Turcja - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-12-09, 09:21   #181
dwarf
Raczkowanie
 
Avatar dwarf
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 78
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez aide lu Pokaż wiadomość
a orientuje sie moze ktos za ile mniej wiecej mozna tam kupic fajke wodna? i czy w didim jest duzo super/hipermarketów?

Ja swoją fajkę kupiłam za 60 YTL, a cena wyjściowa była dwukrotnie wyższa. Targowanie się jest fajne
dwarf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-19, 21:46   #182
zakopiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7
Dot.: Turcja

Byliśmy pod koniec Pażdziernika w Kemer, Turcja. Było bardzo fajnie. Założyliśmy również stronę Kemer. Tamrelacjonowaliśmy dzień po dniu nasz pobyt. Teraz na bieżąco o Turcji, zwyczajach i innych rzeczach bedziemy pisać uzupełniać informacje, aby były przydatne dla następnych
__________________
Zakopane
zakopiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-27, 16:31   #183
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez aide lu Pokaż wiadomość
a orientuje sie moze ktos za ile mniej wiecej mozna tam kupic fajke wodna? i czy w didim jest duzo super/hipermarketów?
Moja ciocia o ile dobrze opamiętam kupiła za 15 euro . Musiała się dużo targować .
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-12-30, 23:10   #184
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Turcja

Zamierzam w maju jechac do Turcji z moim TZ. Byl ktos z Was moze w Side? No i wiecie moze jakie sa temperatury w maju ?
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 13:07   #185
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Cool Dot.: Turcja

Witam ,
juz kiedys pisalam ze planuje w styczniu Istanbul nio i zaplanowalam 20stycznia Jak wroce poopowiadam o wspanialym Stanbule.
kabira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-06, 13:46   #186
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Turcja

TO czekamy Zwlaszcza ja bo tez mysle o wyjezdzie
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 20:58   #187
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Witam Was Kochane Wizażanki Planujemy w tym roku (dokładnie w połowie lipca) wyjazd razem i mamy wątpliwości pomiędzy Turcją a Bułgarią. Mam kilka pytań do Was i mam nadzieję że odpowiecie na nie

1. Ile musielibyśmy zabrać euro na 2 tygodniowy wyjazd przy HB czyli śniadanie i obiadokolacja (z tym przy kolacji napoje za opłatą) ??

2. Czy ktoś mógłby porownać oba kraje tj. Bułgarię i Turcję??

Narazie 2 pytania bo mam jeszcze sporo czasu ale chcemy z Tż zarezerwować miejsca jeszcze w tym tygodniu bo załapiemy się na First Minutowe zniżki


Dzięki Wam wiem że nie opłaca się wykupywać wycieczek z biura podróży tylko samemu coś znaleść na miejscu Jesteście super
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-14, 21:27   #188
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Witam Was Kochane Wizażanki Planujemy w tym roku (dokładnie w połowie lipca) wyjazd razem i mamy wątpliwości pomiędzy Turcją a Bułgarią. Mam kilka pytań do Was i mam nadzieję że odpowiecie na nie

1. Ile musielibyśmy zabrać euro na 2 tygodniowy wyjazd przy HB czyli śniadanie i obiadokolacja (z tym przy kolacji napoje za opłatą) ??

2. Czy ktoś mógłby porownać oba kraje tj. Bułgarię i Turcję??

Narazie 2 pytania bo mam jeszcze sporo czasu ale chcemy z Tż zarezerwować miejsca jeszcze w tym tygodniu bo załapiemy się na First Minutowe zniżki


Dzięki Wam wiem że nie opłaca się wykupywać wycieczek z biura podróży tylko samemu coś znaleść na miejscu Jesteście super
Powiem Ci tak - Turcja pod względem krajobrazów itp. podobała mi się bardziej, ale raczej nie zdecydowałbym się wyjechać tam bez opcji all inclusive - po prostu jes o wiele drożej - jedzenie czy drinki w knajpie b. drogie.

W Bułgarii natomiast nie mieliśmy w ogóle wykupionego wyżywienia i naprawdę jedliśmy i piliśmy do upadłego. Wprawdzie było to w 2005 roku i od tego czasu ceny zapewne wzrosły, ale myślę, ze nie jest aż tak tragicznie jak w Turcji.

