Dziwna wizyta... - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-26, 15:06   #91
enviee
Rozeznanie
 
Avatar enviee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 606
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Na FORACH.
W GRUPIE.


Widzisz różnicę?
Wiedziałam, że ktoś się przyczepi Nieznajomy to nieznajomy, nie ma znaczenia czy spotkany na forum czy w środku ciemnego lasu.
__________________


Edytowane przez enviee
Czas edycji: 2011-06-26 o 15:08
enviee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:50   #92
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Niestety z Tż bardzo się przez to wszystko pokłóciłam... Nie dziwię mu się.

Ale dla odmiany, dwa tygodnie temu, jak jechałam ze znajomymi ze szkoły do W-wy na koncert, to też Tż miał pretensje.
O wyjazd w grupie nie powinien mieć pretensji, równie dobrze mógł jechać z Wami. Pogadaliście o tym? Czemu i o tamto jest zły?

Ale że jest zły o to, iż z mało znanym Ci gościem, w dodatku podbijającym do Ciebie (mów co chcesz, ale ślepa aż tak nie byłaś, aby nie wyczuć sytuacji), jedziesz tylko we dwoje na koncert - tu mu się nie dziwię. Tu nie chodzi o jakieś zdrady i bóg wie co, ale o np. bezpieczeństwo.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-06-26 o 15:51
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:53   #93
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez enviee Pokaż wiadomość
Wiedziałam, że ktoś się przyczepi Nieznajomy to nieznajomy, nie ma znaczenia czy spotkany na forum czy w środku ciemnego lasu.

No dla mnie jest jednak pewna różnica między tym co zrobiła autorka, a w grupowym umawianiu się na koncert, zlot czy cokolwiek. I to zasadnicza (na korzysc drugiej sytuacji oczywiscie).
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:16   #94
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
O wyjazd w grupie nie powinien mieć pretensji, równie dobrze mógł jechać z Wami. Pogadaliście o tym? Czemu i o tamto jest zły?

Ale że jest zły o to, iż z mało znanym Ci gościem, w dodatku podbijającym do Ciebie (mów co chcesz, ale ślepa aż tak nie byłaś, aby nie wyczuć sytuacji), jedziesz tylko we dwoje na koncert - tu mu się nie dziwię. Tu nie chodzi o jakieś zdrady i bóg wie co, ale o np. bezpieczeństwo.
Co do pogrubionego: Jest zazdrosny. Nie chciał jechać wtedy z Nami, bo on słucha innej muzyki , i to dla niego byłaby zbyt wielka hańba, żeby pojechać na koncert hip hopowy na 2 godziny.

Zarówno 2 tygodnie temu, jak i w piątek Tżtowi proponowałam, żeby jechał z Nami, odmówił. A mi zabronił jechać na obydwa. Oczywiście w obydwóch przypadkach go nie posłuchałam.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.

Edytowane przez oh Mandy
Czas edycji: 2011-06-26 o 16:20
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:48   #95
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
(...)
Zarówno 2 tygodnie temu, jak i w piątek Tżtowi proponowałam, żeby jechał z Nami, odmówił. A mi zabronił jechać na obydwa. Oczywiście w obydwóch przypadkach go nie posłuchałam.
Mandy, a nie było troszkę tak, że przez ten brak wsparcia u faceta (bawi się w zakazy i nie zgadza na kompromis) wykazałaś się brakiem asertywności wobec kogoś, kto może nie był super fajny, ale za to przynajmniej podzielał Twoje zainteresowania i chciał spędzić czas w taki sam sposób? Wiesz, że ten problem będzie się pojawiał raz za razem - koncert / event, zakaz, kłótnia, obraza?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:02   #96
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Dziwna wizyta...

A nie chciałaś przypadkiem go ukarać swoim adoratorem? Tylko problem nastąpił w momencie, kiedy adorator okazał się lekko psychiczny...

To wiele tłumaczy...
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 21:59   #97
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mandy, a nie było troszkę tak, że przez ten brak wsparcia u faceta (bawi się w zakazy i nie zgadza na kompromis) wykazałaś się brakiem asertywności wobec kogoś, kto może nie był super fajny, ale za to przynajmniej podzielał Twoje zainteresowania i chciał spędzić czas w taki sam sposób? Wiesz, że ten problem będzie się pojawiał raz za razem - koncert / event, zakaz, kłótnia, obraza?
Doris, wiem Niestety tak jest za każdym razem. Jeśli chodzi o wyjścia z większą liczbą znajomych - jak np. koncert, to zawsze Tż proponuję, by poszedł z nami, a gdy odmawia i na mnie się obraża, to i tak nie rezygnuję, bo niby dlaczego miałabym to robić?
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 22:21   #98
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Doris, wiem Niestety tak jest za każdym razem. Jeśli chodzi o wyjścia z większą liczbą znajomych - jak np. koncert, to zawsze Tż proponuję, by poszedł z nami, a gdy odmawia i na mnie się obraża, to i tak nie rezygnuję, bo niby dlaczego miałabym to robić?
No robi Ci jazdy, ale nie dziwię mu się, skoro na koncert przyprowadzasz sobie do domu absztyfikanta, który jeszcze ma pretensje, że go nie przytulasz.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 06:48   #99
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No robi Ci jazdy, ale nie dziwię mu się, skoro na koncert przyprowadzasz sobie do domu absztyfikanta, który jeszcze ma pretensje, że go nie przytulasz.
Bez przesady. Jazdy robi jej już od dawna, gdy dziewczyna po prostu sobie wychodzi ze znajomymi. Myślę, że opisana w tym wątku sytuacja jest tylko konsekwencją tego problemu.

