Choroba w pracy - L4 czy urlop? - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-12, 14:16   #601
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Są lekarze którzy nie dyżurują. Czy oni tez dostają średnia dyzurową?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Średnią dyżurową wylicza się na podstawie kilku ostatnich miesięcy i jest po to, żeby w razie, gdy ktoś z jakiegoś powodu (przede wszystkim ciąża), nie może dyżurować przez jakiś czas, to żeby mu nagle nie spadł poziom życia. Czyli na ciążowym zwolnieniu i urlopie macierzyńskim czy rodzicielskim poziom życia mi nie spadnie, ale jak będę chciała wcześniej wrócić do pracy, wspomóc pracę na oddziale przynajmniej za dnia, albo obstawić poradnię, to już mi wypłata może polecieć na łeb na szyję. Czyli znowu lepiej nie pracować w ogóle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 14:47   #602
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 14:51   #603
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

A tak w ogóle to hitem jest płacenie za pracę której się nie wykonało

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 15:00   #604
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niby po to się płaci te różne składki, żeby w razie czego nie zostać z niczym, ale i tak uważam, że praca powinna się bardziej opłacać niż niepracowanie z jakiegokolwiek powodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 17:39   #605
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89528156]Znaczy nie wiem co rozumiesz przez wysokie stanowisko - bo jeśli jakieś managerskie, dyrektorskie - to pewnie tak, natomiast ja kompletnie nie mam ambicji do takich stanowisk, powiem więcej, za cholerę się nie nadaje i nie chcę nigdy w życiu być żadnym managerem/dyrektorem.
Jeżeli dajmy na to mąż zarania 15 000, a żona 6000-7000 to to nie jest jakieś tam "nic", Ty myślisz, że tylko kobiety pracujące za najniższą decydują się na przerwę w karierze z uwagi na dzieci?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Nie tylko, ale głównie. Chyba że oboje zarabiają tak samo malo wtedy też wracaja szybko.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 18:05   #606
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Dołączam się do zdziwienia, że ktoś tak bardzo chce wrócić do pracy przed 3 miesiącem. Dla mnie to zupełna przesada aż tak przedkładać pracę nad dziecko i siebie. A też lubię swoją pracę.



U mnie realny scenariusz to pół etatu po pół roku i cały etat po półtora. Tak więc nasze prawo odnośnie macierzyńskiego mi pasuje. Szczególnie kwestia dzielenia urlopu rodzicielskiego z pracą. Ale ja mam możliwość pracy zdalnej oraz pomoc jednej babci, a także męża często pod ręką. Współczuję matkom, które muszą oddać dziecko do żłobka, a nie są na to gotowe. I tak, dziwię się, że ktoś chce przekazać swoje dziecko dobrowolnie komuś innemu pod opiekę najszybciej jak się da.



Choćby nie wiem jak z tym walczyć dla mnie nierealne jest kwestię macierzyństwa podzielić po równo na oboje rodziców w tak wczesnym okresie. I nie wiem po co. Co to za ujma, ojciec może się przecież zająć dzieckiem więcej jak ono trochę podrośnie.



