Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-17, 13:22   #631
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanko jestem w 5tym tyg ciazy, lekarz kazal mi odstawic wszystkie smarowania i szampony z kw. salicylowym na luszczyce, ktora mam na skorze glowy, niestety jest koszmar...moja glowa to jedna wielka luska, dzis Pani w aptece polecila mi szapon na lupiez tlusty i luszczyce, ale zawiera CLIMBAZOLE, czy macie jakies info na temat tego skladnika moze macie cos sprawdzonego, bo mam masakre na lbie

I jak tej serii regenerist z Olay mozna uzywac?
http://biotechnologia.pl/info/kosmet...serwanty_.html

Tutaj o climbazolu.... znalazlam tez na innym forum farmaceutycznym, ze nie zaleca sie stosowania tej substancji w ciazy. Moze lepiej cos z cynkiem?http://naluszczyce.pl/Blue_Cap_Szamp..._150ml-16.html
albo cos takiego: http://www.docsimon.pl/towar/cutishe...-seborea-200ml

Mozesz tez do zwyklego szamponu ktory lubisz dodawac:
http://naturaliskosmetyki.pl/wierzbo...ory-p-196.html
i
http://naturaliskosmetyki.pl/cynk-82...a049ae08bd7e45

W sprawie olay - potrzebowalabym skladow

Edytowane przez lorane
Czas edycji: 2010-09-17 o 13:23
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 14:03   #632
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

lorane b.dziekuje za odpowiedz, tak cos mi intuicja mowila i poszlam wczoraj ten szampon wymienic i wzielam sobie taki z serii dla dzieci na bazie oliwki
pozatym uzywalam tez czesto szaponu l'oreal tylko nie ze sklepu a z salonu fryzjerskiego te z serii color a teraz czytam, ze zawiera kwas salicylowy, kto by sie spodziewal
co do kremu olay to oto jego sklad:
Acqua, Cyclopentasiloxane, Glicerina, Niacinamide, Ottenilsuccinato di amido e di alluminio, Dimeticone, Pantenolo, Dimeticone Crosspolimero, Polietilene, Palmitoyl Pentapeptide-4, Sodio ialuronato, Estratto di Camelia Sinensis, Tocoferolo Acetato, Carnosina, Butilene Glycol, Allantoina, Mica, Dimeticonolo, Tocoferolo, Poliacrilamide, C13-14 Isoparaffina, Laureth-4, Laureth-7, Acido citrico, Alcool benzilico, PEG-100 Stearato, DMDM idantoina, Metilparabeno, BHT, Disodio EDTA, Ossido di stagno, Diossido di titanio, Profumo, Alfa-isometil-ionone, Benzil salicilato, Butilfenil Metilpropionale, Citronellol, Esil Cinammale, Iodopropinile butilcarbamato, Limonene, Linalolo.
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 16:21   #633
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
lorane b.dziekuje za odpowiedz, tak cos mi intuicja mowila i poszlam wczoraj ten szampon wymienic i wzielam sobie taki z serii dla dzieci na bazie oliwki
pozatym uzywalam tez czesto szaponu l'oreal tylko nie ze sklepu a z salonu fryzjerskiego te z serii color a teraz czytam, ze zawiera kwas salicylowy, kto by sie spodziewal
co do kremu olay to oto jego sklad:
Acqua, Cyclopentasiloxane, Glicerina, Niacinamide, Ottenilsuccinato di amido e di alluminio, Dimeticone, Pantenolo, Dimeticone Crosspolimero, Polietilene, Palmitoyl Pentapeptide-4, Sodio ialuronato, Estratto di Camelia Sinensis, Tocoferolo Acetato, Carnosina, Butilene Glycol, Allantoina, Mica, Dimeticonolo, Tocoferolo, Poliacrilamide, C13-14 Isoparaffina, Laureth-4, Laureth-7, Acido citrico, Alcool benzilico, PEG-100 Stearato, DMDM idantoina, Metilparabeno, BHT, Disodio EDTA, Ossido di stagno, Diossido di titanio, Profumo, Alfa-isometil-ionone, Benzil salicilato, Butilfenil Metilpropionale, Citronellol, Esil Cinammale, Iodopropinile butilcarbamato, Limonene, Linalolo.
Brzydkie konserwanty Poliakrylamid jest dosyc kontrowersyjnym skladnikiem, mowi sie, ze moze byc rakotworczy, chciaz jednoznacznych badan nie ma. Ja bym w ciazy nie uzywala, zwlaszcza, ze jest dosc wysoko, bo w polowie skladu mniej wiecej-czyli moze byc duze stezenie.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 16:26   #634
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

