dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 09:48   #1
aleksandra794
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra794
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5

dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu


zapraszam wszystkie "małe" panie które, mają problem z prawidłową wagą przy niskim wzroście oraz te które się z tym uporały

Przy wzroście 160cm ważę 58kg chce schudnąć przynajmniej te 8 kg.
Jakie zapotrzebowanie kaloryczne potrzebuje.(prowadzę mało aktywny tryb życia)
Co powinnam spożywać aby schudnąć w 2 miesiące ok 8kg i jak utrzymać wagę.

Osoby w podobnej sytuacji proszę o wypowiedz,poradę
aleksandra794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 10:09   #2
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Hej!
Ja mam 160 cm wzrostu i ważę mniej więcej tyle co Ty.

Od dziś jestem na pewnej diecie ( nie jest ona polecana przez wszystkich, ale trwa tylko 3 dni) przez 3 dni jem wyznaczone produkty, (podobno ma spaść 5 kg), oczywiście nie wierzę w to, że waga się utrzyma, bo efekt jojo po tych 3 dniach z pewnością byłby... chodzi mi jedynie o miły spadek wagi, który działał by na mnie motywująco. Po tej diecie 3 dniowej od razu przechodzę na dietę SB, jest ona wg najbardziej smaczna, można na niej schudnąć dużo, przy czym jedzenie jest ok. Chciałabym schudnąć chociaż do 52 kg (tyle byłoby ok).

Ogólnie wczoraj siedziałam i opracowałam jadłospis na cały tydzień z dietą SB i mogę powiedzieć, że jedzenie full wypas
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 12:23   #3
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

O jak miło fajny wątek, też mam ok 160 cm
na początku wakacji ważyłam 55 kg teraz mam już tylko 50 ale jeszcze trochę mi brakuje do mojej dawnej figury
a co do Twojego zapotrzebowania na kalorie to polecam stronkę http://pl.point.fm/zdrowie-uroda/bmr/ możesz policzyć i zapotrzebowanie i bmi
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 12:34   #4
aleksandra794
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra794
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Witaj koleżanko
dieta 3dniowa to chyba nie najlepsza dieta ale jesli to ma byc forma Twojej motywacji to ok Zawsze jakaś metoda :P moze to być taka forma oczyszczająca organizm z toksyn.

Moja najlepsza waga to 52 i jesli osiągnę ten wynik to będe zadowolona. Docelowo 50 ale to już zobaczymy jak mój organizm będzie się sprawował

Dziś chciałam zacząć MŻ ale kolega zaproponował obiad na mieście przed kursem (będzie to pewnie coś z fastfoodów ) w zamian za to odmówię sobie kolacji..

---------- Dopisano o 13:34 ---------- Poprzedni post napisano o 13:30 ----------

mousme: opowiedz jak Ci się udało zrzucić 5 kg i w jakim czasie

* Dzięki za link !
__________________
..
aleksandra794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 12:38   #5
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Witam. Ja mam 157 cm i ważę 54 kg. Chciałabym zrzucić ze 2-3 kg. Staram się jadać mniej więcej 1300-1400 kcal na dobę, ale czasem wieczorami przesadzę, jak wczoraj
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 12:47   #6
aleksandra794
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra794
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Kobietki nie łamcie się my mali ludzie trzymamy razem
Proponuję każdej z nas ostatni posiłek jadać o 18:00 ja staram sie stosowac do tej zasady ale czasem jakies spotkanie z przyjaciółmi to zalicze piwko jakies paluszki czy też moje ulubione chipsy .. staram sie nie ulegac pokusie albo ograniczac.. Jesli chodzi o słodycze to od dzieciństwa pochłaniałam ich sporo od jakiegoś roku strasznie spadła mi ochota na słodkie wieć z tym problemu nie ma..

Co jecie zeby schudnąć przy naszym wzroście ?
__________________
..
aleksandra794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 13:11   #7
Satine_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 38
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Hej dziewczyny, ja również chciałabym zrzucić jakieś 6 kg. Mam 159 cm wzrostu i ważę oj 56 kg. Jeszcze na początku lata miałam tendencję spadkową (w najlepszym momencie ważylam 53,5kg), ale w ciagu ostatniego miesiaca waga mi wróciła ;/
Nie wiem sama jaką dietę stosować. Dodam że aktywność fizyczna jest u mnie prawie zerowa, do tego praca za biurkiem ;/
Zzazwyczaj nie jadam nic po godzinie 19, niestety weekendowe piwka są dla mojego brzucha zabójcze! Moje postanowienie - od dzisiaj zrezygnować z ziemniaków i makaronów, no i jesc więcej warzyw Mam nadzieje że uda sie w miare szybko zauwazyc efekty
__________________
........Być spadającą gwiazdą w czyichś marzeniach i spełniać każde życzenie......
Satine_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 13:24   #8
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Jak chcecie to mogę Wam napisać jaką dietę ustaliłam sobie na cały tydzień (dieta Soutch Beatch) wg mnie ta dieta jest super i można ładnie na niej schudnąć