Mandy, nie chcę być niemiła, ale nie masz dosyć takiej chorej sytuacji? Sytuacji przez którą, chyba nieco na przekór facetowi, podjęłaś kilka ryzykownych dla siebie decyzji.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 07:58   #100
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Dziwna wizyta...

Ejjj... ale autorka ma już chyba trochę lat i nie sugeruje się powiedzeniem "na złość zrobię mamie, nóżkę sobie złamię"
Jak jest problem z chłopakiem, to się z nim to rozwiązuje... a nie szuka szczęścia :|
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 08:00   #101
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mandy, nie chcę być niemiła, ale nie masz dosyć takiej chorej sytuacji? Sytuacji przez którą, chyba nieco na przekór facetowi, podjęłaś kilka ryzykownych dla siebie decyzji.
Mandy ma już taką tendencję do trzymania się za wszelką cenę dominujących i mocno tłamszących ją facetów...

Ja czekam na jej wyjazd na studia, może ją tam trochę samodzielne życie, w dodatku bez tego chłopaka, "ureguluje"...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 08:02   #102
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Mandy ma już taką tendencję do trzymania się za wszelką cenę dominujących i mocno tłamszących ją facetów...

Ja czekam na jej wyjazd na studia, może ją tam trochę samodzielne życie, w dodatku bez tego chłopaka, "ureguluje"...
fajnie napisałaś
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:48   #103
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Mandy ma już taką tendencję do trzymania się za wszelką cenę dominujących i mocno tłamszących ją facetów...

Ja czekam na jej wyjazd na studia, może ją tam trochę samodzielne życie, w dodatku bez tego chłopaka, "ureguluje"...
Szczerze, nie mogę się tego wyjazdu na studia doczekać.
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:31   #104
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Szczerze, nie mogę się tego wyjazdu na studia doczekać.
To aż tak jest źle?
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:38   #105
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Szczerze, nie mogę się tego wyjazdu na studia doczekać.
Oh Mandy , co ja mam z Tobą zrobić. Rozbrajasz mnie normalnie. Wiesz, że wyjazd niczego nie zmieni, o ile Ty nie zmienisz myślenia, podejścia do związków i kryteriów wg których wybierasz sobie facetów? Zwiejesz od tego na studia, to zaraz spotkasz kolejnego patafiana. Ty musisz się zmienić, dojrzeć, aby było lepiej, samo nic się nie zrobi.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:42   #106
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
To aż tak jest źle?
Założyłam inny wątek na temat studiów i tam wszystko pisałam
W każdym razie, chodzi mi o to, że chciałabym trochę uciec od tego wszystkiego i zacząć układać sobie życie od nowa.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oh Mandy , co ja mam z Tobą zrobić. Rozbrajasz mnie normalnie. Wiesz, że wyjazd niczego nie zmieni, o ile Ty nie zmienisz myślenia, podejścia do związków i kryteriów wg których wybierasz sobie facetów? Zwiejesz od tego na studia, to zaraz spotkasz kolejnego patafiana. Ty musisz się zmienić, dojrzeć, aby było lepiej, samo nic się nie zrobi.
Masz rację
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 13:50   #107
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Dziwna wizyta...

That's how girls end up dead.

Autorko, naprawdę nie wolno tak postępować. Tu nie chodzi o zasady wychowania, tu chodzi o bezpieczeństwo. Najwięksi psychole w historii to właśnie były takie ciapowate słodziaki, co to nigdy seksu nie uprawiali, ale jak przyszło co do czego, do zamordowali kilkadziesiąt kobiet. Ja nie mówię, że od razu miałaś i masz do czynienia z kimś tej skali, ale chłopak był ewidentnie nienormalny. A gdyby Cię okradł, zgwałcił, skrzywdził? Już w tej chwili wie o Tobie bardzo dużo, korzystał z Twojego komputera, był w Twoim mieszkaniu... Ja bym się naprawdę bardzo bała takiej osoby i w życiu nie zgodziłabym się na takie numery. Nie spotykam się z nieznajomymi na tej zasadzie, do domu zapraszam tylko ludzi, których znam. Nie każdemu warto ufać. Gwamwzielone już wszystko napisała na ten temat... A Twoi rodzice w ogóle o tym wiedzą? O.o? Ja bym chyba zabiła córkę gdyby sprowadziła do MOJEGO domu psychopatę.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 15:12   #108
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez maszunik Pokaż wiadomość
That's how girls end up dead.

