Zapach (w) domu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-03, 23:09   #1
Rowanberry tree
Raczkowanie
 
Avatar Rowanberry tree
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 57

Zapach (w) domu


Nie wiem czy to właściwe miejsce na ten wątek, ale spróbuję, gdyż jestem mocno zdeterminowana aby rozwiązać tą(tę?) zagadkę i swój problem... otóż kilkukrotnie będąc w jakimś miejscu - najczęściej sklepie odzieżowym, raz w biurze natknęłam się na cudownie pachnące to pomieszczenie. Niestety nie potrafię opisać tego zapachu, bo nawet kupując perfumy wiem tylko tyle czy zapach mi się podoba, czy mi pasuje czy jest duszący, a że to np. bergamotka czy coś innego dowiaduję się z opakowania ale ten zapach jest fenomenalny, świeży, orzeźwiający, jakby kwiatowy bądź owocowy, ale na pewno żadne tam pomarańcze czy konwalie... Baaaardzo chciałabym mieć taki odświeżacz powietrza w swoim domu, ale nie wiem co to.
Oczywiście nie wymagam od Was abyście po przeczytaniu tego urywka mi powiedziały - to ten i ten, bo to nierealne, ale może naprowadzi Was na trop fakt, że ilekroć natknę się na taki butik i podpytuję o ten zapach, sprzedawczynie albo prosto z mostu odpowiadają, że nie powiedzą mi co to za zapach, czasem robią tylko głupawe miny i posyłają uśmieszki pozostawiając bez odpowiedzi, a raz kobieta powiedziała, że to tajemnica handlowa (mimo iż to był sklep tylko z ubraniami). Pracownica biura starała mi się wmówić, że to kwiatki na parapecie tak pachną, szkoda tylko że żaden nie miał kwiatostanu a były tam tylko same paprocie i zamiokulkasy, które też mam i nie pachną. Przeszperałam net i nie znalazłam niczego naprowadzającego mnie na trop, ale raz czekając u dentysty natknęłam się na info, że właśnie w branży odzieżowej stosuje się odświeżacze powietrza (o ile pamiętam coś z melonem plus inne składniki), co nastraja bardziej optymistycznie i więcej i chętniej kupujemy dzięki temu.
Problem w tym, że żadnego melonowego odświeżacza nie znalazłam
Może Wy wiecie coś na temat tego tajemnego zapachu, nazwę, producenta, gdzie go można kupić albo chociaż jakie są jego składniki.
__________________
Chcesz rozśmieszyć Pana Boga? Powiedz mu o swoich planach...
Rowanberry tree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 06:46   #2
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

Akurat wersja, że to tajemnica handlowa wcale nie musi być złośliwością, czy też żartem ze strony sprzedawczyni, bo wielkie korporacje, ale też mniejsze firmy niejednokrotnie płacą za przyjemne i kojarzące się potem z ich firmą zapachy. Tak, jak jest muzyka lounge, tak są i zapachy w stylu lounge. Całkiem możliwe, że trafiłaś właśnie na taki "firmowy" zapach, puszczany przewodami wentylacyjnymi (skoro nigdzie nie widziałaś konkretnego odświeżacza włączonego do gniazdka). Pozostaje Ci obwąchiwać dostępne na rynku odświeżacze - może trafisz na coś zbliżonego.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:57   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zapach (w) domu

