cukrzyca w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-18, 10:23   #1
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638

cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE


Kochane, jestem w 30 tc i właśnie sie okazało, że kwalifikuję sie pod pojęcie "upośledzonej tolerancji glukozy" czyli cukrzycy ciążowej -ITG.
Próba po 50 gramach glukozy dała wynik 190, a po 75 gramach 154- więc troche za dużo...
mówiąc szczerze jestem przerażona, nie wiem zupełnie jak mam teraz podejśc do sprawy odżywiania siebie i maleństwa- dopiero wczoraj odebrałam te wyniki, dziś ginekolog kazał mi sie zgłosic do poradni diabetologicznej ale wolne miejsca maja dopiero na koniec przyszłego tygodnia...boję sie że do tego czasu jakos moge sobie zaszkodzić...naczytałam sie o możliwych powikłaniach i boje się...
Może sa na tym forum osoby, które miały podobny problem w ciąży i będą uprzejme podzielić sie swoimi doświadczeniami
Nie wiem czego mam sie spodziewać, czy mam sie tym bardzo martwić i co złego może z tego wyniknąć...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:34   #2
Nel70
Zadomowienie
 
Avatar Nel70
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 293
Dot.: cukrzyca w ciąży

Lumiaa spokojnie,nie stresuj się ja miałam również taki wynik 154 i byłam w poradni diabetycznej. Na początku lekarz kazał powtórzyć badanie i okazało się,że jest wszystko okey,a ja byłam tam nawet w 32 tygodniu. Mi lekarz powiedział,że wyniki dlatego sie powtarza,bo zależy co się jadło wieczorem. Tyle co mogłam Ci podpowiedzieć.
Nel70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:35   #3
sisna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

cześć

również miałam cukrzycę ciążową - ten typ da się w miarę uregulować dietą (5 posiłków dziennie ale delikatnych) - w sumie dobrze powtórzyć badania bo nawet po owocach zjedzonych dzień wcześniej może wyjść podwyższona wartość w badaniu.(ja namiętnie żarłam nektarynki :p )

jadłam te 5 posiłków, unikałam słodyczy i to dało efekt - nie ma żadnych powikłań u malutkiej, fakt, urodziła się duża ale ma to w genach po mamie )

nie stresuj się bo w Twoim stanie to nie wskazane, porozmawiaj z lekarzem to może skieruje Cię do jakiegoś dobrego diabetyka, który dokładnie Ci powie co i jak

pozdrawiam,

Dorota
sisna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:41   #4
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

dla mnie 5 lekkich posiłków brzmi zupełnie przerażająco- apetyt mam iście koński, a że dochodzą jeszcze inne problemy z ciążą i że siedze w domu na zwolnieniu tym bardziej jest to dokuczliwe...
Mam wielkiego smaka na słodkie ale staram sie generalnie unikac słodyczy i poprzestawac na owocach. Cóż- sporo ich jem owszem- a raczej jadłam...we ogóle starałam sie w tej swojej ciąży w miare zdrowo odżywiać- przytyłam ok 7 kg. więc średnio raczej.

Powtórzenie badania na glukozę to lekki koszmarek ale cóż jak trzeba będzie może jakos to zniosę.
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 13:51   #5
sisna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

hehhee, ja miałam "ciągaty" na ostre hot-dogi z pewnej stacji i na pomidory (zdrowe )

co do powtórzenia badania: lepsze to niż leżenie na patologii ciąży przez dwa tyg i 6-krotne kłucie w palec (znam z autopsji)

też miałam apetyt ale jakoś sobie poradzisz i powiem Ci szczerze, że takie 5 posiłków syci całkiem nieźle a człowiek nie czuje się taki "napchany" - jak chcesz to wieczorem poszukam w domu linków z których korzystałam i Ci wkleję...

aaa, a na picie "gluta" - dobre jest wciśnięcie do tego "ulepka" soku z połówki cytryny, w niczym to nie zakłóca badania a łatwiej przełknąć glukozę, smakuje jak przesłodzona lemoniada
__________________
lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie
sisna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 19:23   #6
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

wolałabym uniknąć patologii- zdecydowanie

cytrynę oczywście wzięłąm ale mimo wszystko 75 gram to był dla mnie wyczyn- ale masz rację- pewnie to lepsze

jak znajdziesz te linki to chętnie przejrzę,
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 08:25   #7
pkawecka
Zadomowienie
 
Avatar pkawecka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 213
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