Autorko, naprawdę nie wolno tak postępować. Tu nie chodzi o zasady wychowania, tu chodzi o bezpieczeństwo. Najwięksi psychole w historii to właśnie były takie ciapowate słodziaki, co to nigdy seksu nie uprawiali, ale jak przyszło co do czego, do zamordowali kilkadziesiąt kobiet. Ja nie mówię, że od razu miałaś i masz do czynienia z kimś tej skali, ale chłopak był ewidentnie nienormalny. A gdyby Cię okradł, zgwałcił, skrzywdził? Już w tej chwili wie o Tobie bardzo dużo, korzystał z Twojego komputera, był w Twoim mieszkaniu... Ja bym się naprawdę bardzo bała takiej osoby i w życiu nie zgodziłabym się na takie numery. Nie spotykam się z nieznajomymi na tej zasadzie, do domu zapraszam tylko ludzi, których znam. Nie każdemu warto ufać. Gwamwzielone już wszystko napisała na ten temat... A Twoi rodzice w ogóle o tym wiedzą? O.o? Ja bym chyba zabiła córkę gdyby sprowadziła do MOJEGO domu psychopatę.
no... coś w tym jest. A jeszcze jakby mi patafian wody nie spuścił, to sama wyprowadziłabym gnoma w podskokach
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 15:51   #109
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Szczerze, nie mogę się tego wyjazdu na studia doczekać.
nie lepiej zerwać,tylko uciekać?
całe życie nie bedziesz mogła uciekać od problemów,najwyższy czas stawi im czoła,a zerwania to najlepszy sprawdzian.teraz,nie przed wyjazdem.
zacznij dbac o siebie,bo nikt tego za ciebie nie zrobi
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 17:28   #110
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
nie lepiej zerwać,tylko uciekać?
całe życie nie bedziesz mogła uciekać od problemów,najwyższy czas stawi im czoła,a zerwania to najlepszy sprawdzian.teraz,nie przed wyjazdem.
zacznij dbac o siebie,bo nikt tego za ciebie nie zrobi
Pisałam wszystko na wątku dotyczącym studiów...
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 00:33   #111
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Dziwna wizyta...

Odświeżam wątek i opowiem jak się ta historia skończyła

Po tej całej sytuacji opisanej w pierwszym wątku, ja się do niego bardzo zniechęciłam i go olewałam, a on nadal wyraźnie szukał kontaktu. Wiedział doskonale, że poszukuję mieszkania w Warszawie, ale był przekonany, że będę mieszkać sama, jednak koleżanka, z którą będę je dzielić, dodała mi post na facebooku, że mamy mieszkanie

Szanowny kolega bardzo się zdenerwował i mi napisał smsa "Tutaj rodzice, a tam koleżanka!! Już widzę te moje przyjazdy do Wawy!!!"
Nie powiem, ale wkurzyło mnie to Więc mu odpisałam, że sorry, ale moje mieszkanie to nie darmowy hotel z wyżywieniem

Zaczął mnie wyzywać, że mam się za królową, bo mam mieszkanie i że zachowuję się dziecinnie itd.
Potem, jak na DOJRZAŁĄ osobę przystało, usunął mnie ze znajomych na facebooku, zablokował na gg
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 05:06   #112
Miluuu
Rozeznanie
 
Avatar Miluuu
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 990
Dot.: Dziwna wizyta...

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek i opowiem jak się ta historia skończyła

Po tej całej sytuacji opisanej w pierwszym wątku, ja się do niego bardzo zniechęciłam i go olewałam, a on nadal wyraźnie szukał kontaktu. Wiedział doskonale, że poszukuję mieszkania w Warszawie, ale był przekonany, że będę mieszkać sama, jednak koleżanka, z którą będę je dzielić, dodała mi post na facebooku, że mamy mieszkanie

Szanowny kolega bardzo się zdenerwował i mi napisał smsa "Tutaj rodzice, a tam koleżanka!! Już widzę te moje przyjazdy do Wawy!!!"
Nie powiem, ale wkurzyło mnie to Więc mu odpisałam, że sorry, ale moje mieszkanie to nie darmowy hotel z wyżywieniem

Zaczął mnie wyzywać, że mam się za królową, bo mam mieszkanie i że zachowuję się dziecinnie itd.
Potem, jak na DOJRZAŁĄ osobę przystało, usunął mnie ze znajomych na facebooku, zablokował na gg
Trzeba mu bylo jeszcze napisac cos w stylu "zapomniales o chlopaku, ktorego sie nie pozbede nawet na rzecz takiego przystojniaka, ktory nie potrafi wody splukac i szczoteczki spakowac" a tak w ogole, pogodziliscie sie?

Ale to dobry znak, ze Cie pousuwal, moze w koncu da Ci spokoj.. Chociaz jak na psychola patrzac, to dopiero sie zacznie
__________________
Ćwiczę.
30 DS: 30/30
P90X: 22/90

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 08:02   #113
poziomkakj
Rozeznanie
 
Avatar poziomkakj
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 736
Dot.: Dziwna wizyta...

O kurcze...niezły psychol. W sumie to dobrze się skonczyło. Po co Ci kontakt z takim dziwnym kolesiem :/ A jak z Tż?
poziomkakj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.