Te odświeżacze radziłabym sobie akurat darować - ohydne śmierdziuchy, zawsze mnie mdli, jak czuje te "aromaty" w domu czy samochodzie. Jeżeli już, to może prawdziwe olejki.
A w ogóle dom powinien pachnieć czystością, świeżym powietrzem, pieczonym ciastem, pysznym obiadem
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 03:48   #4
kredka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 245
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Akurat wersja, że to tajemnica handlowa wcale nie musi być złośliwością, czy też żartem ze strony sprzedawczyni, bo wielkie korporacje, ale też mniejsze firmy niejednokrotnie płacą za przyjemne i kojarzące się potem z ich firmą zapachy. Tak, jak jest muzyka lounge, tak są i zapachy w stylu lounge. Całkiem możliwe, że trafiłaś właśnie na taki "firmowy" zapach, puszczany przewodami wentylacyjnymi (skoro nigdzie nie widziałaś konkretnego odświeżacza włączonego do gniazdka). Pozostaje Ci obwąchiwać dostępne na rynku odświeżacze - może trafisz na coś zbliżonego.
zgodze sie z tym postem, to wszystko to chwyty marketingowe ktorymi jestesmy zewszad atakowani i nawet o tym nie wiemy
a co do Twojego konkretnego zapachu to powiem Ci co mnie spotkalo. kiedys jak jeszcze do szkoly chodzilam, bylam na wycieczce szkolnej. Nocowalismy w takim malym pensjonacie i rowniez na korytarzu pieknie pachnialo, tez bylam ciekawa co to za zapach ale nie moglam z niczym skojarzyc. A po jakis czasie (roku czy dwoch) powachalam perfumy w sklepie (czy u kolezanki-bylo to tak dawno ze juz dokladnie nie pamietam) i okazalo sie ze to ten sam zapach! (badz tez bardzo podobny) takze byc moze po jakims czasie rowniez przypadkiem trafisz na ten zapaszek
kredka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 09:25   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

_Vixen_ ma rację - lepszy naturalny zapach czystości, olejów eterycznych, niż trucie się sztucznymi zapachami odświeżaczy (oczywiście, wszystko dla ludzi i czasami trzeba użyć odświeżacza, ale nie za często i z umiarem). Mój sposób na pachnący dom: kilka kropli olejku eterycznego do gorącej wody, której używam do mycia podłóg. Piękny, intensywny zapach gwarantowany. Dostępne w sklepach zielarskich, aptekach, czasami również w sklepach indyjskich:
http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm

Kadzidła i kompozycje zapachowe potpourri są również dobrym sposobem na piękny zapach w domu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:44   #6
mrs Visage
Raczkowanie
 
Avatar mrs Visage
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Chwastożywopłotki Duże
Wiadomości: 47
Dot.: Zapach (w) domu

Ja proponuję inne rozwiązanie - żeby pachniał kolor pokoju : ) ściany w kolorze beżowym - zapach wanilii, liliowym - lawędy. Szukaj inspiracji wśród kwiatów, łącz ich zapach i kolor z kolorem ścian : ) powodzenia ; )
edit; wazna rzecz - nie mieszaj zapachów !

Edytowane przez mrs Visage
Czas edycji: 2010-01-09 o 09:45
mrs Visage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 00:18   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zapach (w) domu

Doris, jak masz drewniane podlogi, to tak nie bardzo mozna goraca woda... poza tym olejki sa tluste... nie slizgasz sie potem?

Co do zapachow - mi tez sie keidys udalo odnalesc perfumy po dlugim czasie z poszukiwanym zapachem. Niestety ten zapach budzi dzis we mnie uczucia ambiwaletne bo poza tym, ze jest piekny, to kojarzy mi sie z pewna przykra sytuacja.

Tez slyszalam o tych zapachach puszczanych kanalizacja w centrach handlowych. Z takich sklepow "wiecznie pachnacych" prym wiedzie chyba sephora. Ale z drugiej strony jak wejde do sklepu z czekoladami, to oczekuje zapachu czekolad i basta

Co do zapachu melona - wpisz w google zapach i melon a otrzymasz calkiem sporo odpowiedzi, wiec jednak sa takie zapachy - np jedno z tych http://www.bellodecor.pl/zapachy-colony-c-44_20.html
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 07:20   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Doris, jak masz drewniane podlogi, to tak nie bardzo mozna goraca woda... poza tym olejki sa tluste... nie slizgasz sie potem?
(...)
Nie mam drewnianych podłóg. A od olejków nic nie jest tłuste, ani śliskie - przecież to się daje 2-3 krople na 5 lub więcej litrów wody.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 14:03   #9
patbar
Zadomowienie
 
