Sonda-pytanko? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy jest fair iść z koleżanką na obiad mając dziewczyne?
tak 52 46,85%
nie 59 53,15%
Głosujący: 111. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 11:04   #1
szpilka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2

Sonda-pytanko?


Mam pytanko

Mój chłopak ma koleżankę z którą kumpluje się od jakiegoś czasu.
Ona zaproponowała mu,żeby poszli na obiad sobie razem.Bo kiedyś tak chodzili,akurat jest to lokal w którym mieliśmy 1 randkę.Więc jest to dla mnie w jakiś sposób specjalne miejsce.
Nie ukrywam,że nie jestem z tego powodu szczęśliwa,bo czuję się trochę nie zręcznie i jest mi troszke przykro.
On uważa,że przesadzam.Dlatego chciała Was zapytać o zdanie
Pzdr
szpilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:23   #2
nurazuki
Zadomowienie
 
Avatar nurazuki
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 180
Dot.: Sonda-pytanko?

Moze porostu popros chlopaka o zmiane miejsca spotkania, podaj powod powinien zrozumiec
__________________


Bóg stworzył kobietę jako drugą bo uczył sie na błędach... w końcu zaczynał od zera
nurazuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:28   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sonda-pytanko?

Cytat:
Napisane przez szpilka00 Pokaż wiadomość
Mam pytanko

Mój chłopak ma koleżankę z którą kumpluje się od jakiegoś czasu.
Ona zaproponowała mu,żeby poszli na obiad sobie razem.Bo kiedyś tak chodzili,akurat jest to lokal w którym mieliśmy 1 randkę.Więc jest to dla mnie w jakiś sposób specjalne miejsce.
Nie ukrywam,że nie jestem z tego powodu szczęśliwa,bo czuję się trochę nie zręcznie i jest mi troszke przykro.
On uważa,że przesadzam.Dlatego chciała Was zapytać o zdanie
Pzdr
Powiedz mu o tym szczerze i na spokojnie. Może zaproponuje koleżance zmianę miejsca spożycia posiłku? Tylko konkretnie wytłumacz co Ci się nie podoba - czy to, że z nią idzie na obiad, czy chodzi o to gdzie idzie z nią na obiad.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:14   #4
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Sonda-pytanko?

zazdrosnica hehe widac golym okiem juz nawet nie musialas pisac o "sentymentalnym miejscu" hehe
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:16   #5
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Sonda-pytanko?

Sam obiad chyba jest ok moim zdaniem jeśli to tylko luźny wypad by pogadać i przy okazji coś zjeść. Lepiej obiad niż kolacja

Natomiast faktycznie pyt.: przeszkadza Ci sam fakt obiadu czy miejsce gdzie chcą go zjeść?
Pogadaj i poproś faceta o zmianę miejsca, to chyba nie wielki kłopot.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:28   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sonda-pytanko?

Dla mnie wspólny wypad na obiad to tylko wypad na obiad, nic wielkiego Tzn to ta sama kategoria dla mnie, co pójść z kimś na piwo, albo na kawę.

Chyba inaczej bym to odbierała gdyby to była kolacja w restauracji, nie daj boże romantycznej Kolacja kojarzy mi się z randką, a obiad prędzej ze spotkaniem biznesowym lub wspólnym lunchem współpracowników, nic w tym romantycznego.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2011-03-09 o 12:29
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:32   #7
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Sonda-pytanko?

Ja mam faceta, mój przyjaciel żonę. Nie widzę nic złego, ze czasem spotkamy się we dwójkę np. na obiedzie - od tego ma się przyjaciół, żeby się z nimi widywać.
To że się jest z kimś w związku nie oznacza, ze należy odciąć sie od znajomych przeciwnej płci.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 12:33   #8
Buenaestrella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 582
Dot.: Sonda-pytanko?

Czy Twój chłopak studiuje/pracuje?
Czy codziennie gdy wychodzi na lunch do stołówki/kafeterii/gdziekolwiek ma albo zabrać przyzwoitkę albo chodzić głodny? )


Myślę, że absolutnie przesadzasz No, chyba, że to jakieś superdrogie miejsce a on Ciebie w takie nie zabiera czy coś takiego, ale jeśli to taki niewinny codzienny obiad - bez przesady
Buenaestrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:42   #9
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Sonda-pytanko?