No dobra, to napiszę ;p To jest ( faza SB), ma trwać ok 2 tygodni.

Poniedziałek:
Śniadanie: serek wiejski 3 %, 1 pomidor, 1 ogórek kiszony, plasterek szynki,
Przekąska: 15 pistacji (uwielbiam je....)
Obiad: makrela, surówka z kapusty, kiszona kapusta
Przekąska: gumy orbit ( będzie mi brakowało słodkiego, więc gumy pod koniec dnia w sam raz),
Kolacja: 3 plasterki wędliny, ogórek kiszony, surówka z kapusty.


Wtorek:
Śniadanie: tuńczyk w sosie pomidorowym lub rozdrobniony w wodzie, ogórek kiszony, pomidor, plasterek szynki,
Przekąska: biało ubite ze słodzikiem i kakao,
Obiad: ugotowany filet z kurczaka, pieczarki smażone na odrobinie oliwy, surówka z kapusty
Przekąska: 15 pistacji
Kolacja: serek 3 %, papryka, plasterek szynki


Środa:
Śniadanie: 2/3 szkl. soku pomidorowego, jajecznica z pieczarkami,
Przekąska: 15 pistacji
Obiad: makrela, sałatka z warzyw
Przekąska: 1 mały jogurt naturalny light
Kolacja: 3 plasterki szynki, ogórki kiszone


Czwartek:
Śniadanie: serek wiejski 3 %, surówka z kapusty pomidora, papryki, cebuli, plasterek szynki
Przekąska: serniczek ( serek Figura 3% z jogurtem naturalnym 0% , słodzik, żelatyna i aromat waniliowy),
Obiad: pieczeń rzymska (mięso mielone drobiowe chude, jajka, czosnek, natka pietruszki, zioła) jakaś surówka
Przekąska: 15 pistacji
Kolacja: dietetyczna tortilla ( placek smażony ala naleśnik z jajek, wody, soli +nadzienie z kawałków fileta drobiowego + sałata, pomidor, cebulka, ogórek kiszony + sos z jogurtu, czosnku, soli i pieprzu).

Piątek:
Śniadanie: makrela, surówka np z kapusty
Przekąska: jogurt naturalny 0 %
Obiad: dietetyczny bigos ( 1 kg kapusty kiszonej, 1/2 chudego mięsa wołowego /drobiowego, 2 cebule, 25 dag pieczarek, przecier pomidorowy, liście laurowe, pieprz)
Przekąska: 15 pistacji
Kolacja: 2 plastry szynki, ogórek kiszony, surówka np z sałaty i pomidora

Sobota (będę wtedy na uczelni, więc cieżko wymyślać):
Śniadanie: serek 3 %, jakaś surówka
Przekąska: 15 pistacji
Obiad: tuńczyk w sosie pomidorowym, jakaś surówka
Przekąska: jogurt naturalny 0 %
Kolacja: "bigos" z piątku, surówka z pomidora, sałaty, brokułów

Niedziela (również na uczelni , to samo co w sobotę):
Śniadanie: serek 3 %, jakaś surówka
Przekąska: 15 pistacji
Obiad: tuńczyk w sosie pomidorowym, jakaś surówka
Przekąska: jogurt naturalny 0 %
Kolacja: "bigos" z piątku, surówka z pomidora, sałaty, brokułów / LUB makrela



Nie wiem, czy dany jadłospis jest prawidłowy, bardzo często powtarza się "ogórek kiszony" i kapusta kwaszona" - nie, nie jestem w ciąży, ale poprostu uwielbiam to jeść, dlatego tak często zaplanowałam jedzenie tych rzeczy...tym bardziej, że czytałam o odchudzających właściwościach ogóreków kwaszonych i kapusty Często powatarzają się również pistacje, ale SB dozwala jeść 15 sztuk dziennie, a ja uwielbiam , kocham jeść pistacje, taka przekąska będzie dla mnie istnym rarytasem. Myślę, że wytrzymam na tak ustalonej diecie 2 tyg, jest wiele produktów , które lubię, a głodna raczej chodzić nie będę. Po 2 tyg przejdę na 2 facę i ustalę nowy jadłospis włączając powoli owoe i pełnoziarniste produkty.


