Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-06, 16:57   #31
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Mam nadzieję, że dobierzesz sobie skuteczną pielęgnację - wiem, jakie to frustrujące wydawać pieniądze i nadal mieć problemy z cerą. Dlatego dzielę się tym, co mi pomogło.
Za przelew chyba zawsze bank czy poczta pobierają prowizję. Jeśli nie będziesz robić przelewu z konta rodziców, idź wpłacić pieniądze w tym banku, w którym konto ma sklep - przy transakcji wewnątrzbankowej prowizja zwykle jest mniejsza.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 17:27   #32
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Weronika ja ponad 6 lat mieszkam juz w DE. Jedynie co pamietam to prowizja byla od sumy jaka placilam. Im wiecej tym wieksza prowizja. Zrob jak pisze Adora. jesliw twojej miejscowosci jest bank w ktorym firma ma swoje konto to idz do tego banku, wtedy zazwyczaj biora mniejsza prowizje. najwiekszymi zdziercami byla zawsze poczta, czy nadal tak jest nie wiem.

A zazdrosc mi zazdrosc, w moim miescie jest sklep z naturalnymi kosmetykami i polproduktami. To w nim kupowalam swoje polprodukty. Niby co nie co mozna dostac w aptece, ale czesto jest drozej, a jak kupowalam gliceryne roslinna to w aptece mieli ale syntetyczna, a panie jak sie im zapytalam jaka to czy syntetyczny, roslinan czy zwierzeca to galy na mnie wywalila i nie umialy odpowiedziec. Zaczelam im wyluszczac sprawea a one ze chyba syntetyczna, ze przeciez czegos takiego jak roslinna czy zwierzeca gliceryna to nie ma hehehe. Widac jak to farmaceutki wyuczone sa.
ja jak pisalam wyzej wrocilam do gotowcow. jakis czas temu mialam podraznienie i natura tylko pogarszala sprawe. Ale ten odkopany mocznik i stuningowany balsam Nivea dla wrazliwej skory... naprawde mi sie podoba.
Do mycia uzywam w tej chwili zelu Flos Leku do naczynkowej skory, ale mam jeszcze pol opakowania mojego ukochanego micela Rosaliac dla naczynkowej skory, wiec nie planuje krecic olejku myjacego. Zreszta ja tutaj kupowalam gotowca od CCB i przy drugiej butki zaczal mnie wysuszac. Dostalam samorobiony od znajomej i na pocztaku bylo ok, a potem to samo. Moze oleje i ich proporcje nie byla dla mnie stworzone? nie wiem, ale tobie zycze zeby sie udalo.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 17:42   #33
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dzięki dziewczyny - Monia ja jestem od DE uzależniona. Niemieckiego mogę uczyć się godzinami - sama zobacz w wątku "Ich kome aus Bohn..." (tam też napisałam o swoim ulubieńcu - naturalnie Niemcu) - teraz w ÖI mogłabym siedzieć i niewychodzić z tamtąd - koniec oftopa.
Tak zrobię - spytam się P. Lidii odnośnie konta w jakim banku mają. Jestem prawie codziennie teraz w Wawie - więc tam bank na pewno znajdę. Spytam się też na warszawskiej poczcie (tej na targowej) ile - jeśli na tym nie zbankrutuję to wysyłam przez pocztę.
Lista zakupów - jutro zakupy
Olej konopny - próbki
Olej z komosy - próbki
Olej z nasion bawełny - próbki
Macerat z kasztanowca - próbka
Hydrolat z zielonej herbaty
Płynna lecytyna (4)
Polysorbate 80 - próbka
Glyceryl cocoate
Butelka na olejek + nakrętka z dozownikiem
Cylinder miarowy
Mała biała łyżeczka miarowa
Niacymid
Kwas hialuronowy
Kwas mlekowy
Papierki lakmusowe
Mocznik
łyżka 2,5 ml (do filtra)

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-06 o 20:37
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:33   #34
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Adora Belle-co do tych olejow to ja mieszam np 3 oleje nie dodaje nic pozatym,nakladam oleje na twarz i masuje a potem przykladam b cieply recznik i czekam minute,zmywam wszystko b dokladnie.Stosuje takie zmywanie juz od paru miesiecy i dziala
Wczoraj zakupilam olej ze slodkich migdalow-ciekawe jak sie sprawdzi?

