Ślub w dzień inny niz sobota? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 15:33   #121
plomyczkowa
Raczkowanie
 
Avatar plomyczkowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 72
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

dziękuję Wam za opinie! Chociaż czasu coraz mniej i wypadałoby się decydować to ja ciągle nie wiem co zrobić.. Jesli chodzi o pogodę - to nie boję się deszczu, a tego, że goście zwyczajnie zmarzną podczas przyjęcia w namiocie.. Ale może w weekend pojawi się alternatywa, bo jedziemy oglądać kolejną salę i może jakoś do nas wyjątkowo przemówi. Jejku jak chciałabym mieć już tą decyzję za sobą i zająć się innymi ważnymi przygotowaniami..
plomyczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:41   #122
chrupcio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 60
GG do chrupcio
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Jak będą hulać zamiast siedzieć przy stole to na pewno będzie im gorąco. Moim zdaniem lepiej jak jest lekko chłodniej niż za gorąco bo wtedy nikt nie ma ochoty się bawić... ale może ta sala którą idziesz oglądać będzie miała wszystko czego szukasz? oby tak było - przynajmniej będziesz spokojna
chrupcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 08:31   #123
keleyta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

My planujemy ślub w lipcu 2011 w niedziele bo oczywiście z salą jest problem i a na sobotę trzeba czekać 2 lata! a nam niedziela odpowiada - sala bez problemu, orkiestra też, myśleliśmy że jedynym problemem będzie z urlopem gości i fryzjerem, a tu niespodzianka - ksiądz nam odmówił!!! bo na następny rok to on nie ma czasu, niedziele mają zapchane i nie mają czasu ( 2 księży w parafii a msze tylko do południa i jedna późnym wieczorem) Więc teraz szukam w parafiach obok. Strasznie jestem rozczarowana i zniesmaczona;(
keleyta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 08:48   #124
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

A my z narzeczonym wymyśliliśmy sobie czwartek, bo NASZA data akurat tak przypada 21.07.2011. Same z tego wyniknęły plusy, 20zł mniej za salę na osobie, fajne bonifikaty u fotografa i zespołu oraz mało gapiów którzy w większości będą w pracy Mi pasuje, poza tym plener z fotografem innego dnia niż wesele, żeby nie marnować czasu skoro mamy jednodniowe Ksiądz nie robił problemów, a goście jak będą chcieli przyjść to przyjdą, jak nie to i w sobotę znajdą wymówkę...
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 15:34   #125
marimarika
Przyczajenie
 
Avatar marimarika
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 16
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Ja mam zarezerwowaną niedzielę 19.06.2011 Soboty już były zajęte ale bardzo nie płakałam z tego powodu.
marimarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 15:54   #126
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Cytat:
Napisane przez keleyta Pokaż wiadomość
My planujemy ślub w lipcu 2011 w niedziele bo oczywiście z salą jest problem i a na sobotę trzeba czekać 2 lata! a nam niedziela odpowiada - sala bez problemu, orkiestra też, myśleliśmy że jedynym problemem będzie z urlopem gości i fryzjerem, a tu niespodzianka - ksiądz nam odmówił!!! bo na następny rok to on nie ma czasu, niedziele mają zapchane i nie mają czasu ( 2 księży w parafii a msze tylko do południa i jedna późnym wieczorem) Więc teraz szukam w parafiach obok. Strasznie jestem rozczarowana i zniesmaczona;(
Nie dziwię się, bo co jak co, ale dla księży inna data niż sobota, nie powinna być problemem. Mój za to nie miał kompletnie problemu z Bożym Ciałem.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:37   #127
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

My bierzemy ślub w piątek - akurat w dzień po Bożym Ciele, w samym środku długiego weekendu.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-18, 22:30   #128
probofka
Przyczajenie
 
Avatar probofka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

A my w Boże Ciało właśnie ze względu na sale, ale nie ma problemu ani z fotografem ani z zespołem z księdzem też nie (pomimo że to dla nich pracowity dzień). Najgorzej jest z fryzjerem :/ szukam kogoś do domu ale w moich okolicach jakoś ciężko o taką usługę a salony pozamykane :/
__________________
23.06.2011 odtąd jedno chociaż nadal dwoje
probofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 12:42   #129
PaniNatalia
Raczkowanie
 
Avatar PaniNatalia
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: FSL
Wiadomości: 431
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

A ja nic nie planuję, nic nie załatwiam, nie mam z niczym problemu, bo do ślubu mi jeszcze daleko. Kiedyś, kiedy będę dalej piękna, ale już nie młoda, może się nad tym zastanowię.. Nie no żartuję. Przynajmniej najbliższa przyszłość mi nie wróży związku. Całe szczęście..
__________________

ZAPUSZCZAMY WŁOSKI NA NOWO! 56 cm -> 65 cm

PaniNatalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 13:29   #130
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Cytat:
Napisane przez keleyta Pokaż wiadomość
a nam niedziela odpowiada - sala bez problemu, orkiestra też, myśleliśmy że jedynym problemem będzie z urlopem gości i fryzjerem, a tu niespodzianka - ksiądz nam odmówił!!!
Z tego, co wiem, to księża mają chyba jakiś limit mszy odprawianych w ciągu dnia (2? 3?), więc to niekoniecznie ich złośliwość.
Najlepiej zaprosić jakiegoś księdza zaprzyjaźnionego albo z rodziny (jeśli się ma takiego) i skorzystać tylko z kościoła. No a jeśli nie zna kogoś takiego, to trzeba szukać w większych parafiach...
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 16:09   #131
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Cytat:
Napisane przez amfora Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, to księża mają chyba jakiś limit mszy odprawianych w ciągu dnia (2? 3?), więc to niekoniecznie ich złośliwość.
Najlepiej zaprosić jakiegoś księdza zaprzyjaźnionego albo z rodziny (jeśli się ma takiego) i skorzystać tylko z kościoła. No a jeśli nie zna kogoś takiego, to trzeba szukać w większych parafiach...
Limit mszy? Dobre sobie. Brak dobrej woli po prostu.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 05:59   #132
amfora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 52
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Limit mszy? Dobre sobie. Brak dobrej woli po prostu.
Nie drwij, tylko poczytaj kodeks prawa kanonicznego, kanon 905.
z wyjątkiem nielicznych sytuacji, w których zgodnie z prawem można kilka razy odprawiać lub koncelebrować Eucharystię w tym samym dniu, nie wolno kapłanowi odprawiać więcej niż raz dziennie
Są opisane konkretne warunki, w których kapłan może odprawić do maksymalnie 3 msze w ciągu dnia.
amfora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 02:58   #133
Marjorie666
Przyczajenie
 
Avatar Marjorie666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15
Dot.: Ślub w dzień inny niz sobota?

my braliśmy ślub w środę (taa, nasza data ) i miało to same plusy

1. zorganizowaliśmy wszystko w 3 miesiące
2. nie było żadnych problemów z terminami
3. goście szybko się zmyli (bo na drugi dzień do pracy) i w związku z tym już o 2 w nocy mieliśmy się na wyłączność
4. mogliśmy wybrać dowolną godzinę ślubu i udekorować kościół tak, jak nam się podoba - a nie dogadywać i składać z innymi parami
5. z racji tego, że impreza była w tygodniu zaoszczędziliśmy kilka dobrych tysięcy praktycznie na wszystkim (sala, fotograf, dj, cukiernia...)

dla mnie bomba
Marjorie666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.