a ja glupia sie tym smarowalam znaczy tylko pod oczy, bo pomimo ze nie przekroczylam 30tki mam straszne kurze lapki, ale odstawiam, mam nadzieje ze sie nic nie stalo przez 2 tygodnie!!!

lorane przepraszam ze tak Cie zasypuje pytaniami, ale mozna uzywac octu w ciazy, bo sobie go chcialam dolac do maseczki z oleju rycynowego?
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2010-09-17 o 16:28
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 14:13   #635
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez principessina Pokaż wiadomość
a ja glupia sie tym smarowalam znaczy tylko pod oczy, bo pomimo ze nie przekroczylam 30tki mam straszne kurze lapki, ale odstawiam, mam nadzieje ze sie nic nie stalo przez 2 tygodnie!!!

lorane przepraszam ze tak Cie zasypuje pytaniami, ale mozna uzywac octu w ciazy, bo sobie go chcialam dolac do maseczki z oleju rycynowego?
Nie martw sie, napewno nic sie nie stalo. Okres stosowania bardzo krotki i powierzchnia malutka. Jak juz pisalam, nie ma nawet jednoznacznych badan, no ale lepiej unikac jak mozna. Ocet w ramach maseczki mozesz
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:26   #636
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

lorene postanowilam isc jutro do dermatologa zeby doradzila mi jakis szampon lub krem, bo boje sie ze zostane lysa

jako balsamu uzywam svr z mocznikiem, wyczytalam ze mozna prawda? ja jak niewierny tomasz musze sie wszystkiego dopytac hehe dzieki za cierpliwosc
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 23:47   #637
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam,
czy w ciąży mogę używać zel rozjasniajacy Neostraty?
Skład: Glikol propylenowy,Glukonolakton - 5,00%,Kwas laktobionowy – 5,00%,Kwas kojowy – 3,00%,Hydrochinon – 2,00%,Kwas cytrynowy – 1,00%,Ekstrakt z lukrecji,Woda, Alkohol, BHT; CI 19140 (Yellow 5)/CI 17200 (Red 33) – barwniki; Siarczan sodu/Dwusiarczan sodu – przeciwutleniacze, Arginina – regulator pH; Polyquatenium-10 – czynnik tworzący film; Kwas szczawiowy – przeciwutleniacz; Wodorotlenek potasu – regulator pH
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 10:30   #638
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Przepraszam, że wklejam post pod postem, ale znajduję sprzeczne informacje i prosiłabym o pomoc. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak to w końcu jest z tymi kwasami PHA, AHA, BHA? Które wolno, a których nie? L_V pisała, że nie można AHA, kojowego, a w niewielkich ilościach BHA jest dopuszczalny. Natomiast na BU jest napisane, że nie można BHA, ale można AHA, PHA..... Zgłupiałam.
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 13:48   #639
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomości: 7 083
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kochane czy moge uzywac ampulek seboradin na wypadajace wlosy???
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 07:13   #640
Adenium
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 24
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jagoda_81 są dwa kwasy AHA - Kwas glikolowy i mlekowy. Z tego co zrozumiałam można używać mlekowego, a glikolowego nie. Ja stosuję PHA i jestem bardzo zadowolona. Kusi mnie też mlekowy, ale poczekajmy na opinię kogoś bardziej doświadczonego
Adenium jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 13:11   #641
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Smile Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Adenium Pokaż wiadomość
Jagoda_81 są dwa kwasy AHA - Kwas glikolowy i mlekowy. Z tego co zrozumiałam można używać mlekowego, a glikolowego nie. Ja stosuję PHA i jestem bardzo zadowolona. Kusi mnie też mlekowy, ale poczekajmy na opinię kogoś bardziej doświadczonego
Dostałam odpowiedzi z dwóch sklepów zajmujących się sprzedażą (m.in.) kwasów AHA. Obie odpowiedzi: MOŻNA STOSOWAĆ W CIĄŻY I PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ KWASY AHA. Ha!
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 23:11   #642
lorane
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 891
GG do lorane
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Kwasy AHA(w kosmetykach to przewaznie mlekowy, glikolowy) i PHA(glukolakton, kwas laktobionowy) mozna, natomiast nie przesadzalabym ze stezeniem, czesto skora w ciazy jest bardziej wrazliwa. BHA zaleca sie unikac, ostatecznie moznaby jakies male stezenie, ale osobicie bym nie stosowala.