Co do mineralow-u mnie sprawdza sie swietnie firma Lumiere.Jednak w lato podczas upalow przerzucilam sie na Everyday Minerals.Punktowo zas stosuje podklady firmy Monave( one raczej dla tlustej/ mieszanej skory sa wiec na cala twarz sie nie sprawdzaja)

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-07-06 o 21:31
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 20:36   #35
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Elfie (sorki za oftop) - masz bardzo seksowy av
Za kilka dni zdaję relacje - obiecuję.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 21:33   #36
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Elfie (sorki za oftop) - masz bardzo seksowy av
Za kilka dni zdaję relacje - obiecuję.

Dzieki jakos spodobal mi sie ten avator


Czekamy na relacje za kilka dni


A zapytam sie Ciebie- probowalas moze plynow micelarnych biodermy?tez Cie podrazniaja?Pytam bo sama chce wyprobowac ale sie waham bo jednak jest kilka opinii negatywnych.....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 23:34   #37
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko,
lecytyny 4 weź lepiej próbkę - zawiera sporo trójglicerydów, na które jak wspominałaś źle reagujesz. Znacznie mniej ma ich lecytyna 7, ale ona nie jest płynna i do olejków myjących się moze nie nadawać (a przynajmniej nie próbowałam i nie widziałam takowych przepisów)
Butelki weź dwie - na olejek i małą na hydrolat wzbogacany niacynamidem i/lub HA. I pamiętaj, co najmniej dwa dni odstępu przed każdym kolejnym składnikiem na buzi.


Elfie - o to mi właśnie chodziło, miałam wypróbować ten sposób, ale boję się czy ciepło nie zaszkodzi naczynkom.
offtop całkowity - nie wiedziałam, że Lumiere ma minerały, postaram się czegoś o nich więcej dowiedzieć i je zdobyć - jeśli dysponujesz składem, to będę wdzięczna. Ja sobie szalenie chwalę minerały Aromaleigh. Zazdroszę Ci wyboru minerałów, w Polsce jeśli są to to pseudominerały wprowadzone przez duże koncerny na fali popularności tego trendu.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 13:40   #38
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Adora taki sposob mycia jak Eklf robi odradzam jesli masz naczynkowa cere
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 17:55   #39
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Adora Belle-no jezeli masz naczynkowa cere to chyba nie bardzo ten sposob,ja na koniec zmywam letnia woda twarz,czyli twarz jest ciepla tylko przez minute-mi nie szkodzi na szczescie.


Oto sklad tego podkladu Lumiere:

Lumiere Flawless foundation:premium grade serecite (colorless mica), titanium dioxide, zinc oxide, iron oxides, boron nitride, silica, magnesium stearate, squalane
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:40   #40
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dzięki Elfie. Pomyliłam Lumiere z Lumene Fajny skład, wyguglałam sobie już pozostałe ich podkłady - boron nitride mi raczej krzywdy nie robi, a nie zawierają bismuth oxychloride, na który mam alergię. Chętnie bym założyła klub amerykańskich minerałów

Naczynek mam zaczątki, kwasy i mocne retinoidy im nie szkodzą, ale alkohol i zmiany temperatury owszem, więc lepiej nie będę ryzykować i zostanę przy oleju z emulgatorem. I tak znowu za dużo eksperymentuję.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 18:55   #41
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez Adora Belle Pokaż wiadomość
Dzięki Elfie. Pomyliłam Lumiere z Lumene Fajny skład, wyguglałam sobie już pozostałe ich podkłady - boron nitride mi raczej krzywdy nie robi, a nie zawierają bismuth oxychloride, na który mam alergię. Chętnie bym założyła klub amerykańskich minerałów

Naczynek mam zaczątki, kwasy i mocne retinoidy im nie szkodzą, ale alkohol i zmiany temperatury owszem, więc lepiej nie będę ryzykować i zostanę przy oleju z emulgatorem. I tak znowu za dużo eksperymentuję.