Postanowiłam sama ułożyć własną dietę, gdyż zauważyłam, że często będąc na diecie wstaje rano i nie mam pomysłu na to co zjeść, a tym bardziej nie myślę wcześniej logicznie w sklepie co kupić, skoro jestem głodna i najchętniej kupiłabym coś słodkiego, lub chrupiące pieczywo. Mając ustaloną przes iebie dietę będę świadoma tego co wcześniej muszę kupić i co ugotować. Myślę, że dam radę

Oprócz diety co dziennie ćwiczyć 20 min hula hop i 20 mina na rowerku stacjonarnym, a w nagrodę pod koniec dnia będzie SPA, czyli kąpiel i masaż peelingiem z kawy lub peelingiem z serii Eveline 3 D, potem nakładam krem i serum z Eveline 3 d, owijam uda i brzuch folią (taka w rolce ) i idę spać.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________


Edytowane przez Wizazanka492
Czas edycji: 2011-09-22 o 13:52
Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 13:54   #9
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Wizazanka, jak dla mnie to trochę restrykcyjna dieta. Hm, ja bym chodziła głodna.

Ja nie stosuję żadnej specjalnej diety. Nie jadam wysokoprzetworzonych produktów i słodyczy (słodyczy nie kupuję, nie piekę ciast, zjem, jeśli ktoś mnie poczęstuje).
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 13:57   #10
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Akot80
może i mało tutaj kalorii, ale to w końcu I uderzeniowa faza, no i oczywiście biorę pod uwagę to , że cały dzień spędzam raczej biernie, mam mało ruchu, jedynie ten rowerek i hula hop pod koniec dnia... Oczywiście , gdy będę głodna i będę czuła, że jestem nie najedzona wtedy np zamiast 2 plasterków szynki zjem 4 i oprócz tego zjem 2 razy więcej surówki żeby zaspokoić głód. SB jest na tule dobra, że nie trzeba liczyć kalorii i jeść określinej porcji, je się do syta, ale produkty które są dozwolone.
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 14:58   #11
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Ja schudłam nie przez ograniczanie jedzenia a przez zmianę produktów i duuużo więcej ruchu. Zawsze dużo jadłam no i nie zmienię tego, taka moja natura ale nie jem słodyczy, nie piję napojów gazowanych, soków, żadnych fast foodów, wiadomo, ale zwiększyłam ilość warzyw i owoców (tylko rano) jem 5 posiłków, nie jem ziemniaków, białego pieczywa, ani mieszanego, piję tylko wodę, czasami z cytryną, czerwoną herbatę i inkę i CODZIENNIE ćwiczę, 3 razy w tygodniu tak porządnie ok 1,5 h -2 h, a w pozostałe dni to ćwiczenia bo ćwiczenia, spacer, rower, basen..
moim zdaniem nie warto brać żadnej konkretnej diety, ale jeść z głową, rozsądnie, mniej więcej wiemy co jest dobre a co nie.. no i ruszać się!!
(ja całą moją wiedzę nabyłam na wizażu, no prawie całą )
__________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 19:50   #12
aleksandra794
Przyczajenie
 
Avatar aleksandra794
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Widzę dziewczyny przygotowane i zwarte do działania
Wizazanka492 bardzo ciekawy plan diety

Ja planuje wprowadzić więcej warzyw do swojej diety oraz wiadomo ograniczyć "puste" kalorie.. i najwazniejsze nie podjadac po 18 !!

Kiedyś udało mi się schudnąć pare kilo ale tylko dlatego, że mało czasu spędzałam w domu i nawet nie miałam możliwości przekąszenia czegoś więc waga sama leciała w dół

Jem stosunkowo nie wiele w miarę regularnie, ograniczyłam słodkości ale waga stoi.. Nie mam zamiaru się głodzić ale najwidoczniej musze jeszcze zredukować posiłki

Mój jadłospis zazwyczaj opiera się na:

śniadanie :
- twaróg lekki z jogurtem naturalnym+ciemne pieczywo
lub
- jakiś jogurcik czy też płatki z mlekiem.
lub
-ciemne pieczywo z serkiem topionym i wędliną.
lub
- jajko na twardo + bułka z ziarnami

Zawsze dochodzi do śniadania kawa lub herbata.