jagoda_81, neostrata zawiera akurat kwasy PHA, ale zawiera tez hydrochinon, ktory przenika przez skore i ma toksyczne dzialanie. W obrebie UE chyba nawet juz zostaly wycofane produkty z tym skladnikiem.
lorane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 23:51   #643
jagoda_81
Przyczajenie
 
Avatar jagoda_81
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 30
Smile Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lorane Pokaż wiadomość
Kwasy AHA(w kosmetykach to przewaznie mlekowy, glikolowy) i PHA(glukolakton, kwas laktobionowy) mozna, natomiast nie przesadzalabym ze stezeniem, czesto skora w ciazy jest bardziej wrazliwa. BHA zaleca sie unikac, ostatecznie moznaby jakies male stezenie, ale osobicie bym nie stosowala.

jagoda_81, neostrata zawiera akurat kwasy PHA, ale zawiera tez hydrochinon, ktory przenika przez skore i ma toksyczne dzialanie. W obrebie UE chyba nawet juz zostaly wycofane produkty z tym skladnikiem.
Dziękuję bardzo za odpowiedź Uff, dobrze, że ostatecznie zrezygnowałam z kupna tego żelu rozjaśniającego..... Troszkę bym wtopiła.
jagoda_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 08:39   #644
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czy jakaś dobra dusza może spojrzeć na poniższy żel? Czy można używać w ciąży?

Sorki, ale nie mogę wkleić linka tak więc podam skład poniżej:

Acne-mineral, żel przeciwtrądzikowy, (Dr Duda)
Skład:
Water, Glycerine, Iodine-bromine-calcium-magnesium saline. Methylcelluloze, etanol, Sodium benzoate, Menthol, Methylparaben.
Substancje biologicznie czynne:
solanka jodkowo-bromkowo-wapniowo-magnezowa, mentol.

Działanie Acne-Mineral Dr Duda jest beztłuszczowym hydrożelem, pierwszym na rynku polskim balneokosmetykiem, czyli preparatem opartym na leczniczym surowcu uzdrowiskowym w skład którego wchodzi solanka jodkowo - bromkowa, wapniowo - magnezowa, a której składniki oddziaływując na skórę powodują
- pozytywne zmiany w ukrwieniu miejscowym, przyspieszając resorbcję ognisk zapalnych ( wykwitów trądzikowych ) oraz polepsza warunki odżywiania skóry
- nieswoiste działanie bodźcowe na żywe warstwy naskórka, pobudzając mitozę komórek jego warstwy rozrodczej oraz hamują aktywność mitotyczną komórek gruczołów łojowych,
- bezpośrednie działanie antybakteryjne, które pomaga usunąć obecne w porach bakterie beztlenowe powodujące skórne zmiany trądzikowe ,a które to działanie jest wynikiem hyperosmotycznego stężenia składników solanki i bakteriobójczego oddziaływania jonów jodkowych,
- działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne, dzięki obecności jonów wapniowych,
- regulację przemian energetycznych w komórkach, co wpływa korzystnie na wygląd skóry, zwłaszcza skóry łojotokowej trądzikowej, a dzieje się to dzięki obecności jonów wapniowych i magnezowych,
- działanie przeciwłojotokowe i odtruwające skórę, dzięki tworzeniu się nierozpuszczalnych mydeł dwuwartościowych wapniowo-magnezowych uniemożliwiających wnikanie trucizn i alergenów oraz usuwających nadmiar tłuszczu ze skóry twarzy.