Co do brania pieniędzy - nie ma sensu tego dokładnie wyliczać, bo przecież pieniądze można wyjąc z bankomatu. Nie należy bać się prowizji ani przeliczania waluty - przy większych sumach to nie wychodzą jakieś straszne kwoty, ok 10 zł o ile pamiętam. Jeśli macie konto w mbanku to mogę dokłądnie zapytać TŻ-ta bo ja nie mam pamięci do takich rzeczy
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 12:27   #189
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

zdecydowaliśmy się na Turcję, z GTI travel Hotel Aurora ** mam nadzieję że nie pożałuję decyzji. A powiedzcie mi jaką walutą płacić?? Bo słyszałam że mam zabrać $ i tam na miejscu wymienić na Liry... co o tym sądzicie??
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 16:52   #190
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: Turcja

Hej

byłam w Turcji na wakacjach w 2007 roku. Najlepiej wziąć liry jeśli jest taka możliwość. Jeśli nie ma to dolary, bo często w Euro się przepłaca
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 17:28   #191
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Iskiereczko proszę o wszelkie rady na temat tego kraju i jego mieszkańców :P My bierzemy dolary, które tam wymieniamy na liry już nie umiem się doczekać a tu dopiero połowa stycznia
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 07:56   #192
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: Turcja

Hej

Ludzie są tam bardzo przyjaźnie nastawieni. Gdzie nie pójdziesz znajdziesz osoby nawołujące Cię, żebyś coś kupiła, zjadła, wypiła itd.

Jak już będziesz na miejscu nie wykupuj wycieczki od rezydenta tylko od miejscowych biur podróży.
Jak będziesz coś chciała kupić targuj się i nie odpuszczaj. Czasami nawet opłaca się udawać, że wychodzisz ze sklepu. Jak będziesz miała okazję to szukaj miejscowego marketu (sklepu) z pamiątkami. Tam nie przepłacisz za pamiątki.
Jeśli chodzi o hotel wszystko zależy gdzie trafisz. Ja byłam w Alani w Hedef Cleopatra Golden Sun i byłam zadowolona. Jedyny minus hoteli w Turcji to, że woda jest zimna pod prysznicem. Jeśli chodzi o jedzenie to weź ze sobą jakieś tabletki na żołądek. Czasami okazują się przydatne.
Jestem ciekawa do jakiego rejonu Turcji się wybierasz?
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 12:47   #193
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Hmm wiem tyle że będę kozystała z plaży Kleopatra Już sporo wiem od Was dziewczyny a wyjazd dopiero w lipcu A trzeba maturę jakoś zdać a nie bujać w obłokach :P
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 15:38   #194
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Turcja

Kasiu, a Ty nie jedziesz przypadkiem do Alanyi? Jeśli tak, to moge Ci polecić miejscowe biuro podróży Jolcia Adams (jakoś tak, pełnej nazwy nie pamiętam). Byliśmy z nimi na całodniowej wycieczce w Hieropolis i Pamukkale. W 2006 roku, we wrześniu płacilismy 25 dolarów za osobę plus 5 Euro za lunch w trakcie jazdy (restauracja świetna, szwedzki stół, kelnerzy nakładający ciepłe potrawy, a stoły były 3 - jeden z ciastami i owocami, dwa z makaronem różnego rodzaju, ziemniakami, sałatkami, ryżem itp.)

U rezydenta taka wycieczka to była około 50-60 dolków.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 16:45   #195
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: Turcja

Hej


to wybierasz się do A|anyi. Też tam była hotel mialam na przeciw plaży Kleopatry. Jak będziesz przepłyń się łódką po zatoce. Wspaniałe przeżycie i unikaj rajdów Safari
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 17:15   #196
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Iskiereczka81 Pokaż wiadomość
unikaj rajdów Safari
A czemu?? To super zabawa, najlepiej jechać w dzipie z kimś znajomym, ew. z Polakami -kupa śmiechu i dobraj zabawy, a przy okazji można zwiedzić piękna miejsca
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 20:27   #197
Iskiereczka81
Raczkowanie
 
Avatar Iskiereczka81
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 406
Dot.: Turcja