Mi tez szkodzi bismuth...alkohol podraznia a na zmiany temeratur moja skora reaguje wysypem ehhh taki nasz los....
Fakt najlepiej zostan przy tym co Ci dobrze sluzy-kazda skora jest inna i reaguje inaczej....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-07, 19:09   #42
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Pytanko do Adore jaki zamówić kwas hialurinowy (w roztworze czy w proszku)?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:38   #43
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Pytanko do Adore jaki zamówić kwas hialurinowy (w roztworze czy w proszku)?
roztwór:
+ to gęsty żel, i tak trudno uzyskać roztwór o większym stężeniu,
+ wygoda stosowania
+ cenowo wychodzi tak samo jak proszek

- stosunkowo krótki termin przydatności - jakieś kilka miesięcy, pytaj Limarii przy zakupie
- zawiera niewielką ilość konserwantu, o tego: http://mazidla.com/index.php?option=...d=94&Itemid=10. Nie jest to zło wcielone, konserwant jest konieczny.

Proszek:
+ nie zawiera konserwantu
- a więc trzeba przygotowywać niewielkie porcje, trochę trudno to robić bez wagi (1 gram na 100 ml wody to właśnie 1% roztwór)

Ten zestaw konserwantów jest dość częsty w kosmetykach - jeśli używałaś czegoś, co w składzie miało Phenoxyethanol; Methylparaben; Ethylparaben; Butylparaben; Propylparaben; Isobutylparaben i nie zareagowałaś alergią to bierz roztwór. Ta ilość konserwantu i tak jest mniejsza niż w przypadku gotowych kremów.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 19:44   #44
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Zamówiłam proszek - małe porcje będę robić, poradzę sobie. Na koniec poprosiłam panią Lidię o próbki.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 16:09   #45
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

ja mialam proszek i wcale nie tak trudno zrobic. Na 2ml wody destylowanej nabierasz HA na ostro zakonczony noz a ta szpice noza i wsypujesz do wody. mieszasz, czekasz troche bo napewno ci sie klumpki zrobia, a po chwili znow mieszasz i masz galaretowaty roztwor na jedno uzycie. jak chcesz zrobic sobie wieksza ilosc to mozesz zakonserwowac np Parabenem K. ja mam prawie cala butelke, uzylam pare kropli, wiec jak bys chciala to chetnie odstapie, bo u mnie sie zmarnuje. Jak pisalam wyzej ja juz nie krece, a wywalic szkoda, moze sie komus przyda.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:42   #46
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Moniu dziękuję. Zapłaciłam za paczkę - 3 złote prowizja (niecałe 2 z kawałkiem) - to nie majątek więc, płacę na poczcie. Wyszło mnie razem lekko ponad 71 zł - 10 za paczkę z Poczty Polskiej (proitet) + 58 zł za kosmetyki - w aptece dałabym grubo ponad 100 - opłaca się samemu kręcić.
Roztwór hialurinowy chętnie przyjmę - napisz info na PW.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 13:50   #47
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Weronika nie zrozumialysmy sie, ja nie mam roztworu tylko konserwant Paraben K. daje sie 1 krople na 10ml roztworu( wszystko jedno co sobie ukrecisz, krem czy zel czy tonik i wtedy masz to zakonserwowane na 3 m-ce jak dasz 2 krople to mozesz uzywac ten ukrecony produkt 6m-cy itd.