Edytowane przez MoniaK
Czas edycji: 2010-10-10 o 08:41
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 16:52   #645
yoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 145
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Poradzcie czy seria Biederma Sebium oraz filtr Bioderma Photoderm Mat-nowa wersja są bezpieczne w ciąży. Są to moje podstawowe kosmetyki. Jeszcze interesuje mnie płyn minceralny AA.

Edytowane przez yoga
Czas edycji: 2010-10-16 o 11:38
yoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 12:08   #646
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czy ktoś może polecić jakąś serię kosmetyków do cery tłustej po 30 o działaniu przeciwzmarszczkowym. KOńczy mi się Olaay regenerist i z chęcią zastosowałabym coś innego tylko nie mam pojęcia co, a nadal jestem matką karmiącą.
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 12:51   #647
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Pytałam już o to na wątku o ocenie pielęgnacji ale nie dostałam odpowiedzi - dlatego zapytam jeszcze Was
Mam 33 lata i cerę raczej bezproblemową. Sporadycznie pojedyncze naczynka i tendencja do zapychania drogeryjnymi kremami. Karmię jeszcze dziecko, więc nie wiem czy mogę używać wszystkich aktywnych kosmetyków.
Obecnie mój program pielęgnacji wygląda tak:

rano - myję twarz olejkiem z BU, nakładam na to Cevikap i na to po kwadransie Iwostin nawilżający z filtrem 20. I puder z BU.
Jak będzie mróz na dzień będę się smarowała samym Physiogelem i na to puder z BU.
wieczorem - mycie olejkiem z BU, na to hydrolat oczarowy albo aloesowy i krem Avene Hydration Optimale Legere.
Kupiłam też wodę termalną z Avene ale na razie nie wiem do czego jej używać.
Co mogę bezpiecznie włączyć do pielęgnacji? Chodzi mi głównie o działanie przeciwzmarszczkowe i odmładzające.

Dziękuję za ewentualne sugestie
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 11:45   #648
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Niestety obecnie nie można juz jej chyba dostać. Byłam w 4 Rossmanach i nie ma tych dla ciężarnych nigdzie, dla maluszków tak.
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 10:28   #649
gwiazdeczkaznieba84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Balsam czy oliwka?Z chemicznego punktu widzenia

Drogie dziewczyny mam ogromny problem. Jestem w 7 tygodniu ciąży ( z czego bardzo się cieszę), jednak obawiam się, że popełniłam błąd. Otóż do początku 6 tygodnia ciąży używałam raz dziennie kremu diacneal avene. Dopiero tydzień temu zorientowałam się, że jest na nim napisane, że w ciąży i w okresie karmienia stosować tylko po konsultacji z lekarzem. Wizytę u lekarza mam dopiero za tydzień. Do tego czasu umrę chyba z tego stresu. Czy mogłybyście mi napisać, czy kosmetyk ten wchłania się na tyle, by mogł negatywnie wpłynąć na rozwój mojego dziecka. Proszę o szbką odpowiedź.
gwiazdeczkaznieba84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-18, 13:25   #650
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam,
Znalazłam fajną stronkę z eco kosmetykami. Moze ktoś sie wypowie czy skład poniższego kremu jest odpowiedni dla kobiet karmiących.

http://www.matique.pl/pl/organix-cos...na-noc_51.html
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 13:36   #651
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
svr hydracid c a karmienie piersia

kupiłam dzis ten krem, patrze a tam w składzie retinol...
karmie nadal dziecko piersią. czy w takiej sytuacji moge sie nim smarowac?
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 08:47   #652
Edda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Witam,
bardzo proszę o informację, czy żel do mycia Garnier Czysta Skóra może być bezpiecznie stosowany w okresie ciąży?

