OiO- oceanotechnika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 09:46   #1
nvm
Raczkowanie
 
Avatar nvm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 203

OiO- oceanotechnika


Chciałabym zapytać, czy znajdzie się tu ktoś z oceanotechniki lub mający wiedzę o tym kierunku od znajomych, którzy to studiują?
Siatkę godzin przeglądałam na stronie Politechniki Gdańskiej, stamtąd wynika, że od początku godzin będzie sporo.
Mam kilka wątpliwości, które mam nadzieję, pomożecie mi rozwiać.
Poradzę sobie bez wcześniejszego specjalnego przygotowania w tym kierunku? Tzn, czy wystarczy mi to, czego nauczę się na wykładach, ćwiczeniach, laboratoriach, czy od razu będzie wymagana wiedza specjalistyczna (mam na myśli technika itp.)?
Dodam, że jestem po liceum ogólnokształcącym, matematykę i fizykę na PG miałam na innym wydziale (zrezygnowałam), więc to by mi trochę pewnie ułatwiło te przedmioty. Spodziewam się, że będzie dużo rysunku technicznego- mam rację?
Zz góry dziękuję za odpowiedzi
__________________
nie kultywowała szaleństwa, nazywała to 'dużym smutkiem'
i desperacko starała się wyrwać z tego poprzez używanie życia
do granic możliwości..
nvm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 10:42   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: OiO- oceanotechnika

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:05   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: OiO- oceanotechnika

myślę że większość kandydatów na taki kierunek ma taką wiedzę jak ty, albo i mniejszą także na stracie jakichś wybitnych zdolności mieć nie musisz, a później potrzebna będzie nauka tego, o czym będą mówić.

a dlaczego spodziewasz się dużej ilości rysunku techn? tak z ciekawości pytam, ale nie wiem do czego ten rysunek przyczepić
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:41   #4
nvm
Raczkowanie
 
Avatar nvm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 203
Dot.: OiO- oceanotechnika

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a dlaczego spodziewasz się dużej ilości rysunku techn? tak z ciekawości pytam, ale nie wiem do czego ten rysunek przyczepić
Bo są różne specjalności, a mnie najbardziej interesowałoby 'budowa okrętów i jachtów' i później kierunek dyplomowania z projektowaniem związany.

No i w tym roku mają gospodarkę przestrzenną otworzyć, też rozważam, ale raczej szanse marne, bo matury z geografii nie mam. A Ty zadowolona jesteś z wyboru?
__________________
nie kultywowała szaleństwa, nazywała to 'dużym smutkiem'
i desperacko starała się wyrwać z tego poprzez używanie życia
do granic możliwości..
nvm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 11:45   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: OiO- oceanotechnika

Cytat:
Napisane przez nvm Pokaż wiadomość
Bo są różne specjalności, a mnie najbardziej interesowałoby 'budowa okrętów i jachtów' i później kierunek dyplomowania z projektowaniem związany.

No i w tym roku mają gospodarkę przestrzenną otworzyć, też rozważam, ale raczej szanse marne, bo matury z geografii nie mam. A Ty zadowolona jesteś z wyboru?
a, to teraz rozumiem

ja jestem mega zadowolona, choć wiem że świetlanej przyszłości po tym nie ma ale mam już plan jaki chce realizować żeby nie skończyć w supermarkecie ja też nie mam matury z geo, przyjęli mnie na podstawie matmy.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 12:21   #6
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: OiO- oceanotechnika

Studiuję na Politechnice Gdańskiej, jednak nie na OiO. Mam jednak sporo znajomych z tego wydziału. Niektórzy w tracie, niektórzy po studiach.

Wydział OiO uznawany jest za taki, który jest raczej dla tych, którzy nie dostali się nigdzie indziej (bardzo niski próg przyjęć), co nie znaczy najłatwiejszy. Mogłabym jednak pokusić się o stwierdzenie, że nie jestem tam trudno (widzę po znajomych).

Mam kolegę, który obronił się na Oceanotechnice w zeszłym roku i od tego czasu nie może znaleźć pracy w zawodzie. Po tym kierunku wymagają w dużych firmach doświadczenia, a kolega ma tylko praktyki letnie, bo w trakcie studiów nie pracował.

Jeśli masz na siebie pomysł, masz zamiar (chociażby dorywczo) pracować w zawodzie podczas studiowania to czemu nie, ale lepiej zastanowić się, czy ten kierunek jest przyszłościowy.
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 19:02   #7
natalenka89
Raczkowanie
 
Avatar natalenka89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 391
Dot.: OiO- oceanotechnika

ja skończyłam ten wydział ale wcale nie jest tak łatwo, wiele osób powtarza wielokrotnie mechanikę, wytrzymałość materiałów i podstawy maszyn cieplnych, ale jest do przeżycia, jeśli jesteś bystra to dasz sobie radę skończyć bez powtarzania semestrów, urlopów itd
__________________
http://notmyself2nite.blogspot.com

ja też bloguję, ja, ja

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post31139018

Natalkowa wymianka
natalenka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 14:29   #8
neys
Raczkowanie
 
Avatar neys
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 98
Dot.: OiO- oceanotechnika

Widzę ,że wspomniałaś o gospodarce przestrzennej o której nie mogę znaleźć więcej informacji a zaciekawił mnie ten kierunek(jestem tegoroczną maturzystką) i z tego co widziałam nie trzeba mieć geo wystarczy matura z matematyki...
Jak to jest z nowymi kierunkami?Jest na nie dużo chętnych?Progi mogą być wysokie?
__________________
neys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:14.