czerwona cera koło nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-16, 15:29   #1
Elandar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Post

czerwona cera koło nosa


Witam
Mam problem gdyż od pewnego czasu mam zaczerwieniona cere kolo dolnej częsci nosa. Miejsce to jest wyschniete, troche sie łuszczy i lekko swedzi oraz znajduje sie tylko po jednej stronie nosa (po drugiej jest praktycznie niewidoczne). Samo zaczerwienienie nie jest duze moze ma 1cmx1cm i odchodzi od skrzydelka nosa (zgięcia). Stan ten utrzymuje sie bez zmian od jakiegos czasu. Próba złagodzenia tego kremem Bambino nic nie dala. Prosze o rade. Z góry dziekuje.
Pozdrawiam
Elandar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 00:19   #2
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Wink Dot.: czerwona cera koło nosa

W jednej z gazet przeczytałam, że może to być Atopowe zapalenie skóry AZS-czyli pewnego rodzaju uczulenie, które nasila sie pod wpływem alergenów pochodzących z zanieczyszczonego powietrza, wody czy jedzenia.W dotknietych choroba miejscach skóra czerwienieje, staje sie sucha, szorstka a niekiedy łuszczy sie i peka. Wyczytałam też, że wazne jest aby:
-ustalić co moze cie uczulić i ograniczyc kontakt z alergenami-moga to byc najczęściej: pleśnie, roztocza, kurz,pokkarm jak czekolada, cytrusy, orzechy itp
-natłuszczac skóre
-w przypadku pojawienia sie uczulenia na innej czesci ciała niz jak u Ciebie pod nosem:zrezygnowac z wełanianych i obcisłych ubrań
-omijac miejsca, gdzie w powietrzu sa chemikalia a więc stacje paliw, warsztaty samochodowe, sklepy ze srodkami czystości czy wykładzinami..

Szczerze mówiac od czasu do czasu sama zauważam u siebie takie objawy, własnie pod nosem jak Ty i jedyne co stosuje to krem nivea (mała ilość) i czasami smaruje wacikiem nasączonym spirytusem salicynowym, ale trzeba uważac bo bardzo przesusza skóre.
Z tego co zauważyłam jesteż mężczyzną , wiec o odpowiednich mleczkach do demakijażu nie bede sie Tobie rozpisywać
Mam nadzieje, że cos Tobie poradziłam, ale podbijam watek bo sama chciałabym czegos wiecęj dowiedzieć sie o leczeniu tego zjawiska.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 11:01   #3
Elandar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2
Dot.: czerwona cera koło nosa

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie miałem też taki trop, że może być to właśnie AZS. Czytałem ostatnio też o podobnym przypadku czerwienienia się skóry koło nosa i ktoś polecił na to krem Nizoral. Jak sprawdziłem jest on chyba właśnie używany przy AZS więc chyba go przetestuje bo jak na razie zażywam jedynie witaminy B oraz pije wapno. Trochę to chyba pomogło bo czerwony obszar stał się nieco mniejszy i bardziej różowy ale jednak nie rozwiązuje to całkowicie problemu.

Pozdrawiam
Elandar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 11:21   #4
sylvania85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2
Dot.: czerwona cera koło nosa

Cytat:
Napisane przez Elandar Pokaż wiadomość
Witam
Mam problem gdyż od pewnego czasu mam zaczerwieniona cere kolo dolnej częsci nosa. Miejsce to jest wyschniete, troche sie łuszczy i lekko swedzi oraz znajduje sie tylko po jednej stronie nosa (po drugiej jest praktycznie niewidoczne). Samo zaczerwienienie nie jest duze moze ma 1cmx1cm i odchodzi od skrzydelka nosa (zgięcia). Stan ten utrzymuje sie bez zmian od jakiegos czasu. Próba złagodzenia tego kremem Bambino nic nie dala. Prosze o rade. Z góry dziekuje.
Pozdrawiam
jakis rok temu mialam ten sam problem.probowalam sama z tym walczyc,ale nic z tego,czasem ta czerwona plamka byla mniejsza,czasem wieksza.w koncu poszlam do swietnego dermatologa(wczesniej bylam u innego,probowal mnie leczyc,sam nie wiedzial co to jest a wkoncu powiedzial,ze nie potrafi mi pomoc)i okazalo sie ze to jest delikatne okoloustne zapalenie skory,pani dermatolog mi przepisala masc "rozex " i po pierwszym opakowaniu wszystko zniknelo.
sylvania85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-09, 12:36   #5
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: czerwona cera koło nosa

Mi sie cos takiego robi...jak tylko zetkne sie z chemia...np. detergentami...jak sprzatam domek musze zakladac rekawiczki i uwazac by nie dotknac czasami twarzy...bo wtedy kaplica. Przez dwa tygodnie mam wlasnie kolo noska czerwona luszczaca sie skore, szczegolnie to boli jak ta skora peka i odchodzi...smaruje wtedy kremikiem dla dzieci lub oliwka na noc...i schodzi do dwoch tygodni najdluzej. Wiec moze ty jestes na cos uczulona???Moze sobie przypomnisz z czym mialas do czynienie (moze jakies jedzenie , perfumy, kosmetyki ,proszek do prania, detergenty)jak to zaczerwienienie wyskoczylo?Napisz jak pojdziesz do leakzra co ci lekarz przepisal!!!!Buziaki!!!
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-12, 11:44   #6
Behemoth666
Rozeznanie
 
Avatar Behemoth666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 703
Dot.: czerwona cera koło nosa

Muszę więcej poczytać o tym Atopowym zapaleniu skóry, bo już od jakiś 4 miesięcy mam strasznie wysuszoną skórę koło nosa. Smaruję to kremami nawilzającymi, ale i tak się luszczy. Do tego mam od miesiaca tak samo na powiekach. czerowone, łuszczy się... POstanowiłam sie na jakis czas niemalować i uzywać żelu na powieki z Flosleku. Objawy są łagodniejsze, ale nieschodza całkowicie... Jak sie wkurzę, to pujdę do lekarza.
Behemoth666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.