Dziękuję! Pozdrawiam
Edda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 12:42   #653
misterybusiness
Raczkowanie
 
Avatar misterybusiness
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: boat city
Wiadomości: 280
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Jeśli zawiera kwas salicylowy to NIE, nie może być używany przez kobiety w ciąży.
__________________
"Najpierw zdjęłam koszulę, potem trochę tańczyłam"...
misterybusiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:20   #654
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Nie straszcie mnie, bo moja siostra go używa, a jest właśnie w ciąży. Nawet nie przyszło mi do głowy, że może zawierać salicylany. W sumie kontakt ze skórą ma kilkusekundowy, więc nie podejrzewałam zagrożenia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 17:27   #655
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Garnier, Czysta Skóra, Żel myjący + peeling + maseczka 3w1


Aqua/Water, Kaolin, Glycerin, Butylene Glycol, Zea Mays/Corn Starch, CI 77891/Titanium Dioxide, Decyl Glucoside, Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Chondrus Crispus, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Salicylic Acid, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Menthol, Zinc Gluconate, Jojoba Esters, Propylene Glycol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Tetrasodium Edta, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 77007/Ultramarines, Parfum, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool.

w polowie skladu jest kwas salicylowy, podejrzewam ze jego zawartosc w kosmetyku jest znikoma, ale ja byłabym ostrożna Moze ktoś obeznany w temacie sie wypowie

btw. watek chyba na wyrost został załozony, chyba nadaje sie do moderacji

Edytowane przez Julianka_7oo7
Czas edycji: 2011-01-24 o 17:29
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 07:39   #656
Edda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Dlaczego producenci nie umieszczają informacji ostrzegawczych na opakowaniach produktów! To naprawdę powinno być egzekwowane , ilu oszczędziłoby nerwów. Zastanawiajace jest także, że Garnier CS, znalazłam w jednym z portali urodowych jako POLECANY dla kobiet cierpiących na kłopoty trądzikowe w ciąży

A czy wiadomo może, czy składnik ten przenika przez skórę do krwiobiegu? (oraz czy w ogóle?) i jak długo się w nim utrzymuje?

To już chyba pytanie do bardziej zaawansowanych w biochemii kosmetycznej użytkowniczek?
Edda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:42   #657
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Ja chcę tylko napomknąć, zbaczając z tematu, że wszystkie kosmetyki firmy GARNIERa są testowane na zwierzątkach
Podobnie zresztą jak firmy J&J, L'oreal (właśnie m.in. Garnier) i wiele innych.

Tak, szkodliwe składniki kosmetyków przenikają do m.in. krwiobiegu, ale również układu nerwowego. Zapraszam do wątku o biokosmetykach i zachęcam do poczytania o szkodliwych składnikach w kosmetykach np. tu http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Pozdrawiam.

Edytowane przez Gaabbi
Czas edycji: 2011-01-25 o 12:45
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 18:15   #658
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Żel Garnier Czysta skóra w ciąży

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Ja chcę tylko napomknąć, zbaczając z tematu, że wszystkie kosmetyki firmy GARNIERa są testowane na zwierzątkach
Podobnie zresztą jak firmy J&J, L'oreal (właśnie m.in. Garnier) i wiele innych.

Tak, szkodliwe składniki kosmetyków przenikają do m.in. krwiobiegu, ale również układu nerwowego. Zapraszam do wątku o biokosmetykach i zachęcam do poczytania o szkodliwych składnikach w kosmetykach np. tu http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm
Pozdrawiam.

W takimrazie trzeba zrezygnować z większości kosmetyków w tym i antyperspirantów ?

Nie znam kosmetyków (mam na myśli kosmetyki do pielęgnacji i kolorowe) ogólno dostępnych, które byłyby pozbawione szkodliwych substancji. Nawet trzebaby nieużywać szminki. Więc jak już chciałoby się zrezygnowac to wypadałoby z wszystkiego. Chyba, że nakupujemy kosmetyków eco lub będziemy sami kręcić - co akurat wydaje mi się dziwne w przypadku wszystkich ciężarnych kobiet. Według mnie - wskazany jest umiar.