Mi by przeszkadzał sam fakt obiadu z jakąś inną kobietką i otwarcie bym o tym powiedziała No ale wiem że niektóre kobiety tolerują koleżaneczki swoich partnerów, a więc jeśli tolerujesz tą znajomość to poproś o zmianę miejscówy
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 14:11   #10
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Sonda-pytanko?

sama mam świadomosć , że mój facet czasem na takie obiady chodzi (często musi biznesowo, a czasem i prywatnie) ale absolutnie mi się to nie podoba

drażni mnie juz sam fakt obiadu mojego faceta z jakąś kobietą, tak jak napisała koleżanka wyżej, nie toleruje "koleżaneczek".
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:02   #11
szmyrk
Zakorzenienie
 
Avatar szmyrk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 4 547
Dot.: Sonda-pytanko?

Tak szczerze, to nie bardzo sobie wyobrazam zaniechania kontaktow (no, badzmy uczciwi, do tego sie to najczesciej (z biegiem czasu, albo i nie) sprowadza - obiad be, piwo be, spacer tez be czyli wiekszosc niejako mozliwosci podtrzymywania kontaktu odpada...) ze znajomymi, tylko dlatego, ze sa plci przeciwnej.

No ale ja to ja, cenie sobie swoja wolnosc i ufam mojemu partnerowi a on mi
No ale, z drugiej strony, sa obiady i "obiady", sa kolezanki i sa "kolezaneczki" Tyle, ze jak w zwiazku jest zaufanie, zna sie swojego partnera, jego srodowisko i jest sie dosc pewnym siebie (bo to chyba tez ma znaczenie, tak mysle) to potrafi sie te kwestie rozgraniczyc i nie ma pozniej tego typu dylematow
szmyrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 15:31   #12
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Sonda-pytanko?

dla mnie to nie byłby problem - ot naturalna sytuacja
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 16:13   #13
szpilka00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Sonda-pytanko?

Mówiłam mu,że dla mnie to niezręczna sytuacja i czuję się trochę odepchnięta uważa,że mam dziwne myślenie i że nie widzi w tym nic złego,że takie ma zdanie i zdania nie zmieni

W sumie umówieni byli w dzień kobiet ale miał dużo pracy i odmówił spotkania z nią oraz ze mną.

A co do miejsca mówi,że często tam bywał z ta koleżanka kiedyś do chodzili na jedzenie do tej restauracji.I,że moje myślenie jest dziwne,że większość dziewczyn myślała by inaczej,że jestem nieliczna co tak myśli.

Powiedziałam,że np też bym chciała iść tam znów na obiad,to może pójde z nimi skoro to tylko kumpelski wypad,powiedział,że nie.
Zapytałam dlaczego? Odpowiedział,że woli iść ze mną sam na sam.
Ale jakoś mnie to nie przekonało
szpilka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 17:54   #14
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: Sonda-pytanko?

Cytat:
Napisane przez szpilka00 Pokaż wiadomość
Mówiłam mu,że dla mnie to niezręczna sytuacja i czuję się trochę odepchnięta uważa,że mam dziwne myślenie i że nie widzi w tym nic złego,że takie ma zdanie i zdania nie zmieni

W sumie umówieni byli w dzień kobiet ale miał dużo pracy i odmówił spotkania z nią oraz ze mną.

A co do miejsca mówi,że często tam bywał z ta koleżanka kiedyś do chodzili na jedzenie do tej restauracji.I,że moje myślenie jest dziwne,że większość dziewczyn myślała by inaczej,że jestem nieliczna co tak myśli.

Powiedziałam,że np też bym chciała iść tam znów na obiad,to może pójde z nimi skoro to tylko kumpelski wypad,powiedział,że nie.
Zapytałam dlaczego? Odpowiedział,że woli iść ze mną sam na sam.
Ale jakoś mnie to nie przekonało
To powiedz od razu,że nie to nie lokal a sam fakt ich wspólnego obiadu
Cię wkurza. Jak na moje dorabiasz ideologie do czegoś czego nie ma. Koleś woli na randki chodzic tylko we dwoje, a Ciebie może nie chcieć zabrać bo to ma być spotkanie z przyjaciółką (której pewnie długo nie widział). Ty pewnie tez byś nie chciała żeby łąził za Tobą i Twoją przyjaciółką.
__________________
My road. My life. My dream.
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:05   #15
Corvette
Zadomowienie
 
Avatar Corvette
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Tam,Tu i Teraz, Nie Raz
Wiadomości: 1 028
Dot.: Sonda-pytanko?

Cytat:
Napisane przez szpilka00 Pokaż wiadomość
Mówiłam mu,że dla mnie to niezręczna sytuacja i czuję się trochę odepchnięta uważa,że mam dziwne myślenie i że nie widzi w tym nic złego,że takie ma zdanie i zdania nie zmieni


W sumie umówieni byli w dzień kobiet ale miał dużo pracy i odmówił spotkania z nią oraz ze mną.