Cytat:
Napisane przez lumiaa
wolałabym uniknąć patologii- zdecydowanie

cytrynę oczywście wzięłąm ale mimo wszystko 75 gram to był dla mnie wyczyn- ale masz rację- pewnie to lepsze

jak znajdziesz te linki to chętnie przejrzę,
nie denerwuj się lumiaa. tydzień niewłaściwej diety nie zaszkodzi ani tobie ani maluszkowi. poza tym ten wynik nie jest jakiś dramatyczny. znam gorsze. koleżanka miała tak ciężką cukrzycę, że diabetolog ustalił jej po prostu drakońską dietę. mało, że pięć posiłków dziennie i ani skubnięcia pomiędzy, bo poziom cukru się wahał, to jeszcze posiłki były bardzo ograniczone ilościowo np. dziennie mogła zjeść oprócz kilku marchewek, 2 plasterki wędliny lub 1/2 szkl. twarogu, kromkę ciemnego chleba z masłem, 3 chrupkie chlebki, 3/4 szkl. ryżu lub 1/2 szkl makaronu z warzywami 1/2 szkl. gotowanego mięsa z kuraczaka itp.
poza tym musiała cztery razy na dobę badać poziom cukru we krwi i dwa razy dziennie brać insulinę. umordowała się koszmarnie, ale dziecko zdrowe i ona też. a po ciąży cukrzyca przeszła.
idź spokojnie do poradni diabetologicznej i być moze faktycznie dobrze by było powtórzyć badanie. powodzenia życzę.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
pkawecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 13:16   #8
sisna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: cukrzyca w ciąży POMÓŻCIE

u mnie się na szczęście obeszło bez insuliny bo cukrzyca ciążowa dośc łatwo daje się regulować dietką... także nos do góry

a linki wkleję dopiero dziś wieczorem, bo wczoraj padłam razem z moją córką - przepraszam
__________________
lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie
sisna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-21, 21:16   #9
sisna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
Dot.: cukrzyca w ciąży

http://www.zdrowemiasto.pl/modules.p...id=3948&alt=54

http://www.dobradieta.pl/warto_przec...pokaz&numer=22

http://www.cukrzyca.akcjasos.pl/?a=text&id=49

więcej linków nie znalazłam, mąż czyścił komputer i widocznie pousuwał wszystko :/

spróbuj wejść na jakieś forum o dzieciach, np www.mamydzieci.pl lub coś podobnego, zazwyczaj tam wystarczałao rzucić hasło i pojawiał się nadmiar wiedzy

pozdrawiam!
__________________
lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie
sisna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-15, 12:12   #10
$tokrotka
Raczkowanie
 
Avatar $tokrotka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pałacyku
Wiadomości: 63
Wink Niski Cukier Co Robić ???

Byłam na badaniach z obciążeniem GLUKOZĄ fuj zle wspominam
ale chyba bede musiała iść jeszcze raz na te okropne badania bo mam za niski norma miesci sie od 65 do 105 a ja miałam 57:/
wiem ze lekarz mi wyjasni przez co to i co powinnam robic ale chciłabym usłyszec od was czy tez miałyscie taki problem i czy jest on mały i czy to jest bardzo grozne dla dzidzi czy nie az tak??
pozdrawiam
__________________
http://bd.lilypie.com/aGlVp2.png <---- TYLE JESZCZE ZOSTAŁO DO NARODZIN NATALKI

http://abcslubu.pl/suwak/08_13_2007_14_4_2007_36.png <----- TYLE JESTEŚMY MAŁŻEŃSTWEM

http://suwaczek.com/200301041138.png <---- TYLE JESTEŚMY RAZEM
$tokrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 17:43   #11
jpatala
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: Niski Cukier Co Robić ???

Drogie Panie! Mam na imię Asia, jestem studentką III roku dietetyki. Prowadzę badania na temat stosunku do pracy dietetyka kobiet z obecną lub przebytą cukrzycą w czasie ciąży. Badanie jest anonimowe. Poniżej zamieściłam link do strony internetowej, na której znajduje się ankieta. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie, pomoże mi to napisać pracę licencjacką. Obiecuję podzielić się wynikami badania z osobami chętnymi. Dziękuję

http://www.ankietka.pl/ankieta/36604...a-w-ciazy.html
jpatala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-17, 18:59   #12
martunia99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: cukrzyca w ciąży

Bardzo Panie proszę o pomoc w wypełnieniu ankiet do pracy magisterskiej. Ankieta jest skierowana do mężów (partnerów) kobiet, których ciążę wikła cukrzyca.
Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc

http://www.ankietka.pl/ankieta/49722/cykrzyca -w-ciazy-opinie-i-zachowania-partnerow-kobiet-ciezarnych.html
martunia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 20:44   #13
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: cukrzyca w ciąży