Avatar patbar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 228
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
_Vixen_ ma rację - lepszy naturalny zapach czystości, olejów eterycznych, niż trucie się sztucznymi zapachami odświeżaczy (oczywiście, wszystko dla ludzi i czasami trzeba użyć odświeżacza, ale nie za często i z umiarem). Mój sposób na pachnący dom: kilka kropli olejku eterycznego do gorącej wody, której używam do mycia podłóg. Piękny, intensywny zapach gwarantowany. Dostępne w sklepach zielarskich, aptekach, czasami również w sklepach indyjskich:
http://www.avicenna.com.pl/aromaterapia.htm

Kadzidła i kompozycje zapachowe potpourri są również dobrym sposobem na piękny zapach w domu.
Zaciekawil mnie ten sposob wykorzystania olejkow eterycznych, napewno wyprobuje. Mysle, ze moznaby je takze wykorzystac do takich kominkow na swieczke?
patbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 00:06   #10
myszenka87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 566
Dot.: Zapach (w) domu

Kiedyś czytałam lub słyszałam,że agenci nieruchomości sypią do piekarnika cukier waniliowy i włączają na chwilę piekarnik,żeby w domu który akurat prezentują pachniało właśnie takim "domowym ciastem".Ja używam właśnie olejków,ale jakoś mi się przypomniało w związku z "domowym ciastem"
myszenka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 14:29   #11
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Doris, jak masz drewniane podlogi, to tak nie bardzo mozna goraca woda... poza tym olejki sa tluste... nie slizgasz sie potem?

Co do zapachow - mi tez sie keidys udalo odnalesc perfumy po dlugim czasie z poszukiwanym zapachem. Niestety ten zapach budzi dzis we mnie uczucia ambiwaletne bo poza tym, ze jest piekny, to kojarzy mi sie z pewna przykra sytuacja.

Tez slyszalam o tych zapachach puszczanych kanalizacja w centrach handlowych. Z takich sklepow "wiecznie pachnacych" prym wiedzie chyba sephora. Ale z drugiej strony jak wejde do sklepu z czekoladami, to oczekuje zapachu czekolad i basta

Co do zapachu melona - wpisz w google zapach i melon a otrzymasz calkiem sporo odpowiedzi, wiec jednak sa takie zapachy - np jedno z tych http://www.bellodecor.pl/zapachy-colony-c-44_20.html



a cała ta zabawa nazywa się aromamarketing.
przeważnie kompozycje są dobierane do rodzaju sklepu, do targetu który w powyższym bywa i na podstawie kilku innych czynników.

Autorko, szansa, że trafisz gdzieś komercyjnej sprzedaży takowy zapach jest nikła.

Co do zapachu domu - chętnie poczytam rady dziewczyn, bo obecnie mieszkanie pachnie mi teraz tylko i wyłącznie lakierem po cyklinowaniu.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 11:53   #12
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Zapach (w) domu

Podbijam wątek.

Szukam jakiegoś trwałego ładnego zapachu, który unosiłby się w domu. Nie chcę jednak tych elektrycznych. Wypróbowałam już olejki zapachowe, w które wstawia się drewniane porowate patyczki rozprzestrzeniające zapach ale nie czuć zapachu w ogóle po kilku dniach
Bardzo lubię zapach kwiatów....ale nie jestem w stanie obstawiać nimi każdego pokoju kilka razy w tygodniu.