Ja byłam spodziewałam się większych emocji, bardziej ostrych zakrętów. Pewnie dlatego, że znajomy ma dzipa i kiedys w Polsce jezdzilismy
Iskiereczka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 21:40   #198
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kasiu, a Ty nie jedziesz przypadkiem do Alanyi? Jeśli tak, to moge Ci polecić miejscowe biuro podróży Jolcia Adams (jakoś tak, pełnej nazwy nie pamiętam). Byliśmy z nimi na całodniowej wycieczce w Hieropolis i Pamukkale. W 2006 roku, we wrześniu płacilismy 25 dolarów za osobę plus 5 Euro za lunch w trakcie jazdy (restauracja świetna, szwedzki stół, kelnerzy nakładający ciepłe potrawy, a stoły były 3 - jeden z ciastami i owocami, dwa z makaronem różnego rodzaju, ziemniakami, sałatkami, ryżem itp.)

U rezydenta taka wycieczka to była około 50-60 dolków.
Tak jadę do Alanyi Przyjmę wszystkie propozycje, ciekawe ile to wszystko będzie teraz kosztowało, chcemy oczywiście wykupić z 2,3 wyieczki, zależy ile zostanie nam pieniędzy bo mamy wyżywienie HB, czyli obiadokalcja i śniadanie. Czy ty też miałaś dolary i wymieniałaś je na ich walutę (liry) ? Słyszałam że za wycieczki mam płacić Euro, już sama nie wiem jaką walutą mam placić :/ Na 14 dni biorę ze sobą 800zł + 10 euro na wizę turecką.

Cytat:
Napisane przez Iskiereczka81 Pokaż wiadomość
Hej


to wybierasz się do A|anyi. Też tam była hotel mialam na przeciw plaży Kleopatry. Jak będziesz przepłyń się łódką po zatoce. Wspaniałe przeżycie i unikaj rajdów Safari
Moj hotel nazywa się Aurora 2* i mam ok. 5 min do plaży Kleopatry, wystarczy przejść przez ulicę.

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
A czemu?? To super zabawa, najlepiej jechać w dzipie z kimś znajomym, ew. z Polakami -kupa śmiechu i dobraj zabawy, a przy okazji można zwiedzić piękna miejsca
Mój Tż w razie czego bieże prawo jazdy To nie będziemy mięli jeeapa we 2 tylko w więcej osób tak??
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-17, 22:04   #199
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Tak jadę do Alanyi Przyjmę wszystkie propozycje, ciekawe ile to wszystko będzie teraz kosztowało, chcemy oczywiście wykupić z 2,3 wyieczki, zależy ile zostanie nam pieniędzy bo mamy wyżywienie HB, czyli obiadokalcja i śniadanie. Czy ty też miałaś dolary i wymieniałaś je na ich walutę (liry) ? Słyszałam że za wycieczki mam płacić Euro, już sama nie wiem jaką walutą mam placić :/ Na 14 dni biorę ze sobą 800zł + 10 euro na wizę turecką.



Mój Tż w razie czego bieże prawo jazdy To nie będziemy mięli jeeapa we 2 tylko w więcej osób tak??

Obojętne czy weźmiesz dolary czy euro - za wycieczki możesz płacić w obu walutach.

Oczywiście rozumiem, że te 800 zł wymieniasz w Polsce na $ lub euro?

Co do jeepa są różne i wchodzi do nich ok 8 osób, jest też kierowca. Można kierować samemu, ale nie radzę, bo to straszne wraki
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica









Edytowane przez nebraska
Czas edycji: 2008-01-31 o 20:48
nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-18, 11:01   #200
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Turcja

Kasiu, bierz obojętnie dolary czy Euro, ale jak będziesz wymieniać w kantorach, to uważaj. Tam gdzie nie ma przelicznika cen moga sobie liczyć wg własnego kursu (wziętego z głowy). Dlatego szukaj kantorów, w których wyświetlone sa kursy walut. Formalnie możesz płacić w dolarach albo w Euro w sklepie, ale wtedy tez sobie przeliczają to na liry i oczywiście mało Ci sie to oplaca, bo biora sobie bardzo niski kurs.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-18, 11:20   #201
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Obojętne czy weźniesz dolary czy euro - za wycieczki możesz płacić w obu walutach.

Oczywiście rozumiem, że te 800 zł wymieniasz w Polsce na $ lub euro?