Bylam dzis w Rossmannie i kupilam szampon z tej serii z morza martwego co wspominalam. Oby mnie juz glowa nie swedziala.
Chodzilo mi o ta firme
http://www.murnauers.de/

a dokladniej o ta serie
http://www.totesmeer-gesundheit.de/
http://www.totesmeer-gesundheit.de/shampoo.html to jest ten szampon, ciekawi mnie jeszcze odzywka, czy nie ma silikonow

Obejrzalam sobie inne produkty z tej serii, miedzy innymi to
http://www.totesmeer-gesundheit.de/k...otion_q10.html jak nikt nie widzial otworzylm i wzielam troche na palcem i wtarlam w wierzch dloni. Calkiem przyjemny , nieperfumowyna lotion, ale nie za gesty i nie za tlusty, mimo to ciekawi mnie
http://www.totesmeer-gesundheit.de/duschbad.html
http://www.totesmeer-gesundheit.de/waschemulsion.html to tez zobaczylam ale na palec nie bralam. Jest to gesty krem, ale rozrabia sie go z woda jak zel i myje twarz. Skladnikowo i wogole to co napisal producent zaciekawil mnie, ale nie wzielam bo mam jeszcze Rosaliac i zel Flos Leku wszystko w polowie pelne, wiec ... odpuscilam
http://www.totesmeer-gesundheit.de/koerpercreme.html
http://www.totesmeer-gesundheit.de/badesalz.html mam ale z aldi Süd, w tej samej cenie jest 1,5 kg a tu mamy tylko 500g
http://www.murnauers.de/beauty_badesalze00.html ten lotion na celullit, jest w postaci emulsji, jak balsam, ladnie deliaktnie pachnie
To wszystko co ogladalam i musze napisac ze kusi. Poczekam i wykoncze to co mam, a potem bede kupowac hihihi
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-10, 17:37   #48
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dziękuję za info! Moniu ten konserwant mi się na pewno przyda - dasz info na PW?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:26   #49
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Dziewczyny, przepraszam za post pod postem, ale muszę to wam napisać - powoli będę wycofywać gotowce z mojej pielęgnacji - zostanie tylko filtr na koniec. Będziecie mi pomagać rozszerzać pielęgnację?
Adore i Moniu - dziękuję za porady.
Elfie - możesz być jak najbardziej stałym gościem w moim wątku. Chyba masz w avie Evę Green - bardzo wygląd tej babki mi ją przypomina, choć mogę się mylić.
Pozdrawiam
Niezmienna - jesteś tu mile widziana, razem z Iloną i Schaetzen - naszymi specjalistkami od naturalnej pielęgnacji.
Napisałam list do Thanosa - zobaczę co mi odpisze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-11, 19:32   #50
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Musze napisac a nie mowilam
Pamietasz jak w watku pielegnacyjnym z Marea mialysmy sugestie
W kazdym razie trzymam kciuki i powodzenia,ja osobiscie zostalam przy min.samorobionym-brak czasu i czesciowo jednak nie wszystko pasowalo.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:35   #51
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Pamiętam, ale mnie można przekonać, niestety alergia tak mi się dała w znaki, że mam dość szukania próbek (masakra - z ledwością dobrałam się do próbek filtrów) i wolę sama kręcić. Pamiętam zdjęcie Agi - niedługo to ja tylko takie będę mogła wkleić - poza wyjątkami dwoma - antyperspirantem i filtrem. I oczywiście bez kolorówki.
Jutro będę na poczcie i będę szukać mojej paczki (prawie tydzień czekam, a pieniążki wpłaciłam).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:41   #52
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko, dziękuję za zaproszenie; cieszę się, że się zdecydowałaś na samorobną pielęgnację.
Jeśli będę mogła w czymś pomóc, odezwę się

EDIT: A dostałaś email z potwierdzeniem wysyłki z mazideł?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:45   #53
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Jeszcze nie - w wtorek wpłaciłam pieniążki na poczcie. Numer konta przepisywałam bardzo dokładnie, tak samo adres. Jutro zobaczę czy nie ma go na poczcie - rano mogła przyjść, gdy mnie nie ma w domu.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:48   #54
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Limaria zawsze wysyła email z informacją, że paczka została wysłana. Spokojnie - pewnie jeszcze jej nie ma. Pieniądze wpłacane na poczcie "idą" dłużej niż przekazywane przelewem.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-11, 19:56   #55
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Wrazie co to napisałam do Pani Lidi co się z nimi dzieje (lepiej dmuchać na zimne) i ile mam czekać na potwierdzenie. Bardzo szybka była wysyłka z Auqa-vity, więc trochę się martwię i niecierpliwię.
Ale pewnie w przyszłym tygodniu dojdzie i paczka i pieniądze.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 03:14   #56
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werka-tak to Eva Green-bardzo mi sie podoba typ jej urody-blada skora-ciekawe oczy


Czyli zdecydowalas sie jednak na samorobne kosmetyki-i bardzo dobrze

Mi z samorobnych dobrze sluzy moj olejek(ostatnio smieszalam ten olejek ze slodkich migdalow z troche wieksza iloscia olejku rycynowego i dodalam kilka kropli rozanego)-nie zapycha.

