holendersku bylo to mozliwe. I jak sie ma przysiega do swiadkow, czy oni musza biegle wladac jezykiem w ktorym jest skladana przysiega. (no bo chyba musza wiedziec co poswiadczaja) i czy te znajomosc jezyka ktos sprawdza i jak???
No i pewno mam jeszcze 1000 pytan ale nie wszystko na raz
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 21:25   #76
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem Jakos tak mi sie pomyslalo, ze skoro nikt tutaj nic nie pisal od kilku miesiecy to pewno juz tez nikt nie zaglada Ale zawsze lepiej milo sie zaskoczyc niz nie milo rozczarowac
Moj TZ jest Holendrem, mieszkamy w NL od roku. No i wlasnie zastanawiamy sie jak to wszystko rozwiazac. Data ustalona na czerwiec 2012 wiec czasu jest wystarczajaco duzo, zeby wszystko dokladnie przemyslec i zaplanowac. Wlasnie tez gdzies wyczytalam na forum ze skoro mieszkamy w NL to lepiej tutaj wziasc slub cywilny, a w PL tylko koscielny. Ale na czym dokladnie polega roznica to juz do konca nie wiem

Pod tym wzgledem nie pomoge

No i tez za bardzo nie wiem jak to jest ze swiadkami, czy znajomi z NL moga byc swiadkami w PL (na koscielnym). Czy lepiej zeby ktos z PL byl swiadkiem. Zwykle chyba bywa ze jedna osoba ze strony PM z druga ze strony TZ. Nie wiem jakie dokumenty musza ze soba miec, i czy to tez trzeba tlumaczyc.

My planowalismy kolege mojego meza za swiadka wiec Wlocha ale nic z tego nie wyszlo. Bo nie mogl przyjechac. I byli swiadkowie ode mnie. A na cywilnym od meza.
Swiadkowie musza miec dowody tozsamosci i tyle.
Spisuje sie tylko ich dane.

I czy przysiega w kosciele moze byc np po angielsku, bo nie sadze zeby po holendersku bylo to mozliwe.

Moj maz nie zna polskiego i w kosciele czytal wszystkie swoje kwestie po wlosku. Jest taka ksiega liturgiczna z modlitwami i czytaniami w wielu jezykach. Nie wiem - moze po holendersku tez.
Tak wiec ja czytalam po polsku a on z tej samej ksiegi tylko w innym miejscu po wlosku.


I jak sie ma przysiega do swiadkow, czy oni musza biegle wladac jezykiem w ktorym jest skladana przysiega. (no bo chyba musza wiedziec co poswiadczaja) i czy te znajomosc jezyka ktos sprawdza i jak???

Nikt nie sprawdzal swiadkow co do wladania jezykiem. Bo to byli Polacy nie znajacy wloskiego.

No i pewno mam jeszcze 1000 pytan ale nie wszystko na raz
Jedna mala sprawa - slub koscielny nie konkordatowy musi byc poprzedzony slubem cywilnym. Inaczej nie mozna - znaczy mozna ale trzeba uzyskac zgode biskupa. Ja mialam wlasnie przejscia z terminami bo wlochom sie nie spieszylo zbytnio.

A i jeszcze jedna sprawa - widzialam juz gdzies twoj awatarek. I to nie na wizazu.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2011-06-07 o 21:26
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 07:31   #77
olmia
Raczkowanie
 
Avatar olmia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Alicante
Wiadomości: 98
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Hej, ja tez wychodze za maz za obcokrajowca
Moj, juz obecny maz, jest z Ameryki Poludniowej, a mieszkamy razem w Hiszpanii, tutaj wzielismy slub cywilny (baaaardzo dlugo trwal caly ten proces, ale oni juz tu chyba maja taka mentalnosc, ze nigdy im sie nie spieszy hehe), a teraz we wrzesniu (03.09) czeka nas slub koscielny w Polsce
W zasadzie mamy juz wszystko zorganizowane, oczywiscie nie obylo sie bez kilku przylotow do Polski (jak np przymiarki sukni, rozdanie czesci zaproszen, probna fryzura czy spisanie protokolu). Do slubu cywilnego potrzebowalismy tlumaczenia moich dokumentow, a do koscielnego dokumentow mojego TZ Nasz ksiadz jest straaaaasznie wyrozumialy, bedziemy np zwolnieni z poradni czy dni skupienia, i ksiadz tez wystapi o dyspense od zapowiedzi (tu w Hiszpanii aby moc miec zapowiedzi musielibysmy dostarczyc jeszcze raz te same dokumenty i spisac cos w rodzaju protokolu a to wiadomo sa kolejne koszta). Nauki odbylismy jednodniowe tutaj w Hiszpanii Oczywiscie bez pomocy rodzicow sobie tego nie wyobrazam, bedac tam na miejscu maja wszystko pod kontrola
Pozdrawiam wszystkie zonki i PMki !!!
__________________