A co do miejsca mówi,że często tam bywał z ta koleżanka kiedyś do chodzili na jedzenie do tej restauracji.I,że moje myślenie jest dziwne,że większość dziewczyn myślała by inaczej,że jestem nieliczna co tak myśli. I tu ma racje. Dla faceta lokal, to lokal. Dla kobiety sentyment.
Gdyby mezczyzni przywiazywali tak duza uwage do kazdego miejsca jak kobiety, to by im zabraklo lokali, i miejsc.

Powiedziałam,że np też bym chciała iść tam znów na obiad,to może pójde z nimi skoro to tylko kumpelski wypad,powiedział,że nie.
Mowiac grzecznie, ja bym sie "najezyla", bo dla mnie to by zabrzmialo jak wpraszanie sie, i taka mala prowokacja typu albo ona albo ja.
Zapytałam dlaczego? Odpowiedział,że woli iść ze mną sam na sam.
Ale jakoś mnie to nie przekonało
Czasami rozmowy dotycza innych tematow, i byc moze oni takie maja, a Twoja obecnosc byla by poniekad "intruzja".

Swoja droga, gdy by kazdy mogl sie zwierzyc ze wszystkiego swojemu TZ/polowce, to nikt nie potrzebowal by przyjaciol, kolegow/kolezanek, nie bylo by potrzeby na Wizarz i tym podobne.
Autorko, pozwol na troszeczke przestrzeni osobistej i zaufania
Corvette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:49   #16
MORGAN90
Raczkowanie
 
Avatar MORGAN90
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 98
Dot.: Sonda-pytanko?

Ale z Ciebie zazdrosnica(autorka watku)...Moze od razu zaloz mu obrozke i ragaj go na smyczy albo wszczep gpsa a tak powaznie daleko z
Twoim podejsciem nie zajdziecie,w zwiazku najwazniejsze jest zaufanie,faktograniczone: p:ale jednak..przeciez nie nie bedzie jej obmacywal pod stolem na tym obiedzie?!Przystopuj troche z ta zazdroscia,bo inaczej sama wepchnieszfaceta w ramiona jakiejs obcej baby
MORGAN90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 19:04   #17
Brookit
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 584
Dot.: Sonda-pytanko?

Co do "lokali". Takie sentymenty mnie z leksza dziwią. Ten lokal bo pierwsza randka. Inny lokal bo pierwsza wspólna kolacja, kolejny lokal be bo tam byliśmy przed pierwszym razem, kolejny lokal również odpada bo tam byliśmy na walnetynki, następny lokal też "be" bo tam się pogodziliśmy po wielkiej kłótni, itd....
Im dłużej się jest razem tym więcej sentymentalnych miejsc... To za 50 lat to już zabraknie miejsc "bez sentymentalnych".

Co do wyjścia. Byłabym niezadowolona, że TŻ poszedł na obiad z koleżanką. Ale cóż. To nie moja własność bym mogła decydować czy może iść czy nie i gdzie może iść a gdzie nie. Zwłaszcza, że to ma być obiad. Gdyby miał coś do ukrycia to by naściemniał, że idzie do kolegi bo o coś tam go poprosił i by się umówił z tą koleżanką w tajemnicy. A jak będzie się facetowi wierciło mega dziurę w brzuchu z powodu tego obiadu to następnym razem nic nie powie by uniknąć znów wiercenia i będzie miał spokój, wiec zacznie tak "nie mówić" częściej. Ty kiedyś sprawdzisz telefon i odkryjesz smsa od koleżanki "dziękuję za wczoraj, jesteś niesamowity!" Ty będziesz pewna zdrady a on jej przykładowo po prostu pomógł w całkowicie "aseksualnym" temacie....

A może nie chce iść z Tobą z zupełnie innych powodów? Może chce Tobie sprawić jakąś niespodziankę i poprosił koleżankę o pomoc? Może chce się oświadczyć a nie wie co i jak i jak dobrać pierścionek? A może koleżanka rozstała się z facetem albo ma jakiś problem i chce pogadać z kolegą? Jakbyś poszła z nim to oczywiste jest, że nie mówiłaby o własnych prywatnych sprawach... Różnie bywa.

Wiele można zobaczyć po powrocie TŻta z takiego obiadu.

Edytowane przez Brookit
Czas edycji: 2011-03-09 o 19:06
Brookit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 19:22   #18
Kaffienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 345
Dot.: Sonda-pytanko?

