słodycze, dieta, brzuch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-27, 17:36   #1
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126

słodycze, dieta, brzuch


witam
zwracam się do was z pytaniem o słodycze ostatnio zaczęłam ćwiczyć brzuch, ale czytałam, że żeby osiągnąć pożądany efekt należy też stosować odpowiednią dietę więc postanowiłam inaczej się odżywiać, między innymi odłożyć słodycze, a jem je codziennie, praktycznie nie ma dnia żebym nie zjadła czegoś słodkiego i w związku z tym moje pytanie czy jak już osiągnę wygląd mojego brzucha taki jaki chcę, to przestanę ćwiczyć i na pewno wrócę do słodyczy i czy to nie spowoduje tego efektu jojo?
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:11   #2
Murron
Rozeznanie
 
Avatar Murron
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 549
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

Cytat:
Napisane przez mousme Pokaż wiadomość
witam
zwracam się do was z pytaniem o słodycze ostatnio zaczęłam ćwiczyć brzuch, ale czytałam, że żeby osiągnąć pożądany efekt należy też stosować odpowiednią dietę więc postanowiłam inaczej się odżywiać, między innymi odłożyć słodycze, a jem je codziennie, praktycznie nie ma dnia żebym nie zjadła czegoś słodkiego i w związku z tym moje pytanie czy jak już osiągnę wygląd mojego brzucha taki jaki chcę, to przestanę ćwiczyć i na pewno wrócę do słodyczy i czy to nie spowoduje tego efektu jojo?
spowoduje,
moga zostac jakieś mięsnie ale tez zanikną po pewnym czasie.
__________________
/////

Edytowane przez Murron
Czas edycji: 2009-05-27 o 18:12
Murron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:38   #3
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

teraz ćwiczę codziennie, a jeżeli po osiągnięciu tego efektu ćwiczyłabym np dwa razy w tygodniu to też tak będzie?
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 18:52   #4
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

bedzie, jesli zmienisz sposob odzywiania na dawny.
Najlepiej bedzie jesc slodycze ale w znacznie mniejszej ilosci, np. zamiast Marsa wybrac jakiegos batonika muesli czy zamiast tabliczki czekolady zjesc 3 kostki

Ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze to wyjatkowo trudne
Lody tez sa malotuczace jesli nie je sie ich za duzo ale maja znacznie mniej kalorii niz przykladowo czekolada, zwlaszcza te śmietankowe
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 23:09   #5
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

tez tak mialam bylam uzalezniona od slodyczy ale teraz ograniczylam i 3 razy w tygodniu pozwalam sobie na loda (nesquiki maja tylko 64kcal, big milk 90kcal. no i moj ulubiony extreme vanioliowy az 200kcal ale po treningu jak sie takiego zje to nic strasznego. Odkąd robie sobie koktajle owocowe nie mam łaknienia na słodycze czuje sie w pełni zaspokojona no i linea, mnie pomaga skonczyly sie napady głody
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 10:33   #6
PerfekcyjnaJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 19
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

Witam.
Ja uważam,że odłożenie słodyczy niczego nie zmieni. Jeśli odmówisz sobie ich definitywnie, będą Cie męczyć cały dzień Na początku najlepiej jest po prostu je ograniczyć. Zamiast paru batoników zjeść sobie po obiedzie jednego. Z brzuszkami też niestety takiej prostej sprawy nie ma, bo można robić je codziennie po parę serii a efektów nie będzie widać z powodu złego wykonywania ćwiczeń. Więc jeśli chcemy już brać się za odchudzanie, róbmy to z głową, konsekwentnie i dokładnie
__________________
Mazel Tow.
PerfekcyjnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 14:44   #7
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

jeśli chodzi o dietę, to to na pewno nie jest tylko jeden proces: samo odłożenie słodyczy nic nie da, a przynajmniej nie tyle.
żeby brzuch nabrał ładnego wyglądu należałoby pomyśleć o kolacji białkowej i zmniejszyć ilość węglowodanów, szczególnie w godzinach po południowych.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 15:43   #8
Izabell123
Raczkowanie
 
Avatar Izabell123
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 392
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

ale same ćwiczenia też dadzą efekty. pamiętam jak pół roku temu codziennie ćwiczyłam po 0,5-1h. po upływie miesiąca mogłam dopiąć się w spodnie, które wcześniej na mnie nie właziły. po samej diecie nie widzę takich efektów. oczywiście najlepiej jest połączyć dietę z ćwiczeniami, ale kiedy będziesz już zadowolona ze Swego wyglądu i powrócisz do w miarę normalnego jedzenia, a ćwiczenia będizesz kontynuowała, to wydaje mi się, że jojo Cię raczej nie dopadnie
__________________
Całował jej mokre od płaczu policzki,
patrzył w zapuchnięte, czerwone oczy,
gładził po nieułożonych włosach ...
i powtarzał że kocha, że kocha najbardziej na świecie..