03.09.2011
olmia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:12   #78
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Jedna mala sprawa - slub koscielny nie konkordatowy musi byc poprzedzony slubem cywilnym. Inaczej nie mozna - znaczy mozna ale trzeba uzyskac zgode biskupa. Ja mialam wlasnie przejscia z terminami bo wlochom sie nie spieszylo zbytnio.

A i jeszcze jedna sprawa - widzialam juz gdzies twoj awatarek. I to nie na wizazu.
Ha, ha no prosze Ciekawa jestem gdzie, bo na ogol uzywam zawsze tego samego avatarka, wiec mozliwosci jest wiele

Dziekuje ci bardzo za wszystkie podpowiedzi, na pewno beda pomocne. Mam tylko jeszcze pytanko, z takich praktycznych porad. Na ile wczesniej przed koscielnym jest dobrzez wziasc cywilny. I ile czasu zajmuje samo przygotowanie do cywilnego.
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:37   #79
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem

Cytat:
Napisane przez olmia Pokaż wiadomość
Hej, ja tez wychodze za maz za obcokrajowca
Moj, juz obecny maz, jest z Ameryki Poludniowej, a mieszkamy razem w Hiszpanii, tutaj wzielismy slub cywilny (baaaardzo dlugo trwal caly ten proces, ale oni juz tu chyba maja taka mentalnosc, ze nigdy im sie nie spieszy hehe), a teraz we wrzesniu (03.09) czeka nas slub koscielny w Polsce

To to samo co we Wloszech - poludniowcy tak maja.

W zasadzie mamy juz wszystko zorganizowane, oczywiscie nie obylo sie bez kilku przylotow do Polski (jak np przymiarki sukni, rozdanie czesci zaproszen, probna fryzura czy spisanie protokolu). Do slubu cywilnego potrzebowalismy tlumaczenia moich dokumentow, a do koscielnego dokumentow mojego TZ

Tak. Oprocz aktu urodzenia na druku miedzynarodowym. Oficjalne tlumaczenie we Wloszech robi Konsulat w Rzymie.

Nasz ksiadz jest straaaaasznie wyrozumialy, bedziemy np zwolnieni z poradni czy dni skupienia, i ksiadz tez wystapi o dyspense od zapowiedzi (tu w Hiszpanii aby moc miec zapowiedzi musielibysmy dostarczyc jeszcze raz te same dokumenty i spisac cos w rodzaju protokolu a to wiadomo sa kolejne koszta). Nauki odbylismy jednodniowe tutaj w Hiszpanii

Nauki odbylam ja - maz nie musial.
Zapowiedzi byly w polsce w kosciele - we Wloszech w urzedzie jest rodzaj zapowiedzi - wisielismy w gablotce we wloskim USC.


Oczywiscie bez pomocy rodzicow sobie tego nie wyobrazam, bedac tam na miejscu maja wszystko pod kontrola
Pozdrawiam wszystkie zonki i PMki !!!


Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Ha, ha no prosze Ciekawa jestem gdzie, bo na ogol uzywam zawsze tego samego avatarka, wiec mozliwosci jest wiele

Juz wiem
Ja urzadzam sobie mieszkanko i szukam inspiracji kolorystycznych m.in u ciebie.

Dziekuje ci bardzo za wszystkie podpowiedzi, na pewno beda pomocne. Mam tylko jeszcze pytanko, z takich praktycznych porad. Na ile wczesniej przed koscielnym jest dobrzez wziasc cywilny. I ile czasu zajmuje samo przygotowanie do cywilnego.
W Polsce papiery z Urzedu Stanu Cywilnego sa wazne przez 3 miesiace.
A we Wloszech pol roku.
I ja glupia dalam sie przekonac pani w USC ze te dokumenty nie moze wypisac wczesniej bo straca waznosc wiec wzielam je na 3 miesiace przed terminem slubu koscielnego.
Jak sie okazalo lezaly sobie prawie 2 miesiace we wloskim urzedzie i czekaly az nabiora mocy.
Potem musielismy sie oboje z mezem pojawic i podpisac wazny dokument i ustalic termin cywilnego. Termin mogl byc najwczesniej 2 tygodnie pozniej. Co wyszlo w czwartek tydzien przed terminem slubu koscielnego.
Zwariowany czas.
Dobrze ze nie musielismy dokumentow z cywilnego tlumaczyc bo ksiadz po wlosku zrozumial o co chodzi i bez problemu slub sie odbyl.
Ale ze stresu schudlam bez diety.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 21:17   #80
silvyetta
Raczkowanie
 