Opieka nad takim małym dzieckiem to nie jakaś wielka orka (przynajmniej nie u mnie), ale co chwilę trzeba coś robić. A to karmić, a to smarować, przewijać, wycierać, myć, przebierać, lulać. Ciężko wygospodarować 15 min ciągiem, więc ewentualne obowiązki robi się na raty i w pewnym momencie się nawarstwiają. Nawet jak dziecko zaśnie, to nie ma pewności, że za chwilę się nie obudzi. U mnie co prawda dość szybko można było oddać na 2 h na spacer, bo dziecku zwykle obojętne, kto pcha wózek, ale nie z każdym dzieckiem się tak da. Poza tym ja sama wolałam się przejść przewietrzyć, a nie cały czas siedzieć w mieszkaniu. Żałowałam trochę, że nie mam jak się podokształcać, ale no trudno, przyjdzie na to czas jeszcze.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-12, 20:02   #607
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-12, 22:35   #608
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
100% na macierzyński + część rodzicielskiego, 60% za pozostały rodzicielski, wychodzi na to że tyle samo tygodni jest za 100% i za 60% skoro jak się odrazu idzie na cały to jest 80%. teraz chyba te 70% ma zastąpić to 60% plus te dodatkowe 9 tyg ma być 70%. szczerze to dla mnie ta zamiana na 70% to trochę faworyzowanie mężczyzn bo wchodzi to akurat wtedy jak wprowadzają te dodatkowe 9 tyg bo żeby przypadkiem ci ojcowie, którzy pójdą na to tylko dlatego bo inaczej by przepadło, za mało nie dostali
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 08:07   #609
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Pamiętacie, jak tu pisałam, że jedna nauczycielka z mojej szkoły ciągle jest na zwolnieniu i jej lekcje są rozdzielane po innych nauczycielach? Często jest tak, że jest kilka dni a potem znowu zwolnienie na 2 tygodnie. Po pierwsze zastanawiam się po co trzymać takiego pracownika?
Po drugie w piątek się wściekłam. Znów kolejne zastępstwa. Już w piątek czułam się gorzej, ale weekend... Goraczka, całe gardło czerwone, opuchnięte migdały tak, że ledwo mogę przełknąć wodę. Piszę więc wczoraj SMS, że jestem chora, nie będzie mnie w pracy, z samego rana się rejestruję do lekarza. Nawet nie dostałam SMS zwrotnego.
I mam wywalone, co "góra" zrobi, jak u jednego pracownika się toleruje, że go więcej nie ma niż jest, to ja się nie będę przejmować, jak raz na kilka miesięcy pójdę na 3 dni l4.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 08:47   #610
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Pamiętacie, jak tu pisałam, że jedna nauczycielka z mojej szkoły ciągle jest na zwolnieniu i jej lekcje są rozdzielane po innych nauczycielach? Często jest tak, że jest kilka dni a potem znowu zwolnienie na 2 tygodnie. Po pierwsze zastanawiam się po co trzymać takiego pracownika?
Po drugie w piątek się wściekłam. Znów kolejne zastępstwa. Już w piątek czułam się gorzej, ale weekend... Goraczka, całe gardło czerwone, opuchnięte migdały tak, że ledwo mogę przełknąć wodę. Piszę więc wczoraj SMS, że jestem chora, nie będzie mnie w pracy, z samego rana się rejestruję do lekarza. Nawet nie dostałam SMS zwrotnego.
I mam wywalone, co "góra" zrobi, jak u jednego pracownika się toleruje, że go więcej nie ma niż jest, to ja się nie będę przejmować, jak raz na kilka miesięcy pójdę na 3 dni l4.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Nie wiem czym ty się przejmujesz, idziesz na L4 i tyle, na co się wściekać?
Zastępstwo za ciebie to problem pracodawcy, nie twój
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 09:09   #611
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Nie wiem czym ty się przejmujesz, idziesz na L4 i tyle, na co się wściekać?

Zastępstwo za ciebie to problem pracodawcy, nie twój
Jestem bardzo przewrażliwiona po poprzedniej pracy, gdzie pójście na l4 było wręcz piętnowane i gdy byłam na nim jakieś 3 razy w ciągu 1,5 roku (nie liczę covida) to słyszałam "ta znowu na l4".


Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-13, 09:11   #612
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Pamiętacie, jak tu pisałam, że jedna nauczycielka z mojej szkoły ciągle jest na zwolnieniu i jej lekcje są rozdzielane po innych nauczycielach? Często jest tak, że jest kilka dni a potem znowu zwolnienie na 2 tygodnie. Po pierwsze zastanawiam się po co trzymać takiego pracownika?
Po drugie w piątek się wściekłam. Znów kolejne zastępstwa. Już w piątek czułam się gorzej, ale weekend... Goraczka, całe gardło czerwone, opuchnięte migdały tak, że ledwo mogę przełknąć wodę. Piszę więc wczoraj SMS, że jestem chora, nie będzie mnie w pracy, z samego rana się rejestruję do lekarza. Nawet nie dostałam SMS zwrotnego.
I mam wywalone, co "góra" zrobi, jak u jednego pracownika się toleruje, że go więcej nie ma niż jest, to ja się nie będę przejmować, jak raz na kilka miesięcy pójdę na 3 dni l4.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
ano - nie przejmuj się. masz chyba za bardzo wpojone - wtresowane takie poczucie zbytniej odpowiedzialności, trzymam kciuki, żeby ci psyche to pozwoliła odpuścić
a na smsy w niedziele to ja też bym się odpowiedzi nie spodziewała - nie w budżetówce
najlepiej to pisać juz w dzień roboczy - z samiutkiego rana albo dzwonić.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 09:40   #613
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89527231]No ale uważam, że zaległy urlop to patologia. Człowiek nie pracuje, więc z jakiej racji ten urlop? Nie wiem kto to wymyślił i dlaczego.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


