choroba w rodzinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-16, 21:22   #1
Zzzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3

choroba w rodzinie


Witam wszyskich Zalozylam profil na wizazu bo potrzebuje rady. Nie moge juz tego zniesc i czuje sie coraz bardziej nieszczesliwa. Chodzi o to, ze mam bardzo chorego brata, jest gleboko uposledzony, ma padaczke, od jakiegos czasu ma problemy ze snem - potrafi nie spac dwie doby, nie mowi, nie wykonuje polecen, praktycznie nie ma z nim kontaktu.Trzeba sie nim opiekowac 24 godziny na dobe. Opiekuje sie nim moja mama (ojciec w ogole nie bierze w tym udzialu, zarabia pieniadze:/), mamy rowniez pania, ktora 3 razy w tyg przychodzi pomoc - czasami czesciej jak jest potrzebna. A ja chcialabym normalnie zyc - konkretnie chce wyprowadzic sie do mojego chlopaka, ale bardzo zal mi mamy , martwie sie ze bedzie bardzo samotna, przemaczona (chociaz zawsze bede mogla wpasc jej pomoc bo to niedaleko), mam jednak opory, nie wiem czy powinnam. Jak studiowalam nie mieszkalam w domu ale wtedy z bratem bylo chyba lepiej (przynajmnie spal w nocy ). Co zrobilybyscie na moim miejscu?
Zzzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:35   #2
ona_wro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 141
Dot.: choroba w rodzinie

To zrozumiale, ze chcialabys sie wyprowadzic i zaczac zyc na wlasna reke. Nie wiem jak bardzo pomagasz mamie przy bracie i jakim jestes dla niej oparciem w innych kwestiach, ale moze powinnas z obojgiem rodzicow jednak porozmawiac i udaloby sie Wam wspolnie znalezc rozwiazanie. Moze ta pani, ktora do Was przychodzi moglaby to robic czesciej, a moze Twoj ojciec rowniez zmienilby zdanie w takiej okolicznosci i zaczal sie bardziej angazowac? Mysle, ze nie powinnas rezygnowac z siebie.
__________________
coz U ARE a magnificence in human form

W polszczyźnie początku XXI w. nie ma żadnej perfumy ani żadnego perfuma. Są wyłącznie perfumy!"
ona_wro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:40   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: choroba w rodzinie

Usamodzielnij sie ,idz do pracy ,zarób i pomóż mamie finansowo ,wynajmując opiekunke na dłużej lub kupując miejsce w ośrodku opieki dla brata.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 22:27   #4
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: choroba w rodzinie

No wybacz ale tutaj musisz się zdecydować albo tak albo siak a teraz po prostu szukasz argumentów żeby uspokoić sumienie. I slusznie. Wyprowadź się. Choroba brata nie może upośledzać funkcjonowania absolutnie całej rodziny.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 00:01   #5
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: choroba w rodzinie

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
No wybacz ale tutaj musisz się zdecydować albo tak albo siak a teraz po prostu szukasz argumentów żeby uspokoić sumienie. I slusznie. Wyprowadź się. Choroba brata nie może upośledzać funkcjonowania absolutnie całej rodziny.
Oj niestety może i tylko ten to zrozumie tak naprawdę, kto coś takiego przeżył na własnej skórze. Pewne rzeczy z boku wyglądają zupelnie inaczej, prościej...
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 14:12   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: choroba w rodzinie

Cytat:
Oj niestety może i tylko ten to zrozumie tak naprawdę, kto coś takiego przeżył na własnej skórze. Pewne rzeczy z boku wyglądają zupelnie inaczej, prościej...
TAK JESTEM TĘPA I NIGDY NIE MIAŁAM Z TYM DO CZYNIENIA dlatego udzielam rad, bo nic nie wiem w tym temacie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:13   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: choroba w rodzinie

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Usamodzielnij sie ,idz do pracy ,zarób i pomóż mamie finansowo ,wynajmując opiekunke na dłużej lub kupując miejsce w ośrodku opieki dla brata.
Zgadzam sie.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 17:15   #8
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: choroba w rodzinie

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
TAK JESTEM TĘPA I NIGDY NIE MIAŁAM Z TYM DO CZYNIENIA dlatego udzielam rad, bo nic nie wiem w tym temacie.
To Ty napisalaś nie ja, nie wiem dlaczego od razu sie tak oburzasz
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:31   #9
Zzzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: choroba w rodzinie

Widze, ze wywolalam mala klotnie. Choroba brata w duzym stopniu uposledza funkcjonowanie calej mojej rodziny. Mysle, ze gdyby go nie bylo wszytko byloby inne, poprostu normalne , ale to jest przeciez oczywiste. Muszynianko masz racje, chce zagluszyc wyrzuty sumienia i chce zeby ktos mi powiedzial, ze mam myslec o sobie. I wiem, ze musze sie zdecydowac dlatego tez pytam o rade. Jesli chodzi o prace to juz ja mam , ale dopiero zaczynam i na pewno nie bylabym w stanie sie wyprowadzic i rownoczesnie wynajmowac opiekunki, co nie znaczy, ze nie mysle o tym w przyszlosci (dom opieki nie wchodzi w gre). Chcialabym jednak wyprowadzic sie teraz i w tym jest problem. Prawde mowiac z rodzicami o tym nie rozmawialam bo problem nie lezy w nich tylko we mnie , mysle , ze nie robiliby mi problemu (a na pewno nie mama ) ale czuje taki straszny zal w sercu i poczucie beznadziei, ktora nie pozwala mi dzialac. Czasami mysle, ze chcialabym zeby on umar..
Zzzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 22:39   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: choroba w rodzinie

Ale to nie jest twoja wina... Nawet jak zostaniesz w domu i będziesz wiecznie tam siedzieć, co ci to da? Rozwiniesz się jakoś specjalnie? Jak wyżej napisane, możesz iść wyjechać otworzyć się na nowe możliwości i wspomóc finansowo rodzinę za x lat. Teraz tak naprawdę nic nie zrobisz. Niestety ale MUSISZ pomyśleć o sobie, bo nikt inny tego nie zrobi.
Nikt nie oczekuje od ciebie byś tu teraz i zaraz opłacała opiekunkę. Spokojnie. Na to przyjdzie jeszcze czas. Na razie zrób coś dla siebie - pomyśl o sobie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 09:52   #11
Pachnąca_trawą
Zadomowienie
 
Avatar Pachnąca_trawą
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 235
Dot.: choroba w rodzinie

Zzzu, najlepszą radę dała ci Paula. Wyprowadź się. Jeśli wiesz, że ze strony rodziców nie miałabyś problemu - tym bardziej. Jeśli w tej chwili nie będziesz mogła pomóc rodzicom finansowo - umów się z mamą, że będziesz wpadała np na 1 dzień w tygodniu (czy tam ileś godzin, nie wiem jaka twoja sytuacja jest) i opiekowała się bratem a ona będzie miała "wychodne", albo swój czas na nicnierobienie.
__________________
Wild child.
Pachnąca_trawą jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 14:22   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: choroba w rodzinie

Cytat:
że będziesz wpadała np na 1 dzień w tygodniu
no jak ktoś pracuje to chyba bardziej w weekend co?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-19, 07:10   #13
Zzzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: choroba w rodzinie

Dzieki dziewczyny za wszystkie rady. Wiem, ze powinnam zrobic jak piszecie, moze w koncu sie przelamie. Pozdrawiam
Zzzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.