Studia medyczne w Anglii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-12, 09:04   #1
vexille64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5

Studia medyczne w Anglii


Witam, chciałabym w przyszłym roku wybrać się na studia medyczne do Anglii. Problem w tym że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, gdzie warto aplikować, jak aplikować, gdzie dostanę jakąś pomoc materialną, ogólnie interesuje mnie wszystko..
Bardzo proszę o pomoc, potrzebuję tylko pchnięcia w jakimś dobrym kierunku żeby wszystko to ogarnąć
vexille64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:34   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Cytat:
Napisane przez vexille64 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym w przyszłym roku wybrać się na studia medyczne do Anglii. Problem w tym że kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, gdzie warto aplikować, jak aplikować, gdzie dostanę jakąś pomoc materialną, ogólnie interesuje mnie wszystko..
Bardzo proszę o pomoc, potrzebuję tylko pchnięcia w jakimś dobrym kierunku żeby wszystko to ogarnąć
dlaczego anglia?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 09:58   #3
vexille64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Studia medyczne w Anglii

W Polsce wszedł w życie przepis o płatnym drugim kierunku, około 20 tys rocznie za medycynę to dla mnie jednak zbyt dużo. Tam medycyna również jest płatna, ale wydaje mi się że z kredytem studenckim i przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniu pracy dorywczej jestem w stanie się tam utrzymać, w przeciwieństwie do naszego kraju niestety..
vexille64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 10:07   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Cytat:
Napisane przez vexille64 Pokaż wiadomość
W Polsce wszedł w życie przepis o płatnym drugim kierunku, około 20 tys rocznie za medycynę to dla mnie jednak zbyt dużo. Tam medycyna również jest płatna, ale wydaje mi się że z kredytem studenckim i przy odrobinie szczęścia w poszukiwaniu pracy dorywczej jestem w stanie się tam utrzymać, w przeciwieństwie do naszego kraju niestety..
znasz angielski?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 10:22   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 22:50   #6
vexille64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Tak znam angielski, jedyne co to musiałabym zrobić jakiś kurs albo certyfikat żeby mieć papierek na to, chyba że matura by wystarczyła, ale gdzieniegdzie wiem że wymagają właśnie certyfikatu..
Ehh, no wątpię właśnie żeby wzięli gdziekolwiek pod uwagę moje prośby :/
vexille64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 00:01   #7
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Cytat:
Napisane przez vexille64 Pokaż wiadomość
Tak znam angielski, jedyne co to musiałabym zrobić jakiś kurs albo certyfikat żeby mieć papierek na to, chyba że matura by wystarczyła, ale gdzieniegdzie wiem że wymagają właśnie certyfikatu..
Ehh, no wątpię właśnie żeby wzięli gdziekolwiek pod uwagę moje prośby :/
po pierwsze: wygooguj UCAS. po drugie: "znam angielski" to zwykle za mało, by studiować medycynę. po trzecie: jak dobrze zdaną masz maturę? po czwarte: często oprócz matury i certyfikatu wymagane są odpowiednie paktyki odbyte PRZED aplikowaniem na studia oraz certyfikat UKCAT. po piąte: aplikuje się bardzo wcześnie, jeśli chciałaś się dostać na przyszły rok (od września 2014), to aplikacje zamykają się za 5 dni.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 07:16   #8
vexille64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Maturę mam zdaną na ponad 90% z biologii i chemii, z angielskiego zdawałam maturę podstawową, ale teraz nie będę miała problemów ze zrobieniem certyfikatu na wyższym poziomie, te wymagania na prawdę mnie nie ograniczają. Ograniczają mnie właśnie takie, że trzeba odbyć jakieś praktyki przed wyjazdem czy bardzo wczesne aplikowanie na kolejny rok.. Szczerze powiedziawszy z tego co szukałam to gdzieniegdzie znalazłam że aplikowanie na wybrane uczelnie trwa do grudnia, ale z kolei jak czytała o UCAS to w grę wchodziły terminy najpóźniej do końca października..
Jeśli nie w tym roku to w następnym, bardziej chodzi mi o to żeby już teraz dowiedzieć się gdzie mogłabym mieć największe szanse i gdzie są najbardziej sprzyjące warunki.. A także chciałabym wiedzieć o takich rzeczach jak np. te praktyki przed aplikowaniem.
vexille64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 08:48   #9
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Cytat:
Napisane przez vexille64 Pokaż wiadomość
Maturę mam zdaną na ponad 90% z biologii i chemii, z angielskiego zdawałam maturę podstawową, ale teraz nie będę miała problemów ze zrobieniem certyfikatu na wyższym poziomie, te wymagania na prawdę mnie nie ograniczają. Ograniczają mnie właśnie takie, że trzeba odbyć jakieś praktyki przed wyjazdem czy bardzo wczesne aplikowanie na kolejny rok.. Szczerze powiedziawszy z tego co szukałam to gdzieniegdzie znalazłam że aplikowanie na wybrane uczelnie trwa do grudnia, ale z kolei jak czytała o UCAS to w grę wchodziły terminy najpóźniej do końca października..
Jeśli nie w tym roku to w następnym, bardziej chodzi mi o to żeby już teraz dowiedzieć się gdzie mogłabym mieć największe szanse i gdzie są najbardziej sprzyjące warunki.. A także chciałabym wiedzieć o takich rzeczach jak np. te praktyki przed aplikowaniem.
zapewne twoj poziom to a2-b1, a to nie wystarczy w j. ang.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 09:34   #10
vexille64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Widzę że jednak nie uzyskam od was odpowiedzi na moje pytania o to GDZIE mogę znaleźć informacje na temat rekrutacji czy wymagań.. Stwierdzenia że np. poziom języka taki jaki mam mi nie wystarczy są zbędne bo doskonale wiem że nie wystarczy, moje pytanie odnosiło się do tego jaki poziom mi jest potrzebny. Nie założyłam tego wątku żeby rozpatrywać sprawę czy na takie studia się nadaję czy nie.
Jednak dziękuję wszystkim za odpowiedź i temat uważam za zamknięty, jeżeli jednak znalazłby się ktoś kto przechodził właśnie przez taką rekrutację i chciałby mi coś na ten temat powiedzieć bardzo proszę o wiadomość prywatną.
vexille64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 10:41   #11
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Studia medyczne w Anglii