Co trzy dni robie tez swoje wlasne serum z vit c(woda destylowana i ascorbic acid powder).

Uzywam tez troche kosmetykow organics-olejek z rozy Aubrey organics do nawilzania w miare potrzeby i szampony i odzywki tez z tej firmy lubie.

Do mycia ciala tez ostatnio kupuje produkty bez sls i parabenow.

Jezeli chodzi o filtry to zostaje przy Avene i Eucerin(probowalam mineralnych ale niestety wysuszaja i nie sa zbyt komfortowe w uzyciu.



Daj znac jak sie Twoje samorobne specyfiki sprawuja
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-12, 06:54   #57
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Czarny Elfie właśnie coś tak myślałam, że to ona. Też ją uwielbiam, nie pozuje na te wszystkie amerykańskie gwiazdy (czytałam wywiad z nią w Urodzie) i wygląda cudnie - jasna cera i piękne włosy.
Filtr do twarzy sobie znalazłam, teraz zobaczę jak jest z Avenką na ciele.
Na końcu zostawię tylko je + dezodorant i perfumy.
Od razu jak dostanę paczuszkę z Limarii zaczynam kręcić.
Najpierw odejdzie żel do twarzy i tonik + żel do mycia ciała + krem.
Potem wycofam balsam i kremiki do stóp.
Potem dodam maseczki i różne drobiazgi.
Na koniec będę miała podobne zdjęcie do Agi z jednym wyjątkiem, pod gotowcami napiszę - to co mi zostało z gotowych kosmetyków.
I rozdzielę artykuły do tworzenia z gotowymi produktami.
P.S - zacznę też używać Haschuki (deo) i pasty Argliletz
Perfumy - zobaczę jakie są w ofercie Clinique - może mi się coś spodoba?
Kosmetyki do makijażu też będą naturalne - Haschuka + Isa Dora - mineralne.

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-07-12 o 15:00
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 15:24   #58
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Chcę z radością poinformować że paczuszka doszła do mnie
Mam teraz kilka pytań technicznych:
ile należy dodać mocznika by uzyskać stężenie w balsamie porównywalne do SVR Xeraline 10?
Ile dodawać niacymide do hydrolatu?
Ile dodawać kwasu hialurinowego?
Ile dodawać glyceryl cocoate do oleju (mam próbki po 2ml).
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 16:09   #59
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Werko, na mazidłach przy każdym produkcie masz jego sugerowane stężenie.
Za każdym razem dodana ilośc powinna zależeć od tego, ile mazidła chcesz uzyskać.
Radziłabym uważać z niacynamidem - wrażliwców może podrażniać. Dopuszczalne stężenie to 5%, ale zacznij od mniejszego.
Powodzenia!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 05:35   #60
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Pięlęgnacja małego alergika - czyli dostaję oczopląsu w aptece

Pierwszy test - olej konopny i hydrolat
Olej: ok, przyjemny, buzia nawilżona, lekko czerwonawa, ale to u mnie norma
Hydrolat: super, łagodny, delikatny, zero podrażnienia.
Efekt końcowy - buzia matowa (eek), dobrze nawilżona

Wieczorem testuje kolejny olej, jutro ten ostatni i decyzja który najlepszy.
Wieczorem (jutro) mieszam glicerol cocoate i zobaczę który będzie najlepszy.
Niezmienna - jeśli chodzi mi o stężenie to chcę takie:
mocznik - 10%
niacymide - 2 %
kwas hialurinowy - 1%
Ile dodać by otrzymać takie stężenia
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:43.