Poradźcie, jaki z zapachów dostępnych na rynku jest trwały ?
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:19   #13
MARIKA.S
Zadomowienie
 
Avatar MARIKA.S
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: pod Poznaniem
Wiadomości: 1 149
Dot.: Zapach (w) domu

up
MARIKA.S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 08:57   #14
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Zapach (w) domu

Dołączam się do wątku. Interesują mnie dobre, intensywnie pachnące świece zapachowe- czytałam dużo dobrego o Yankee Candle, ale najpierw chciałabym spróbowac czegoś tańszego.. Macie doświadczenia z firma Bartek Candle? Produkują coś w rodzaju "podróbek" Yankee..
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 13:52   #15
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Zapach (w) domu

Ja wynajmuje mieszkanie w którym zawsze jest dziwny zapach, rozwiązałam to kadzikełkami, teraz ciągle je pale i czuje że to bedzie moja obsesja ;p Waniliowe są cudne.
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 06:58   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez whoa Pokaż wiadomość
Ja wynajmuje mieszkanie w którym zawsze jest dziwny zapach, rozwiązałam to kadzikełkami, teraz ciągle je pale i czuje że to bedzie moja obsesja ;p Waniliowe są cudne.
Również uwielbiam. Inne cudne: zielona herbata, forest, jabłko z cynamonem, pomarańcza, mirra. Kadzidełka są świetne na wszelkie dziwne zapachy domu, skutecznie odświeżają każde pomieszczenie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:19   #17
whoa
Wtajemniczenie
 
Avatar whoa
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 106
Dot.: Zapach (w) domu

Nie cierpie cynamonu, ale zieloną herbate chyba wypróbuje.
__________________


whoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 21:05   #18
szysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zapach (w) domu

hejka, nie wiem czy jeszcze temat aktualny. Ostatnio była w sklepie, i też był ładny zapach, i zapytałam kobiety co tak ładnie pachnie, a ona odpowiedziała , że w wentylatorze mają zapach...KORZENNY! śliczny był.
szysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 05:04   #19
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Zapach (w) domu

Witajcie,
ostatnio dodalam kilka kropel olejku eterycznego do worka od odkurzacza. Uzylam olejku o zapachu "swiezego prania" . Efekt swietny. Po odkurzaniu zapach dlugo unosi sie w powietrzu.
Polecam.
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 20:08   #20
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Kazimiera12 Pokaż wiadomość
Ja miałam fatalną przygodę z przykrymi zapachami. Kopiliśmy z mężem dom pod Warszawą w bardzo korzystnej cenie....!
idź sobie gdzieś indziej z tym swoim spamem!

Ciekawe pomysły z olejkami eterycznymi do odkurzacza lub do mycia podłogi. musze spróbowac.
mój ulubiony do kominka na tealighta to zielona herbata. mam jeszcze jaśmin, ale jest bardzo intensywny... no i kadzidełka te na patyczkach - z tych najbardziej lubię opium - ale to ciężki zapach więc nie zawsze się nadaje. świetne tez jest paczuli.
__________________
Forum o wiewiórkach: Wiewiórki
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:03   #21
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez myszenka87 Pokaż wiadomość
Kiedyś czytałam lub słyszałam,że agenci nieruchomości sypią do piekarnika cukier waniliowy i włączają na chwilę piekarnik,żeby w domu który akurat prezentują pachniało właśnie takim "domowym ciastem".Ja używam właśnie olejków,ale jakoś mi się przypomniało w związku z "domowym ciastem"
Ta metoda w USA jest często stosowana, u nas jeszcze nie słyszałm, zęię ktoś z tym spotkał. A jesli spodziewamy się gości i chcemy, zeby na wejście poczuli że ładnie pachnie, to proponuję zaparzyć aromatyczną kawę, zaraz przez ich przybyciem. Obrana i pozostawiona pomarańcza tez fajnie działa.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:56   #22
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Zapach (w) domu

Ja używam kominka ceramicznego ze świeczką, na górę się wlewa wodę i zakrapla olejek. Lubię najbardziej proste zapachy, nie kompozycje. Ostatnio najczęściej olejek grejpfrutowy. Zapach jest miły i wyczuwalny, ale nie nachalny i duszący, jak bywa czasami przy odświeżaczach. Ale odświeżacza też czasami używam - z serii Pachnąca Szafa, bo w nich jeszcze stosunkowo mało czuć chemię.
Olejków używam też nałogowo do kąpieli
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:57   #23
Bielka86
Raczkowanie
 