Co do jeepa są różne i wchodzi do nich ok 8 osób, jest też kierowca. Można kierować samemu, ale nie radzę, bo to straszne wraki
Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kasiu, bierz obojętnie dolary czy Euro, ale jak będziesz wymieniać w kantorach, to uważaj. Tam gdzie nie ma przelicznika cen moga sobie liczyć wg własnego kursu (wziętego z głowy). Dlatego szukaj kantorów, w których wyświetlone sa kursy walut. Formalnie możesz płacić w dolarach albo w Euro w sklepie, ale wtedy tez sobie przeliczają to na liry i oczywiście mało Ci sie to oplaca, bo biora sobie bardzo niski kurs.
Oczywiście będziemy wymieniać pieniądze tam gdzie będą wyświetlone kursy To prawda że Turcy oddaliby wszystko za naszą Żubrówkę ?? Tak te 800zł zmieniam w Polsce na $ a tam potem na liry. W sumie to zmienię sobie 600zł na $ a wezmę 50 euro i 10 euro osobno na wizę turecką. Wycieczki najwyżej będę płaciła w euro, nie wiem jak się będzie bardziej opłacało
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-20, 15:46   #202
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Chciałabym się od Was dowiedzieć na jakie wycieczki opłaca się w dzisiejszym czasie wyruszyć w Turcji z tych które proponują? I ile te wycieczki kosztowały w zeszłe wakacje? Czy w Polskich biurach tam na miejscu też muszę się z nimi targować co do wycieczek? Proszę o opinię
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 10:37   #203
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Chciałabym się od Was dowiedzieć na jakie wycieczki opłaca się w dzisiejszym czasie wyruszyć w Turcji z tych które proponują? I ile te wycieczki kosztowały w zeszłe wakacje? Czy w Polskich biurach tam na miejscu też muszę się z nimi targować co do wycieczek? Proszę o opinię
Na miejscu wycieczki kupujesz u rezydenta - jeżeli kupisz np. 3 to możesz dostać zniżkę (ale może to zależy od biura, nie wiem).

Jeśli kupujesz u Turka, możesz spróbować się targować, ale nie sądzę, że dużo zdziałasz. Oni są rozpuszczeni przez Anglików i Niemców i juz trochę gorzej z tym targowaniem, ale próbować trzeba.

Ja byłam troszkę w innym regionie, w Oludeniz, ale niektóre wycieczki są podobne.

Przede wszystkim Kapadocja - ode mnie to było ponad 800 km,więc nie pojechaliśmy ale z Alanii jest bliżej - bajkowe krajobrazy. Ze zdjęć i ze słyszenia wiem, że to coś co warto na pewno zobaczyć

Pammukale - mnie rozczarowało. Straszny tłum, niewygodnie, a wodne tarasy w większości są zniszczone. Już bardziej mi się podobało Hierapolis -starożytne miasto w pobliżu wapiennej twierdzy. (koszt to chyba 60euro)

W naszym przypadku wyprawa jeepami był połączona ze zwiedzaniem plaży Patara (piękna), kąpielami błotnymi (śmieszne) oprócz tego jakieś starożytne miasto i wąwóż Saklikent -i to Ci polecam -zachwyciło mnie to miejsce. koszt tej wycieczki 30 euro

Byliśmy jeszcze na rejsie po okolicznych wyspach - jeśli w Alanii też będzie cos podobnego to zaznaczam, że to dla ludzi lubiących pływać. Bardzo relaksująca, leniwa wycieczka. Chyba 18 euro a w miejscowym biurze 14


W Oludeniz jest jeszcze coś ekstra, ale już nie poszłam bo wychodziło prawie 300zł - lot na paralotni z góry Babadag (prawie 2000m) nad laguną i lądowanie na plaży. Znajome, które było mówiły, że cudowe przeżycie
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 11:14   #204
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Dziękuję za opisanie tych wszystkich wycieczek No cóż wybierzemy wycieczki na miejscu Ale pomogłaś mi w wyborze Na pewno chcemy zaliczyć Kapadocje a dalej zobaczymy Już nie mogę doczekać się tego wyjazdu a tu dopiero połowa stycznia
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 16:28   #205
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Turcja

