Objawy czy przewrażliwienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-13, 20:35   #1
Ei6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 52

Objawy czy przewrażliwienie?


Hej Dziewczyny,

Ostatnio po wizycie u ginekologa dostałam antybiotyk na zapalenie, osłonowo Mycosyst (nigdy nie przechodziłam grzybicy pochwy) i globulki. Zapalenie już wyleczyłam, ale od kiedy gin powiedział mi, że antybiotyk może dać pole do popisu grzybicy to nie mogę wyrzucić tego z głowy
Wiem, że mam leki osłonowe, żadnego pieczenia, swędzenia, upławów, jedynie znaczne przeczulenie tych okolic (jakbym ciągle była podniecona?) i "łaskotanie" w podbrzuszu.
Miała tak któraś z Was? Martwię się, że sobie coś niepotrzebnie wkręcam, ale to przeczulenie mnie trochę martwi.
Mam tendencje do zapalenia pęcherza ale mocz oddaję normalnie, żadnego pieczenia, bólu, nic.
Ei6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 13:51   #2
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Objawy czy przewrażliwienie?

Nie masz grzybicy pochwy, ale warto uważać i zapobiegać. Ja wiele razy brałam silne antybiotyki, nawet bez osłony i nie miałam infekcji grzybiczej. Za to pojawiła się ot tak w ciąży i trwała aż do porodu, więc jak widzisz organizm bardzo różnie reaguje.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 11:49   #3
snuffy
Raczkowanie
 
Avatar snuffy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Objawy czy przewrażliwienie?

To nie grzybica, a przewrażliwienie. Mimo to dbaj o okolice intymne jak należy, obserwuj wydzielinę, o ile ona się pojawi. Po kuracji antybiotykowej koniecznie probiotyk dopochwowy, chociażby Lactovaginal.
snuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-19 12:49:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:54.