A czy pójście z kimkolwiek na obiad to zbrodnia? Nie przypominam sobie, mimo iż miałam dziś w rękach Kodeks karny. Autorko tematu, nie przesadzaj z tą zazdrością. Twój facet nie ma nic do ukrycia, skoro szczerze Ci o tym mówi, a ty się doszukujesz nie wiadomo czego... Skoro koleguje się z tą koleżanką już jakiś czas, to jak dla mnie nie ma w tym nic podejrzanego. No i co z tego, że miejsce waszej pierwszej randki? Dla nich akurat to będzie zwyczajne miejsce, gdzie będą mogli coś zjeść i pogadać.
Przesadzasz z zazdrością, raczej to opanuj, bo sama od siebie faceta oddalisz. Ja mam wielu kolegów i nie byłabym z nikim, kto by mi zabraniał z nimi pójść coś zjeść. Ba. Nawet jadę teraz na noc do mojego przyjaciela do innego miasta i jakoś mój chłopak nie robi mi pretensji, tylko życzy dobrej zabawy.
Acha i ostatnie, też nie ciągnęłabym ze sobą chłopaka na spotkania czy to z przyjaciółką płci żeńskiej, czy przyjacielem płci męskiej. Trochę przestrzeni osobistej. Przecież Ty nie jesteś jej przyjaciółką, tylko twój facet. Czy twoja przyjaciółka spotyka się z Tobą przy Twoim i przy nim zwierza się z problemów?
Kaffienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:01   #19
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Sonda-pytanko?

Cytat:
Napisane przez Kaffienka Pokaż wiadomość
Acha i ostatnie, też nie ciągnęłabym ze sobą chłopaka na spotkania czy to z przyjaciółką płci żeńskiej, czy przyjacielem płci męskiej. Trochę przestrzeni osobistej. Przecież Ty nie jesteś jej przyjaciółką, tylko twój facet. Czy twoja przyjaciółka spotyka się z Tobą przy Twoim i przy nim zwierza się z problemów?
Dokładnie

Możesz poprosić go żebyście kiedyś spotkali się we trójkę, bo chciałabyś ją poznać - ale wpraszanie się na już zaplanowane spotkanie (między przyjaciółmi, którzy się dawno nie widzieli) nie jest fajne i nie dziwię się chłopakowi, że Ci odmówił.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 18:01   #20
All That Jazz
Zadomowienie
 
Avatar All That Jazz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 011
Dot.: Sonda-pytanko?

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem co miałoby w tym być nie fair, skoro powiedział Ci gdzie i z kim idzie...
__________________
No, I'm no ones wife
But oh, I love my life
And all that jazz
All That Jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:11   #21
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Sonda-pytanko?

Ja chodzę z kumplami na kawę i nigdy nie pomyślałabym żeby to mogłoby nie fair wobec mojego TŻ. On chodzi beze mnie na imprezy i też nie widzę w tym nic dziwnego.

Nie wszystko musimy robić razem, a to że jesteśmy w związku nie znaczy, że mamy zapominać o istnieniu naszych znajomych.

Wyluzuj
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:09   #22
hauuu
Wtajemniczenie
 
Avatar hauuu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Miasto Gołębi
Wiadomości: 2 753
Dot.: Sonda-pytanko?

Trochę luzu. Chłopak ma koleżankę - to chyba nie zbrodnia? Gdzie w takim razie mają się spotykac skoro już obiad jest podejrzany? Ja spotykam się z moimi kolegami i nawet nie mówię o tym mojemu TŻ bo jest to dla mnie naturalne, tak samo jak spotkania z koleżankami, o których też mu nie mówię. Znaczy jak zapyta co robiłam to mu mówię, ale nie czuje potrzeby uprzedzania go "za tydzień idę na obiad z kolegą".

Nie rozumiem też pogardliwego nazywania koleżanki "koleżaneczką" Czy jak kobieta przyjaźni się z zajętym facetem to już powód do takich złośliwości?
hauuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:28   #23
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Sonda-pytanko?

znam osobe ktora tez tak tweirdziła. ze to tylko koleżanka i obiad. Ale potem z tego zrobiło się umawianie na kawe, wspolne gotowanie, wychodzenie do kina, teatru, wspolne imprezy i przestało być wesoło. A on cały czas twierdził ze to tylko przyjaciołka.

Jeśli chce sie umówić i pogadać to niech sie spotka na piwo i niech pogadaja skoro ma być kumpelskie. Piwo w barze jest niezobowiązujące a obiad... na to już ludzie różnie patrza. Dla jednych jest to nic, a dla innych ma znaczenie. Mnie by się coś takiego na pewno nie spodobało. Być może dlatego, że z natury jestem zazdrośniczką ale wolalabym zeby szedl na piwo jesli musi gadac z koleżankami, a nie na obiad, kolacje czy od razu gruby melanż. Ot po prostu. takie mam zdanie.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.