Hej Kasia ile kosztuje Was ten wyjazd, tzn. wszystko razem: samolot i hotel z wyżywieniem?
My z TŻ też planujemy wypad do Turcji, ale wolelibyśmy wszystko sobie sami zorganizować czyli spontaniczny wyjazd, bez hotelu w jednym miejscu, z nastawieniem na podróżnowanie po całym kraju ale kiedy sprawdzamy ceny samych tylko samolotów to okazuje sie, że przelot wraz z hotelem kosztuje tyle samo ;(
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 21:46   #206
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

Cytat:
Napisane przez Rusi Pokaż wiadomość
Hej Kasia ile kosztuje Was ten wyjazd, tzn. wszystko razem: samolot i hotel z wyżywieniem?
My z TŻ też planujemy wypad do Turcji, ale wolelibyśmy wszystko sobie sami zorganizować czyli spontaniczny wyjazd, bez hotelu w jednym miejscu, z nastawieniem na podróżnowanie po całym kraju ale kiedy sprawdzamy ceny samych tylko samolotów to okazuje sie, że przelot wraz z hotelem kosztuje tyle samo ;(
A więc tak Hotel wraz z przelotem, wszelkimi opłatami lotniskowymi wyjdzie nas (piszę na 1 osobę) 1765zł i jest to Hotel Aurora 2* w Alanyi na 14 dni śniadania i obiadokolacje z biura podróży GTI travel (załapałabyś się na tą cenę do 31 stycznia rezerwując miejsca i wpłacając 30% ceny, czyli 1080zł. Dodatkowo trzeba zabrać 10 euro na turecką wizę. To tyle jeśli chodzi o takie wydatki a kieszonkowe bierzesz ile chcesz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 09:18   #207
DaGuNiAaAa
Przyczajenie
 
Avatar DaGuNiAaAa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Goleniów
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Turcja

Witam Wszystkich otoz wybieram sie 27 sierpnia na 2 tygodnie w okolice Alanii- hotel Alaiye Resort & Spa 5*. Bardzo pomogły mi Wasze wypowiedzi np. wybralam juz wycieczki fakultatywne Za Turkami nie bede sie ogladac bo jade z chłopakiem,ale z tego co piszecie to ciezko bedzie :P heh zartuje Co do pieniedzy to nie mam pojecie ile wziac... w 2007 roku bylam w Tunezji i mialam 1000 Euro/tydzień ale z tego co piszecie Turcja jest droga. Odpada nam jedzenie,picie,alkohol,lo dy itp bo mamy opcje All Inclusive,ale wiadomo jak to dziewczyna na zakupach Pozdrawiam Was goraco


P.S Mam nadzieje,ze przyjmiecie mnie jaka "nowa"
DaGuNiAaAa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 18:04   #208
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Turcja

Jestem nowa na forum wizaż, ale mogę trochę Wam pomóc jeśli chodzi o Turcję

Wycieczki z Alanii, które warto wykupić to przede wszystkim Kapadocja, nawet będąc tam na tydzień. Kapadocja jest niesamowita, krajobrazy piękne. Podczas tej wycieczki zwiedza się Park Narodowy w Goreme - są to wykute w skałach tufowych kościoły z czasów Bizancjum. W środku pozostało jeszcze sporo fresków. Kolejnym punktem jest podziemne miasto Kaymakli - tam w zawiłych korytarzach zobaczycie jak kiedyś chrześcijanie ukrywali się przed najeźdźcami i jak potrafili wykuć w skałach całe miasta. W niektórych miejscach korytarze są bardzo wąskie i trzeba iśc prawie na kolanach Trzeci ważny punkt (który będzie pewnie pierwszy na drodze) to Konya - tu znajduje sie meczet z turkusową kopułą i całe muzeum dotyczące założyciela Zakonu Derwiszy - Mevlany.
Konya to juz taka bardziej prowincjonalna Turcja, daleka od wszelkich kurortów na Riwierze. Wycieczki zatrzymują się w dwóch wioskach/miastach najczęściej: Ortahisar i Urgup. Ortahisar jest bardziej turecka i klimatyczna a plusem Urgup jest to, że są tam lepsze hotele.

Pamukkale - warto, ale może drugim razem. Baseny termalne naprawdę nie wyglądają tak fantastycznie jak na wszelkich folderach. Basen Kleopatry, który jest w programie jst drogi i uważam, ze nie wart swej ceny. Nie wiem czy na takiej wycieczce jest tez wizyta w Efezie. Jesli tak to super. Efez jest niesamowitym starożytnym miastem. Na pewno znacie z folderów bibliotekę Celsusa, a raczej jej pozostałości Niesamowite.