Avatar silvyetta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 468
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
No wiec tak jak w temacie, mam nadzieje ze oprocz mnie znajdzie sie jeszcze ktos kto bieze slub z obcokrajowcem. Jak planujecie to rozwiazac. Bo ja sie caly czas zastanawiam czy lepiej wziasc najpierw cywilny w kraju w ktorym mieszkamy, a pozniej sam koscielny w Polsce, czy lepiej konkordat w PL. Nie wiem ktora opcja wymaga mniejszaj papierologi i tlumaczenia dokumentow ktore sa dosc kosztowne. Dodam tylko ze moj TZ jest katolikiem, wiec problemy ze slubem mieszanym mamy z glowy.
hej,my w pazdzierniku wzielismy slub konkordatowy w Pl(moj maz jest Wlochem),wiedzielismy,ze to troche bardziej skomplikowane,ale dla nas wazne bylo wziac slub jeden razmsza byla w dwoch jezykach,a jednym ze swiadkow byl Wloch i wystarczyl tylko jego dowod osobisty,bardzo duzo zalatwilismy przez konsulat wloski w Warszawie i to on juz po wszystkim przetlumaczyl zaswiadczenie o slubie i wyslal do urzedu we Wloszech,gdzie nasz slub zostal zarejestrowany bez problemow,nauki przedmalzenskie,spowiedz, protokol i prawie wszystkie dokumenty koscielne zalatwilismy tutaj po dostraczeniu zaswiadczenia o chrzcie i bierzmowaniu(ja w jezyku polskim)jedynym dokumentem,ktory musielismy przetlumaczyc byl akt urodzenia mojego TZta,chociaz wg mnie nie bylo takiej potrzeby,gdyz byl w formacie miedzynarodowym oraz obowiazkowy byl tlumacz przysiegly w USC w Pl podczas skladania dokumentow
pozdrawiam
__________________
nasz slub 02/10/2010
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.
— Phil Bosmans
silvyetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 22:15   #81
marylka80
Zadomowienie
 
Avatar marylka80
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 740
Dot.: Slub z obcokrajowcem

[QUOTE=sjoanna;27378140]



W Polsce papiery z Urzedu Stanu Cywilnego sa wazne przez 3 miesiace.
A we Wloszech pol roku.
I ja glupia dalam sie przekonac pani w USC ze te dokumenty nie moze wypisac wczesniej bo straca waznosc wiec wzielam je na 3 miesiace przed terminem slubu koscielnego.
Jak sie okazalo lezaly sobie prawie 2 miesiace we wloskim urzedzie i czekaly az nabiora mocy.
Potem musielismy sie oboje z mezem pojawic i podpisac wazny dokument i ustalic termin cywilnego. Termin mogl byc najwczesniej 2 tygodnie pozniej. Co wyszlo w czwartek tydzien przed terminem slubu koscielnego.
Zwariowany czas.
Dobrze ze nie musielismy dokumentow z cywilnego tlumaczyc bo ksiadz po wlosku zrozumial o co chodzi i bez problemu slub sie odbyl.
Ale ze stresu schudlam bez diety. [/QUOT

Haaa... No i wszystko jasne Wlasnie przed chwilka przeczytalam wiadomosc na Deccori Ostatnio rzdziej tam bywam...
No pięknie...to ja szukam inspiracji do naszego domku we wloskich magazynach a ty u mni...hihihi Dobre...dobre Ten nefryt to wlasnie na jakiejs wloskiej stronce mnie zauroczył
Ale ten swiat maly, no

A tak wracajac do tematu to dobrze ze mi powiedzialas o waznosci tych dokumentow bo tez bylam przekonana ze nie moge ich wczesniej niz 3 mies przed koscielnym wybrac...Czyli jak zaczne tak z pol roku przed koscielnym w PL to powinno mi spokojnie czasu wystarczyc....czy lepiej dla pewnosci juz powoli zaczynac...? hmmm...chyba najlepiej zadzwonie do urzedu w NL i zapytam jakie maja tam terminy, zeby sie pozniej nie okazalo ze i pol roku to nie zawiele...
Niom a tak poza tym to w jakiej czesci Włoch mieszkasz???
marylka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:47   #82
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Ja mieszkam tak jak w podpisie - w Latinie to niedaleko Rzymu.

