dziwaczne oczka - co zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-30, 13:40   #1
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896

dziwaczne oczka - co zrobić?


Prosze pomóżcie.
Mam kłopot straszny z makijażem oczu. Mają one dziwny, jakby okrągły kształt - są dość duże "na wyskokość" i małe "na szerokość". Dodatkowo mam bardzo nisko osadzone łuki brwiowe i musze solidnie depilować brwi, bo inaczej wyglądam, jak ten pies, któremu skóra z czoła spada na oczy .
Dodatkowo, mimo że rzęsy i tenczówki są ciemne, to oko tak jakoś "łyso" i pusto wygląda. Próbowałam delikatnych kolorków cieni - dalej "łyso". Mocniejsze kolorki - oczy są "łyse tylko pokolorowane". Próbowałam kresek - "łyse z kreską".... szkoda gadać.

Ktoś ma jakoś pomysł? Żeby te oczy nie wyglądał tak "łyso"?
Tylko jakiś fajny, dający niby - naturalny, przyciemniający efekt makijaż?
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 17:51   #2
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

podciągam!
HELP!
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-30, 18:43   #3
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

A czy próbowałaś tak?

1. eyeliner (delikatny i cieniutki początek, koniecznie precyzyjnie i "gładko") lub ciemniejsza kredka ( tą możesz miękko, delikatnie rozetrzeć) przy górnej i dolnej linii rzęs, rozpoczynając od wysokości źrenic i przeciągając nieco na zewnątrz.

2. pod brwiami nałóż cień jaśniejszy (matowy lepszy)- przez całą ich długość, ale szczególnie pod zewnętrzną częścią i dodatkowo przedłuż trochę przy końcach brwi, na zewnątrz.

3. ten sam lub niewiele ciemniejszy cień (bardziej chodzi tu o mniejszą świetlistość) nałóż aż do rzęs po wewnętrznej stronie oka.

4. ciemniejszy cień nanieś mniej więcej poziomo, w taki "dymek"- rodzaj kociego oka.

5. na najbardziej wypukłą część łuku brwiowego (czy jak to się tam zwie ) nałoż odrobinę rozświetlacza (może być opalizujący jasny cień).

6. na rzęsy mascara podkręcająco-pogrubiająca lub "intensyfikująca"- szczególnie dokładnie wytuszować rzęsy przy zewnętrznych kącikach.

7. możesz też spróbować przyciągnąć uwagę do ust i właśnie je wyeksponować (mocne kolory, błyszczyk).


Możesz także na ruchomą część powieki nałożyć jasny cień, rozświetlić skórę pod brwiami jakimś migotliwym, jeszcze jaśniejszym cieniem i ciemniejszym kolorkiem zrobić po zewnętrznej stronie oka taki "koci łuczek" (ale lekko wydłużony, nie dublujący kształtu oka!), którego jeden koniec zniknie w załamaniu powieki. Dodatkowo można dodać taki "puszysty" cień tuż przy rzęsach. Rzęsy jak wyżej

Heh... Zrozumialaś cokolwiek?


To taka ogólna recepta. W zależności od intensywności i kolorów efekty będą się różnić

I plizzz, wybacz mi radosną twórczość -tak na szybko namachałam to resztkami kredek, które akurat miałam pod ręką. Jeszcze poszukam fotek, ale chwilowo nie mogę się dobrać do płytek (nagrywarka zajęta grrr!).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczko.jpg (6,7 KB, 4 załadowań)
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-31, 15:37   #4
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

Wieeeeeeeeeeeeeeeeeelkie dzięki!
Twój obrazek przedstawia dokładnie mój kształt oka.Dziś przed wieczornym wyjściem poeksperymentyję wg twoich prorad.
Tylko najpierw lecę do drogerii,
Może jeszcze będzie otwarty Rossmann
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-31, 20:04   #5
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

ja przepraszam, że tak prywatnie

Lazy napisała już wszystko

jestem pełen podziwu Lazy z Białego z takimi zdolnościami plastycznymi... coś mi się wydaje, że się chyba mieliśmy okazję poznać jeśli nie, to i tak pozdrawiam serdecznie
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 14:05   #6
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

Uuuch... Płytki z moimi "skarbami"- wsiąkły gdzieś! Ale coś tam na dysku wygrzebałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg r1.jpg (61,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r2.jpg (11,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r3.jpg (29,6 KB, 3 załadowań)
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 14:22   #7
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

TomekG napisał(a):
> (...) jestem pełen podziwu Lazy z Białego z takimi zdolnościami plastycznymi...

Mhmmm.... TomekG chyba zastosował dla Lazy jakieś fory... "regionalne" że tak powiem hihi



> (...) coś mi się wydaje, że się chyba mieliśmy okazję poznać jeśli nie, to i tak pozdrawiam serdecznie

Niestety, jeszcze się nie znamy- widziałam Twoje fotki- na pewno zapamiętałabym Cię Równiez pozdrawiam!
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-11, 17:41   #8
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

Lazy_Morning napisał(a):
> TomekG napisał(a):
> > (...) jestem pełen podziwu Lazy z Białego z takimi zdolnościami plastycznymi...
>
> Mhmmm.... TomekG chyba zastosował dla Lazy jakieś fory... "regionalne" że tak powiem hihi
>

Absolutnie nie regionalne po prostu skojarzyłem sobie umiejętności plastyczne z wiedzą makijażową.... i tak mi wyszło zapomniałem tylko wtedy dopisać jeszcze umiejętności fotografowania...
>
> > (...) coś mi się wydaje, że się chyba mieliśmy okazję poznać jeśli nie, to i tak pozdrawiam serdecznie
>
> Niestety, jeszcze się nie znamy- widziałam Twoje fotki- na pewno zapamiętałabym Cię Równiez pozdrawiam!

__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-11, 22:12   #9
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: dziwaczne oczka - co zrobić?

TomekG napisał(a):
> Absolutnie nie regionalne po prostu skojarzyłem sobie umiejętności plastyczne z wiedzą makijażową.... i tak mi wyszło zapomniałem tylko wtedy dopisać jeszcze umiejętności fotografowania...

No no no... Aż "zastrzygłam uszami" Pstrykam trochę, ale miłosiernie straszę tym tylko parę osób
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-12, 09:12   #10
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Jak zrobiś taki make-up???

Jejku, ten makijaż oczków z pierwszego zdjęcia Lazy Morning jest prześliczny! Mocny, ale mnie by pasował idealnie Ktoś wie jak zrobić cos takiego??? Teoretycznie wiem - liner, brązowy cień itp, ale to teoria. Ktoś zna jakąś konkretną "instrukcję obsługi"?
ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.