Z Alanii można również pojechać na własną rękę do Side, gdzie znajdują się ruiny miasta. Zresztą widoczne w całym Side. Na trasie do Side znajduje się również amfiteatr, w kótrym co jakiś czas odbywają sie niesamowite koncerty pod gołym niebem. Na pewno są zawsze we wrześniu - ostatnio było to światło i dźwięk, a często są to operetki i koncerty muzyki poważnej, typu Bolero, które w tych starożytnych murach bez nagłośnienia, pod gwiazdami, z 15 tysięczną widownią i owacjami na stojąco brzmią fantastycznie!!! To koszt ok. 50 E, ale uwierzcie mi, że warto.

Takie wycieczki mają jeszcze jedno ukryte przesłanie - naciągnąć zachwyconego turystę na jak najwięcej. Dlatego też, punktami "pomiędzy" zwiedzaniem są sklepy z biżuterią, skórami, onyksem, dywanami itd. Oczywiście warto je wszystkie zobaczyć i poznać tajniki tej sztuki (dywany są piękne, złoto również), ale absolutnie nie warto, mimo zapewnień pilotki kupować w "okazyjnych cenach.
Onyks można kupić na wsi w Kapadocji czy Pamukkale, tam jest najtaniej, jak nie to na ulicy w Alanii po prostu wytargować.

Można wykupic sobie w Alanii rejs stateczkiem wzdłuż wybrzeża (osobiście nie byłam w Alanii a w Kemer, i było super).. W samej Alanii macie do zobaczenia czerwoną wieżę, czyli po prostu zamek seldżucki, z którego rozciąga się piękny widok na Alanię i port.

Na własną rękę można podjechać taksówką lub dolmuszem do tzw. wodnych restauracji na rzece Dimcay gdzie podają pyszne ryby. W Alani są też jaskinie (jeszcze nie zdążyłam do nich dotrzeć ) i piękny park w okolicach plaży Kleopatry.

NO i oczywiście tam nie można sie nudzic wieczorami bo w porcie życie tętni muzyką, snujący się turysci chodzą i szukają dyskoteki z odpowednią dla siebie muzyką i klimatem, wyżelowani niscy Turcy nawołują na kolację, lody, kawę i piwo "my friend"

WALUTA: Wziąść tą, którą macie. Nieważne czy euro czy dolary. Jeśli coś bedziecie kuować to mowic w jakiej walucie chcecie placic i oni podaja odpowiednią cenę. Na liry głownie wymienia się jesli chcecie kupic cos w sklepie spozywczym. W knajpach placicie w 3 walutach i na rachunkach czesto jest podana zaplata w E, $ i YTL (lirach).

Mam nadzieję, ze trochę podpowiedziałam
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 18:14   #209
Galatasaray
Raczkowanie
 
Avatar Galatasaray
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 219
Dot.: Turcja

Zapomniałam napisać, ze w Alanii są dwa biura, które organizują takie wycieczki z polskim przewodnikiem:
Pacho Tours
Jolcia&Adam's
Sama z nimi nie byłam, ale wiem, że dużo turystów ich wybiera.

Przypomniało mi się o jeszcze jednym: Łaźnia turecka. To absolutnie trzeba zaliczyć będąc w Turcji. Najlepiej w pierwszym lub drugim dniu. Jesli nie ma w hotelu to w każdym ulicznym biurze jest do kupienia.
TO jest sam relaks. Jedziecie sobie do łaźni tam przebieracie się w kostium kąpielowy i dostajecie ręcznik, rzeczy zostawiacie w szafce a kluczyk bierzecie ze sobą.
I etap : sauna
II etap : łaźnia parowa z olejkami
III - jacuzzi
IV - peeling, gdzie Turek "znęca się" nad Waszym ciałkiem na podgrzewanym marmurowym blacie
V - masaż pianą
VI - masaż ciała

Taka skóra jest mięciutka jak u niemowlaka i przygotowana na promienie słońca i długo się trzyma (ale nie zapominajcie o filtrach!)
Galatasaray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-30, 19:55   #210
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Turcja

a ile kosztuje taka łaźnia??
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.