Co do terminow waznosci dokumentow dowiedz sie koniecznie w NL
Roznie z tym bywa.
I jesli sa wazne wiecej niz u nas to sie nie przejmuj tylko wez.
Baba w USC na mnie wyskoczyla z buzia jak zasugerowalam ze najwyzej wezme drugi raz (podczas mojej pierwszej wizyty w urzedzie chcialam juz wziasc papiery ale mi nie dala)

A co do inspiracji - wiesz na dekorii sa mieszkania prawdziwych ludzi a nie ustawione dekoracje do zdjec.
A ja nie mam takiej wyobrazni zeby zobaczyc te wnetrza z magazynow w moim mieszkaniu. Ale to taki maly offtopic.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:53   #83
woda sodowa
Wtajemniczenie
 
Avatar woda sodowa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 289
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Cytat:
Napisane przez marylka80 Pokaż wiadomość
Sama nie wiem Jakos tak mi sie pomyslalo, ze skoro nikt tutaj nic nie pisal od kilku miesiecy to pewno juz tez nikt nie zaglada Ale zawsze lepiej milo sie zaskoczyc niz nie milo rozczarowac
Moj TZ jest Holendrem, mieszkamy w NL od roku. No i wlasnie zastanawiamy sie jak to wszystko rozwiazac. Data ustalona na czerwiec 2012 wiec czasu jest wystarczajaco duzo, zeby wszystko dokladnie przemyslec i zaplanowac. Wlasnie tez gdzies wyczytalam na forum ze skoro mieszkamy w NL to lepiej tutaj wziasc slub cywilny, a w PL tylko koscielny. Ale na czym dokladnie polega roznica to juz do konca nie wiem
No i tez za bardzo nie wiem jak to jest ze swiadkami, czy znajomi z NL moga byc swiadkami w PL (na koscielnym). Czy lepiej zeby ktos z PL byl swiadkiem. Zwykle chyba bywa ze jedna osoba ze strony PM z druga ze strony TZ. Nie wiem jakie dokumenty musza ze soba miec, i czy to tez trzeba tlumaczyc. I czy przysiega w kosciele moze byc np po angielsku, bo nie sadze zeby po holendersku bylo to mozliwe. I jak sie ma przysiega do swiadkow, czy oni musza biegle wladac jezykiem w ktorym jest skladana przysiega. (no bo chyba musza wiedziec co poswiadczaja) i czy te znajomosc jezyka ktos sprawdza i jak???
No i pewno mam jeszcze 1000 pytan ale nie wszystko na raz
Zalezy na jakiego ksiedza traficie, bo nasz poszedl nam baaardo na reke Zadnych nauk ani poradni nie musielismy przechodzic, TZ jest irlandczykiem , a u nich nie ma zapowiedzi-ksiadz powiedzial, ze jak nie maja to trudno, jakos sie bez tego obejdzie. Przysiege wyglosilismy z pamieci (nie powtarzalismy za ksiedzem) kazde w swoim jezyku. Swiadkiem TZa byl jego brat, moja swiadkowa byla moja siostra.
woda sodowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 18:26   #84
wankaf
Przyczajenie
 
Avatar wankaf
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
GG do wankaf Wyślij wiadomość przez MSN do wankaf
Dot.: Slub z obcokrajowcem - obywatelem USA

