2 blizny - 2 sprawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-11, 23:01   #1
marcing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Question

2 blizny - 2 sprawy


Witam Pana Doktora

Mam 2 pytania dotyczące 2 blizn.

1) 2 tygdnie temu poparzył się mój syn 3,5 roku, na 3 dobę od wypadku założono opatrunek z Aquacelu AG, po 10 dniach miejsce oparzenia pokryte jest w 2/3 nowym naskórkiem, a Aquacel stopniowo obsusza się oraz odkrywa zdrową już taknkę skórną, wszytsko wygląda jak narazie zaskakująco dobrze, jestem pod dużym wrażeniem skuteczności tego opatrunku, proszę o odpowiedź na pytanie czy w miescu poparzenia powstanie jakaś blizna przy tak dobrych dotychczasowych efektach (jasnoróżowy, gładki naskórek) czy jest szansa na to, że skóra wygoi się do końca pokrywając pozostała część powierzchni poparzenia? mija bowiem 10 doba od założenia tego opatrnku, Aquacell staję się coraz bardziej suchy, w miesjscu w którym przylega do skóry jest zaschnięta wydzielina koloru żółto-oliwkowego, a podobno taki opatrnek przykłada się maksymalnie na 14 dni.

2) pytanie dotyczy mojej osoby otóż 13 lat temu miałem mały wypadek na budowie czego efeketm było rozcięcie skóry na wysokości środka piszczeli lewej nogi, oczywiście ranę mi zszyto zakładając 4 szwy, po zdjęciu szwów chirurg zalecił smarowanie Cepanem, co czyniłem, w tej chwili mam bliznę pinową 5x1,5 cm koloru brązowo-brunatnego, blizna ta wskutek smarowania maścią rozciągła się (po zszyciu była to kreska szerokości ok 4-6 mm), sama blizna pod względem estetycznym już mi nie przeszkadza, natomiaast naskórek na tej bliźnie jest bardzo delikatny i jakiekolwiek uderzenie w tę bliznę powoduje naruszenie struktury naskórka blizny, proszę o odpowiedź na pytanie czy można jakoś wzmocnić strukturę naskórka na bliźnie, czy może zdecydować się na jej wycięcie i ponowne zszycie plastyczne, a może Pańska sugestia wskaże zupełnie coś innego.
marcing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-12, 17:25   #2
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: 2 blizny - 2 sprawy

1. O tym czy pozostana widoczne blizny decyduje stopien uszkodzenia skóryn = stopien oparzenia. przyjmuje sie, że gojenie przebiega zadowalajaco przy I i IIa stopiniu oparzenia. przy IIb, a zwłaszcza przy III stopniu pozostają blizny. obecnie jest za wczesnie na wyrokowanie. jednak z opisu wynika (rodzaj zastosowanego leczenia0, że nie było obszarów skóry z III stopniem oparzenia.
2. W tej okolicy ciała tkanka podskórna jest bardzo uboga. jednym ze sposobów moze byc wyci.ecie blizny (ale nie całkowite tylko tzw. zdeepitelizowanie czyli pozbawienie naskórka) i przeszczep skóry pełnej grubości. Szczegóły wytłumaczy Panu najbliższy specjalista.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 12:49   #3
Diakini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 180
Dot.: 2 blizny - 2 sprawy

ja polecam kontakt z dr Haliną Hofman, która zajmuje sie bliznami od 17 lat i jest naprawdę specjalistą w tej dziedzinie - można ją znaleźć na forum oparzenia gazety wyborczej
Diakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:47.