Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-13, 11:34   #1
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka

Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!


Dziewczyny pomocy!!
Juz nie wiem jakim sposobem mam to robic...chodzi o to, ze jak przyklje serwetke i ona wyschnie, to kiedy lakieruje to serwetki ponownie nasiakaja lakierem sie marszcza ( jak jest jakis wiekszy motyw). Dodam, ze nie uzywam kleju tylko przyklejam je lakierem. Czy po przyklejeniu klejem, a nie lakierem tez tak sie robi??????
Czym wy przyklejacie dziewczyny??
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 12:02   #2
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!

Ja kleję klejem do decu (teraz mam Colla Decoupage Stamperii). Gdzies czytałam, że serwetki są różne (nie chodzi o to czy ryżowe, czy normalne) - z różnych rodzajów bibuły są wykonane - i przez to jedne się bardziej marszczą, a inne mniej. Jeśli naklejasz duże motywy dobrze jest je pociąć na mniejsze kawałki a później dokładnie przykleić. Może za dużo dałaś tego lakieru? Ja nigdy nie kleiłam na lakier... A może nie poczekałaś aż dobrze wyschnie pierwsza warstwa? Może prztarcie papierem ściernym pomoże (tzn. nie wygładzi zmarszczek, ale będzie je mniej widać)?
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 11:57   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!

Cytat:
Napisane przez istotka
Dziewczyny pomocy!!
Juz nie wiem jakim sposobem mam to robic...chodzi o to, ze jak przyklje serwetke i ona wyschnie, to kiedy lakieruje to serwetki ponownie nasiakaja lakierem sie marszcza ( jak jest jakis wiekszy motyw). Dodam, ze nie uzywam kleju tylko przyklejam je lakierem. Czy po przyklejeniu klejem, a nie lakierem tez tak sie robi??????
Czym wy przyklejacie dziewczyny??
Może niewystarczająco "naciągasz" serwetkę przytwierdzając ją do podłoża? Przyklejając na lakier musisz bardzo precyzyjnie ułożyć motyw. Może to też kwestia serwetki (rozciąga się pod wpływem wilgoci?)

Jak kleję lakierem właśnie albo czymś TAKIM .
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 12:59   #4
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!

chodzi o to, ze jak sa juz przyklejone, wyschniete, rozciagniete i wyprostowane, tak, ze nie ma zagiec, ani zadnych marszczen to jak nakladam piewsza wartwe lakieru to wtedy one chlona ten lakier i sie marszcza znowu....oczywiscie dzieje sie to przy wiekszych motywach. Ostatnio obkleilam puszka serwetka ( cala) i spryskalam lakierem do wlosow, przed lakierowaniem, ale nie pomoglo za bardzo :|
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 11:55   #5
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!

ja na przyklejona serwetke zawsze jeszcze ja klejem posmaruje (albo bialkiem od jajka w zaleznosci co uzywam) zeby oslonic przed lakierowaniem
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 16:27   #6
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Glupie serwetki sie marszcza !!!!!!!

Moj niezastapiony sposob.Serwetke po przyklejeniu podsuszamy suszarka.Wtedy nawet drobne zmarchy ladnie sie rozprasuja i wtopia w przedmiot.Tak jak pisze krufka80 trzeba serwetke tez zaimpregnowac,czyli po wyschnieciu pociagnac klejem po wierzchu.Wtedy zaden lakier jej nie zmarszczy


ech dziewczyny przypomnialyscie mi o moim straym hobby....zaraz wyciagne swoje dokonania i wkleje zdjecia
pozdrowki
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.