Nuva ring - przesunięcie miesiączki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-31, 16:28   #1
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96

Nuva ring - przesunięcie miesiączki


Cześć,

Od razu chciałabym przeprosić, że nie piszę tego w odpowiednim wątku ale nie mogę znaleźć tego aktualnego dotyczącego Nuva ring.

Otóż, od maja 2021 do lutego 2022 roku stosowałam Nuva ring. W tym czasie raz przesunęłam "miesiączkę" (krwawienie z odstawienia). Po 3 tygodniach wyciągnęłam krążek i od razu włożyłam nowy. Wówczas nie nastąpiło żadne plamienie.

Od tego miesiąca ponownie wróciłam do stosowania krążków. Na początku miesiączki włożyłam krążek i od tego czasu (10 dni!) mam ciągle okres - nie jest to intensywne krawienie ale jednak. Przy używaniu jakiejkolwiek formy antykoncepcji hormonalnej (a stosuję ją już wiele wiele lat) nigdy nie przytrafiła mi się sytuacja by krwawienie trwało tak długo. Czy macie jakieś porady co mogę z tym zrobić?

Ponadto, to moje główne pytanie do was - chciałabym przesunąć miesiączkę (konsultowałam to oczywiście z ginekologiem). Czy w obecnej sytuacji rekomendujecie po 3 tygodniach wyciągnięcie starego krążka i od razu włożenie nowego czy może po prostu użycie jednego krążka przez 4 tygodnie?

Czytałam na starym wątku dotyczącym Nuvaring, że niektóre dziewczyny używają krążka przez 4 tygodnie i nie występuje u nich wówczas plamienie. Bardzo bardzo zależy mi na pozbyciu się plamienia i przesunięciu miesiączki...

Proszę o zrozumienie i od razu dziękuję za odpowiedzi
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-31, 19:37   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nuva ring - przesunięcie miesiączki

Hej, taka przedłużona miesiączka często się zdarza przy rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej.
Co do przesunięcia miesiączki, to oba sposoby są ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-01, 15:53   #3
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: Nuva ring - przesunięcie miesiączki

Dzięki za odpowiedź.

Zastanawiam się jednak czy plamienie mi w końcu minie... Po tylu dniach jest to już naprawdę uciążliwe. Ponadto, czy wiadomo która metoda (zmiana krążka po 3 tyg czy używanie jednego przez 4 tyg) jest skuteczniejsza?
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 16:40   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nuva ring - przesunięcie miesiączki

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź.

Zastanawiam się jednak czy plamienie mi w końcu minie... Po tylu dniach jest to już naprawdę uciążliwe. Ponadto, czy wiadomo która metoda (zmiana krążka po 3 tyg czy używanie jednego przez 4 tyg) jest skuteczniejsza?
Minie, minie. Jeśli zależy Ci na szybkim przesunięciu bez plamień, to połączyłabym opakowania.
Ja nie miałam żadnych plamień po tym pierwszym przedłużonym okresie, ale każdy organizm jest inny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 10:49   #5
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: Nuva ring - przesunięcie miesiączki

Dziękuję za odpowiedź!
Plamienie minęło po owulacji (która miała miejsce w sobotę).

Okej. Czyli zrobię tak jak mówisz. Mam ostatnie pytanie. Moja ostatnia miesiączka rozpoczęła się 21.05. (sobota), krążek włożyłam 24.05. (wtorek) - był to mój trzeci dzień miesiączki. Czy powinnam krążek zmienić na nowy w sobotę (11.06.) czy równo we wtorek (14.06.) - w tym dniu upłyną równo 3 tygodnie od włożenia go? Wydaje mi się, że powinnam zrobić to we wtorek ale wolę się upewnić żeby niczego nie popsuć (i aby przesunąć krwawienie).
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-09, 20:30   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nuva ring - przesunięcie miesiączki

Cytat:
Napisane przez plumss Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź!
Plamienie minęło po owulacji (która miała miejsce w sobotę).

Okej. Czyli zrobię tak jak mówisz. Mam ostatnie pytanie. Moja ostatnia miesiączka rozpoczęła się 21.05. (sobota), krążek włożyłam 24.05. (wtorek) - był to mój trzeci dzień miesiączki. Czy powinnam krążek zmienić na nowy w sobotę (11.06.) czy równo we wtorek (14.06.) - w tym dniu upłyną równo 3 tygodnie od włożenia go? Wydaje mi się, że powinnam zrobić to we wtorek ale wolę się upewnić żeby niczego nie popsuć (i aby przesunąć krwawienie).
O jakiej owulacji mówisz? Na antykoncepcji hormonalnej nie ma owulacji.
Jeśli włożyłaś krążek we wtorek, to we wtorek po trzech tygodniach go zmieniasz/wyciągasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-09 21:30:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.