No i uczulam na kosmetyki - oliwki - johnsona dla niemowląt, które zawierają olej mineralny, więc wpychanie w człowieka chemii zaczyna się już od narodzin

Zazwyczaj wszelkie szampony i mydła na drugim miejscu mają SLS.

Chciałsm tylko zwrócić uwagę, ze nie każda cieżarna studiuje tak dokładnie sklady kosmetyków a pomimo to dzieci rodzą się zdrowe. To już myślę każdego wybór.

Edytowane przez joaa12
Czas edycji: 2011-01-26 o 18:27
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:01   #659
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Jeśli chodzi o testowanie kosmetyków na zwierzętach- generalnie jest zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach, ale nie ma zakazu testowania ich składników. I to jest otwarta furtka dla producentów. Dużo kosmetyków jest jednak w całości nietestowanych na zwierzętach więc wydaje mi się, że tutaj wchodzi w grę tylko dobra wola potencjalnych klientów.

Jeśli chodzi o szkodliwe składniki w kosmetykach- owszem, potrzeba trochę czasu by wyszukać te kosmetyki, które nie mają szkodliwych składników, lub mają ich dużo mniej niż większość. Jednak jest takie fajne przysłowie pasujące do tej sytuacji: dla chcącego nic trudnego
W temacie kosmetyków dla matek, dzieci lub po prostu dla wszystkich, to polecam kosmetyki firmy babydream. Jest to linia kosmetyków dla rossmanna. Nie ma w tych kosmetykach ani SLSów, ani parabenów, ani innych szkodliwych substancji, a jeśli nawet się pojawiają to rzadko. Np. w żelu pod prysznic (jak dobrze pamiętam) jest składnik teoretycznie szkodliwy, ale tylko w połączeniu np. z SLSami, których tam nie ma Tylko niestety, kosmetyki dla rossmanna są testowane na zwierzątkach No i właśnie to jest problem- znaleźć produkt w 100% odpowiadający naszym wymaganiom.
Jeśli chodzi o kręcenie sobie samemu kosmetyków, to niby dlaczego kobieta w ciąży nie może tego robić? Myślę, że tutaj bardziej chodzi o zaangażowanie, cierpliwość itp., których ja nie mam i dlatego zaopatruję się właśnie w sklepie "biochemia urody", gdzie nie trzeba odmierzać, szukać receptur itd., a po prostu dostaje się gotowe porcje, które się miesza i otrzymuje się np. serum. Zajmuje to zaledwie 15min.
Można również poszukać trochę na internecie. Jest całe mnóstwo firm oferujących kosmetyki bio lub naturalne.

A podając równie bez sensu porównanie jak joaa12 "Chciałam tylko zwrócić uwagę, ze nie każda cieżarna studiuje tak dokładnie sklady kosmetyków a pomimo to dzieci rodzą się zdrowe. To już myślę każdego wybór", to napiszę, że nie każda ciężarna rezygnuje w czasie ciąży z palenia papierosów, a pomimo to dzieci rodzą się zdrowe.

W jednym się z Tobą zgodzę, każdy sam dokonuje wyboru co jest dla niego najlepsze.
Pozdrawiam

Edytowane przez Gaabbi
Czas edycji: 2011-02-21 o 09:20
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 06:08   #660
yoga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 145
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Ja wszystkie kosmetyki, które dałam radę zastąpiłam Babydream. Natomiast nie udało mi się zastąpić filtra do twarzy, nadal używam Biodermę Photoderm AKN Mat, która jakieś tam kwasy, glikolowy bodajże niestety ma i to mnie niepokoi i "normalnych" kosmetyków do włosów-Loreal profesjonalny, bo po tych "zdrowszych" nie mogę się ludziom na oczy pokazać. Mam nadzieję, że nie zaszkodzą.
__________________


Edytowane przez yoga
Czas edycji: 2011-01-27 o 06:10
yoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:32.