Czy możecie mi wytłumaczyć jak wygląda to badanie? Najpierw krew na czczo, a póżniej pijemy glukoze i po 2 h znów?
Dobrze to rozumie?
Czy glukozę w proszku zalewamy wodą w tym opakowamiu, w którym kupiona?
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 09:52   #14
Cristinedeville
Raczkowanie
 
Avatar Cristinedeville
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 235
Dot.: cukrzyca w ciąży

Podbijam watek zeby nie smiecic nowym

Po krzywej cukrowej mialam lekko przekroczony wynik. Przy 75g glukozy po dwoch godzinach mialam o 10 zawyzony poziom glukozy. Ginekolog od razu skierowanie do diabetologa. Pojechalam, wywiad strasznie krotki i dieta zeby regulowac poziom. Wszystko slicznie pieknie tylko...

ja nie jestem w stanie tego przejesc... 7 posilkow co 2,5, porcje takie ze moj TZ tyle nie je. I teraz nie wiem co zrobic. Babeczka w poradni powiedziala ze jak bedzie to dla mnie za duzo to mam powiedziec na nastepnej wizycie i zmieni. Tylko ze ja nie dam rady tak jesc nawet 2 dni. Porcje jak dla konia, cukier po nich wysoki i to ma mi pomoc?

Doda ze w sprawach cukrzycy jestem obeznana bo bliska mi osoba dlugo juz choruje wiec zielona nie jestem.

Najgorsze jest dla mnie to ze babeczka przypisala diete na podstawie pytania ile kawalkow chleba jem na sniadanie i mojej wagi.
Nie wziela pod uwage ze ja juz sama mam taki tryb ze jem ok 6-7 posilkow bo nie lubie sie objadac. I wiem ze jak jem po swojemu cukry mam dobre( nie raz sobie mierzylam z ciekawosci).

Teraz po prostu nie wiem co zrobic Wpychac w siebie na sile i narazam malucha na wysokie cukry? Olac? Dzwonic do nich i sie klocic o zmiane diety?

Boje sie ze mi wcisnami niepotrzebnie insuline bo sie upra ze mam problem.

Niestety wyprawa do tej lekarki to dla mnie ponad 2 godziny w jedna strone i ciezko ot tak pojechac...

Co byscie doradzily...
Cristinedeville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 20:20   #15
danika
Zakorzenienie
 
Avatar danika
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 867
Dot.: cukrzyca w ciąży

Cytat:
Napisane przez Cristinedeville Pokaż wiadomość

Teraz po prostu nie wiem co zrobic Wpychac w siebie na sile i narazam malucha na wysokie cukry? Olac? Dzwonic do nich i sie klocic o zmiane diety?

Boje sie ze mi wcisnami niepotrzebnie insuline bo sie upra ze mam problem.

Niestety wyprawa do tej lekarki to dla mnie ponad 2 godziny w jedna strone i ciezko ot tak pojechac...

Co byscie doradzily...
cześć ja własnie od 10 tygodni przerabiam cukrzycę ciążową...jakoś sobie radze, niestety z insuliną do sniadania, ale bez niej nie mogłam rano zjeść nic.

Nie napisałas jaka to dieta, ile kalorii, ile wymienników węglowodanowych....Z mojego skromnego doświadczenia - nie wpychaj w siebie jeśli nie jestes w stanie zjeść dużo. Tylko staraj sie jednak jeść węglowodany złożone (chleb, ziemniaki, kasze itp) na przynajmniej 3 główne posiłki. Bo niedobór węglowodanów moze spowodować, ze bedziesz miec ketony we krwi i moczu a to dla dziecka gorsze niz wyzsze cukry. Nie napisałaś nic jak z twoją wagą - ja schudłam na diecie 2 kilo i od tamtego czasu nic nie przytyłam. Dla mojej diabetolog to zeby nie chudnąć jest bardzo ważne, dlatego dostałam insulinę. Ale moje porcje nie są duze, raczej niedojadam niz sie przejadam - dieta 2000 kcal, 20-22 wymienniki.
danika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:06   #16
liveinhope
Raczkowanie
 
Avatar liveinhope
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 247
Dot.: cukrzyca w ciąży

Odświeżam,
może wypowie się ktoś kto przechodzi(ł) cykrzycę ciążową i może zamieścić swoje uwagi na temat diety itp.
Wszelkie sugestie mile widziane.
liveinhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 22:40   #17
slodziatek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 554
Dot.: cukrzyca w ciąży

zapraszam na bloga z przepisami: http://slodziutkamama.blogspot.com/
__________________
zapraszam na mój blog z przepisami dla przyszłych mam z cukrzycą ciążową
http://www.slodziutkamama.blogspot.com/
slodziatek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 23:40:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:41.