Hej,
Nawet nie wiem od czego zacząć. Mam milion pytań - jeden wielki dylemat. Otóż jestem z moim chłopakiem dwa lata. Niestety tylko z 'dojazdu'. On jest obywatelem Jamajki (od 14 lipca także Ameryki, mieszka od 7miu lat w USA). Ja jestem obywatelką Polski. Naszym planem jest przeprowadzić się do Anglii. Ja starałam się niedawno o wizę turystyczną, nie chciałam żeby to tylko on mnie odwiedzał. Chciałam odwiedzić go w JEGO kraju. Niestety usłyszałam, że się NIE KWALIFIKUJĘ. Na szczescie to ze nie dostałam wizy nie waży o tym że się nie zobaczymy (chlopak przylatuje do mnie pod koniec lipca).
Chcemy wziąć ślub. Teraz pojawia się pytanie, czy jeśli weźmiemy ślub w USA (chcemy starać się o wizę narzeczeńską) to czy ON będzie mógł pracować w Anglii? (obywatel usa potrzebuje pozwolenia na pracę 'work-permit', czego on niestety nie dostanie, bo nie ma żadnego stopnia ukonczonego)...
Proszę jeśli już przechodziliście przez coś takiego - pomóżcie !
wankaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 08:55   #85
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Nie przechodzilam tego co ty ale swojego czasu myslalam o turystycznym wyjezdzie do USA. I czytalam sporo o wizach i jak sie o nie starac.
Na jednym z forum pisano ze trzeba dobrze udowodnic ze sie wroci do Polski. Trzeba miec z krajem silne powiazania bo inaczej podejrzewaja ze sie zostanie w Stanach.
Jacy ludzie dostawali wize bez przeszkod? Studenci i zatrudnieni w Polsce.
Jestes studentka?
Moze nie mow ze jedziesz do chlopaka, narzeczonego.
Mow ze chcesz zwiedzic USA. Podszkolic jezyk w codziennych kontaktach itp.

Co do wyjazdu do Wielkiej Brytanii nie pomoge ale trzymam kciuki zeby sie udalo.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 21:40   #86
netali
Zadomowienie
 
Avatar netali
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 860
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

wankaf - Twój TŻ dostałby work-permit jako Twój mąż, więc podejrzewam że jeśli weźmiecie ślub cywilny w USA i zalegalizujecie go w Polsce, to nie powinniście mieć problemów z pracą w UK
netali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 13:12   #87
wankaf
Przyczajenie
 
Avatar wankaf
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 6
GG do wankaf Wyślij wiadomość przez MSN do wankaf
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

netali - wlasnie o cos takiego mi chodzilo
przeszukalam wiele forow i nie moglam znalezc zadnych informacji o tym, czy po slubie ze mna w usa, moj maz dostanie work-permit i bedziemy mogli spokojnie pracowac w anglii.
sa to sprawdzone informacje?
tak czy siak - dziekuje wam za odpowiedz !
wankaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 06:33   #88
Marlenakocur
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Korea
Wiadomości: 95
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

cześć kochane! a jak to wygląda z otrzymaniem obywatelstwa takiego jak mąż wiecie może?
Marlenakocur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 11:32   #89
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

Marlenakocur - Kazdy kraj reguluje ta sprawe wedlug swoich przepisow.
Nie ma jednego obowiazujacego prawa nawet w krajach Unii.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 16:15   #90
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Slub z obcokrajowcem - organizacja

To ja też wam opiszę moje doświadczenia.
Ślub cywilny z obywatelem włoskim w Polsce.
Potrzebne dokumenty- Włoch/Włoszka:1. odpis skróconego aktu urodzenia ( wystawiony max. 3 miesiące przed, przetłumaczony przysięgle przez polskiego tłumacza) . 2. dowód osobisty 3. zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa ( tłumaczone) 4. konieczna obecność tłumacza przysięgłego.
Polska strona tak jak do ślubu z obywatelem polskim: akt urodzenia + dowód osobisty.
Na ślubie potrzebna jest osoba tłumacząca ( nie jest wymagany zawodowy tłumacz) jednak musi być to osoba bezstronna.

U nas jeszcze było załatwianie nulla osta ( zaświadczenie o zdolności) we Włoskim Konsulacie w Warszawie. Potrzebne dokumenty( są dwa warianty):
1.Polak/Polka: odpis zupełny aktu urodzenia z adnotacją o byciu stanu wolnego( tego nie wydają na formularzu międzynarodowym , więc niezbędne jest tłumaczenie), dokument tożsamości oraz zaświadczenie zameldowania w Pl( tłumaczenie).
2. druga możliwość : zaświadczenie o zdol. prawnej do zawarcia związku małżeńskiego* (niezbędne jest tłumaczenie) , odpis skróconego aktu urodzenia oraz dowód osobisty.

* by otrzymać takie zaświadczenie trzeba się udać z przyszłym małżonkiem/ką do USC w miejscowości gdzie jesteście zameldowane/i. Jakie dokumenty narzeczonego/ej są potrzebne to nie wiem , bo ja wybrałam ten pierwszy wariant.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2011-11-22 o 16:24
alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-15 10:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:40.