Avatar Bielka86
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 32
Dot.: Zapach (w) domu

Polecam świeczki zapachowe i odświerzacze z firmy Bath&Body works, duży wybór zapachów o bardzo intensywnej woni
__________________
"Jeden pocałunek, mężczyzny, może złamać całe życie kobiet"
Bielka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 22:57   #24
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Zapach (w) domu

Może znacie skuteczny sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z szafek? Kupiłam meble rok temu i do tej pory w szafkach, w których trzymam ubrania dziwnie śmierdzi tym drewnem. Ubrania przesiąkają tym i brzydko pachną, mimo płynu do płukania i zawieszkom zapachowym do szaf. To nie jest zapach stęchlizny, a coś jak trociny.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:05   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Może znacie skuteczny sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu z szafek? Kupiłam meble rok temu i do tej pory w szafkach, w których trzymam ubrania dziwnie śmierdzi tym drewnem. Ubrania przesiąkają tym i brzydko pachną, mimo płynu do płukania i zawieszkom zapachowym do szaf. To nie jest zapach stęchlizny, a coś jak trociny.
Drewno ma swój specyficzny zapach - albo się lubi, albo nie. Tylko jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ten zapach był na tyle intensywny, że aż ubrania nim przesiąkają. Może masz coś z węchem - zbyt intensywnie to odczuwasz? Albo to nie zapach drewna samego w sobie, a np. bejcy lub lakieru? Z jakiego drewna są te meble - sosna?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:40   #26
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Drewno ma swój specyficzny zapach - albo się lubi, albo nie. Tylko jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ten zapach był na tyle intensywny, że aż ubrania nim przesiąkają. Może masz coś z węchem - zbyt intensywnie to odczuwasz? Albo to nie zapach drewna samego w sobie, a np. bejcy lub lakieru? Z jakiego drewna są te meble - sosna?
Tak sosna, nie podoba mi się ten zapach dlatego może tak go bardzo odczuwam na ubraniach. Czuć jak trociny chomika.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 07:52   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Tak sosna, nie podoba mi się ten zapach dlatego może tak go bardzo odczuwam na ubraniach. Czuć jak trociny chomika.
Sosna ma niestety dosyć intensywny zapach - zauważyłam, że meble znajomej pomimo wielu lat użytkowania nadal dosyć intensywnie pachną, więc chyba niewiele na to możesz poradzić - przyzwyczaić się lub zmienić meble. Ewentualnie pogadaj z jakimś stolarzem, czy np. ponowne lakierowanie lub bejcowanie może zmienić tą sytuację. Ja mam meble drewniane, ale bukowe i nic takiego nie ma miejsca.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 11:23   #28
tamikami
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 24
Talking Dot.: Zapach (w) domu