Izabell123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 20:16   #9
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

Nie jadam lodów, po prostu ich nie lubię, jem tylko knoppersy i czekoladę poza tym nie mam jakiegoś mega dużego tego brzucha, mam 160cm wzrostu i ważę 45 kg, chciałabym stracić jakieś 4cm. Zwykle jadam bardzo dużo i nie widać tego po mnie bo (tak myślę) odżywiam się zdrowo, głównie dzięki mamie bo musi kupować zdrową żywność i gotować zdrowie obiady ponieważ mój tata ma problemy zdrowotne a fastfoodów nie jadam wcale bo mi nie smakują więc opcja słodycze 3 razy w tygodniu i ćwiczenia 2 razy nie powinna spowodować tego efektu jojo?
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 20:53   #10
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

efekt jojo może pojawić się zawsze, kiedy wrócimy do starych nawyków.
dlatego np. bez sensu jest dieta na ileś tam dni, kiedy wiemy, że po terminie będziemy wpieprzać za trzech ' bo nam się należy, bo po diecie to już mogę'.
poza tym nie wydaje mi się, aby przy twojej wadze i wzroście powinno się chudnąć.. ja mam bardzo podobne liczby, a jakoś próbuję przytyć ^ nie wiem, co się dzieje z niektórymi ;|
na twoim miejscu przestałabym jeść słodycze, zaczęła ćwiczyć, żeby wyrzeźbić sylwetkę i koniec. żadnych poważniejszych diet.
a co do efektu jojo przy słodyczach (sory, że tak pokrętnie piszę). jeżeli teraz - powiedzmy przez miesiąc, będziesz jadła np. jednego batona tygodniowo i będziesz ćwiczyć codziennie z godzinę.. po miesiącu będziesz jadła codziennie jednego batona i będziesz ćwiczyć sporadycznie, jak ci się spodoba.. to wytłumacz mi, jaki ma cel w ogóle wprowadzanie zmian teraz, skoro w przyszłości planujesz je złamać?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:27   #11
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

ale ja nie chcę schudnąć, mam tylko lekko wystający brzuszek a chciałabym żeby był płaski.. dlatego ćwiczę ale żeby osiągnąć płaski brzuch muszę się odpowiednio odżywiać a nie odchudzać - to też robię..
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-29, 18:35   #12
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

no dobra.
ale po co teraz się odżywiasz zdrowo, skoro planujesz, że na pewno wrócisz do starych nawyków? skoro już osiągniesz ten niby swój cel w postaci płaskiego brzucha, to nie poddawaj się, tylko ciągnij to dalej. ćwicz może i mniej, ale nie powracaj do dawnych słodkich przyzwyczajeń, bo ta cała robota, której teraz się podejmujesz .. no.. pójdzie na marne
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 16:31   #13
mousme
Raczkowanie
 
Avatar mousme
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 126
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

noo dlatego założyłam ten wątek żeby dowiedzieć się czy będzie tak jak piszesz
mousme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 17:14   #14
audr
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 139
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

uwierz mi, że jak już zobaczysz u siebie płaski brzuch to nie będziesz z taką wielką chęcią sięgała po słodycze. Będziesz się wtedy bała, że zaprzepaścisz to, co udało Ci się już osiągnąć.
Poza tym im mniej będziesz spożywać słodyczy tym coraz mniejszą ochotę na nie będziesz miała ; )
audr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 19:44   #15
aoii
Rozeznanie
 
Avatar aoii
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 594
Dot.: słodycze, dieta, brzuch

ciesz sie z tego jaka jesteś.
ja przy takim bmi zaczęłam kombinowac i teraz tego żałuje.

naprawde sie zrobiła mania: płaskie brzuchy, chude nogi, pie****** mtv :/
__________________
'Uważaj czego pragniesz, bo nawet jeśli to zdobędziesz i tak okaże się, że chciałeś czegoś innego.'
Alex Kava
aoii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.