Obiad:
-Warzywa na patelnie + filet w przyprawach.
lub
- Ryż + filet+ sos słodko-kwaśny
lub
-od czasu do czasu zdarzy się jakieś typowe danie obiadowe (domowe jak u mamy ) ;P ale ziemniaczki i makaronik oszczędnie

- oraz wiele innych ale z ograniczoną porcją (żeby się najeść ale nie przejeść)

Przekąski: ogórki kiszone, owoce, gęste soczki typu "Kubuś" czasem wpadnie ukradkiem jakaś kostka czekolady czy kawałek ciasta do kawy bądź słodki jogurcik do picia.

Kolacja między 18:00/19:00
-Serek grani + kanapeczka z serkiem topionym do smaku
lub
-Jajeczniczka na szynce + pomidor,
lub
- ciemne pieczywo z wędliną i pomidorem,

Czasem jakiś tost z serem się znajdzie ale mam ogromną słabość)


Ogólnie to wolę te pikantne,słone przekąski niż słodkie.
__________________
..
aleksandra794 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 18:47   #13
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Też mam 160cm wzrostu, a ważę ok 58-59kg i baaardzo źle się czuję przy takiej wadze Chcę schudnąć do 52kg, a potem zobaczymy...
Moją największą zmorą są słodycze - kocham je Ale postanowiłam od jutra całkowicie je odstawić, żeby odzwyczaić organizm od słodkiego.
Zrezygnowałam już z chipsów, paluszków i tego typu przekąsek.
Nie będę jeść białego pieczywa, fast foodów i słodkich jogurtów. Chcę też ograniczyć ilość masła, śmietany i smażonego mięsa. Generalnie mam zamiar mniej jeść i więcej się ruszać. Mam karnet na fitness i od poniedziałku będę chodzić na 2 godzinki co drugi dzień. Do tego hula hop i rower, który jest moim głównym środkiem transportu
Mam nadzieję, że razem uda nam się wytrwać i już niedługo będziemy się cieszyć pięknymi, jędrnymi i zgrabnymi ciałkami

Ja 2 lata temu naprawdę ładnie schudłam w ciągu miesiąca, kiedy z powodów zdrowotnych musiałam odstawić wszystkie produktu zawierające nabiał i drożdże, a także ograniczyłam ilość mięsa. Pamiętam, że nie chodziłam wtedy głodna, a czasem nawet zjadłam jakieś orzechowe chrupki Wyraźnie wtedy schudłam i bardzo dobrze się wtedy czułam w swoim ciele Teraz nie odstawię całkowicie nabiału, bo nie wyobrażam sobie życia bez kawy z mleczkiem, twarożku lub owsianki z mlekiem, ale mam nadzieję, że to nie zniweczy mojej diety...

Edytowane przez _Roksi
Czas edycji: 2011-09-24 o 18:51
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 14:45   #14
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu


czesc malutkie dziewczyny!


ja mam kilka cm mniej niz 160, ostatnio jak sie miezylam majac 18 lat mialam 155, teraz powiedzmy 157 ? I waze obecnie niecale 52 kg. Wygladam okrooopnie 2 lata temu czy 3 wazylam 45 i wygladalam super, szczuplo, ale nie jakos bardzo (ciezko przy naszym wzroscie miec male uda ) tylko tak idealnie i do tego teraz dąże
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 17:23   #15
chocotoffeebananacoco
Raczkowanie
 
Avatar chocotoffeebananacoco
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 295
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

ja mam 161 i chciałabym schudnąć ok. 5 kg przy naszym wzroście to ogromna zmiana w wyglądzie
__________________
never give up on anything just because it takes time to achieve it. time will pass anyway
*
all i want is everything
it's always something more to get
and i don't see the reason not to get it.
*
damaged people are dangerous because they know they can survive anything
chocotoffeebananacoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 17:47   #16
adleajda
Raczkowanie
 
Avatar adleajda
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 87
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Przylaczam sie niestety dopiero od jutra rozpoczne diete bo dzis juz zjadlam za duzo.
chce wazyc 44-45 kg daje sobie czas do sylwka
__________________
* zapuszczam włosy
bylo: 25 cm
jest: 50 cm
bedzie: 75 cm