Cytat:
Napisane przez Rowanberry tree Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to właściwe miejsce na ten wątek, ale spróbuję, gdyż jestem mocno zdeterminowana aby rozwiązać tą(tę?) zagadkę i swój problem... otóż kilkukrotnie będąc w jakimś miejscu - najczęściej sklepie odzieżowym, raz w biurze natknęłam się na cudownie pachnące to pomieszczenie. Niestety nie potrafię opisać tego zapachu, bo nawet kupując perfumy wiem tylko tyle czy zapach mi się podoba, czy mi pasuje czy jest duszący, a że to np. bergamotka czy coś innego dowiaduję się z opakowania ale ten zapach jest fenomenalny, świeży, orzeźwiający, jakby kwiatowy bądź owocowy, ale na pewno żadne tam pomarańcze czy konwalie... Baaaardzo chciałabym mieć taki odświeżacz powietrza w swoim domu, ale nie wiem co to.
Oczywiście nie wymagam od Was abyście po przeczytaniu tego urywka mi powiedziały - to ten i ten, bo to nierealne, ale może naprowadzi Was na trop fakt, że ilekroć natknę się na taki butik i podpytuję o ten zapach, sprzedawczynie albo prosto z mostu odpowiadają, że nie powiedzą mi co to za zapach, czasem robią tylko głupawe miny i posyłają uśmieszki pozostawiając bez odpowiedzi, a raz kobieta powiedziała, że to tajemnica handlowa (mimo iż to był sklep tylko z ubraniami). Pracownica biura starała mi się wmówić, że to kwiatki na parapecie tak pachną, szkoda tylko że żaden nie miał kwiatostanu a były tam tylko same paprocie i zamiokulkasy, które też mam i nie pachną. Przeszperałam net i nie znalazłam niczego naprowadzającego mnie na trop, ale raz czekając u dentysty natknęłam się na info, że właśnie w branży odzieżowej stosuje się odświeżacze powietrza (o ile pamiętam coś z melonem plus inne składniki), co nastraja bardziej optymistycznie i więcej i chętniej kupujemy dzięki temu.
Problem w tym, że żadnego melonowego odświeżacza nie znalazłam
Może Wy wiecie coś na temat tego tajemnego zapachu, nazwę, producenta, gdzie go można kupić albo chociaż jakie są jego składniki.
Najprawdopodobniej były to aromaty firmy, które na szeroką skalę zajmują się aroma marketingiem. O tego typu zjawisku można poczytać w wielu artykułach. Określone firmy bardzo precyzyjnie komponują woń zapachową by przykładowo pobudzić kreatywność, bądź zwyczajnie „zaczarować „ pomieszczenie. Jednak aroma marketing to „produkt” nie tylko dla firm, ale również do domowych pomieszczeń na przykład homearoma.pl esklep. Są to stosunkowo nie drogie, a bardzo subtelne i długo trwałe zapachy. Przetestowałam już aromaty z linii world of Luxury i nie szczędzę ani złotówki. Goście zawsze zachwalają czystość w moim domu i tę świeżość w powietrzu, a sekretem jest po prostu zapach. Świeżo posprzątany dom pachnie w określony sposób, a to można osiągnąć za pomocą zapachu Ps. Co nie oznacza, że nie sprzątam domku Tak w ogóle to jestem pedantką do kwadratu jak widać... Simple as that.
tamikami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-24, 22:56   #29
szysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Zapach (w) domu

hej. Dawno temu, również poczułam ładny zapach w sklepie, zapytałam kobiety co tak ładnie pachnie, odpowiedziała, że to zapach korzenny, który dodaje się do wentylatorów. Ostatnio znalazłam 2 różne sposoby na ładny zapach, 1. natarłam olejkiem żarówkę, ładnie oddaje zapach jak się nagrzeje, 2. do zapalonej świeczki dodałam parę kropelek olejku.
szysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 07:56   #30
aSlowik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 18
Dot.: Zapach (w) domu

Tamikami – skorzystałam z polecenia, mam u siebie w domu pachnące kulki – cena bardzo przystępna więc zaryzykowałam Powiem Ci ( Wam), że zapach zapachowi nie równy – te, które mam, są bardzo aromatyczne, subtelne nie drażnią nosa i mega długo utrzymują się we wnętrzu. W mojej sypialni pachnie różami, zapach bardzo delikatny, ale oczywiście wyczuwalny, mam jeszcze w toalecie kuleczki o zapachu świeżego prania hehe śmieszna nazwa, ale zapach naprawdę niesamowity, taki lekki, świeży.
Szysia - z Twojej rady również skorzystałam. Zamówiłam olejki i nasmarowałam żarówki w salonie i na prawdę to meega dobry sposób! Dzięki! Korzystając z okazji, chciałabym się Was, drogie Forumowiczki, zapytać, czy macie w domu dyfuzory zapachowe? Czy możecie coś na ten temat napisać? Czy opłaca się inwestycja, jeżeli zapachy pod innymi postaciami również są skuteczne? Z tego, co widzę, to nie jest supertania sprawa taki dyfuzor...
Będę wdzięczna.
aSlowik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.