No ja też tego w sumie ne rozumiem. Dla mnie bezsensu, że za rok macierzyńskiego nalicza się urlop. Trochę się to mija z celem.


[1=081ed4854e23be6738824bf 7e7324809f3af476a_65822e8 20d4a7;89527533]Treść usunięta[/QUOTE]


To ja widzę podobnie. W sumie mam takie koleżanki co wcześniej nie pracowały, więc i po dziecku też do pracy nie idą. Jedna miała kiepską pracę, narzekała, ale mąż dobrze zarabiał, więc jedna ciąża, potem druga, a teraz wychowawczy. Jak ktoś ma w miarę spoko zarabia, to wraca. Tak samo jak gdy i matka i ojciec zarabiają średnio, ale to wtedy to za bardzo nie ma wyjścia.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 10:49   #614
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
O matko z tym to jest dramat. A jak chcesz w połowie roku dać to już w ogóle lipa. Z tego co słyszę uważam, że jest zdecydowanie za mało państwowych żłobków i przedszkoli, to jest bardzo pod górę rodzicom.
prawda, zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach.
na te ok pół roku 'żłobkowania' to warto przed ciążą założyć jakis fundusz - żeby opłacic prywatny lub opiekunkę.
tylko tak nawiasem... to oszczędzaj oszczędzaj, a za te ok. 2 lata większość tych oszczędności zeżre inflacja
najlepiej bo mieć dyspozycyjną babcię lub... bogatego męża lub samemu duzo zarabiać - tak na bieżąco.


Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Hmm w sumie jak jest socjalizacją, to nie wiem, ale jak koleżanki pokazywały jakieś zdjęcia dzieci albo coś opowiadały, to fajne tam mają zabawy. Nie wiem czy człowiek siedząc w domu z dzieckiem jest w stanie zapewnić dziecku tyle atrakcji, bo wiadomo trzeba posprzątać, ugotować, iść na jakieś zakupy. No i fakt dzieci chorują strasznie. Ale nie wiem czy jak pójdą w późniejszym wieku, to je to ominie. Chyba różnie bywa. Mam też takie koleżanki co miały dziecko po dziecku i nie wracały do pracy, ale i tak to młodsze szło do żłobka, ale tak na kilka godzin. W sumie to fajny układ, bo można coś w domu ogarnąć, na spokojnie dziecko przyzwyczaić, jak jest chore, to nie ma spiny z L4, ale wiadomo nie zawsze się tak da.
To wszystko zależy od charakteru dziecka i ... towarzyskości jego opiekuna. Sporo takich 'siedzacych' na wychowawczym gdzies jednak z tym dzieckiem do ludzi wychodzi, często nawet sporo. Dziecku żlobkowania wg mnie zbyt bardzo nie brakuje w rozwoju, przedszkolaki to szybko nadrabiają.
Za to wiele matek (bo jednak to zwykle matki tak zostają do tego ok 3roku z dzieckiem) faktycznie z deka gniuśnieje i troche moze siąść to na psychikę. Ale pewnie sądzę tu mocno po sobie, bo ja po 14 miesiącach macierzyńskiego + urlopu to miałam MOCNO DOŚĆ, do pracy wracałam ze śpiewem na ustach wręcz
chociaż moje żłobkowe dziecko często chorowało, raz na miesiąc co najmniej przez pierwszy rok.


Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Najgorzej jak masz dwójkę i jedno w żłobku, drugie w przedszkolu i jedno ma wole w lipcu, a drugie w sierpniu i wtedy kombinacje na 2 miesiące
najgorzej to jak w żłobku jest wolny np. lipiec, w przedszkolu sierpień, a trzecie dziecko jest w pierwszej klasie podstawówki i też trzeba jej gdzieś upchnąć .
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 11:19   #615
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89529198]
To wszystko zależy od charakteru dziecka i ... towarzyskości jego opiekuna. Sporo takich 'siedzacych' na wychowawczym gdzies jednak z tym dzieckiem do ludzi wychodzi, często nawet sporo. Dziecku żlobkowania wg mnie zbyt bardzo nie brakuje w rozwoju, przedszkolaki to szybko nadrabiają.
[/QUOTE]
przypomniało mi się jak był kiedyś wątek na wizażu gdzie autorka się zastanawiała nad domem, bo przy domu to dziecko może sobie po podwórku pobiegać, a tak to ojciec siedzi z dzieckiem w mieszkaniu bo na plac zabaw to już się nie chce iść.
mam w rodzinie taką niepracującą matkę co to dzieci nawet do przedszkola na kilka godz nie posyłała bo nie chce im dzieciństwa zabierać (no bo wiadomo kontakt i możliwość zabawy z innymi dziećmi to takie straszne dla dziecka xD), głównie z nimi w domu siedziała więc ta dwójka na codzień miała kontakt głównie z rodzicami, żadnych wyjść choćby na plac zabaw bo mają podwórko a na wsi i tak placu zabaw nie ma. jak w lecie te dzieci widziałam no to widać było różnicę między nimi a dziećmi znajomych które do tego przedszkola chodzą.
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 11:31   #616
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89529198]prawda, zwłaszcza na wsiach i małych miasteczkach.
na te ok pół roku 'żłobkowania' to warto przed ciążą założyć jakis fundusz - żeby opłacic prywatny lub opiekunkę.
tylko tak nawiasem... to oszczędzaj oszczędzaj, a za te ok. 2 lata większość tych oszczędności zeżre inflacja
najlepiej bo mieć dyspozycyjną babcię lub... bogatego męża lub samemu duzo zarabiać - tak na bieżąco.



To wszystko zależy od charakteru dziecka i ... towarzyskości jego opiekuna. Sporo takich 'siedzacych' na wychowawczym gdzies jednak z tym dzieckiem do ludzi wychodzi, często nawet sporo. Dziecku żlobkowania wg mnie zbyt bardzo nie brakuje w rozwoju, przedszkolaki to szybko nadrabiają.
Za to wiele matek (bo jednak to zwykle matki tak zostają do tego ok 3roku z dzieckiem) faktycznie z deka gniuśnieje i troche moze siąść to na psychikę. Ale pewnie sądzę tu mocno po sobie, bo ja po 14 miesiącach macierzyńskiego + urlopu to miałam MOCNO DOŚĆ, do pracy wracałam ze śpiewem na ustach wręcz
chociaż moje żłobkowe dziecko często chorowało, raz na miesiąc co najmniej przez pierwszy rok.


najgorzej to jak w żłobku jest wolny np. lipiec, w przedszkolu sierpień, a trzecie dziecko jest w pierwszej klasie podstawówki i też trzeba jej gdzieś upchnąć .[/QUOTE]


Też myślę, że dzieci potem szybko te kontakty nadrabiają. Wśród moich znajomych jest dwójka dzieci praktycznie w tym samym wieku i jedna chodzi do żłobka, a druga nie i w sumie nie widać różnic, jak są razem to się jakoś tam bawią razem. No, ale ta co nie chodzi do żłobka, to ten kontakt z dziećmi ma taki se. Zwykle jak się spotykamy, to dzieci starają się zostawiać z dziadkami, ale czasem sobie robią wyjścia typowo z dziećmi na spacer/sanki. No i ta nie żłobkowa to praktycznie nie choruje, bo nie ma gdzie się zarazić, a jak byli na wyjeździe gdzie było dużo dzieci, to zaraz chora. No, ale właśnie ta moja kumpela co z nią siedzi, to już od września chce ją na trochę posłać do żłobka, bo mówi, że w domu nie jest w stanie nic zrobić jak ona nie śpi. Mi by pewnie też na głowę siadło. Ja im więcej mam zajęć, tym lepiej się potrafię zorganizować. Dla mnie zbyt długie siedzenie w domu to jest masarka