* dbam o cere i pazurki

* jestem na diecie


adleajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 19:57   #17
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cytat:
Napisane przez chocotoffeebananacoco Pokaż wiadomość
ja mam 161 i chciałabym schudnąć ok. 5 kg przy naszym wzroście to ogromna zmiana w wyglądzie

dokładnie.
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:41   #18
Meganomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

ja tez sie z checia przyłaczę. Mam rowniez 160 cm. wzrostu i ważę 54 kg. chcialabym na poczatek schudnąć około 4 kg. a pozniej zobaczymy ;D. Dziewczyny doradźcie jakie znacie naprawdę dobre ćwiczenia na uda i pośladki?? takie które bedą przynosić efekty?
Czy pół przysiady robione codziennie coś pomogą? w jakiej ilości powinnam je robić?;Pp
Meganomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 20:52   #19
EW_GRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Witam Was. Ja też mam ok 160cm i ważę 60,7 teraz. Moje dziecko ma 3 lata, przed ciążą wazyłam 63kg, a po porodzie długo 52, ale z własnej głupoty przytyłam. Słodyczy nie jem, ale zawsze nadrabiałam to białym pieczywem. Na szczęście zmobilizowałam się i już tydzień nie jem nic związanego z białym pieczywem. Pozwalam sobie tylko na troszeczkę ziemniaków. Myślę że powooooli schudnę bo boję sie efektu jo jo. Dodatkowo jeszcze biegam. Trzymam za NAS kciuki. Chcę zejść do 52.

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Meganomi Pokaż wiadomość
ja tez sie z checia przyłaczę. Mam rowniez 160 cm. wzrostu i ważę 54 kg. chcialabym na poczatek schudnąć około 4 kg. a pozniej zobaczymy ;D. Dziewczyny doradźcie jakie znacie naprawdę dobre ćwiczenia na uda i pośladki?? takie które bedą przynosić efekty?
Czy pół przysiady robione codziennie coś pomogą? w jakiej ilości powinnam je robić?;Pp
ja nie znam, ale jeśli któraś zna dobre ćwiczenie na boczki to byłabym wdzięczna
EW_GRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 21:04   #20
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Cytat:
Napisane przez aleksandra794 Pokaż wiadomość
zapraszam wszystkie "małe" panie które, mają problem z prawidłową wagą przy niskim wzroście oraz te które się z tym uporały

Przy wzroście 160cm ważę 58kg chce schudnąć przynajmniej te 8 kg.
Jakie zapotrzebowanie kaloryczne potrzebuje.(prowadzę mało aktywny tryb życia)
Co powinnam spożywać aby schudnąć w 2 miesiące ok 8kg i jak utrzymać wagę.

Osoby w podobnej sytuacji proszę o wypowiedz,poradę
Oczywiście najlepiej jest włączyć ruch. Wtedy możesz zjeść trochę więcej niż nie ćwicząc, no i wyrabiasz mięśnie, które odgrywają ważną rolę w redukcji. Poza tym trudno jest efektywnie schudnąć na samej diecie.
Cytat:
Napisane przez aleksandra794 Pokaż wiadomość
Kobietki nie łamcie się my mali ludzie trzymamy razem
Proponuję każdej z nas ostatni posiłek jadać o 18:00 ja staram sie
Nie polecam. Pewnie chodzisz spać ok. 22-23, więc zakładam, że już koło 21 jesteś głodna. Zwłaszcza, jeśli kolacja była lekka. Ja nie mogę spać, gdy ssie mnie w żołądku, poza tym to rozwala metabolizm. Nie mówię, żeby jeść pół godziny przed snem, nie jestem zwolenniczką tej metody, ale sądzę, że 2 h wystarczy. Oczywiście najlepiej białko i warzywa.
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 22:58   #21
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

3-4 h przed snem kolacja oparta głownie na białku natomiast "białko czyste" czyli np twarog czy serek wiejski mozna nawet 30 min przed snem i jest ok
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 11:54   #22
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