Cytat:
Napisane przez vexille64 Pokaż wiadomość
Maturę mam zdaną na ponad 90% z biologii i chemii, z angielskiego zdawałam maturę podstawową, ale teraz nie będę miała problemów ze zrobieniem certyfikatu na wyższym poziomie, te wymagania na prawdę mnie nie ograniczają. Ograniczają mnie właśnie takie, że trzeba odbyć jakieś praktyki przed wyjazdem czy bardzo wczesne aplikowanie na kolejny rok.. Szczerze powiedziawszy z tego co szukałam to gdzieniegdzie znalazłam że aplikowanie na wybrane uczelnie trwa do grudnia, ale z kolei jak czytała o UCAS to w grę wchodziły terminy najpóźniej do końca października..
Jeśli nie w tym roku to w następnym, bardziej chodzi mi o to żeby już teraz dowiedzieć się gdzie mogłabym mieć największe szanse i gdzie są najbardziej sprzyjące warunki.. A także chciałabym wiedzieć o takich rzeczach jak np. te praktyki przed aplikowaniem.
taka matura nie wystarczy Ci na medycynę do UK. w większości wymagane są 3 rozszerzenia, a 90% to jest ich minimum, często wśród wymagań pojawia się matematyka - ale to już musisz sprawdzać z konkretną uczelnią, każda ma ciut inne wymogi. Podstawowa matura z angielskiego czy nawet rozszerzona to nie jest poziom języka, z którym się dostaniesz na med, a czy poradzisz to już w ogóle inna kwestia. O reszcie wymagań dowiesz się ze stron www uczelni - na wikipedii znajdziesz kompletną listę uniwerków zarówno w Anglii jak i w Szkocji Patrz na zakładki na stronach dla undergraduates.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.