Ale takie szkolne to jeszcze można wysłać na jakieś półkolonie czy coś i nie trzeba się nim non stop zajmować. Łatwiej gdzieś też wysyłać do dziadków (oczywiście jak i dziadkowie i dziecko chcą) czy coś, a takiego malucha to lipa.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 12:04   #617
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
przypomniało mi się jak był kiedyś wątek na wizażu gdzie autorka się zastanawiała nad domem, bo przy domu to dziecko może sobie po podwórku pobiegać, a tak to ojciec siedzi z dzieckiem w mieszkaniu bo na plac zabaw to już się nie chce iść.
mam w rodzinie taką niepracującą matkę co to dzieci nawet do przedszkola na kilka godz. nie posyłała bo nie chce im dzieciństwa zabierać (no bo wiadomo kontakt i możliwość zabawy z innymi dziećmi to takie straszne dla dziecka xD), głównie z nimi w domu siedziała więc ta dwójka na codzień miała kontakt głównie z rodzicami, żadnych wyjść choćby na plac zabaw bo mają podwórko a na wsi i tak placu zabaw nie ma. jak w lecie te dzieci widziałam no to widać było różnicę między nimi a dziećmi znajomych które do tego przedszkola chodzą.
o! pamiętam ten temat o tym ojcu leniu patentowym, ale to jakieś patologiczne - z opisu wnosząc- zachowanie i tego gościa, i jego kobiety, która sorry ale z taką kukłą nieruchawą bez inicjatywy rodzinę założyła.

A na wsi takiej bez placu zabaw to tez można 'nadrobić' brak wczesnego przedszkola, ale to trzeba być otwartym, do sąsiadów z innymi dziećmi zagadać, zaprosić na grilla, urodzinki, na spacer do lasu, zabrać czasem dzieci do miasta, do kina, na basen, do sklepów (też) - tak jak i hyhy małe pieski posocjalizować i oswoić z różnym terenem
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-13, 12:23   #618
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też myślę, że dzieci potem szybko te kontakty nadrabiają. Wśród moich znajomych jest dwójka dzieci praktycznie w tym samym wieku i jedna chodzi do żłobka, a druga nie i w sumie nie widać różnic, jak są razem to się jakoś tam bawią razem.
Jak obserwowałam w rodzinie dzieci po przedszkolu/ bez chodzenia do przedszkola to potem różnice w ich zachowaniu wydawały się kolosalne. Dzieciaki z przedszkolem były ogólnie o wiele mniej nieśmiałe i bardziej skore do socjalizacji z rówieśnikami, te bez jednak wyrastały na takie troche socjalne mimozy
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-14, 08:03   #619
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
Jak obserwowałam w rodzinie dzieci po przedszkolu/ bez chodzenia do przedszkola to potem różnice w ich zachowaniu wydawały się kolosalne. Dzieciaki z przedszkolem były ogólnie o wiele mniej nieśmiałe i bardziej skore do socjalizacji z rówieśnikami, te bez jednak wyrastały na takie troche socjalne mimozy

Myślę, że to różnie bywa. Dużo zależy też od charakteru i wychowania. Na pewno przedszkole szybciej przełamuje nieśmiałość w wielu przypadkach i potem ułatwia kontakty z innymi, ale też nie zawsze. No i nawet z bardzo śmiałego dziecka można stać się mimozą
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-21, 08:43   #620
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89528111]To tym bardziej już widzę jak się ucieka z pracy na 3 lata.

Ja widzę taki schemat w jednej sytuacji, facet zarabia dobrze, kobieta tyle co nic, więc siedzi kilka lat z dziećmi.

Naprawdę się jeszcze nie spotkałam, żeby kobieta na wysokim stanowisku/ specjalistycznym poszła na 3 lata zwolnienia. :d zawsze wracają po roku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja znam, jedna siedzi nawet 4, ale to specyficzna branża.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-22, 23:59   #621
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Choroba w pracy - L4 czy urlop?

A sama mówisz to samo

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-23 00:59:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.