witam Wasz wszystkie
też mam ok. 160 cm, ważę chyba najwiecej z was, ale na razie nic nie zmienię, bo jestem w ciazy i chociaż zmieniłam dietę na zdrowszą, tyję na potegę - choć jestem w 11 tyg. i nie powinnam jeszcze zbytnio przybrać mam już 3 kg więcej - teraz ważę 63-64 kg i nic nie moge zrobić. Ale ja nie o tym...
Kilka lat temu moim codziennym rytuałem były poranne drozdżówki do pracy i podjazd pod pracę pod same drzwi. Od wrzesnia chyba 2007 r. postanowiłam: robie śniadanie do pracy i chodzę do pracy na pociag + dojacie z pociagu ok. 800 m w jedna stronę (zamiast jazdy samochodem) - wtedy schudłam w ciagu kilku miesięcy (no powiedzmy 4-5 m-cy) ok. 4 kg - bez specjalnych wyrzeczeń. Bo pozostały tryb życia pozostał bez zmian.
Więc czasami (nie piszę, że zawsze) wystarczy drobna korekta, ale za to stanowcza, swojego trybu życia i duzo mozna zmienić.
Gdzieś niedawno czytałam, że duzo daje np. jak z autobusu wysiąść 1 przystanek wcześniej i przejśc piechotą (bez względu na pogodę).
Życzę Wam szystkim powodzenia, a dołaczę jak urodzę i wykarmię (czyli dopiero za rok)
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 13:44   #23
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

mmk , 3 kg jak na 11 tydz - nie wydaje mi się tak dużo, to chyba normalne

Ja od jutra dieta SB , mam dosyć tego, że nie mieszczę się w ulubione spodnie czy muszę kupować "odpowiednie " bluzki, aby ukryły brzuszek poza tym na początku października (08.10)mam wesele i chce wyglądać w miarę szczupło. W sumie mam obecnie 58 kg wagi ( ale moja waga podobno zawyża 2-3 kg, hm tak wiele osób mówi, którzy się ważą u mnie). Od jutra zaczynam dietę którą wyżej wam opisałam + intensywne ćwiczenia i do 8 października MUSI być w miarę 53 kg... :/
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 19:20   #24
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Wizazanka492 - duzo osob stosuje ta diete SB. Jak szybko sie na niej chudnie?
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 09:24   #25
EW_GRA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Ostatnio jak Wam pisałam, zrezygnowałam zupełnie z białego pieczywa. Słodyczy nie jem, wieczorem jem albo jabłko, albo activię, albo troszeczkę pieczonego kurczaka (pierś). Waga spada mi powolutku, bo co dwa dni ważę o jakieś 10 dag mniej. co dziwne, ważę tyle samo rano i wieczorem. Acha, no i tą activię jem codziennie, też rano i muszę Wam powiedzieć że coś w tym jest bo przemiana mi sie troszkę poprawiła... staram sie też biegać ale tryb pracy średnio mi pozwala. Korci mnie ta dieta SB ale narazie postawię na intuicję i po prostu nadal będę sie ograniczać.
EW_GRA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 20:56   #26
esor
Mamusia Luty 2016
 
Avatar esor
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 122
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

EW-GRA - jogurtow nie powinno sie jesc na redukcji, zobacz na sklad. Tzn mozna jog nat bo inne maja cholernie duzo węgli :/
__________________

03.10.2015 żona

22.02.2016 Hania
19.04.2017 Agatka
esor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-27, 21:02   #27
Meganomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 113
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

ja z jogurtów polecam jogobellę light, nie wiem czy jest zdrowa ale ma tylko 90 kcal w małym opakowaniu i o wiele mniej tłuszczu i węglowodanów a za to więcej białka niż ta zwykła .
ja zauważyłam u siebie niezwykłe dla mnie wachania wagi nawet o 3 kg. czy to jest normalne?.
Ja również się zastanawiam nad SB. Dziewczyny czy któraś z Was ma zamiar/ jest w trakcie lub stosowała ją?;D. nie wiem czy warto no bo w koncu efekt jojo...
Meganomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 12:57   #28
ania120kg
Raczkowanie
 
Avatar ania120kg
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 183
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Witam
1,62 m- waga 56- cel 50 mam największe udka na świecie. Dieta + cwiczenia .
ania120kg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 14:18   #29
Olafia72
Raczkowanie
 
Avatar Olafia72
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 317
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

Hej dziewczyny. Przyłączę się / moja waga 57 kg przy wzroście 156 cm. Co to za dieta SB?
A już doczytałam odnośnie diety ...

Edytowane przez Olafia72
Czas edycji: 2011-10-02 o 14:20
Olafia72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 00:36   #30
eevvaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: z domku:)
Wiadomości: 3 144
Dot.: dziewczyny 160cm o odchudzaniu, prawidłowa waga i odżywianie przy 1,60 wzrostu

kochane i ja się przyłączam, przy wzroście 160 cm ważę 53 kg
Chcę zrzucić 3 kg
__________________
Zapraszam na mojego bloga
http://eevvastyle.blogspot.com/


eevvaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.